Як провести SEO-аудит своїми руками

  1. Знайдіть і позбудьтеся від «зомбі-сторінок»
  2. Переконайтеся, що Google індексує тільки одну версію вашого сайту
  3. Прискорте свій сайт
  4. Виявити проблеми з індексацією
  5. З'ясуйте, що відбувається з органічним трафіком
  6. On-page SEO
  7. А що там з ранжируванням за ключовими словами?
  8. Проаналізуйте беклінки
  9. Позбавтеся від битих посилань
  10. Проведіть аналіз конкурентів
  11. Сгладьте архітектуру сайту
  12. Позбавтеся від дубльованих метатегов
  13. висновок

Для початківців

Редактор-перекладач SEOnews

SEO-аудит потрібен будь-якого ресурсу, так як за час його існування пошукові системи не раз змінять алгоритми, а на самому сайті може виникнути безліч помилок. І якщо ви поки не знайшли відповідного підрядника для проведення аудиту, то цілком можете виконати невелику перевірку самостійно. Це допоможе виявити найбільш очевидні помилки на сайті.

Брайан Дін з Backlinko дав кілька порад з проведення самостійного аудиту сайту. Всього 12 пунктів, які ви повинні виконати обов'язково.

Знайдіть і позбудьтеся від «зомбі-сторінок»

Введіть в пошуку Google site: адреса вашого сайта.ru. наприклад:

Так можна дізнатися, скільки сторінок сайту проіндексував Google.

Якщо це число більше, ніж ви очікували, то ви не самотні. Насправді у більшості сайтів індексується на 50% більше сторінок, ніж повинно. Такі зайві сторінки іноді називають «зомбі-сторінками».

Ось найпоширеніші типи сторінок, які можна позначити як «зомбі»:

  • архівні сторінки,
  • категорії і сторінки тегів (WordPress),
  • сторінки результатів пошуку,
  • старі прес-релізи,
  • шаблонний контент,
  • сторінки з невеликою кількістю контенту (менше 50 слів).

Позбавлення від них може принести сайту значний приріст органічного трафіку. Чому? Тому що після їх видалення на сайті залишиться більше, не дивлячись на скорочення загального числа. Видаливши «зомбі-сторінки», ви дасте Google те, що йому потрібно. Крім того, видалення зайвих сторінок зробить решту аудиту простіше - адже чим менше сторінок, тим менше проблем.

Переконайтеся, що Google індексує тільки одну версію вашого сайту

А ви знали, що Google може індексувати різні версії вашого сайту?

Ось, наприклад, цілих чотири версії одного і того ж сайту:

  • http://yoursite.com
  • https://yoursite.com
  • http://www.yoursite.com
  • https://www.yoursite.com

Для користувачів вони все приблизно однакові. Але не для Google. І поки редіректу не будуть налаштовані як слід, Google вважатиме їх абсолютно різними ресурсами.

На щастя, все це досить легко перевірити і виправити. Для цього необхідно ввести в адресному рядку браузера кожну з чотирьох версій. Всі вони в підсумку повинні будуть співпасти:

Всі вони в підсумку повинні будуть співпасти:

У випадку з сайтом Діна www-версія відправляє користувачів на backlinko.com.

А коли користувачі намагаються зайти на HTTP-версію Backlinko, то вони перенаправляються на HTTPS-сайт.

Якщо з перенаправленням у вашого сайту все не дуже добре, то це не проблема. Просто зробіть 301-редирект на ту сторінку, яка вам потрібна.

Прискорте свій сайт

Всім відомо, що швидкість сайту - це фактор ранжування Google. А в липні 2018 року його стала враховуватися і в мобільному пошуку. Тому, зрозуміло, ви зацікавлені в тому, щоб прискорити свій сайт. І ось як це можна зробити:

  • Для початку потрібно провести чистку HTML-коду. Виявити проблеми допоможе інструмент. Важливо: аналізуйте не тільки домашню сторінку, а й дві-три внутрішні.
  • Потім необхідно провести тест швидкості сайту. Для цього скористайтеся інструментом або.
  • І, нарешті, займіться зображеннями - ви просто не уявляєте, як сильно вони впливають на швидкість. Стиснути надто важку картинку можна за допомогою платформи.

Важливо: якщо ви платите за хостинг $ 10 в місяць, то нічого дивного, що швидкість вашого сайту залишає бажати кращого. Тут краще не шкодувати грошей.

Виявити проблеми з індексацією

А тепер настав час з'ясувати, які сторінки вашого сайту не індексуються. Для цього відкрийте Search Console і перевірте звіт Index Coverage, в якому є інформація про сторінки, які Google з якоїсь причини не може проіндексувати.


З'ясуйте, що відбувається з органічним трафіком

Настав час з'ясувати, як справи з органічним трафіком у вашого сайту. Для цього треба зайти в Google Analytics, і на лівій панелі навігації виберіть «Джерела трафіку» → «Весь трафік» → «Канали». Потім натисніть на Organic search, і вам відкриється інформація про те, скільки людей прийшло на ваш сайт з пошуку за останній місяць.

У діапазоні дат виставите 6-8 місяців, щоб можна було зрозуміти, чи рухається ваш органічний трафік в правильному напрямку.

Як видно на графіку вище, трафік Діна поступово збільшувався протягом декількох місяців. Однак якщо в вашому випадку картина інша (лінія пряма або неухильно знижується), то переживати не варто. Мета даного етапу - з'ясувати, як справи у вашого сайту. Згодом, після того, як ви знайдете і виправите помилки на сайті, органічний трафік почне приростати.

On-page SEO

Внутрішня пошукова оптимізація сайту - це досить об'ємний процес. А у вас, швидше за все, немає часу займатися кожної окремої сторінкою ресурсу. На щастя, це не буде потрібно.

Для початку визначте 5 найважливіших сторінок сайту. Це можуть бути сторінки, які:

  • Містять важливе ключове слово.
  • Отримують менше трафіку, ніж раніше.
  • Добре ранжуються і є потенціал потрапити в ТОП 5 видачі.

Дін навів приклад зі своєї практики. Він написав гід по використанню сервісу BuzzSumo.

Крім базових прийомів на зразок додавання ключового слова в title він більше ніяк не оптимізовані сторінку. А оскільки гід вже був на першій сторінці видачі за запитом [buzzsumo], то після невеликої оптимізації у нього були всі шанси потрапити в ТОП 5.

Крім того, ви можете спробувати скористатися одним з цих рад (або всіма одразу):

  • Додайте ключевик в перші 100 слів.
  • Додайте 5+ зовнішніх посилань.
  • Додайте 5+ внутрішніх посилань.
  • використовуйте LSI-ключові .

А що там з ранжируванням за ключовими словами?

Тепер пора дізнатися, як йдуть ваші справи в результатах пошуку. Є безліч інструментів для моніторингу позицій сайту, але Дін Рекомендує SEMRush. Чому? Тому що він не просто спостерігає за ситуацією за вказаними ключовими словами, а й може знайти всі ключові слова, за якими ранжируется ваш сайт.

Проаналізуйте беклінки

Так, вони все ще дуже важливі. Результати дослідження, проведеного представниками порталу Backlinko,, що беклінки корелюють з позиціями в пошуку більше, ніж будь-який інший фактор.

Тому прийшов час провести аналіз зворотних посилань на ваш сайт. Тут вам знадобиться спеціальний інструмент. Наприклад,, або.

Якщо ви вибрали Ahrefs, то отримаєте приблизно такий звіт:

Потім потрібно перевірити посилаються домени (referring domains) і авторитетність домену (Domain Authority). Врахуйте, що у кожного інструменту можуть бути свої варіанти перекладу цих термінів.

Нарешті, знайдіть токсичні посилання. Щоб зробити це, Дін рекомендує перевірити анкорний текст в посилальному профілі. Він не повинен містити спам, як наприклад, тут:

Він не повинен містити спам, як наприклад, тут:

Важливо: спамние посилання - це природна річ для будь-якого довідкового профілю. Тому не переживайте, якщо побачите кілька штук.

Позбавтеся від битих посилань

Биті посилання негативно впливають на призначений для користувача досвід, а значить, можуть вплинути і на позиції ресурсу. Їх на сайті бути не повинно.

Щоб перевірити наявність битих посилань, скористайтеся інструментом Google Search Console. Вам потрібен звіт. Ось що ви побачите, якщо якісь посилання на сайті не працюють:

Ось що ви побачите, якщо якісь посилання на сайті не працюють:

У деяких випадках може виявитися, що ви видалили сторінки навмисно (наприклад, одну з «зомбі-сторінок»). Тоді не потрібно нічого робити, і незабаром Google перестане вказувати ці сторінки в звіті.

Але якщо проблему все-таки потрібно виправити, скористайтеся інструментом. Він підкаже, що потрібно зробити.

Проведіть аналіз конкурентів

Прийшов час для невеликого шпигунства:

  • Для початку визначте ключові слова конкурентів. Зробити це можна за допомогою SEMRush, Ahrefs або будь-якого іншого інструменту, який вам подобається.
  • Потім подивіться на сторінки, які ранжуються за цим ключовими словами. Тут вам потрібно визначити, що у них спільного. Це допоможе зрозуміти, який тип контенту найкраще працює у вашій ніші.
  • Нарешті, з'ясуйте, хто посилається на ці сторінки. Так ви зрозумієте, хто є інфлюенсером у вашій ніші.

Сгладьте архітектуру сайту

Архітектура сайту - це структура сторінок програмної частини сайту. І тут все досить просто. Якщо структура вашого сайту надто складна, то Google буде також непросто знайти і проіндексувати всі сторінки. І ось приклад такої ускладненої архітектури:

А ось так вона повинна виглядати в ідеалі:

Архітектура показує Google, які сторінки на сайті найбільш важливі. А тепер задумайтесь, як виглядає ваш сайт? Якщо у нього багато спільного з цією схемою, то ваші діла не дуже гарні:

Тут ви можете виявити, що вам не обійтися без допомоги розробника, який зміг би повністю переробити навігацію по сайту. Але повірте, воно того варто.

Важливо: ваша мета - домогтися того, щоб користувачі могли потрапити в будь-який розділ сайту з головної сторінки, зробивши не більше трьох кліків.

Позбавтеся від дубльованих метатегов

Знайти дубльовані метатеги можна за допомогою Google Search Console. Потрібно зайти в розділ «Вид в пошуку» → «Оптимізація HTML».

Якщо на сайті є проблеми, ви побачите список:

Позбутися від дубльованих метатегов краще якомога швидше.


висновок

Зрозуміло, перераховані вище кроки - це далеко не все, що ви можете зробити в рамках самостійного SEO-аудиту. Не забудьте перевірити сайт на дружність до мобільних пристроїв - в 2018 році це обов'язкова умова для всіх ресурсів. Важливий і контент: представники пошукових систем часто нагадують про те, що він повинен бути якісним і корисним для користувачів, повністю відповідаючи на їх запит. А якщо все ж побоюєтеся, що могли щось упустити, вдамося до допомоги одного з численних автоматизованих сервісів для SEO-аудиту.

джерело:

Чому?
А що там з ранжируванням за ключовими словами?
Чому?
А тепер задумайтесь, як виглядає ваш сайт?

Дополнительная информация

rss
Карта