Як створити ідеальну візитку

Візитки лікарів або перукарів найкраще робити в вигляді талончика з порожніми рядками

І круглі, і будиночком

З розміром візитки знавці ділового етикету рекомендують не переборщувати - занадто велику легко втратити, або ж її взагалі викинуть. "Кажуть, гігантські гарні для запам'ятовування, але в візитницю не поміщаються, в кишеню теж, - ділиться особистими враженнями автор і ведучий тренінгів з розвитку особистої ефективності, коуч-консультант для керівників вищого рангу столичної компанії BPT Conference Павло Богдан . - Фахівці запевняють, що оптимальний варіант - 90 x 50 мм ". Щоб виділитися, деякі роблять візитки вертикальними, а то і зовсім в вигляді яблучок-кружечків. Така оригінальність доречна хіба що для людей творчих, вважає експерт. Якщо дуже вже хочеться продемонструвати свою індивідуальність і не наробити дурниць, краще звернутися в професійну дизайн-студію - там допоможуть не обмежуватися тільки своєю фантазією, а розглянути десятки вже створених макетів.

"Скажімо, для представників будівельної компанії можна було б зробити візитку в формі будиночка, - розповіли нам дизайнери Warta design studio. - Тільки треба розуміти, що для виготовлення індивідуальної візитки знадобиться більше часу - треба ж придумати вдалу концепцію". Зробити свої візитки оригінальними і зручними можна і по-іншому. "Зустрічав багато разів візитки страховиків, які клеяться. Це дуже вдале рішення: візитку-наклейку розміщують перед очима на робочому місці, - розповідає Павло Богдан. - А візитки лікарів або перукарів найкраще робити в вигляді талончика з порожніми рядками, в які можна буде записати час "явки".

Це - моветон!

Ви відразу знизите свій статус і заслужите поблажливу посмішку на свою адресу, якщо станете:

  • Пхати візитки на заході всім підряд, просто проходячи повз.
  • Почнете писати свої контакти на клаптиках паперу, недбало відриваючи їх.
  • Чи не дасте візитку у відповідь.
  • Зробіть собі хоча б найпримітивніші картки - в наш час роздрукувати їх можна де завгодно.
  • Роздавати візитки з колишнього місця роботи, якщо більше ніякого відношення до тієї компанії не маєте.

Вручайте з озвученням

В Україні правила ділового етикету велять подавати візитку співрозмовника виключно лицьовою стороною вгору на початку зустрічі, а приймати, затримавши на ній погляд і прочитавши інформацію. "Нижчий чин завжди пропонує свою візитку першим вищому чину на будь-якій зустрічі. Якщо ви за рангом рівні, то спочатку вручає її той, хто молодше за віком, - знайомить з неписаними правилами європейського етикету Богдан. - Обидва правила не працюють, якщо ви - приймаюча сторона заходи, в цьому випадку ви повинні якомога раніше вручити візитки своїм гостям ". Особливий знак поваги при цьому - простягаючи картку, чітко і голосно вимовити своє прізвище (нам часто здається, що вона звучить зрозуміло, а новій людині важко визначити, як її вимовляти і де ставити наголос). "Ніколи не ховайте візитку, не глянувши на неї, не уявляйте, що не малюйте на ній прилюдно, - попереджає тренер BPT Conference. - Сидячи за столом на зустрічі, розташуйте візитки співрозмовників в ряд згідно з порядком, в якому вони розсаджені". Це питання не стільки етикету, скільки зручності: так ви ніколи не заплутатися, як до кого звертатися і не будете змушені уникати спілкування. А адже чим частіше називати один одного по імені, тим простіше встановити контакт і налагодити симпатію.

Ні слова на звороті, чи ні - випендрьож

Візитки в основному бувають персональними, корпоративними та іменними. Перша представляє її власника особисто прізвищем, ім'ям, посадою і місцем роботи. Корпоративна покликана презентувати вашу компанію в цілому, і вказувати на ній слід лише її координати і сферу діяльності. Якщо ж ви людина вільної професії - адвокат , Актор, фрілансер - замовте іменні візитки із зазначенням свого імені і контактів. Діловим публічним людям варто вказувати на візитках тільки ім'я і прізвище, а номер телефону - секретарський. "Таким людям, як правило, належить мати інший комплект візиток для близьких контактів з номером телефону, за яким їх можна знайти особисто", - пояснює Павло Богдан.

Однозначно рекомендується залишати другу сторону візитки чистою. Наші консультанти розповідають, що їх часто просять на зворотному боці писати цитати і мудрі вислови. "Причому часто для них вибирають такі банальності, що думаєш: краще проявляти свій інтелект в безпосередньому спілкуванні, ніж випендрюватися ось так", - впевнений Богдан. Буває, клієнти хочуть дублювати інформацію на іншій стороні англійською мовою. Але, на думку фахівців, це відразу здешевлює візитку - мовляв, у її господаря немає грошей на два комплекти. "До того ж на візитці не залишається місця для коментарів і заміток, вона стає нефункціональної", - зазначає коуч-консультант.

Без позолоти, але зі смаком: багатство сприйняття дасть гарний папір

У лівому верхньому кутку завжди розміщується логотип компанії, потім - назва організації, нижче - прізвище, ім'я та по батькові власника, посада. З приводу фото: найчастіше бажання зобразити себе на візитці йде від нестачі культури і самооцінки, вважає Павло Богдан. "Для публічної людини, великого бізнесмена чи політика це дивний хід. Початківцям артистам або журналістам іноді, дійсно, потрібно зробити себе впізнаваним, а ось лікаря або чиновнику райадміністрації" торгувати обличчям "вже точно ні до чого", - пояснює експерт. Словом, якщо фото на візитка не буде нагадувати про рід вашої діяльності і підкреслювати професійні можливості, краще приберегти його для сімейного альбому.

Чи не ламінуванн картки і не робіть їх глянцевими, а то на них нічого вже не можна буде помітити. Якщо папір буде кольоровий - шрифт доведеться вибрати білий або контрастного кольору, в результаті візитка стане мають важко або ріжучої очей. Шрифти покликані надати їй стиль, хоча декоративне лист теж може утруднити його сприйняття, а то і дратувати. "Коли прізвища на кшталт Дерінос або ковбаса розписані такими вензелями, які під стати хіба що царської родини, і на візитці тільки герба не вистачає, то це смішно, - зазначає коуч-консультант. - Зайва скромність і простота теж не йде на користь, але знайте міру. Нерідко в хід йдуть золоті і срібні тиснення, щоб вийшло "по-багатому". Але золочені літери краще виглядають на могильних плитах, ніж на візитках ".

Багатство сприйняття дасть папір хорошої якості. "Шрифти і фактура паперу повинні максимально висловлювати вашу особистість, і щоб вийшло щось цікаве, просите майстра як слід вникнути в сферу вашої діяльності", - радить директор дизайн-студії Руслан Яковчук.

Скільки коштує

Середня вартість розробки дизайну - 250 грн. "Усі думають, що ціна пропорційна розмірам, тобто плакат варто багато, а візитка мало. Але ж платять за час, витрачений на розробку, - пояснює директор дизайн-студії Руслан Яковчук. - Індивідуально розроблена візитка коштує в три рази дорожче, ніж стандартна ". Роздруківка в Києві обійдеться в 95-110 грн за 1000 візиток (за сотню близько 30 грн).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Дополнительная информация

rss
Карта