Як повернути автомобіль неналежної якості продавцеві

 1. Законодавче регулювання повернення автомобіля неналежної якості
 2. В яких ситуаціях можна повернути авто продавцеві
 3. Порядок дій повернення несправного автомобіля
 4. Терміни повернення автомобіля неналежної якості
 5. Як повернути машину неналежної якості, якщо вона була куплена в кредит
 6. А якщо автомобіль б / у?

На сьогоднішній день для більшості людей автомобіль стає необхідною річчю в їх повсякденному житті. Але бувають ситуації, коли куплена машина постійно ламається, в процесі експлуатації виявляються суттєві недоліки.

Тут і виникає питання, як потрібно поводитися споживачеві, як повернути автомобіль неналежної якості продавцеві. Розглянемо типові ситуації і варіанти їх вирішення.

Законодавче регулювання повернення автомобіля неналежної якості

Дане питання регулюється законом «Про захист прав споживачів» (глава 2).

Однак варто розуміти, що транспортний засіб належить до технічно складним товарам (Постанова Уряду РФ №924 від 10.11.2011). З цієї причини при пред'явленні вимоги про повернення грошей за нього або обміні існує своя специфіка.

В яких ситуаціях можна повернути авто продавцеві

Варто розуміти, що для того, щоб повернути автомобіль в автосалон або дилеру необхідно наявність в останньому істотного недоліку. У законі під істотним недоліком розуміється:

 • недолік, який не можна усунути;
 • для усунення потрібні несумірні фінансові (тимчасові) витрати:
 • недолік, який знову проявляється після його усунення.

В інших випадках, наприклад, якщо автомобіль повністю справний, але перестав влаштовувати його колір, кузов і т.п. повернути його не вдасться.

При наявності в придбаному автомобілі дефектів, істотних недоліків споживач має право вимагати:

 • заміни автомобіля на аналогічний;
 • відповідного зменшення вартості;
 • повернення коштів;
 • відшкодування витрат на усунення недоліків у машині.

Порядок дій повернення несправного автомобіля

Розглянемо, як повернути автомобіль дилеру, в автосалон при виявленні в ньому прихованих дефектів, що ускладнюють або роблять неможливим його експлуатацію.

Пред'явлення претензії продавцеві в письмовому вигляді з додатком документів, що підтверджують наявність істотного недоліку. До таких документів належать висновок експертизи про наявність істотного недоліку. У разі якщо автомобіль вже ремонтувався в рамках гарантійного ремонту, а дефект знову проявляється, додаються документи, що підтверджують факт проведення ремонтних робіт раніше.

Претензію можна особисто надати продавцю. Обов'язково необхідно, що представник автосалону (Дилера) розписався на ній, що вона була прийнята, і проставив дату звернення. У разі якщо продавець відмовляється приймати претензію, її потрібно надіслати поштою з повідомленням про вручення.

Якщо продавець вимагає повернути машину неналежної якості, необхідно виконувати цю вимогу. Задоволення вимог повинно здійснюватися протягом 10 днів після її передачі продавцю.

Окремо варто сказати про доведення наявності в автомобілі несправностей. Потрібно бути готовим до того, що доводити це доведеться безпосередньо споживачеві (знайти експертизу, оплатити її). У разі, якщо експерт підтвердить факт наявності істотних недоліків, то за рішенням суду він зобов'язаний буде відшкодувати вам понесені витрати.

Якщо з певних причин з продавцем проблему повернення машини неналежної якості вирішити мирним шляхом не виходить, єдиним варіантом ставати звернення з позовною заявою до суду.

Відео: як повернути неякісний автомобіль продавцю.

Терміни повернення автомобіля неналежної якості

Найбільш гострим питанням є, протягом якого терміну можна повернути автомобіль продавцеві. Давайте розглянемо норми чинного законодавства.

Закон «Про захист прав споживачів» визначає можливість повернення неякісних товарів протягом 15 днів з моменту покупки. Якщо ви в процесі експлуатації виявили серйозні порушення в даний період необхідно негайно направлятися в автосалон (до дилера) з претензією.

Якщо термін в 15 днів перевищено, перед подачею претензії потрібно проведення експертизи і надання її результатів продавцю.

Як повернути машину неналежної якості, якщо вона була куплена в кредит

Сьогодні автокредити стали доступні практично для будь-якої людини, тому їх кількість з кожним роком неухильно зростає. На жаль не завжди покупка машини стає приємною подією. Виявляються проблеми в експлуатації, знаходяться суттєві дефекти. У такій ситуації вкрай актуальне питання як повернути кредитний автомобіль банку?

Варто розуміти, що банку ваш транспортний засіб не потрібно. Йому необхідно отримати свої гроші назад. З цієї причини перше, що вам потрібно це документ, який підтверджує анулювання угоди купівлі-продажу автомобіля . У такій ситуації продавець поверне гроші безпосередньо банку як кредитору.

Якщо автомобіль був куплений частково за рахунок власних накопичень із залученням кредитних коштів, гроші пропорційно будуть переведені на ваш рахунок і банку.

Якщо ж такого документа немає, і не передбачається, можна запропонувати банку варіант продажу вами автомобіля і подальшим погашенням боргу. Пам'ятайте при продажу автомобіля, що знаходиться в заставі обов'язково необхідний дозвіл банку.

В інших випадках, якщо ви перестанете платити по боргах, то вашу машину просто реалізують за заниженою вартістю співробітники банку.

А якщо автомобіль б / у?

Давайте розберемося, чи можна повернути бу автомобіль продавцю.

Якщо машина була придбана в салоні (юридична особа або ІП), то до її поверненню застосовуються норми того ж закону «Про захист прав споживачів». Тобто повернути її можна тільки при наявності істотних недоліків.

Якщо ж машина була куплена у фізичної особи, то тут ситуація складніша. Ніяких двотижневих термінів на повернення тут природно немає. Шанс отримати свої кровні гроші назад невеликий. Все залежить від того як був складений договір купівлі-продажу . У таких випадках застосовуються норми ст. 475 ГК РФ.

Якщо ж продавець не погоджується повернути гроші за продану машину, єдиним варіантом стає звернення до суду.

У такій ситуації вкрай актуальне питання як повернути кредитний автомобіль банку?
А якщо автомобіль б / у?