Як повернути ноутбук до заводських налаштувань

 1. Що таке заводські параметри?
 2. Відео: Заводські настройки ноутбука
 3. Відновлюємо настройки гарячими клавішами
 4. Як повернути ноутбук до заводських налаштувань через біос
 5. підготовка
 6. процес відновлення

Іноді власник комп'ютера стикається з необхідністю почистити систему від різних багів, які заважають нормальній роботі. Це можна зробити, перевстановити операційну систему, або використовуючи спеціальні утиліти. Але існує спосіб, який має перед ними кілька незаперечних переваг.

Відкат налаштувань до заводських значень допоможе відновити працездатність пристрою в більшості випадків, навіть якщо ви не можете запустити ОС. Особливо актуальне це спосіб для тих, хто не хоче витрачати час на переустановку ОС.

Особливо актуальне це спосіб для тих, хто не хоче витрачати час на переустановку ОС

Фото: востанновленіе даних

При відновленні заводських налаштувань ОС буде переінстальовано автоматично. Повторний код активації ОС вводити не потрібно. Буде відновлена ​​та версія Windows, яка йшла з ноутбуком при покупці.

Відкотивши BIOS, ви усунете перераховані проблеми. У даній статті ми розглянемо, як повернути ноутбук до заводських налаштувань і відновити його працездатність. Існує кілька способів, які ми і розглянемо ближче.

Опція обнулення налаштувань може знадобитися в разі, якщо: Опція обнулення налаштувань може знадобитися в разі, якщо:

 • у вас відбуваються часті збої в роботі встановленої операційної системи;
 • встановлена ​​ОС не завантажується;
 • необхідно скинути паролі для БІОС і ОС (Windows);

  Фото: скидання пароля BIOS на ноутбуці

 • ваш ноутбук «засмічений» зайвими комп'ютерними програмами, які часто конфліктують між собою;
 • ви змінили налаштування BIOS, через деякий час апарат стало працювати некоректно.

Що таке заводські параметри?

Заводські параметри задаються виробником для конкретної моделі комп'ютера або ноутбука. Вони зберігають у собі настройки BIOS і параметри конфігурації комп'ютера. Розташовується така інформація в динамічної пам'яті пристрою, яка називається CMOS.


Всі заводські параметри займають зовсім небагато місця, і мають окреме харчування - від невеликої батарейки, розташованої на материнській платі.

Можна провести обнуління параметрів ноутбука без доступу до БІОС. Для цього достатньо просто вийняти батарейку, почекати 30-40 секунд, і вставити її знову. Можна провести обнуління параметрів ноутбука без доступу до БІОС

Фото: зняття акумулятора

Після того, як буде завершено процес обнулення налаштувань BIOS і виконана перевстановлення ОС, ви отримаєте ноутбук в тому стані, в якому купили його в магазині.

Варто зазначити, що для успішного повернення пристрою заводські налаштування, крім CMOS необхідний розділ Recoverу, в якому зберігаються файли та інша необхідна системна інформація.

Відео: Заводські настройки ноутбука

Де знаходиться Recovery і її активація

Прихований розділ на жорсткому диску, який зберігає в собі всі файли, необхідні для відновлення системи, називається Recovery. Він створюється за замовчуванням на всіх ноутбуках, і видаляється або пошкоджується в більшості випадків в результаті некоректних дій користувача.

Подивитися, де знаходиться прихований розділ, можна:

 • в меню Керування комп'ютером;

  Фото: шлях до управління комп'ютером

 • пункт Керування дисками.

Там можна подивитися і розмір, який займає Recovery на HDD. Зазвичай це 20-25 Гб системної інформації і настановних файлів.

Якщо у вас ноутбук Toshiba, то ви вже напевно помітили, що на диску D є системна папка, що називається HDD Recovery. У ній також зберігається необхідна для обнулення системи інформація, тому видаляти її не можна.

Фото: блок Recovery

Активація Recovery запускає процес обнулення призначених для користувача змін BIOS, відновлення заводських параметрів, і переустановку ОС і системних програм і драйверів.

Для того щоб активувати Recovery, натисніть певну комбінацію гарячих клавіш. Це дозволить вам увійти в системне меню, де можна вибрати кілька варіантів відновлення системи. Слід пам'ятати, що у кожного виробника йде своє поєднання гарячих клавіш, нижче ми розглянемо найпопулярніші.

Слід пам'ятати, що у кожного виробника йде своє поєднання гарячих клавіш, нижче ми розглянемо найпопулярніші

Фото: вибір кошти відновлення

Відновлюємо настройки гарячими клавішами

Для того щоб повернути ноутбук до заводських налаштувань, вам варто запам'ятати кілька комбінацій гарячих клавіш. При завантаженні системи, слід натиснути hot keys для доступу в меню BIOS Setup, звідки можна запустити процес відновлення параметрів.

При завантаженні системи, слід натиснути hot keys для доступу в меню BIOS Setup, звідки можна запустити процес відновлення параметрів

Фото: гарячі клавіші

Залежно від виробника комп'ютерної техніки, відрізняються hot keys і їх комбінації:

 1. Toshiba - в залежності від моделі F8, або 0, або Fn + 0;
 2. Sony - F10;
 3. Acer - Alt і одночасно F10;
 4. HP, LG і Lenovo - F11;
 5. Samsung - F4;
 6. Fujitsu - F8;
 7. ASUS - F9;
 8. Dell - одночасно Ctrl і F11, але в деяких моделях F8;
 9. Packard Bell - F10. Якщо встановлена ​​ОС Windows 8, ви можете скористатися кнопкою управління живленням при вході в систему. Слід затиснути Shift і одночасно вибрати пункт меню «Перезавантаження»;
 10. MSI - F3, а на деяких моделях F11.

Як повернути ноутбук до заводських налаштувань через біос

Скориставшись hot keys, ви зможете виконати відкат призначених для користувача змін системи і повернути BIOS до заводських значень.

На що з'явилося чорному екрані послідовно вибирайте:

 1. опцію «Запуск центру відновлення» для Sony, або «Усунення неполадок комп'ютера» для Toshiba, або «System Recovery» для HP;
 2. пункт меню «Load Defaults BIOS».

Фото: вибір «Load Defaults BIOS»

Залежно від виробника назва опції може варіюватися: «Load BIOS Setup Defaults», «Load Safe-Fail Defaults», але слова «Load» і «Default» будуть присутні обов'язково.

підготовка

Здійсніть підготовку до скидання налаштувань:

 • перед тим, як ви натиснете на «Load Defaults BIOS», збережіть всю необхідну інформацію на знімному носії;
 • оскільки операцію відновлення не можна переривати, підключіть пристрій до мережі за допомогою мережевого адаптера харчування;

  Фото: адаптер для підключення до мережі

 • врахуйте, що при поверненні до первісних параметрам, будуть видалені всі програми, встановлені користувачем після покупки пристрою. Цей софт необхідно буде встановити заново;
 • відключіть всі додаткові пристрої від комп'ютера - принтер, сканер, дротову миша.

Після того, як ви запустите процес обнулення налаштувань, почнеться процес збору інформації та підготовки системних файлів. Це може зайняти деякий час, так що не переживайте.

процес відновлення

Після того, як ви запустите процес відновлення, всі дії будуть виконуватися автоматично, без вашої участі. Комп'ютер може перезавантажитися, якщо того вимагає встановлюється ПО. В процесі обнулення налаштувань, будуть відновлені драйвера для пристроїв і встановлені стандартні системні програми.

В процесі обнулення налаштувань, будуть відновлені драйвера для пристроїв і встановлені стандартні системні програми

Фото: джампер скидання налаштувань BIOS

Варто згадати, що не завжди вдається успішно обнулити настройки на ноутбуці. Таке можливо в разі, якщо:

 • ви спеціально видалили прихований розділ з настройками і файлами для відновлення системи;
 • ви встановлювали операційну систему. Часто разом з перевстановлення видаляють прихований розділ, який зберігає початкові налаштування;
 • пошкоджений жорсткий диск і інформація, необхідна для відновлення системи, стала недоступна.

  Фото: пошкодження жорсткого диска

Що можна зробити, якщо ви видалили прихований розділ Recovery з жорсткого? Вам доведеться пошукати завантажувальний диск з настройками або образ прихованого розділу для вашого ноутбука. Їх можна знайти в мережі, а іноді виробники пропонують купити такі диски для відновлення системи на офіційних сайтах.

Їх можна знайти в мережі, а іноді виробники пропонують купити такі диски для відновлення системи на офіційних сайтах

Підключили Інтернет через роутер, а швидкість низька. Читайте статтю, чому падає швидкість інтернету через роутер .

Немає доступу до мережі, можливо доступ блокує брандмауер або антивірус. точніше дізнайся тут .

Як підключити 4G модем до планшета? Інструкція тут .


Якщо готових образів для вашого ноутбука немає, можна на комп'ютерних форумах попросити власників аналогічної моделі створити вам такий образ.

А щоб уникнути такої ситуації, ви можете самі створити завантажувальний флешку або DVD-диск для вашого ноутбука, який можна буде тримати під рукою і використовувати при необхідності.

Що таке заводські параметри?
Що таке заводські параметри?
Як підключити 4G модем до планшета?