Як скинути Windows 10 до заводських налаштувань

 1. Відкат в початковий стан
 2. Система не завантажується
 3. Скидання до заводських налаштувань на ноутбуці

Windows 10, як і будь-яка операційна система, може працювати некоректно. Коли кількість помилок перевищує всі допустимі норми, а комп'ютер починає гальмувати, виникає логічне бажання скинути Windows 10 до заводських налаштувань. Благо для цього не доведеться встановлювати заново систему заново - можна просто скористатися спеціальним інструментом відновлення.

! Увага. Деякі користувачі сайту в коментарях написали, що при виконанні процедури скидання у них виникали помилки і система переставала завантажуватися.

Я перевірив кілька разів на тестових системах роботу інструменту по скиданню до заводських налаштувань і прийшов до висновку, що ця проблема виникає на певних збірках Windows 10. Наприклад, аналогічні помилки у мене з'явилися при тестуванні збірки 10240, а на збірці 10586 все працювало без проблем. Версію збірки можна перевірити, запустивши команду winver через вікно «Виконати» (комбінація клавіш Windows + R).

Виходячи з вищевикладеного, настійно рекомендую перед проведенням процедури скидання до заводських налаштувань робити резервну копію Windows, шляхом створення образу системи , точки відновлення і т.п.

Відкат в початковий стан

Після оновлення до Windows 10 протягом 31 дня є можливість швидкого відкоту до попередньої версії. Якщо ж місяць вже пройшов, або ви зробили чисту установку з форматуванням розділів після поновлення, то функція швидкого відкоту зникне, так як папка Windows.old (в ній зберігаються файли старої системи) буде видалена.

Як повернути комп'ютер до вихідного стану в такому випадку? Скористатися спеціальною функцією параметрів Windows 10:

 1. Розкрийте меню «Пуск» і запустіть «Параметри».
 2. Перейдіть до вкладки «Оновлення та безпека».
 3. Відкрийте розділ «Відновлення».

Відкрийте розділ «Відновлення»

У розділі «Відновлення» є дві функції - повернення комп'ютера в початковий стан і запуск особливих варіантів завантаження. Вам потрібен перший інструмент, що дозволяє скинути налаштування до заводського стану.

При поверненні до вихідного стану не потрібно завантажувальний носій. У процедурі задіяні файли, які зберігаються на спеціальному розділі (його розмір близько 500 Мб).

Щоб приступити до відкоту, натисніть «Почати». З'явиться вікно вибору режиму повернення до вихідних файлів. Є два варіанта:

 • Зберегти файли. Всі додатки і налаштування будуть видалені, але призначені для користувача файли збережуться.
 • Видалити все. З жорсткого диска буде стерта вся інформація, включаючи ваші файли.

Щоб не мучитися з перезаписом інформації на інші носії, виберіть відкат зі збереженням файлів. Розпочнеться підготовка пристрою.

Після завершення підготовки буде виведений повний список програм, які виявляться Деінсталювати в результаті відкату системи. До переліку увійдуть всі додатки, які були вами встановлені (браузери, ігри, графічні редактори і т.д.). Якщо ви згодні, натисніть «Далі».

На наступному екрані майстер скидання уважно прочитайте про хід процедури відкоту і її наслідки. Якщо вас все влаштовує, натисніть кнопку «Скидання».

Після запуску процедури відкоту в початковий стан комп'ютер перезавантажиться. Ваша участь більше не буде потрібно, так як всі необхідні дії машина виконає самостійно. Після успішного завершення скидання налаштувань ви отримаєте нову систему без зайвих програм і налаштувань, але з вашими файлами. Після запуску процедури відкоту в початковий стан комп'ютер перезавантажиться

Якщо ви вказали режим повного видалення даних, то при завершенні процедури відкоту вам необхідно вказати параметри роботи системи, а також створити обліковий запис. Після завершення відкоту ви отримаєте повністю чисту систему.

Система не завантажується

З запуском відкату параметрів в середовищі Windows ми розібралися, але як обнулити настройки, якщо система не завантажується? В такому випадку доведеться скористатися завантажувальним носієм з дистрибутивом Windows 10.

 1. Підключіть установчу флешку (диск).
 2. Через Boot Menu або BIOS встановіть завантаження з підключеного носія.
 3. Клацніть по посиланню «Відновлення системи».
 4. Перейдіть в розділ «Діагностика».
 5. Натисніть «Повернути в початковий стан».

Натисніть «Повернути в початковий стан»

Далі будуть з'являтися ті ж вікна, що і при запуску скидання в середовищі Windows. Єдина відмінність - додасться ще вікно авторизації, де необхідно вказати пароль від облікового запису.

Скидання до заводських налаштувань на ноутбуці

На ноутбуці є додатковий вбудований інструмент для скидання, що дозволяє швидко і без зайвих налаштувань відкотити систему в початковий стан.

Важливо: щоб інструмент відкату системи працював, потрібен розділ з резервними файлами. Якщо ви його видалили, форматуючи диск при установці, то повернутися в початковий стан не вийде.

Залежно від виробника лептопа, інструмент скидання запускається різними способами:

 • ASUS - натискайте клавішу F9 під час завантаження комп'ютера, поки не з'явиться вікно програми відновлення.
 • HP - клавіша F11, поки не з'явиться утиліта Recovery Manager (програму можна запустити в середовищі Windows).
 • Acer - Alt + F10. Пароль для запуску утиліти відновлення - 000000 (шість нулів). Крім того, програма eRecovery Management запускається в середовищі Windows.
 • Samsung - клавіша F4 при завантаженні.

Так як при установці Windows 10 автоматично включається режим «Швидкий запуск», вам потрібно відключити його в BIOS, перш ніж натискати вищезазначені клавіші. На вкладці «Boot» є параметр «Boot Booster» - встановіть для нього значення «Disabled» і збережіть конфігурацію. Так як при установці Windows 10 автоматично включається режим «Швидкий запуск», вам потрібно відключити його в BIOS, перш ніж натискати вищезазначені клавіші

Альтернативний спосіб - включіть ноутбук, а потім перезавантажте його. Після перезавантаження починайте натискати потрібну клавішу, утиліта скидання налаштувань повинна запуститися. У роботі з нею немає нічого складного: зазвичай інтерфейс повністю переведений на російську мову і містить тільки одну функцію - скидання до вихідних налаштувань.

Як повернути комп'ютер до вихідного стану в такому випадку?