Як вести особистий щоденник?

Ще дітьми багато з нас вели особисті щоденники, в яких записували різну цікаву інформацію, вклеювали наклейки, малювали малюнки
Ще дітьми багато з нас вели особисті щоденники, в яких записували різну цікаву інформацію, вклеювали наклейки, малювали малюнки. Деякі й досі продовжують вести особистий щоденник, в якому зберігають таємні записи. Якщо ви тільки зараз зважилися на те, щоб записувати ваші ідеї і думки на папері, ви повинні знати, як вести особистий щоденник.

Особистий щоденник для багатьох людей стає невід'ємною частина життя, адже на папері можна викласти будь-які думки, намалювати маревні малюнки, які будуть дороги і зрозумілі тільки вам.

Але у веденні особистого щоденника є й інша причина - можливість аналізувати ситуацію, що склалася.

Крім того, записи в особистому щоденнику допомагають вам зрозуміти, яка саме інформація буде для вас важливою, а яка - ні.

І нарешті, щоденник добре допомагає не забути щось, що було для вас дуже важливим. Адже психологія формування спогадів є дуже складною, і ми не завжди можемо через кілька років правильно подивитися на наше минуле. Наприклад, всі ми пам'ятаємо тільки хороше про студентські роки. Але ж ми забули, як могли нервувати перед іспитами, недосипали ночей перед черговою перездачею. І насправді під час навчання могло відбуватися дуже багато неприємностей, проте ми їх не пам'ятаємо, тому що в голові залишилися тільки хороші спогади. Саме через неправильну оцінку ситуації в минулому багато хто хоче повернути минулі роки, адже там було краще.

Отже, щоб ви в будь-який момент могли правильно оцінити ситуацію, слід вести особистий щоденник.
Яким чином краще вести особистий щоденник?

Як щоденника ви можете використовувати звичайну товсту зошит, куди будете записувати все, що сталося з вами за день.

Також можна вести особистий електронний щоденник, якщо вам так зручніше буде зберігати інформацію. На даний момент є кілька програм для ведення електронного щоденника.

Важливо! Не плутайте щоденник з блогом. В особистому щоденнику ви будете записувати про свої переживання. А в блогах люди пишуть більше для того, щоб їх оцінювали. Природно, особисту інформацію ви не будете там писати.

Повернемося до того, як вести особистий щоденник. У нього потрібно записувати всі думки і переживання з того чи іншого приводу. Не варто описувати в щоденнику події, які не викликають у вас ніяких емоцій.

Також в щоденник можна записувати різні ідеї, які приходять вам в голову. Таким чином ви не забудете про їх здійсненні.

Завдання, які ви повинні були виконати за цілий день, також можна записувати. Потім після закінчення дня відзначте, що ви виконали, а що - ні.

Навіть бухгалтерію можете вести в щоденнику і записувати власні розтрати.

Як бачите, що писати в особистому щоденнику - це тільки вам придумувати.
Як оформити особистий щоденник, щоб його було зручно вести?

Щоб не заплутатися в сторінках, щоденник слід правильно оформити. Оформлення особистого щоденника - це не симпатичні малюночки на полях. Це - правильна організація місця, куди ви будете записувати свої думки. Тому бажано щоденник поділити на три розділи: «Завдання», «Ідеї» і «Оцінка».

У розділі «Завдання» записуйте всі цілі, яких ви хотіли б досягти. Поставте для себе завдання, які слід виконати на роботі або в вашому житті. Цей розділ дає вам можливість вже зараз моделювати ваше майбутнє і чітко усвідомлювати, чого ви хочете домогтися.

Розділ «Ідеї» присвятіть власним думкам. Це можуть бути не тільки різні ідеї, які ви хотіли б реалізувати, або які вам допоможуть досягти тієї чи іншої мети. Сюди ви запишіть будь-які думки, які вам здаються важливими, адже в цьому розділі знаходиться все, що ви вважаєте головним для вас.

У розділі «Оцінка» аналізуйте ситуацію. Якщо ви повернетеся до певних записів через деякий час, то зможете подивитися на ваші дії з боку. Також ви зможете по-новому поглянути на ситуацію. Крім того, в цей розділ слід записувати ваші досягнення. Саме так ви зможете побачити, наскільки далеко ви просунулися до досягнення вашої мети. Незайвим буде записувати в цей розділ не тільки успіхи, але й невдачі. Так ви зможете навчитися чомусь новому, коли заново подивіться на ситуацію і проаналізуєте її.

Система оцінок при веденні особистого щоденника також дуже важлива. Намагайтеся оцінювати всі події, які відбуваються з вами, і переживання з того чи іншого приводу за п'ятибальною шкалою.

Для чого потрібна система оцінок? Справа в тому, що часто ми сприймаємо ситуацію не такою, якою вона є насправді. Ми можемо перебільшувати або применшувати все в окремих деталях, що впливає на формування особистої думки. Але система оцінок не дасть вам заплутатися. Адже в будь-який момент ви зможете вивести середнє арифметичне і побачити, наскільки правильно ви оцінили ситуацію.

Як бачите, в тому, як вести особистий щоденник, немає нічого складного. Головне - це не забувати записувати в нього ваші думки і переживання. Якщо ж кілька днів поспіль ви записуєте одну і ту ж фразу - «сьогодні нічого не сталося», задумайтеся над своїм життям. А чи правильно ви все робите?

Схожі публікації для Вас:

Яким чином краще вести особистий щоденник?
Як оформити особистий щоденник, щоб його було зручно вести?
Для чого потрібна система оцінок?
А чи правильно ви все робите?