Як дізнатися, які процесор і відеокарта стоять на комп'ютері

 1. Визначаємо моделі центрального і графічного процесорів засобами Windows
 2. Відомості про систему
 3. DirectX
 4. WMIC
 5. Диспетчер пристроїв
 6. Впізнаємо пристрою за допомогою програм
 7. CPU-Z
 8. HWiNFO і AIDA64
 9. GPU-Z
 10. Про що розповість маркування пристроїв
 11. Процесори
 12. відеочіпи
 13. Як ідентифікувати невідому відеокарту

З Знаєте, чому системні блоки ПК в основному чорного кольору? Тому що вони, як чорні ящики, приховують, що у них всередині. І дехто навіть дуже цьому радий. Уявіть: ваш друг вирішив похвалитися, що став володарем крутейшей видяха і суперпотужного проца (в надії, що ви не дізнаєтеся, ніж нашпигований його комп насправді, адже зовні-то не видно). Але ви одним махом виводите обманщика на чисту воду. Круто? Ще й як!

Ще й як

Займемося поповненням скарбнички наших маленьких комп'ютерних хитрощів. Нещодавно ми з'ясували, як визначити назву моделі материнської плати , А сьогодні розберемося, як дізнатися, який процесор і відеокарта стоять на комп'ютері.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси

Визначаємо моделі центрального і графічного процесорів засобами Windows

П омніте, в статті про визначення моделі материнки ми познайомилися з трьома віндового інструментами: «Відомості про систему», «Засіб діагностики DirectX» та консольним додатком Windows Management Instrumentation Command (WMIC)? Вони допоможуть нам і цього разу. Але не тільки: ще ми включимо в їх компанію Диспетчер пристроїв.

Відомості про систему

Щоб запустити утиліту, введіть в пошуковику Windows або додатку «Виконати» (останнє відкривається натисканням клавіш Win + R) команду msinfo32 і клікніть знайдений файл. Інформація про модель процесора знаходиться на першій вкладці «Відомостей про систему»:

Для впізнання відеочипа доведеться залізти трохи глибше - в розділ «Апаратні ресурси» - «Компоненти» і «Дисплей». Марка і модель GPU показані у верхньому рядку:

DirectX

Для запуску засобу діагностики DirectX введіть в системний пошуковик або «Виконати» команду dxdiag. Модель процесора наведена у вікні «Система»:

Інформація про відеочіпі знаходиться в розділі «Екран»:

WMIC

Щоб дізнатися моделі ЦП і ГП за допомогою WMIC, запустіть командний консоль і виконайте по черзі пару інструкцій:

wmic cpu get name
wmic path win32_videocontroller get name

wmic cpu get name  wmic path win32_videocontroller get name

Перша показує модель процесора, друга - відеоадаптера.

Диспетчер пристроїв

Дізнатися моделі відеочипа і проца за допомогою Диспетчера пристроїв простіше простого - досить відкрити потрібні розділи в списку обладнання:

Це ефективно, коли в систему встановлені драйвера того і іншого. Втім, якщо драйверів немає, а вінда «обзиває» вашу відеокарту невідомим девайсом, нам знову допоможе Диспетчер пристроїв:

 • Відкриємо правою клавішею миші контекстне меню невпізнаного девайса. Виберемо «Властивості».

Виберемо «Властивості»

 • Перейдемо на вкладку «Відомості». Виберемо зі списку властивостей «ВД обладнання» і скопіюємо перший рядок значень.

Виберемо зі списку властивостей «ВД обладнання» і скопіюємо перший рядок значень

 • Далі «згодуємо» цей рядок будь-якій пошуковій системі.

Результат не забарився:

Впізнаємо пристрою за допомогою програм

П ріложенія, здатні витягувати на світло усі таємниці комп'ютерного заліза, багатьом з вас відомі. До речі, я розповідав про них в статті про розпізнавання моделей материнських плат. Це, зокрема, безкоштовні Портабельная утиліти CPU- Z і HWiNFO (В різних версіях для 32- і 64-бітових систем), а також платна багатофункціональна програма AIDA64 . Сьогодні ми доповнимо цей список ще одним інструментом - GPU- Z . Він призначений для збору інформації про відеокарту.

CPU-Z

Отже, почнемо з CPU-Z. Перша вкладка програми - «CPU», відображає відомості про процесор. Якщо вас цікавить тільки модель, досить поглянути на верхню сходинку «Name». Під нею приведена детальна інформація:

 • Кодове ім'я ЦП.
 • Його TDP (теплова потужність).
 • Тип сокета (package).
 • Техпроцес (technology).
 • Напруга живлення ядра (core voltage).
 • Таблиця специфікацій.
 • Технології (instruction).
 • Частота ядра, множник, частота шини.
 • Обсяги кеш-пам'яті.
 • Кількість фізичних і логічних ядер.

Кількість фізичних і логічних ядер

Відомості про відеокарту зібрані на вкладці «Graphics». Їх, звичайно, не так багато, але найголовніше тут є. До речі, CPU-Z показує не тільки виробника і модель чіпа (nVidia GTX 650), але і марку відеокарти, зокрема, Gigabyte.

HWiNFO і AIDA64

Якщо вам потрібна лише основна інформація про процесор і відеокарту, достатньо запустити HWiNFO в режимі «Summary only»:

Вікно сумарних відомостей про систему виглядає так:

Зліва - дані процесора, праворуч - видяха.

Для поглибленого знайомства з усім залізом компа при запуску HWiNFO необхідно прибрати прапорці «Summary only» і «Sensors only». Тоді разом з віконцем сумарною інформації відкриється основний розділ програми. На скріншоті нижче показані відомості з вкладки про процесор.

На скріншоті нижче показані відомості з вкладки про процесор

Такі ж дані, тільки російською мовою, відображає AIDA64:

Такі ж дані, тільки російською мовою, відображає AIDA64:

GPU-Z

Дві або три (в залежності від версії) вкладки утиліти GPU-Z заповнені тільки інформацією про відеокарту. Крім моделі відеочипа і виробника кінцевого продукту, які виділені на скріншоті рамками, утиліта показує:

 • Кодове ім'я ДП (поле «GPU»).
 • Ревізію чіпа (revision).
 • Техпроцес (technology), розмір кристала (die size), кількість транзисторів (transistors).
 • Дату випуску (release data).
 • Версію BIOS.
 • Інтерфейс підключення (bus interface).
 • Блоки растеризації і текстурування (ROPs / TMUs).
 • Версію DirectX.
 • Тип і обсяг відеопам'яті.
 • Розрядність шини пам'яті (bus width).
 • Версію відеодрайвера і багато іншого.

Версію відеодрайвера і багато іншого

На вкладці «Sensors» зібрані показники датчиків відеокарти: поточна частота графічного процесора і пам'яті, температури, швидкість вентиляторів, відсоток завантаженості, напруги харчування і т. Д. Вкладка «Advanced» показує інформацію про версії відеодрайверів.

Якщо включення програми пізнає ваш пристрій, поновіть її. Застарілі версії ПЗ не завжди здатні зчитувати інформацію з нового заліза.

Про що розповість маркування пристроїв

Р азлічних буквено-цифрові позначення, які виробники наносять на кристали (теплорозподільні кришки) ЦП і ГП, - часто єдині дані, за якими можна ідентифікувати несправні або не встановлені на комп'ютер пристрої.

Процесори

Головна розпізнавальна мітка процесорів Intel, крім фірмового логотипу, це те, що обведено рамкою на фото нижче.

sSpec Number є 4 або 5-значний код, який починається з літер SR, SL, XL або Q (останній варіант зустрічається рідко). Якщо ввести його в форму пошуку на сайті Intel або cpu-world.com , Можна отримати всі інші відомості про моделі, а головне - дізнатися її точну назву.

Основний ідентифікатор процесорів марки AMD - це CPU Part Number, довгий нерозривний код з 12-14 символів, який починається, як правило, з букви A.

Приклад такого маркування на ЦП AMD A10-5800K показаний на фото нижче.

Приклад такого маркування на ЦП AMD A10-5800K показаний на фото нижче

Для знаходження інформації про процесор AMD по CPU Part Number також зручно використовувати сайт cpu-world.com . Форма пошуку і результат - на скріншоті.

Форма пошуку і результат - на скріншоті

відеочіпи

Відеопроцесори nVidia теж орієнтуються досить легко. Їх головний ідентифікатор - Прутнемір і ревізія, які вказані трохи більшими літерами в нижньому рядку на кристалі чіпа.

Що за модель перед вами, підкажуть пошукові системи:

У AMD Radeon справи йдуть приблизно так само. Модель видеопроцессора нескладно дізнатися по Прутнемір, який починається з 216:

Як ідентифікувати невідому відеокарту

У перевищене ми розглянули, як визначити модель відеочипа, спираючись на його маркування, але що робити, якщо у вас на руках відеокарта , Невідомо де і ким вироблена? На жаль, на десктопних відяшках, на відміну від материнських плат, часто немає нічого, крім фірмового знака випустила її компанії. А в деяких випадках відсутня навіть він. Як же тоді розпізнати модель?

Забігаючи вперед, скажу, що з упізнанням нестандартних, рідкісних і застарілих відеокарт часом виникають великі складнощі, особливо якщо на них встановлена ​​нерідна система охолодження (або вона відсутня зовсім), а також не збереглися заводські наклейки.

Отже, що допоможе вам ідентифікувати відеокарту:

 • Будь-які написи і лейбли на корпусі.
 • Маркування графічного процесора.
 • Фірмовий логотип.
 • Дизайн системи охолодження.
 • Дизайн друкованої плати.

Процес пізнання починають з пошуку текстової інформації на відеокарті. Будь-яка знайдена рядок або навіть її частину, вбита в пошуковик, може привести вас до розгадки. Але така удача випадає нечасто.

Наступний крок - пошук по фотографії. Сфотографуйте пристрій в хорошому дозволі з різних ракурсів і завантажте знімки в пошукову систему.

Якщо знову не пощастило, підключіть колективний розум. Додайте знімки і дані про відеокарту, які вам вдалося зібрати, в профільних групах в соцмережах і на форумах.

Не чекаючи, поки фотки побачить який-небудь експерт, підключіть відяху до комп'ютера і спробуйте встановити на неї драйвер з сайту Intel або AMD. Версію драйвера визначте по моделі графічного процесора. Як це зробити, читайте вище.

Якщо драйвер встановиться, що робити далі, ви вже знаєте. GPU-Z вам на допомогу.

Якщо підходящого драйвера немає (відеокарта занадто стара) або він з якихось причин не встає, спробуйте ідентифікувати модель GPU за допомогою ВД обладнання з Диспетчера пристроїв. У природі зустрічається таке явище, як перемаркування відеочипів недобросовісними продавцями, тому написів на кристалі можна вірити не завжди.

Якщо вам вдалося з'ясувати ім'я виробника відеокарти, встановіть на комп'ютер сервісні утиліти з офіційного сайту. Найчастіше вони розпізнають родинні пристрою краще, ніж це роблять універсальні програми.

Якщо всі старання виявилися безуспішними, залишається сподіватися і чекати допомоги ззовні. Постите фото відяшкі на інших комп'ютерних ресурсах, піднімайте старі теми, і рано чи пізно хтось вам обов'язково відповість.

Круто?
Як же тоді розпізнати модель?

Дополнительная информация

rss
Карта