Як дізнатися відеокарту свого комп'ютера - не встановлений драйвер, на Windows 7 і 8 через програму

 1. Що це таке?
 2. Відео: яка відеокарта встановлена
 3. Панель управління
 4. Командний рядок
 5. Контекстне меню екрана
 6. Мій комп'ютер
 7. За допомогою програми Everest
 8. Як дізнатися відеокарту свого комп'ютера, якщо не встановлено драйвер?

Перед тим, як придбати відеокарту, слід перевірити те, наскільки вона відповідає можливостям вашого ПК. Якщо ваш комп'ютер обмежений у швидкодії, і обсяг його пам'яті не дуже великий, то нова відеокарта не зможе працювати в повну силу.

Що це таке?

Відеокарта - це пристрій, який перетворює зображення з пам'яті комп'ютера у відеосигнал монітора. Як правило, вона являє плату розширення, яка вставляється в спеціальний, призначений для неї роз'єм на материнській платі.

Іноді, вона буває інтегрованої в саму материнську плату. Має вбудований графічний процесор (GP), він займається обробкою інформації. Загалом, це пристрій, який виводить графічну інформацію на дисплей комп'ютера.

У сучасних відеоадаптерів є:

 1. процесор;
 2. своя пам'ять;
 3. охолоджувальний пристрій;
 4. харчування.

Важливо! Від того, яку потужність і обсяг пам'яті має карта, залежить те, якого рівня графічну інформацію вона зможе обробляти.

Від того, яку потужність і обсяг пам'яті має карта, залежить те, якого рівня графічну інформацію вона зможе обробляти

Фото: відеокарта XFX ATI Radeon HD 5570

Навіщо потрібно визначати карту:

 1. у тривимірних ігор високі технічні вимоги. Вони просто не запустяться, при їх невідповідності. Правда, тут важлива ще й потужна оперативна пам'ять комп'ютера;
 2. для запуску HD фільмів високої якості, також є свої вимоги, якщо у вас параметри слабкіше, фільми не запустяться;
 3. для роботи з додатками, для яких якість графіки не має особливого значення, буде цілком достатньо наявних функцій вбудованих в систему.

Тобто, дізнатися відеокарту в комп'ютері потрібно для того, щоб зрозуміти відповідають ваші параметри, вимогам додатка чи ні. У будь-якому випадку, у вас завжди є можливість легко визначити модель своєї відеокарти, незалежно від того, яка ОС у вас встановлена.

Відео: яка відеокарта встановлена

Способи визначення карти для Windows

Зробити це можна за наявності документації на комп'ютер, тому що там можна подивитися всі його складові. Якщо документація втрачена, але операційна система встановлена, то ці відомості можуть бути доступні через реєстр і конфігураційні файли. (Сам по собі реєстр вдає із себе базу даних ОС, в якій містяться конфігураційні відомості.)

Але пам'ятайте, некоректно внесені до реєстру дані можуть привести до збою в роботі системи!

Панель управління

Для використання даного методу необхідно:

 1. натиснути «Пуск»;

  Фото: меню Пуск

 2. перейти в «Панель управління»;
 3. вибрати «Система»;
 4. зайти в «Диспетчер пристроїв»;
 5. вибрати «Відеоадаптери»:

  Фото: вкладка Відеоадаптери

Якщо ж, замість імені в «Диспетчері пристроїв» написано «стандартний VGA графічний адаптер», то система сама при установці не змогла визначити вашу карту, а точніше її модель і назва, або визначила, але не знайшла потрібного драйвера. У зв'язку з чим, вона встановила стандартний відеодрайвер, з яким ваша карта може працювати, але при цьому не будуть використані всі її функції.

У зв'язку з чим, вона встановила стандартний відеодрайвер, з яким ваша карта може працювати, але при цьому не будуть використані всі її функції

Функції та характеристики нового Apple iPod NANO 5G .

Не знаєте, як налаштувати ADSL модем? Читайте тут .

Щоб вони стали доступні, вам потрібно (якщо відсутня або втрачений диск з драйверами) знайти їх в інтернеті, скачати і встановити драйвер саме для вашого адаптера. Якщо є диск, відмінно, встановлюємо з нього, після чого за допомогою диспетчера пристроїв, це ім'я буде відображатися, і карта буде повноцінно працювати.

Для того щоб, визначити який же саме драйвер потрібно встановити рекомендуємо використовувати спеціальні програми (про це читайте нижче).

Інший спосіб:

 • натисніть меню «Пуск»;

  Фото: виклик Пуска

 • потім «Конфігурація»;
 • виберіть «Панель управління»;

  Фото: вікно панелі управління

 • далі «Екран»;
 • зайти в «Налаштування параметрів екрану».

  Фото: Властивості екрану

Командний рядок

Просунуті користувачі ПК, зможуть швидко отримати інформацію, використовуючи даний спосіб. Він досить таки результативний і швидкий.

Увага! Даний спосіб не рекомендований для новачків у сфері комп'ютерів.

Інформація про комп'ютер також доступна через командний рядок:

 1. натисніть в головному меню «Пуск»;
 2. виберіть «Виконати», або натисніть клавіші Windows + R (на клавіатурі клавіша «Windows» може позначатися емблемою Windows - країнам, що розвиваються прапорцем, розділеним на 4 частини);

  Фото: вкладка Виконати

 3. введіть запит «dxdiag« (зрозуміло без лапок);

  Фото: введення запиту dxdiag

 4. натисніть Enter. Для того щоб запустити dxdiag в ОС Windows 8 запуск пошукової панелі можна здійснити одночасним натисканням клавіш: - (Win) + Q;
 5. після того, як вікно буде завантажено, виберіть вкладку «Дисплей» (при роботі в Windows XP) або перейдіть на вкладку «Екран», якщо у вас Windows 7;

У цих вкладках ви знайдете необхідну інформацію про систему і вашому відеоадаптер.

Контекстне меню екрана

Це ще один спосіб дізнатися модель своєї карти.

Алгоритм дій:

 • клацніть правою кнопкою миші на порожньому місці Робочого столу. Так ви викличете контекстне меню;

  Фото: контекстне меню

 • виберіть «Властивості» (якщо ви користуєтеся Windows XP) і «Дозвіл екрану» (якщо ви використовуєте систему Windows 7);

  Фото: шлях Властивості - Параметри

 • в показаному вікні виберіть «Додаткові параметри».

  Фото: Додаткові параметри

Системою буде виведено вікно, в ньому буде вказана модель відеокарти.

Мій комп'ютер

Де знаходиться ярлик «Мій комп'ютер» і як він виглядає, знає навіть новачок. Тому даний шлях використовують багато користувачів.

Тому даний шлях використовують багато користувачів

Фото: ярлик Мій комп'ютер

Виконавши покрокову інструкцію, можна легко отримати необхідну інформацію:

 • на робочому столі натиснути на значок «Мій комп'ютер» (клацніть по ньому правою кнопкою миші);
 • потім вибрати «Властивості»;

  Фото: контекстне меню

 • у вікні «Властивості системи»;

  Фото: вікно Властивості системи

 • перейдіть на вкладку «устаткування»;

  Фото: вкладка Обладнання

 • потім натисніть «Диспетчер пристроїв» і ви потрапите у вікно, де будуть представлені всі пристрої, які встановлені на комп'ютері. Щоб дізнатися відеокарту в своєму комп'ютері, перейдіть в розділ «Відеоадаптери» і подивіться її назву.

  Фото: вікно Диспетчера пристроїв

Як правило, якщо навіть диск з цінних драйвером втрачений, то при установці ОС, цей драйвер визначається. Сучасні установки систем мають вбудований комплект драйверів для різних пристроїв, при цьому вони самі, дуже часто автоматично, підбирають і встановлюють потрібні драйвера.

За допомогою програми Everest

Як ви вже зрозуміли, найбільш зручним і професійним способом визначення встановленого на комп'ютері устаткування, є використання спеціальних програм. Такою програмою є EVEREST.

Алгоритм її використання дуже простий:

 1. встановіть і запустіть програмне забезпечення;
 2. перейдіть на вкладку «Меню»;
 3. там виберіть «Пристрої - Пристрої Windows»;

  Фото: вкладка Пристрої Windows і ярлик Відеоатаптери

 4. праворуч клацніть по ярличку «Відеоадаптери».

Як дізнатися відеокарту свого комп'ютера, якщо не встановлено драйвер?

Всі наведені вище способи дій можуть бути корисні, якщо у вас є встановлений відеодрайвер, і відеоадаптер може бути визначений системою. А як бути, коли ви вже переустановили Windows, або драйвер був видалений? Як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп'ютері в цьому випадку?

Тут вам на допомогу прийдуть різні корисні утиліти. Хороша невелика програма, розрахована на роботу саме з графічними адаптерами - Gpu-Z. Дізнатися модель карти свого комп'ютера програма Gpu-Z допоможе вам буквально в одне натискання миші.


Вона не тільки дасть вам інформацію про встановлену в систему карті, але і покаже детальну інформацію про її характеристиках. Не вимагає установки, що робить її ще більш привабливою. Утиліта видасть вікно, внизу якого ви побачите параметри: Вона не тільки дасть вам інформацію про встановлену в систему карті, але і покаже детальну інформацію про її характеристиках

Фото: вікно з параметрами

Також в цьому допоможе програма PC Wizard 2008. Вона є безкоштовною, є portable-версія і російськомовний інтерфейс. Крім того, вона має функцію, що дозволяє зберігати докладний звіт про конфігурацію в таблицю HTML, яка не займе багато місця.

Всі ці програми дають найбільш повну та детальну інформацію не тільки про конкретну відеокарти, але і про систему в цілому. Способів визначення моделі і можливостей свого відеоадаптера безліч. Кожен вибирає підходящий. Більш того, якщо драйвера не визначилися, можна використовувати спеціальну утиліту, яка видасть всі параметри.

Що це таке?
Що це таке?
Не знаєте, як налаштувати ADSL модем?
Як дізнатися відеокарту свого комп'ютера, якщо не встановлено драйвер?
А як бути, коли ви вже переустановили Windows, або драйвер був видалений?
Як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп'ютері в цьому випадку?

Дополнительная информация

rss
Карта