Як перевірити температуру процесора і відеокарти в Windows 7

 1. Як подивитися температуру процесора в Біос
 2. Вхід в біос на старих ОС
 3. Вхід в Біос на нових ОС
 4. Програми, що показують температуру процесора і відеокарти
 5. Aida 64 Extreme
 6. Core temp
 7. HWMonitor
 8. Яка температура вважається нормальною
 9. Як знизити температуру процесора Windows

Перевірка температури процесора і відеокарти здійснюється онлайн і за допомогою сторонніх програм. Необхідність визначити і надалі зменшити температуру процесора з'являється, коли ноутбук або комп'ютер починає безпричинно вимикатися під час роботи, а система охолодження постійно працює в посиленому режимі. Хоча, для того щоб дізнатися температуру процесора, можна обійтися і зовсім без всяких програм.

Як правило, на всіх стаціонарних комп'ютерах і ноутбуках в біос вшиті датчики температур і при виході в нього можна подивитися температуру процесора.

Як подивитися температуру процесора в Біос

Щоб через біос подивитися температуру процесора, для початку потрібно виконати в нього вхід.

Вхід в біос на старих ОС

На різних комп'ютерах вхід здійснюється різними клавішами або ж їх комбінаціями. На зображенні нижче буде представлено відповідність натискань клавіш різним виробникам комп'ютерів.

Вхід в Біос на нових ОС

На нових операційних системах (наприклад, Віндовс 10) вхід в біос здійснюється трошки по-іншому. Вся справа в тому, що на них присутня, так званий, режим швидкого завантаження і немає звичного екрану після включення комп'ютера, на якому відображається запрошення натиснути клавішу і увійти в біос.

Як правило, ОС Windows 10 встановлена ​​в режимі UEFI. Щоб увійти в ці настройки, потрібно дочекатися завершення завантаження операційної системи і в значку повідомлень вибрати пункт «Параметри». Потім вам потрібно перейти у вкладку «Оновлення безпеку» і вже з неї перейти у вкладку «Відновлення».

Потім вам потрібно перейти у вкладку «Оновлення безпеку» і вже з неї перейти у вкладку «Відновлення»

У меню вам необхідно натиснути на кнопку «Перезавантажити зараз». Після того як комп'ютер перезавантажиться, на екрані буде запропонований вибір дію. Тут необхідно вибрати пункт «Діагностика - Розширені можливості пошуку - Параметри вбудованого по UEFI». Потім потрібно підтвердити дію, знову натиснувши на перезавантаження системи. Після перезавантаження, ви повинні благополучно потрапити в налаштування Bios.

У биосе позначення температури процесора буде наступним: CPU Temperature або CPU Temp. Щоб зайти у відповідний розділ, потрібно знайти такі вкладки (вони можуть бути різними):

 • Hardware Monitor або просто H / W Monitor;
 • Power;
 • Status;
 • Pc Health Status.

Примітка: В UEFI температура процесора може бути показана прямо на головному екрані налаштувань. Існують недоліки цього методу (перегляд температури процесора в биосе). Він буде показувати лише температуру процесора в просте, т. Е. Без навантаження. Для того щоб подивитися температуру під навантаженням, вже необхідні сторонні проги, більшість з яких можна знайти в інтернеті у вільному доступі російською мовою. Багато з них можна завантажити безкоштовно. Нижче будуть розглянуті найбільш популярні з них.

[Blockquote_gray »] Читайте також: Що робити якщо ноутбук сильно нагрівається [/ Blockquote_gray]

Програми, що показують температуру процесора і відеокарти

Перерахую кілька хороших утиліт, які, судячи з відгуків користувачів на різних форумах, рекомендують використовувати.

Aida 64 Extreme

Дуже зручна утиліта практично без недоліків. Недолік її полягає в покупці ліцензії, т. К. Вона є платною. Але є пробний безкоштовний період, що триває 30 днів.

Так виглядає інтерфейс. У вкладці датчики можна вийти в моніторинг температури процесора.

Тут відображена поточна температура процесора під навантаженням.

Тут відображена поточна температура процесора під навантаженням

Core temp

Ця програма російською мовою. Крім даних про температуру процесора, вона також відображає основні його характеристики: кількість ядер, частоту процесора і т. Д. Програму можна згорнути в трей і поставити на автозавантаження, щоб завжди була можливість спостереження за температурним режимом. Завантажувати цю та наступні програми бажано з офіційного сайту виробника, т. К. Скачування зі сторонніх ресурсів може загрожувати зараженням комп'ютера вірусами.

HWMonitor

Популярна безкоштовна програма, яка видає інформацію про температуру кожного ядра процесора окремо. А також вона показує температуру відеокарти, материнської плати, швидкості обертання вентиляторів і загальне навантаження на ядро ​​процесора.

Яка температура вважається нормальною

Щоб знати, при яких значеннях температури процесора потрібно бити на сполох і почати заходи щодо її зниження, треба розташовувати знаннями про норму температури процесора. Різні виробники пред'являють різні нормативні значення по температурі.

Умовно критичним значенням для температури процесора є показник в 100 градусів за Цельсієм. При такій температурі процесор починає руйнуватися і поступово виходити з ладу. Нормальною буде вважатися діапазон від 60 до 80 градусів в робочому режимі під навантаженням, без навантаження близько 40.

Як знизити температуру процесора Windows

Щоб не допустити перегріву ПК, перш за все потрібно налаштувати функцію відключення його харчування в настройках біоса. Хоч і виробники комп'ютерів передбачають таку функцію захисту, все ж краще упевнитися самому. Крім того, тип охолодження буде безпосередньо впливати на нагрів процесора. Існують три основні типи охолодження, різні за своєю ефективністю і енергоспоживанню:

 • радіаторний;
 • рідинний;
 • кулерной.

Перший тип, його ще називають пасивним, мають мінімальну ефективність і принцип його полягає в простому встановленому поверх процесора радіатором. Завдяки його елементів, він буде забирати тепло від процесора і своєю поверхнею охолоджуватися.

Другий тип найефективніший з усіх, але більш енерговитратний. Як правило, такий тип охолодження застосовується в потужних ігрових комп'ютерах. Його принцип лежить в циркуляції рідини по трубках, які відходять від поверхні процесора.

Останній тип, кулерной, найпоширеніший. Це звичайний вентилятор (кулер), розташований поверх процесора. Охолодження здійснюється повітряним потоком.

[Blockquote_gray »] Читайте також: Як самому зібрати комп'ютер з комплектуючих [/ Blockquote_gray]

Мабуть, найпоширенішою причиною збільшення температури процесора є забівшаяся пилом система охолодження. Рекомендується віднести комп'ютер в сервісний центр, де проведуть якісну чистку з заміною термопасти.

Якщо є досвід і ви знаєте пристрій ноутбука-комп'ютера, то почистити комп'ютер від пилу і замінити термопасту можна самостійно . На стаціонарних комп'ютерах процес розбирання і чищення значно простіше, ніж на ноутбуках. Досить зняти бічну кришку процесора і, озброївшись пензликом, почистити лопаті вентилятора.

Іншою причиною може бути що вийшов з ладу кулер або ж уповільнена його робота. У першому випадку, після перевірки його харчування і переконання в його справності, проблема може лежати в очищенню кулера або актуальна необхідність у його заміні. Якщо кулер робочий, але повільно працює, то потрібно перевірити, чи не гальмують його руху дроти в системному блоці.

Виміряти температуру відеокарти і процесора можна різними способами. Вибравши для себе відповідне програмне забезпечення для моніторингу температури процесора і відеокарти, потрібно стежити за нею і не допускати досягнення температури критичних значень. Ще потрібно пам'ятати принцип, що чим більше навантаження на процесор, тим швидше і сильніше він нагрівається. Потужність процесора можна регулювати в настройках Bios, розганяючи його або зменшуючи значення при необхідності.

Прочитайте обов'язково:

Дополнительная информация

rss
Карта