Як самому замінити процесор в комп'ютері

 1. Вибір процесора для заміни
 2. Установка процесора в сокет
 3. установка радіатора
 4. Ще по темі:

Процесор по праву можна вважати головним, комплектуючих в персональному комп'ютері. Дана деталь відповідає за будь-які обчислення вироблені комп'ютером. Саме процесор відповідає за відтворення відео, музики, відкриття графічних файлів, конвертування відео і навіть роботу браузера.

Будь-які дії вироблені комп'ютером вимагають участь процесора. Навіть, здавалося б, відеоігри, для яких основна деталь є відеокарта, вимагають досить продуктивний процесор. Всупереч думці, що склалася, однією лише потужної відеокарти буде недостатньо для запуску сучасних ігор. Куди ефективніше будуть справлятися з завданням процесор і відеокарта середньої цінової категорії, ніж бюджетний процесор і флагманська відеокарта.

Таким чином, багато користувачів комп'ютера з часом розуміють, що їх процесор є слабкою ланкою в системі, особливо якщо він не підтримує 64 бітні системи або обмежує частоту оперативної пам'яті. Отже, як самому замінити процесор на комп'ютері.

до змісту ↑

Вибір процесора для заміни

На жаль, замінити процесор куди складніше, ніж зібрати новий комп'ютер, адже користувачеві доведеться підбирати таку модель, яка підійде до інших комплектуючих системного блоку . Якщо комп'ютер занадто застарілий і на його попросту не продаються процесори, звичайно, доведеться купувати новий системний блок, адже купувати дорогий ЦП колишнього вживання не має ніякого сенсу.

Для початку, слід з'ясувати, який сокет (роз'єм для процесора) встановлено в материнській платі. Для цього можна скористатися безкоштовним додатком AIDA64. У розділі «Системна плата» можна побачити, який сокет встановлено на материнської плати (МП).

У розділі «Системна плата» можна побачити, який сокет встановлено на  материнської плати  (МП)

Дізнатися тип сокета також можна дізнатися з документації до МП, що поставляється разом з комп'ютером.

З'ясувавши, який сокет використовує МП, людина може перевірити, які процесори доступні на цьому сокеті. Якщо наявність товару дозволяє підібрати бажаний процесор, наприклад, замінити двоядерний на шести ядерний, то можна сміливо міняти комплектує.

У характеристиках бажаного процесора, крім кількості ядер, необхідно звернути увагу на наступні три параметри:

 • частота ядра - вкрай важливо звернути увагу на частоту ядра. Справа в тому, що далеко не всі ігри працюють відразу з чотирма і вже тим більше з шістьма. Таким чином, в іграх, краще себе покаже двоядерний процесор з 4 ГГц, ніж наприклад шести ядерний процесор з 1.4 ГГц;
 • архітектура процесора - щоб встановити на комп'ютер 64 бітну операційну систему, а, отже, і отримати можливість працювати з чотирма і більше гігабайтами оперативної пам'яті, покупець повинен вибрати той процесор, серед архітектури якого є підтримка 64 бітових систем;
 • максимальна частота ОЗУ - прибрати процесор, слід з'ясувати, з якою частотою оперативної пам'яті він може працювати. На жаль, старі моделі процесорів рідко можуть працювати більше ніж з 1333 МГц. Таким чином, якщо оперативна пам'ять працює на 2133 МГц, а процесор на 1333 МГц, процесор буде обмежувати максимальну частоту пам'яті.

Ще один важливий аспект, це наявність відеоядра (GPU) в процесорі. Наприклад, якщо замість відеокарти, людина використовувала процесор з вбудованим відеоядром, йому доведеться, або купувати відеокарту , Або знову ж, купувати процесор з вбудованим GPU.

до змісту ↑

Установка процесора в сокет

Сокет являє собою, щось на зразок роз'єму, куди встановлюється процесор. На поверхні сокета розташовано безліч отворів або контактних майданчиків, в яких повинні розміститися контакти процесора. Вставити процесор неправильно неможливо, іншими словами, головне завдання при установці, не пошкодити контакти ЦП.

Сокет для процесорів Intel Cокет для процесорів AMD

Щоб правильно встановити процесор, на одному з кутів деталі розташовується мітка у вигляді жовтого трикутника. Така ж мітка знаходиться і на одному з кутів сокета. Під час установки, обидві мітки повинні співпасти.

Перед початком установки, слід підняти важіль і металеву кришку (якщо вона є в наявності).

Під час установки, ні за яких умов не можна використовувати фізичну силу. Процесор повинен плавно поміщається в роз'єм, після чого, важіль притискається до материнської плати і фіксується в призначеному для нього місці. У сокетах від Intel, важіль має вкрай тугий хід, і що б зафіксувати процесор, можливо, доведеться застосувати фізичну силу.

до змісту ↑

установка радіатора

Установка радіатора вкрай важливий процес. Якщо людина змінює процесор, йому ніяк не уникнути цього процесу.

Охолодження також підбирається, в залежності від сокета материнської плати. Якщо людина купувала процесор в комплекті BOX, тобто в коробковому варіанті, то охолодження вже має нанесену термопасту.

Процесор Intel Pentium в комплектації BOX

Все що потрібно зробити в цьому випадки, це зняти захисну плівку і встановити його на встановлений процесор.

Якщо людина придбала охолодження окремо від процесора, йому необхідно переконається, що кулер сумісний з сокетом і задовольняє вимогам до теплоотводу. Для цього, слід переконатися, що параметр TDP більше або такого ж розміру, як у процесора. TDP або розсіює потужність - це величина в ватах, яка показує яку теплову потужність може відвести система охолодження ЦП. Звичайно TDP процесорів для персональних комп'ютерів становить 95 і 125 Вт. Відповідно і TDP системи охолодження повинна бути такою ж. Дізнатися TDP процесора і кулера можна на сайті виробника або в магазині, де передбачається придбати комплектуючі для заміни.

Якщо пристрій підібрано правильно, на поверхню процесора, тонким шаром наноситься термопаста (в разі, якщо придбали інструмент, не BOX комплектація ЦП), після чого встановлюється охолодження, з обох сторін чіпляючись фіксаторами до сокету.

Встановлене охолодження фіксується спеціальним важелем, розташованим у верхній частині системи охолодження, а сам кулер підключається штекером до материнської плати у відповідний роз'єм.

Встановлене охолодження фіксується спеціальним важелем, розташованим у верхній частині системи охолодження, а сам кулер підключається штекером до материнської плати у відповідний роз'єм

Треба сказати, що ЦП можна замінити в тому випадки, якщо сокет материнської плати досить сучасний і на його легко знайти в продажу відповідний процесор.

.

Поділитися.
до змісту ↑

Ще по темі:

 • Жорсткий диск SSD: все, що потрібно знати Диск SSD (або твердотільний накопичувач) з'явився як альтернативне пристрій, призначений для заміни традиційних жорстких дисків. При використанні твердотільного накопичувача, [...]
 • Як правильно доглядати за своїм комп'ютером Комп'ютери, як і будь-яка інша просунута електроніка, вимагають дотримання певних правил поводження з ними. Якщо ви хочете, щоб дорогий пристрій служило вам вірою і правдою [...]
 • Як вибрати відеокарту Відеокарта є важливою складовою системного блоку. Вона створює графіку і виводить її на монітор для користувача. Мета даної статті - допомогти новачкові розібратися з питанням: «як [...]
 • Які бувають комп'ютери для будинку: що вибрати? Найкраще, при покупці нового комп'ютера робити вибір на користь нової платформи від компанії Intel. Це має на увазі, що потрібно вибрати процесори, як Core i5 і Core I7, оперативна [...]
 • Як підключити комп'ютер до WI-FI Найчастіше стаціонарний комп'ютер підключається до інтернету за допомогою проводового з'єднання. Тим більше у нього спочатку немає спеціального приймача, так званого WI-FI адаптера, щоб [...]

Які бувають комп'ютери для будинку: що вибрати?