Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak

 1. Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak Ноутбук - портативний комп'ютер, створений за принципом...
 2. базові ноутбуки
 3. Ігрові ноутбуки
 4. Ноутбуки трансформери
 5. Ультрабуки
 6. ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)
 7. РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ
 8. ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
 9. ПРОЦЕССОР
 10. ВІДКРИТЕ
 11. ЖОРСТКИЙ ДИСК
 12. ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ
 13. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА
 14. Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak
 15. ТИПИ НОУТБУКІВ
 16. базові ноутбуки
 17. Ігрові ноутбуки
 18. Ноутбуки трансформери
 19. Ультрабуки
 20. ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)
 21. РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ
 22. ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
 23. ПРОЦЕССОР
 24. ВІДКРИТЕ
 25. ЖОРСТКИЙ ДИСК
 26. ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ
 27. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА
 28. Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak
 29. ТИПИ НОУТБУКІВ
 30. базові ноутбуки
 31. Ігрові ноутбуки
 32. Ноутбуки трансформери
 33. Ультрабуки
 34. ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)
 35. РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ
 36. ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
 37. ПРОЦЕССОР
 38. ВІДКРИТЕ
 39. ЖОРСТКИЙ ДИСК
 40. ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ
 41. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА
 42. Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak
 43. ТИПИ НОУТБУКІВ
 44. базові ноутбуки
 45. Ігрові ноутбуки
 46. Ноутбуки трансформери
 47. Ультрабуки
 48. ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)
 49. РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ
 50. ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
 51. ПРОЦЕССОР
 52. ВІДКРИТЕ
 53. ЖОРСТКИЙ ДИСК
 54. ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ
 55. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА
 56. Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak
 57. ТИПИ НОУТБУКІВ
 58. базові ноутбуки
 59. Ігрові ноутбуки
 60. Ноутбуки трансформери
 61. Ультрабуки
 62. ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)
 63. РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ
 64. ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ
 65. ПРОЦЕССОР
 66. ВІДКРИТЕ
 67. ЖОРСТКИЙ ДИСК
 68. ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ
 69. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak

Ноутбук - портативний комп'ютер, створений за принципом «все-в-одному», є одним з найпопулярніших мобільних електронних пристроїв. Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні.

Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні

У сучасному світі існують велика кількість ноутбуків, для різних потреб. Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?". У цій статті ми розповімо і допоможемо вибрати для Вас ноутбук.

ТИПИ НОУТБУКІВ

В першу чергу Вам необхідно зрозуміти, для яких цілей потрібен той, чи інший ноутбук. Ноутбуки бувають декількох видів, які відрізняються продуктивністю і потужністю. Ноутбуки бувають:

Базові ноутбуки. Такі ноутбуки називають ще "ноутбук для роботи", вони дешевші, відповідно в таких ноутбуках потужність і характеристики простіші ніж допустимо від ігрових ноутбуків. Базові ноутбуки підійдуть Вам якщо Ви хочете використовувати тільки для роботи і інтернет-серфінгу.

Ігрові ноутбуки. Назва ноутбука говорить сама за себе. Такий тип ноутбуків підійдуть якщо Ви ігроман. У таких ноутбуках характеристики більш вище ніж у базових ноутбуків. Процесор і пам'ять, а також оперативна пам'ять в таких ноутбуках вище ніж у базових. Такі ноутбуки призначені для потужних ігор. Купуючи такий тип ноутбука, він Вас точно не підведе, адже такий ноутбук не буде зависати і глючить під час гри.

Ноутбуки трансформери. Такий тип ноутбуків зазвичай бувають з сенсорним екраном і з поворотним дисплеєм, або їх ще називають планшетними ноутбуками.

Ультрабуки. Такий тип ноутбуків по визначенню тонкі і легкі ноутбуки. Габарити і вага ультрабуків менше в порівнянні зі звичайними ноутбуками. Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків.

Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків

базові ноутбуки

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Ігрові ноутбуки

Призначені для потужних ігор

Призначені для потужних ігор

Ноутбуки трансформери

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Ультрабуки

Тонкі і легкі у вазі ноутбуки

ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)

Вибравши який тип ноутбука Вам потрібен, далі необхідно вибрати діагональ екрану. Але не можна плутати поняття розмір ноутбука і розмір екрану - це дві різні речі. Розмір діагоналі - це видима область екрану. Діагональ екрану вимірюються в дюймах (1 дюйм ≈ 2,54 см.) І позначається, наприклад, так - 15,6 ".Існують ноутбуки з різними діагоналями екрана, а саме від 10 дюймів до 17 дюймів:

РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ

Основною характеристикою екрану є його роздільна здатність - кількість пікселів, що складають його. Дозвіл екрану виражається двома числами, що позначають кількість пікселів по горизонталі і вертикалі. Так, наприклад, матриця з роздільною здатністю 1440х900 має 1400 пікселів по горизонталі і 900 по вертикалі. Чим більше дозвіл, тим більш деталізованим буде зображення.

Розміри екранів сучасних ноутбуків варіюється від 10280х720 до 1920x1080 пікселів, при цьому воно, звичайно, залежить від розміру екрана, але не жорстко до нього прив'язане. Але сучасні ноутбуки оснащені з більш високою роздільною здатністю, починаючи з 2304х1440 пікселів, і закінчуючи 3840х2160 пікселів. Слід розуміти і розбиратися в пікселях, практично на всіх сучасних ноутбуках Ви помітите напис FullHD або ж 4K UHD. Слід чітко розрізняти такі ноутбуки наприклад FullHD - це екран з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, в той час як 4K UHD - це екран з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів.

ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ

Оперативною пам'яттю (ОЗУ) або системною пам'яттю називають пристрій, призначений для зберігання даних і команд під час роботи процесора.

Якщо порівняти комп'ютер з автомобілем, то процесор буде його двигуном, а оперативна пам'ять - трансмісією. За навіть дуже великої потужності двигуна ви не зможете їхати швидко, користуючись тільки першою передачею. Так і адекватний обсяг ОЗУ дуже важливий для продуктивності комп'ютера. Потужний багатоядерний процесор буде «відчувати себе скуто» з 512 Мб оперативної пам'яті, а ресурсомісткі програми, яким «знадобилися б» 4 Гб ОЗУ на слабкому процесорі працюватимуть вкрай повільно або не працюватимуть взагалі. Об'єм оперативної пам'яті в значній мірі впливає на продуктивність ноутбука. Наприклад, ноутбук з оперативною пам'яттю з 12 Гб , 16 Гб і 32 Гб - є найпотужнішими, призначені для ігор і потужних додатків, в той час як ноутбуки з оперативною пам'яттю в 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб - є базовими, з такою оперативною пам'яттю грати гри можна, але не факт що потужна гра запуститься, або ж доведеться грати гри з середніми і низькими настройками. Ноутбуки з низькою оперативною пам'яттю підходять для роботи і офісу, тобто працювати з офісними додатками, що не навантажують оперативку.

ПРОЦЕССОР

Центральний процесор (ЦП, англ. CPU, Central Processing Unit - центральне обчислювальний пристрій) виробляє основні обчислення в системі, будучи безпосереднім виконавцем всіх програм, в тому числі операційної системи. Центральний процесор - головний компонент комп'ютера.

Основні характеристики процесорів:

 • кількість ядер;
 • тактова частота;
 • об'єм кеш-пам'яті;
 • частота шини.

Деякий час назад, підвищення продуктивності процесорів досягалося, головним чином, за рахунок підвищення тактової частоти, що призводило до їх перегріву і змушувало розробників шукати інші шляхи збільшення обчислювальної потужності процесорів.

Рішенням стали багатоядерні процесори, що дозволили збільшити продуктивність системи, виконуючи кілька програм-потоків одночасно.

Зазвичай в ноутбуках застосовуються ЦП двох основних світових виробників, американських корпорацій Intel іAMD. Конкуренція між ними «підігріває» розробку нових технологій і знижує ціни на процесори.

Процесори Intel часто стають технологічним проривом в обчислювальній техніці, тому цю корпорацію називають світовим лідером в даному напрямку. При цьому продукти Intel мають досить високу вартість.

Процесори AMD, навпаки, позиціонуються, перш за все, як економічні і недорогі, при цьому корпорація, ведучи гостру конкурентну боротьбу з Intel, змушена застосовувати нестандартні рішення для досягнення порівнянної продуктивності і збереження досить низької ціни. Мабуть, тому сьогодні процесори AMD лідирують за співвідношенням продуктивності до енергоефективності.

У ноутбуках використовуються як одноядерні ( Intel Pentium , AMD Turion 64), так і багатоядерні процесори ( Intel Core i3 , Intel Core i5 , Intel Core i7 , Intel Core M , AMD Turion X2). Останні мають значно більшою продуктивністю. У бюджетних системах використовуються «полегшені» версії процесорів: IntelCeleron M і AMD Mobile Sempron, які відрізняються істотно меншим об'ємом кеш-пам'яті, штучно обмеженою частотою системної шини і, відповідно, меншою продуктивністю.

ВІДКРИТЕ

Відеокарта (графічна плата) - пристрій, що формує зображення і передає його на екран.

Так само, як в настільних, в портативних комп'ютерах зараз використовуються два типи відеопідсистем. Дискретна (окрема) і інтегрована (вбудована), відрізняються за своїми можливостями і енергоспоживанню.

Інтегрована графічна система вбудована в системну плату комп'ютера, і для обробки графіки використовує, головним чином, ресурси центрального процесора, оперативної пам'яті і каналів передачі даних.

Інтегрована відеокарта дешевше і споживає менше енергії, але через вимушений поділу ресурсів - не дуже продуктивна. Вона добре справляється з виведенням двомірної графіки (робочий стіл, вікна, текст, зображення, відео) і, в принципі, здатна працювати в тривимірному режимі, але не показує в ньому достатньої продуктивності. Тим не менш, багато вбудовані відеокарти дозволяють дивитися фільми високої чіткості (HD-відео) і запускати не занадто вимогливі до ресурсів ігри.
Дискретна графічна система має власний процесор, оптимізований для обробки і виведення графічної інформації, окрему високошвидкісну оперативну пам'ять (відеопам'ять), за рахунок чого має більшу продуктивністю і можливостями. Дискретна відеокарта містить прискорювач тривимірної графіки, який дозволяє отримати прийнятну частоту кадрів в комп'ютерних іграх та інших 3D-додатках. Дискретна відеокарта потужніший, функціональніша і дорожче інтегрованої.

Основні параметри відеокарт:

графічний процесор;

 • тип відеопам'яті;
 • обсяг відеопам'яті;
 • розрядність шини пам'яті.

Графічні процесори (ДП, англ. GPU - Graphic Processing Unit) так само як і центральні, мають різну архітектурою, характеристиками і продуктивністю. Назва відеокарти зазвичай вказує на сімейство, до якого належить ДП.

Графічних даних використовується графічним процесором для зберігання готових кадрів і даних для їх побудови, таких, як текстури, координати вершин і інші елементи графіки. Може бути як виділеної, так і розділяється. Інтегровані відеопідсистеми не мають власної відеопам'яті і використовують для зберігання даних системну оперативну пам'ять, що негативно позначається на продуктивності.

Сучасні дискретні відеокарти для ноутбуків використовують відеопам'ять типу DDR2 і GDDR3, найпотужніші -GDDR5.
Більший обсяг відеопам'яті дозволяє зберігати кадри та текстури більшого розміру, тому він важливий для оптимального швидкодії відеопідсистеми при високій роздільній здатності екрану. Наприклад обсяг пам'яті відеоадаптера з 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб є найпотужнішими на сьогоднішній день.

Аналогічно центрального процесора, графічний процесор обмінюється даними з відеопам'яттю по магістральному каналу, званому шиною пам'яті. Її розрядність також має велике значення для швидкодії: наприклад, по шині розрядністю 128 біт, за один такт, передається в 2 рази більше даних, ніж по 64-бітної.

Тип і обсяг відеопам'яті є важливою характеристикою відеокарти

У сфері графічних технологій, лідируючі місця займають американська корпорація NVidia Corporation і канадська ATi Technologies Inc (з недавнього часу - підрозділ AMD), що ведуть дослідження і розробляють нові моделі графічних процесорів і відеокарт. Виробництвом відеокарт за ліцензіями займаються багато брендів, найвідоміші з яких GigaByte, Asus, MSI та інші.

Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?», - не має однозначної відповіді. Компанії жорстко конкурують між собою, і періодично перехоплюють один у одного лідерство на ринку, пропонуючи покупцеві досить функціональні і продуктивні продукти. Тому питання порівняння обмежений рамками кожного покоління і сімейства відеокарт.

Найбільшим розробником і виробником інтегрованих відеокарт є корпорація Intel - світовий розробник процесорів і чіпсетів (наборів системної логіки, основи материнської плати).

Системну логіку з інтегрованою графікою на базі ATi Radeon виробляє і компанія AMD. Як і Intel GMA, ці відеокарти мають широкі можливості по роботі з відео високої роздільної здатності, включаючи вихід HDMI, але не володіють видатними характеристиками при роботі з тривимірною графікою.

Практично всі ноутбуки мають ті чи інші відеовиходи для виведення інформації на зовнішні пристрої - монітор, телевізор або проектор. Додаткові екрани можуть працювати як в режимі клонування зображення, так і в режимі розширення, збільшуючи робочий простір.

ЖОРСТКИЙ ДИСК

Напевно, самий «простий» компонент комп'ютера - це жорсткий диск. Великий обсяг жорсткого диска дозволяє зберігати більший обсяг інформації, включаючи векторні і растрові графічні зображення, а також відео високої роздільної здатності.

На сьогоднішній день поширення набули дві технології внутрішніх накопичувачів: магнітний диск і флеш-пам'ять.

Основою накопичувачів на жорсткому магнітному диску (Hard Disk Drive - HDD) є один або кілька обертових з частотою до 10000 оборотів в хвилину дисків, інформація на яких зберігається у вигляді намагнічених осередків і зчитується спеціальної рухливою голівкою. Ці пристрої дуже чутливі до сильних магнітних полів, механічних ударів і падінь, тому вимагають спеціальних технологій захисту від втрати даних. До того ж вони мають порівняно низькими швидкостями пошуку, читання і запису, а також виробляють шум при роботі. Гідність HDD - низька ціна за одиницю об'єму інформації.

Твердотільні накопичувачі (SSD, Solid State Drive, Solid State Disk) засновані на технології флеш-пам'яті, подібної до тієї, яка використовується в USB-драйвах. Вони відрізняються високою швидкодією і стійкістю до механічних пошкоджень, а також абсолютно безшумні за рахунок відсутності рухомих механічних частин. Деякі ноутбуки оснащені не тільки звичайним жорстким диском, але і твердотілим накопичувачем як швидкодіючого системного розділу, що помітно підвищує загальну продуктивність комп'ютера. Наприклад, час завантаження такої системи від натискання кнопки включення до появи робочого столу в середньому становить всього 2-3 секунди

За максимально можливого обсягу інформації, що зберігається SSD-накопичувачі поки поступаються HDD (512 Гбайт проти 2 Тбайт) і коштують дорожче, але їх переваги роблять цей напрям перспективним і активно розвиваються. Тому з часом можна очікувати зниження цін на твердотільні накопичувачі. Експерти прогнозують повне витіснення традиційних накопичувачів твердотільними.

ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ

CD (англ. Compact Disc) ємністю 650-700 Мбайт, перше покоління оптичних накопичувачів, поступово виходять з ужитку і заміщаються більш місткими.

Типи CD-дисків

можливості

Використання

CD-ROM

тільки читання

Поширення програм, драйверів, музики

CD-R

одноразова запис

Обмін і зберігання даних

CD-RW

Багаторазовий запис (до 1000 циклів)

Обмін і зберігання даних, відеозапис

DVD-диски (англ. Digital Video Disc, «Цифровий відеодиск» або Digital Versatile Disc, «Цифровий багатоцільовий диск») ємністю від 1,4 до 17 Гбайт, широко використовуються для обміну даними, продажу відеофільмів і музики, поширення драйверів, а також в якості носія даних в побутових відеокамерах.

Диски DVD ± R, BD-R і BD-RE можуть бути як одношаровими, так і двошаровими (англ. DL - «Double layer»), що дозволяє записати на них майже в 2 рази більше даних. Всі сучасні приводи оптичних дисків здатні працювати з двошаровими дисками.

Також DVD можуть бути двосторонніми (англ. DS - «Double Sided»), тобто мати робочу поверхню на обох сторонах диска. Двосторонні DVD випускаються всіх типів і мають рівно в 2 рази більшу ємність у порівнянні з односторонніми.

Різниця між «DVD +» і «DVD-» в даний момент вже має майже виключно технологічний сенс, тому що приводи однаково добре працюють з обома різновидами формату. Проблема з сумісністю може виникнути хіба тільки, якщо записувати диск для використання в DVD-плеєрі дуже старої моделі, тому що форматDVD-R (W) з'явився на 5 років раніше.

Цікава технологія «LightScribe», що дозволяє нанести будь-який текст або зображення з кольоровим фоном на невикористану сторону диска. При цьому, нанесене зображення не може бути видалено, але може згодом доповнюватися. За допомогою спеціального ПО, диска і приводу, що підтримують цю технологію, ви зможете надрукувати повноцінну етикетку на диску, наприклад, опис диска або ілюстрацію.

Приводи оптичних дисків можуть бути як вбудовані в корпус ноутбука, так і бути присутнім у вигляді зовнішнього пристрою, що підключається через порт USB або eSATA.

Як правило, приводи оптичних дисків сумісні, тобто вміють працювати з дисками попереднього покоління. Зазвичай їх називають «комбо-приводами» (англ. Combo-Drive) або «мультідрайвамі» (англ. Multi-Drive). Так, наприклад, комбо-привід DVD ± RW здатний читати і писати диски CD-R, CD-RW, DVD + R, DVD-R, DVD + RW, DVD-RW, а іноді і DVD-RAM.

Відмова від розміщення приводу оптичних дисків в ноутбуці, дозволяє виробникові помітно зменшити габарити корпусу і енергоспоживання системи, тому ультрапортативні комп'ютери, як правило, їм не комплектуються. Але якщо ви плануєте активно дивитися на ноутбуці фільми, запускати гри або часто встановлювати будь-які програми, DVD- або BD-привід вам буде необхідний, але при цьому він все-таки не обов'язково повинен бути вбудованим. Також пишучий привід оптичних дисків буде корисний для обміну великими обсягами даних.

ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Найбільш поширені ОС в Казахстані і країнах СНД - сімейство Windows. У порядку появи: Windows 10 і Windows 10 Home . Ці операційні системи мають безліч комплектацій, призначених для різних сфер використання: базові, домашні, професійні, корпоративні, медіа-центр та інші.

Mac OS - фірмова ОС для комп'ютерів фірми Apple. Багато принципів сучасних графічних інтерфейсів спочатку були реалізовані в цьому сімействі і запозичені іншими розробниками операційних систем.

Системи на основе Linux / Unix , Як правило, безкоштовні Вимоги, но незвічні. Для цих ОС існує величезна кількість доповнень і модулів, що надає їм високу гнучкість, але і вимагає від користувача більшої кваліфікації.

Free DOS - невелика хитрість виробників. З одного боку вони надають користувачеві повністю працездатну машину з безкоштовною ОС, позбавляючи себе від себе клопоту з ліцензуванням і зменшуючи вартість комп'ютера, з іншого - Free DOS не здатна працювати з сучасними програмами і відразу потребує заміни. Free DOS широко застосовується в бюджетних моделях ноутбуків.

купуємо ноутбук

Завдання вибору ноутбука може здаватися складною через безліч специфічних термінів і скорочень, але навіть лише трохи розібравшись, Ви вже зможете самостійно підібрати варіант, здатний повністю задовольнити ваші очікування.

Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak

Ноутбук - портативний комп'ютер, створений за принципом «все-в-одному», є одним з найпопулярніших мобільних електронних пристроїв. Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні.

Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні

У сучасному світі існують велика кількість ноутбуків, для різних потреб. Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?". У цій статті ми розповімо і допоможемо вибрати для Вас ноутбук.

ТИПИ НОУТБУКІВ

В першу чергу Вам необхідно зрозуміти, для яких цілей потрібен той, чи інший ноутбук. Ноутбуки бувають декількох видів, які відрізняються продуктивністю і потужністю. Ноутбуки бувають:

Базові ноутбуки. Такі ноутбуки називають ще "ноутбук для роботи", вони дешевші, відповідно в таких ноутбуках потужність і характеристики простіші ніж допустимо від ігрових ноутбуків. Базові ноутбуки підійдуть Вам якщо Ви хочете використовувати тільки для роботи і інтернет-серфінгу.

Ігрові ноутбуки. Назва ноутбука говорить сама за себе. Такий тип ноутбуків підійдуть якщо Ви ігроман. У таких ноутбуках характеристики більш вище ніж у базових ноутбуків. Процесор і пам'ять, а також оперативна пам'ять в таких ноутбуках вище ніж у базових. Такі ноутбуки призначені для потужних ігор. Купуючи такий тип ноутбука, він Вас точно не підведе, адже такий ноутбук не буде зависати і глючить під час гри.

Ноутбуки трансформери. Такий тип ноутбуків зазвичай бувають з сенсорним екраном і з поворотним дисплеєм, або їх ще називають планшетними ноутбуками.

Ультрабуки. Такий тип ноутбуків по визначенню тонкі і легкі ноутбуки. Габарити і вага ультрабуків менше в порівнянні зі звичайними ноутбуками. Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків.

Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків

базові ноутбуки

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Ігрові ноутбуки

Призначені для потужних ігор

Призначені для потужних ігор

Ноутбуки трансформери

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Ультрабуки

Тонкі і легкі у вазі ноутбуки

ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)

Вибравши який тип ноутбука Вам потрібен, далі необхідно вибрати діагональ екрану. Але не можна плутати поняття розмір ноутбука і розмір екрану - це дві різні речі. Розмір діагоналі - це видима область екрану. Діагональ екрану вимірюються в дюймах (1 дюйм ≈ 2,54 см.) І позначається, наприклад, так - 15,6 ".Існують ноутбуки з різними діагоналями екрана, а саме від 10 дюймів до 17 дюймів:

РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ

Основною характеристикою екрану є його роздільна здатність - кількість пікселів, що складають його. Дозвіл екрану виражається двома числами, що позначають кількість пікселів по горизонталі і вертикалі. Так, наприклад, матриця з роздільною здатністю 1440х900 має 1400 пікселів по горизонталі і 900 по вертикалі. Чим більше дозвіл, тим більш деталізованим буде зображення.

Розміри екранів сучасних ноутбуків варіюється від 10280х720 до 1920x1080 пікселів, при цьому воно, звичайно, залежить від розміру екрана, але не жорстко до нього прив'язане. Але сучасні ноутбуки оснащені з більш високою роздільною здатністю, починаючи з 2304х1440 пікселів, і закінчуючи 3840х2160 пікселів. Слід розуміти і розбиратися в пікселях, практично на всіх сучасних ноутбуках Ви помітите напис FullHD або ж 4K UHD. Слід чітко розрізняти такі ноутбуки наприклад FullHD - це екран з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, в той час як 4K UHD - це екран з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів.

ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ

Оперативною пам'яттю (ОЗУ) або системною пам'яттю називають пристрій, призначений для зберігання даних і команд під час роботи процесора.

Якщо порівняти комп'ютер з автомобілем, то процесор буде його двигуном, а оперативна пам'ять - трансмісією. За навіть дуже великої потужності двигуна ви не зможете їхати швидко, користуючись тільки першою передачею. Так і адекватний обсяг ОЗУ дуже важливий для продуктивності комп'ютера. Потужний багатоядерний процесор буде «відчувати себе скуто» з 512 Мб оперативної пам'яті, а ресурсомісткі програми, яким «знадобилися б» 4 Гб ОЗУ на слабкому процесорі працюватимуть вкрай повільно або не працюватимуть взагалі. Об'єм оперативної пам'яті в значній мірі впливає на продуктивність ноутбука. Наприклад, ноутбук з оперативною пам'яттю з 12 Гб , 16 Гб і 32 Гб - є найпотужнішими, призначені для ігор і потужних додатків, в той час як ноутбуки з оперативною пам'яттю в 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб - є базовими, з такою оперативною пам'яттю грати гри можна, але не факт що потужна гра запуститься, або ж доведеться грати гри з середніми і низькими настройками. Ноутбуки з низькою оперативною пам'яттю підходять для роботи і офісу, тобто працювати з офісними додатками, що не навантажують оперативку.

ПРОЦЕССОР

Центральний процесор (ЦП, англ. CPU, Central Processing Unit - центральне обчислювальний пристрій) виробляє основні обчислення в системі, будучи безпосереднім виконавцем всіх програм, в тому числі операційної системи. Центральний процесор - головний компонент комп'ютера.

Основні характеристики процесорів:

 • кількість ядер;
 • тактова частота;
 • об'єм кеш-пам'яті;
 • частота шини.

Деякий час назад, підвищення продуктивності процесорів досягалося, головним чином, за рахунок підвищення тактової частоти, що призводило до їх перегріву і змушувало розробників шукати інші шляхи збільшення обчислювальної потужності процесорів.

Рішенням стали багатоядерні процесори, що дозволили збільшити продуктивність системи, виконуючи кілька програм-потоків одночасно.

Зазвичай в ноутбуках застосовуються ЦП двох основних світових виробників, американських корпорацій Intel іAMD. Конкуренція між ними «підігріває» розробку нових технологій і знижує ціни на процесори.

Процесори Intel часто стають технологічним проривом в обчислювальній техніці, тому цю корпорацію називають світовим лідером в даному напрямку. При цьому продукти Intel мають досить високу вартість.

Процесори AMD, навпаки, позиціонуються, перш за все, як економічні і недорогі, при цьому корпорація, ведучи гостру конкурентну боротьбу з Intel, змушена застосовувати нестандартні рішення для досягнення порівнянної продуктивності і збереження досить низької ціни. Мабуть, тому сьогодні процесори AMD лідирують за співвідношенням продуктивності до енергоефективності.

У ноутбуках використовуються як одноядерні ( Intel Pentium , AMD Turion 64), так і багатоядерні процесори ( Intel Core i3 , Intel Core i5 , Intel Core i7 , Intel Core M , AMD Turion X2). Останні мають значно більшою продуктивністю. У бюджетних системах використовуються «полегшені» версії процесорів: IntelCeleron M і AMD Mobile Sempron, які відрізняються істотно меншим об'ємом кеш-пам'яті, штучно обмеженою частотою системної шини і, відповідно, меншою продуктивністю.

ВІДКРИТЕ

Відеокарта (графічна плата) - пристрій, що формує зображення і передає його на екран.

Так само, як в настільних, в портативних комп'ютерах зараз використовуються два типи відеопідсистем. Дискретна (окрема) і інтегрована (вбудована), відрізняються за своїми можливостями і енергоспоживанню.

Інтегрована графічна система вбудована в системну плату комп'ютера, і для обробки графіки використовує, головним чином, ресурси центрального процесора, оперативної пам'яті і каналів передачі даних.

Інтегрована відеокарта дешевше і споживає менше енергії, але через вимушений поділу ресурсів - не дуже продуктивна. Вона добре справляється з виведенням двомірної графіки (робочий стіл, вікна, текст, зображення, відео) і, в принципі, здатна працювати в тривимірному режимі, але не показує в ньому достатньої продуктивності. Тим не менш, багато вбудовані відеокарти дозволяють дивитися фільми високої чіткості (HD-відео) і запускати не занадто вимогливі до ресурсів ігри.
Дискретна графічна система має власний процесор, оптимізований для обробки і виведення графічної інформації, окрему високошвидкісну оперативну пам'ять (відеопам'ять), за рахунок чого має більшу продуктивністю і можливостями. Дискретна відеокарта містить прискорювач тривимірної графіки, який дозволяє отримати прийнятну частоту кадрів в комп'ютерних іграх та інших 3D-додатках. Дискретна відеокарта потужніший, функціональніша і дорожче інтегрованої.

Основні параметри відеокарт:

графічний процесор;

 • тип відеопам'яті;
 • обсяг відеопам'яті;
 • розрядність шини пам'яті.

Графічні процесори (ДП, англ. GPU - Graphic Processing Unit) так само як і центральні, мають різну архітектурою, характеристиками і продуктивністю. Назва відеокарти зазвичай вказує на сімейство, до якого належить ДП.

Графічних даних використовується графічним процесором для зберігання готових кадрів і даних для їх побудови, таких, як текстури, координати вершин і інші елементи графіки. Може бути як виділеної, так і розділяється. Інтегровані відеопідсистеми не мають власної відеопам'яті і використовують для зберігання даних системну оперативну пам'ять, що негативно позначається на продуктивності.

Сучасні дискретні відеокарти для ноутбуків використовують відеопам'ять типу DDR2 і GDDR3, найпотужніші -GDDR5.
Більший обсяг відеопам'яті дозволяє зберігати кадри та текстури більшого розміру, тому він важливий для оптимального швидкодії відеопідсистеми при високій роздільній здатності екрану. Наприклад обсяг пам'яті відеоадаптера з 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб є найпотужнішими на сьогоднішній день.

Аналогічно центрального процесора, графічний процесор обмінюється даними з відеопам'яттю по магістральному каналу, званому шиною пам'яті. Її розрядність також має велике значення для швидкодії: наприклад, по шині розрядністю 128 біт, за один такт, передається в 2 рази більше даних, ніж по 64-бітної.

Тип і обсяг відеопам'яті є важливою характеристикою відеокарти

У сфері графічних технологій, лідируючі місця займають американська корпорація NVidia Corporation і канадська ATi Technologies Inc (з недавнього часу - підрозділ AMD), що ведуть дослідження і розробляють нові моделі графічних процесорів і відеокарт. Виробництвом відеокарт за ліцензіями займаються багато брендів, найвідоміші з яких GigaByte, Asus, MSI та інші.

Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?», - не має однозначної відповіді. Компанії жорстко конкурують між собою, і періодично перехоплюють один у одного лідерство на ринку, пропонуючи покупцеві досить функціональні і продуктивні продукти. Тому питання порівняння обмежений рамками кожного покоління і сімейства відеокарт.

Найбільшим розробником і виробником інтегрованих відеокарт є корпорація Intel - світовий розробник процесорів і чіпсетів (наборів системної логіки, основи материнської плати).

Системну логіку з інтегрованою графікою на базі ATi Radeon виробляє і компанія AMD. Як і Intel GMA, ці відеокарти мають широкі можливості по роботі з відео високої роздільної здатності, включаючи вихід HDMI, але не володіють видатними характеристиками при роботі з тривимірною графікою.

Практично всі ноутбуки мають ті чи інші відеовиходи для виведення інформації на зовнішні пристрої - монітор, телевізор або проектор. Додаткові екрани можуть працювати як в режимі клонування зображення, так і в режимі розширення, збільшуючи робочий простір.

ЖОРСТКИЙ ДИСК

Напевно, самий «простий» компонент комп'ютера - це жорсткий диск. Великий обсяг жорсткого диска дозволяє зберігати більший обсяг інформації, включаючи векторні і растрові графічні зображення, а також відео високої роздільної здатності.

На сьогоднішній день поширення набули дві технології внутрішніх накопичувачів: магнітний диск і флеш-пам'ять.

Основою накопичувачів на жорсткому магнітному диску (Hard Disk Drive - HDD) є один або кілька обертових з частотою до 10000 оборотів в хвилину дисків, інформація на яких зберігається у вигляді намагнічених осередків і зчитується спеціальної рухливою голівкою. Ці пристрої дуже чутливі до сильних магнітних полів, механічних ударів і падінь, тому вимагають спеціальних технологій захисту від втрати даних. До того ж вони мають порівняно низькими швидкостями пошуку, читання і запису, а також виробляють шум при роботі. Гідність HDD - низька ціна за одиницю об'єму інформації.

Твердотільні накопичувачі (SSD, Solid State Drive, Solid State Disk) засновані на технології флеш-пам'яті, подібної до тієї, яка використовується в USB-драйвах. Вони відрізняються високою швидкодією і стійкістю до механічних пошкоджень, а також абсолютно безшумні за рахунок відсутності рухомих механічних частин. Деякі ноутбуки оснащені не тільки звичайним жорстким диском, але і твердотілим накопичувачем як швидкодіючого системного розділу, що помітно підвищує загальну продуктивність комп'ютера. Наприклад, час завантаження такої системи від натискання кнопки включення до появи робочого столу в середньому становить всього 2-3 секунди

За максимально можливого обсягу інформації, що зберігається SSD-накопичувачі поки поступаються HDD (512 Гбайт проти 2 Тбайт) і коштують дорожче, але їх переваги роблять цей напрям перспективним і активно розвиваються. Тому з часом можна очікувати зниження цін на твердотільні накопичувачі. Експерти прогнозують повне витіснення традиційних накопичувачів твердотільними.

ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ

CD (англ. Compact Disc) ємністю 650-700 Мбайт, перше покоління оптичних накопичувачів, поступово виходять з ужитку і заміщаються більш місткими.

Типи CD-дисків

можливості

Використання

CD-ROM

тільки читання

Поширення програм, драйверів, музики

CD-R

одноразова запис

Обмін і зберігання даних

CD-RW

Багаторазовий запис (до 1000 циклів)

Обмін і зберігання даних, відеозапис

DVD-диски (англ. Digital Video Disc, «Цифровий відеодиск» або Digital Versatile Disc, «Цифровий багатоцільовий диск») ємністю від 1,4 до 17 Гбайт, широко використовуються для обміну даними, продажу відеофільмів і музики, поширення драйверів, а також в якості носія даних в побутових відеокамерах.

Диски DVD ± R, BD-R і BD-RE можуть бути як одношаровими, так і двошаровими (англ. DL - «Double layer»), що дозволяє записати на них майже в 2 рази більше даних. Всі сучасні приводи оптичних дисків здатні працювати з двошаровими дисками.

Також DVD можуть бути двосторонніми (англ. DS - «Double Sided»), тобто мати робочу поверхню на обох сторонах диска. Двосторонні DVD випускаються всіх типів і мають рівно в 2 рази більшу ємність у порівнянні з односторонніми.

Різниця між «DVD +» і «DVD-» в даний момент вже має майже виключно технологічний сенс, тому що приводи однаково добре працюють з обома різновидами формату. Проблема з сумісністю може виникнути хіба тільки, якщо записувати диск для використання в DVD-плеєрі дуже старої моделі, тому що форматDVD-R (W) з'явився на 5 років раніше.

Цікава технологія «LightScribe», що дозволяє нанести будь-який текст або зображення з кольоровим фоном на невикористану сторону диска. При цьому, нанесене зображення не може бути видалено, але може згодом доповнюватися. За допомогою спеціального ПО, диска і приводу, що підтримують цю технологію, ви зможете надрукувати повноцінну етикетку на диску, наприклад, опис диска або ілюстрацію.

Приводи оптичних дисків можуть бути як вбудовані в корпус ноутбука, так і бути присутнім у вигляді зовнішнього пристрою, що підключається через порт USB або eSATA.

Як правило, приводи оптичних дисків сумісні, тобто вміють працювати з дисками попереднього покоління. Зазвичай їх називають «комбо-приводами» (англ. Combo-Drive) або «мультідрайвамі» (англ. Multi-Drive). Так, наприклад, комбо-привід DVD ± RW здатний читати і писати диски CD-R, CD-RW, DVD + R, DVD-R, DVD + RW, DVD-RW, а іноді і DVD-RAM.

Відмова від розміщення приводу оптичних дисків в ноутбуці, дозволяє виробникові помітно зменшити габарити корпусу і енергоспоживання системи, тому ультрапортативні комп'ютери, як правило, їм не комплектуються. Але якщо ви плануєте активно дивитися на ноутбуці фільми, запускати гри або часто встановлювати будь-які програми, DVD- або BD-привід вам буде необхідний, але при цьому він все-таки не обов'язково повинен бути вбудованим. Також пишучий привід оптичних дисків буде корисний для обміну великими обсягами даних.

ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Найбільш поширені ОС в Казахстані і країнах СНД - сімейство Windows. У порядку появи: Windows 10 і Windows 10 Home . Ці операційні системи мають безліч комплектацій, призначених для різних сфер використання: базові, домашні, професійні, корпоративні, медіа-центр та інші.

Mac OS - фірмова ОС для комп'ютерів фірми Apple. Багато принципів сучасних графічних інтерфейсів спочатку були реалізовані в цьому сімействі і запозичені іншими розробниками операційних систем.

Системи на основі Linux / Unix , Як правило, безкоштовні, але незвичні. Для цих ОС існує величезна кількість доповнень і модулів, що надає їм високу гнучкість, але і вимагає від користувача більшої кваліфікації.

Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak

Ноутбук - портативний комп'ютер, створений за принципом «все-в-одному», є одним з найпопулярніших мобільних електронних пристроїв. Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні.

Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні

У сучасному світі існують велика кількість ноутбуків, для різних потреб. Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?". У цій статті ми розповімо і допоможемо вибрати для Вас ноутбук.

ТИПИ НОУТБУКІВ

В першу чергу Вам необхідно зрозуміти, для яких цілей потрібен той, чи інший ноутбук. Ноутбуки бувають декількох видів, які відрізняються продуктивністю і потужністю. Ноутбуки бувають:

Базові ноутбуки. Такі ноутбуки називають ще "ноутбук для роботи", вони дешевші, відповідно в таких ноутбуках потужність і характеристики простіші ніж допустимо від ігрових ноутбуків. Базові ноутбуки підійдуть Вам якщо Ви хочете використовувати тільки для роботи і інтернет-серфінгу.

Ігрові ноутбуки. Назва ноутбука говорить сама за себе. Такий тип ноутбуків підійдуть якщо Ви ігроман. У таких ноутбуках характеристики більш вище ніж у базових ноутбуків. Процесор і пам'ять, а також оперативна пам'ять в таких ноутбуках вище ніж у базових. Такі ноутбуки призначені для потужних ігор. Купуючи такий тип ноутбука, він Вас точно не підведе, адже такий ноутбук не буде зависати і глючить під час гри.

Ноутбуки трансформери. Такий тип ноутбуків зазвичай бувають з сенсорним екраном і з поворотним дисплеєм, або їх ще називають планшетними ноутбуками.

Ультрабуки. Такий тип ноутбуків по визначенню тонкі і легкі ноутбуки. Габарити і вага ультрабуків менше в порівнянні зі звичайними ноутбуками. Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків.

Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків

базові ноутбуки

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Ігрові ноутбуки

Призначені для потужних ігор

Призначені для потужних ігор

Ноутбуки трансформери

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Ультрабуки

Тонкі і легкі у вазі ноутбуки

ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)

Вибравши який тип ноутбука Вам потрібен, далі необхідно вибрати діагональ екрану. Але не можна плутати поняття розмір ноутбука і розмір екрану - це дві різні речі. Розмір діагоналі - це видима область екрану. Діагональ екрану вимірюються в дюймах (1 дюйм ≈ 2,54 см.) І позначається, наприклад, так - 15,6 ".Існують ноутбуки з різними діагоналями екрана, а саме від 10 дюймів до 17 дюймів:

РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ

Основною характеристикою екрану є його роздільна здатність - кількість пікселів, що складають його. Дозвіл екрану виражається двома числами, що позначають кількість пікселів по горизонталі і вертикалі. Так, наприклад, матриця з роздільною здатністю 1440х900 має 1400 пікселів по горизонталі і 900 по вертикалі. Чим більше дозвіл, тим більш деталізованим буде зображення.

Розміри екранів сучасних ноутбуків варіюється від 10280х720 до 1920x1080 пікселів, при цьому воно, звичайно, залежить від розміру екрана, але не жорстко до нього прив'язане. Але сучасні ноутбуки оснащені з більш високою роздільною здатністю, починаючи з 2304х1440 пікселів, і закінчуючи 3840х2160 пікселів. Слід розуміти і розбиратися в пікселях, практично на всіх сучасних ноутбуках Ви помітите напис FullHD або ж 4K UHD. Слід чітко розрізняти такі ноутбуки наприклад FullHD - це екран з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, в той час як 4K UHD - це екран з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів.

ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ

Оперативною пам'яттю (ОЗУ) або системною пам'яттю називають пристрій, призначений для зберігання даних і команд під час роботи процесора.

Якщо порівняти комп'ютер з автомобілем, то процесор буде його двигуном, а оперативна пам'ять - трансмісією. За навіть дуже великої потужності двигуна ви не зможете їхати швидко, користуючись тільки першою передачею. Так і адекватний обсяг ОЗУ дуже важливий для продуктивності комп'ютера. Потужний багатоядерний процесор буде «відчувати себе скуто» з 512 Мб оперативної пам'яті, а ресурсомісткі програми, яким «знадобилися б» 4 Гб ОЗУ на слабкому процесорі працюватимуть вкрай повільно або не працюватимуть взагалі. Об'єм оперативної пам'яті в значній мірі впливає на продуктивність ноутбука. Наприклад, ноутбук з оперативною пам'яттю з 12 Гб , 16 Гб і 32 Гб - є найпотужнішими, призначені для ігор і потужних додатків, в той час як ноутбуки з оперативною пам'яттю в 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб - є базовими, з такою оперативною пам'яттю грати гри можна, але не факт що потужна гра запуститься, або ж доведеться грати гри з середніми і низькими настройками. Ноутбуки з низькою оперативною пам'яттю підходять для роботи і офісу, тобто працювати з офісними додатками, що не навантажують оперативку.

ПРОЦЕССОР

Центральний процесор (ЦП, англ. CPU, Central Processing Unit - центральне обчислювальний пристрій) виробляє основні обчислення в системі, будучи безпосереднім виконавцем всіх програм, в тому числі операційної системи. Центральний процесор - головний компонент комп'ютера.

Основні характеристики процесорів:

 • кількість ядер;
 • тактова частота;
 • об'єм кеш-пам'яті;
 • частота шини.

Деякий час назад, підвищення продуктивності процесорів досягалося, головним чином, за рахунок підвищення тактової частоти, що призводило до їх перегріву і змушувало розробників шукати інші шляхи збільшення обчислювальної потужності процесорів.

Рішенням стали багатоядерні процесори, що дозволили збільшити продуктивність системи, виконуючи кілька програм-потоків одночасно.

Зазвичай в ноутбуках застосовуються ЦП двох основних світових виробників, американських корпорацій Intel іAMD. Конкуренція між ними «підігріває» розробку нових технологій і знижує ціни на процесори.

Процесори Intel часто стають технологічним проривом в обчислювальній техніці, тому цю корпорацію називають світовим лідером в даному напрямку. При цьому продукти Intel мають досить високу вартість.

Процесори AMD, навпаки, позиціонуються, перш за все, як економічні і недорогі, при цьому корпорація, ведучи гостру конкурентну боротьбу з Intel, змушена застосовувати нестандартні рішення для досягнення порівнянної продуктивності і збереження досить низької ціни. Мабуть, тому сьогодні процесори AMD лідирують за співвідношенням продуктивності до енергоефективності.

У ноутбуках використовуються як одноядерні ( Intel Pentium , AMD Turion 64), так і багатоядерні процесори ( Intel Core i3 , Intel Core i5 , Intel Core i7 , Intel Core M , AMD Turion X2). Останні мають значно більшою продуктивністю. У бюджетних системах використовуються «полегшені» версії процесорів: IntelCeleron M і AMD Mobile Sempron, які відрізняються істотно меншим об'ємом кеш-пам'яті, штучно обмеженою частотою системної шини і, відповідно, меншою продуктивністю.

ВІДКРИТЕ

Відеокарта (графічна плата) - пристрій, що формує зображення і передає його на екран.

Так само, як в настільних, в портативних комп'ютерах зараз використовуються два типи відеопідсистем. Дискретна (окрема) і інтегрована (вбудована), відрізняються за своїми можливостями і енергоспоживанню.

Інтегрована графічна система вбудована в системну плату комп'ютера, і для обробки графіки використовує, головним чином, ресурси центрального процесора, оперативної пам'яті і каналів передачі даних.

Інтегрована відеокарта дешевше і споживає менше енергії, але через вимушений поділу ресурсів - не дуже продуктивна. Вона добре справляється з виведенням двомірної графіки (робочий стіл, вікна, текст, зображення, відео) і, в принципі, здатна працювати в тривимірному режимі, але не показує в ньому достатньої продуктивності. Тим не менш, багато вбудовані відеокарти дозволяють дивитися фільми високої чіткості (HD-відео) і запускати не занадто вимогливі до ресурсів ігри.
Дискретна графічна система має власний процесор, оптимізований для обробки і виведення графічної інформації, окрему високошвидкісну оперативну пам'ять (відеопам'ять), за рахунок чого має більшу продуктивністю і можливостями. Дискретна відеокарта містить прискорювач тривимірної графіки, який дозволяє отримати прийнятну частоту кадрів в комп'ютерних іграх та інших 3D-додатках. Дискретна відеокарта потужніший, функціональніша і дорожче інтегрованої.

Основні параметри відеокарт:

графічний процесор;

 • тип відеопам'яті;
 • обсяг відеопам'яті;
 • розрядність шини пам'яті.

Графічні процесори (ДП, англ. GPU - Graphic Processing Unit) так само як і центральні, мають різну архітектурою, характеристиками і продуктивністю. Назва відеокарти зазвичай вказує на сімейство, до якого належить ДП.

Графічних даних використовується графічним процесором для зберігання готових кадрів і даних для їх побудови, таких, як текстури, координати вершин і інші елементи графіки. Може бути як виділеної, так і розділяється. Інтегровані відеопідсистеми не мають власної відеопам'яті і використовують для зберігання даних системну оперативну пам'ять, що негативно позначається на продуктивності.

Сучасні дискретні відеокарти для ноутбуків використовують відеопам'ять типу DDR2 і GDDR3, найпотужніші -GDDR5.
Більший обсяг відеопам'яті дозволяє зберігати кадри та текстури більшого розміру, тому він важливий для оптимального швидкодії відеопідсистеми при високій роздільній здатності екрану. Наприклад обсяг пам'яті відеоадаптера з 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб є найпотужнішими на сьогоднішній день.

Аналогічно центрального процесора, графічний процесор обмінюється даними з відеопам'яттю по магістральному каналу, званому шиною пам'яті. Її розрядність також має велике значення для швидкодії: наприклад, по шині розрядністю 128 біт, за один такт, передається в 2 рази більше даних, ніж по 64-бітної.

Тип і обсяг відеопам'яті є важливою характеристикою відеокарти

У сфері графічних технологій, лідируючі місця займають американська корпорація NVidia Corporation і канадська ATi Technologies Inc (з недавнього часу - підрозділ AMD), що ведуть дослідження і розробляють нові моделі графічних процесорів і відеокарт. Виробництвом відеокарт за ліцензіями займаються багато брендів, найвідоміші з яких GigaByte, Asus, MSI та інші.

Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?», - не має однозначної відповіді. Компанії жорстко конкурують між собою, і періодично перехоплюють один у одного лідерство на ринку, пропонуючи покупцеві досить функціональні і продуктивні продукти. Тому питання порівняння обмежений рамками кожного покоління і сімейства відеокарт.

Найбільшим розробником і виробником інтегрованих відеокарт є корпорація Intel - світовий розробник процесорів і чіпсетів (наборів системної логіки, основи материнської плати).

Системну логіку з інтегрованою графікою на базі ATi Radeon виробляє і компанія AMD. Як і Intel GMA, ці відеокарти мають широкі можливості по роботі з відео високої роздільної здатності, включаючи вихід HDMI, але не володіють видатними характеристиками при роботі з тривимірною графікою.

Практично всі ноутбуки мають ті чи інші відеовиходи для виведення інформації на зовнішні пристрої - монітор, телевізор або проектор. Додаткові екрани можуть працювати як в режимі клонування зображення, так і в режимі розширення, збільшуючи робочий простір.

ЖОРСТКИЙ ДИСК

Напевно, самий «простий» компонент комп'ютера - це жорсткий диск. Великий обсяг жорсткого диска дозволяє зберігати більший обсяг інформації, включаючи векторні і растрові графічні зображення, а також відео високої роздільної здатності.

На сьогоднішній день поширення набули дві технології внутрішніх накопичувачів: магнітний диск і флеш-пам'ять.

Основою накопичувачів на жорсткому магнітному диску (Hard Disk Drive - HDD) є один або кілька обертових з частотою до 10000 оборотів в хвилину дисків, інформація на яких зберігається у вигляді намагнічених осередків і зчитується спеціальної рухливою голівкою. Ці пристрої дуже чутливі до сильних магнітних полів, механічних ударів і падінь, тому вимагають спеціальних технологій захисту від втрати даних. До того ж вони мають порівняно низькими швидкостями пошуку, читання і запису, а також виробляють шум при роботі. Гідність HDD - низька ціна за одиницю об'єму інформації.

Твердотільні накопичувачі (SSD, Solid State Drive, Solid State Disk) засновані на технології флеш-пам'яті, подібної до тієї, яка використовується в USB-драйвах. Вони відрізняються високою швидкодією і стійкістю до механічних пошкоджень, а також абсолютно безшумні за рахунок відсутності рухомих механічних частин. Деякі ноутбуки оснащені не тільки звичайним жорстким диском, але і твердотілим накопичувачем як швидкодіючого системного розділу, що помітно підвищує загальну продуктивність комп'ютера. Наприклад, час завантаження такої системи від натискання кнопки включення до появи робочого столу в середньому становить всього 2-3 секунди

За максимально можливого обсягу інформації, що зберігається SSD-накопичувачі поки поступаються HDD (512 Гбайт проти 2 Тбайт) і коштують дорожче, але їх переваги роблять цей напрям перспективним і активно розвиваються. Тому з часом можна очікувати зниження цін на твердотільні накопичувачі. Експерти прогнозують повне витіснення традиційних накопичувачів твердотільними.

ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ

CD (англ. Compact Disc) ємністю 650-700 Мбайт, перше покоління оптичних накопичувачів, поступово виходять з ужитку і заміщаються більш місткими.

Типи CD-дисків

можливості

Використання

CD-ROM

тільки читання

Поширення програм, драйверів, музики

CD-R

одноразова запис

Обмін і зберігання даних

CD-RW

Багаторазовий запис (до 1000 циклів)

Обмін і зберігання даних, відеозапис

DVD-диски (англ. Digital Video Disc, «Цифровий відеодиск» або Digital Versatile Disc, «Цифровий багатоцільовий диск») ємністю від 1,4 до 17 Гбайт, широко використовуються для обміну даними, продажу відеофільмів і музики, поширення драйверів, а також в якості носія даних в побутових відеокамерах.

Диски DVD ± R, BD-R і BD-RE можуть бути як одношаровими, так і двошаровими (англ. DL - «Double layer»), що дозволяє записати на них майже в 2 рази більше даних. Всі сучасні приводи оптичних дисків здатні працювати з двошаровими дисками.

Також DVD можуть бути двосторонніми (англ. DS - «Double Sided»), тобто мати робочу поверхню на обох сторонах диска. Двосторонні DVD випускаються всіх типів і мають рівно в 2 рази більшу ємність у порівнянні з односторонніми.

Різниця між «DVD +» і «DVD-» в даний момент вже має майже виключно технологічний сенс, тому що приводи однаково добре працюють з обома різновидами формату. Проблема з сумісністю може виникнути хіба тільки, якщо записувати диск для використання в DVD-плеєрі дуже старої моделі, тому що форматDVD-R (W) з'явився на 5 років раніше.

Цікава технологія «LightScribe», що дозволяє нанести будь-який текст або зображення з кольоровим фоном на невикористану сторону диска. При цьому, нанесене зображення не може бути видалено, але може згодом доповнюватися. За допомогою спеціального ПО, диска і приводу, що підтримують цю технологію, ви зможете надрукувати повноцінну етикетку на диску, наприклад, опис диска або ілюстрацію.

Приводи оптичних дисків можуть бути як вбудовані в корпус ноутбука, так і бути присутнім у вигляді зовнішнього пристрою, що підключається через порт USB або eSATA.

Як правило, приводи оптичних дисків сумісні, тобто вміють працювати з дисками попереднього покоління. Зазвичай їх називають «комбо-приводами» (англ. Combo-Drive) або «мультідрайвамі» (англ. Multi-Drive). Так, наприклад, комбо-привід DVD ± RW здатний читати і писати диски CD-R, CD-RW, DVD + R, DVD-R, DVD + RW, DVD-RW, а іноді і DVD-RAM.

Відмова від розміщення приводу оптичних дисків в ноутбуці, дозволяє виробникові помітно зменшити габарити корпусу і енергоспоживання системи, тому ультрапортативні комп'ютери, як правило, їм не комплектуються. Але якщо ви плануєте активно дивитися на ноутбуці фільми, запускати гри або часто встановлювати будь-які програми, DVD- або BD-привід вам буде необхідний, але при цьому він все-таки не обов'язково повинен бути вбудованим. Також пишучий привід оптичних дисків буде корисний для обміну великими обсягами даних.

ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Найбільш поширені ОС в Казахстані і країнах СНД - сімейство Windows. У порядку появи: Windows 10 і Windows 10 Home . Ці операційні системи мають безліч комплектацій, призначених для різних сфер використання: базові, домашні, професійні, корпоративні, медіа-центр та інші.

Mac OS - фірмова ОС для комп'ютерів фірми Apple. Багато принципів сучасних графічних інтерфейсів спочатку були реалізовані в цьому сімействі і запозичені іншими розробниками операційних систем.

Системи на основі Linux / Unix , Як правило, безкоштовні, але незвичні. Для цих ОС існує величезна кількість доповнень і модулів, що надає їм високу гнучкість, але і вимагає від користувача більшої кваліфікації.

Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak

Ноутбук - портативний комп'ютер, створений за принципом «все-в-одному», є одним з найпопулярніших мобільних електронних пристроїв. Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні.

Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні

У сучасному світі існують велика кількість ноутбуків, для різних потреб. Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?". У цій статті ми розповімо і допоможемо вибрати для Вас ноутбук.

ТИПИ НОУТБУКІВ

В першу чергу Вам необхідно зрозуміти, для яких цілей потрібен той, чи інший ноутбук. Ноутбуки бувають декількох видів, які відрізняються продуктивністю і потужністю. Ноутбуки бувають:

Базові ноутбуки. Такі ноутбуки називають ще "ноутбук для роботи", вони дешевші, відповідно в таких ноутбуках потужність і характеристики простіші ніж допустимо від ігрових ноутбуків. Базові ноутбуки підійдуть Вам якщо Ви хочете використовувати тільки для роботи і інтернет-серфінгу.

Ігрові ноутбуки. Назва ноутбука говорить сама за себе. Такий тип ноутбуків підійдуть якщо Ви ігроман. У таких ноутбуках характеристики більш вище ніж у базових ноутбуків. Процесор і пам'ять, а також оперативна пам'ять в таких ноутбуках вище ніж у базових. Такі ноутбуки призначені для потужних ігор. Купуючи такий тип ноутбука, він Вас точно не підведе, адже такий ноутбук не буде зависати і глючить під час гри.

Ноутбуки трансформери. Такий тип ноутбуків зазвичай бувають з сенсорним екраном і з поворотним дисплеєм, або їх ще називають планшетними ноутбуками.

Ультрабуки. Такий тип ноутбуків по визначенню тонкі і легкі ноутбуки. Габарити і вага ультрабуків менше в порівнянні зі звичайними ноутбуками. Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків.

Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків

базові ноутбуки

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Ігрові ноутбуки

Призначені для потужних ігор

Призначені для потужних ігор

Ноутбуки трансформери

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Ультрабуки

Тонкі і легкі у вазі ноутбуки

ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)

Вибравши який тип ноутбука Вам потрібен, далі необхідно вибрати діагональ екрану. Але не можна плутати поняття розмір ноутбука і розмір екрану - це дві різні речі. Розмір діагоналі - це видима область екрану. Діагональ екрану вимірюються в дюймах (1 дюйм ≈ 2,54 см.) І позначається, наприклад, так - 15,6 ".Існують ноутбуки з різними діагоналями екрана, а саме від 10 дюймів до 17 дюймів:

РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ

Основною характеристикою екрану є його роздільна здатність - кількість пікселів, що складають його. Дозвіл екрану виражається двома числами, що позначають кількість пікселів по горизонталі і вертикалі. Так, наприклад, матриця з роздільною здатністю 1440х900 має 1400 пікселів по горизонталі і 900 по вертикалі. Чим більше дозвіл, тим більш деталізованим буде зображення.

Розміри екранів сучасних ноутбуків варіюється від 10280х720 до 1920x1080 пікселів, при цьому воно, звичайно, залежить від розміру екрана, але не жорстко до нього прив'язане. Але сучасні ноутбуки оснащені з більш високою роздільною здатністю, починаючи з 2304х1440 пікселів, і закінчуючи 3840х2160 пікселів. Слід розуміти і розбиратися в пікселях, практично на всіх сучасних ноутбуках Ви помітите напис FullHD або ж 4K UHD. Слід чітко розрізняти такі ноутбуки наприклад FullHD - це екран з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, в той час як 4K UHD - це екран з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів.

ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ

Оперативною пам'яттю (ОЗУ) або системною пам'яттю називають пристрій, призначений для зберігання даних і команд під час роботи процесора.

Якщо порівняти комп'ютер з автомобілем, то процесор буде його двигуном, а оперативна пам'ять - трансмісією. За навіть дуже великої потужності двигуна ви не зможете їхати швидко, користуючись тільки першою передачею. Так і адекватний обсяг ОЗУ дуже важливий для продуктивності комп'ютера. Потужний багатоядерний процесор буде «відчувати себе скуто» з 512 Мб оперативної пам'яті, а ресурсомісткі програми, яким «знадобилися б» 4 Гб ОЗУ на слабкому процесорі працюватимуть вкрай повільно або не працюватимуть взагалі. Об'єм оперативної пам'яті в значній мірі впливає на продуктивність ноутбука. Наприклад, ноутбук з оперативною пам'яттю з 12 Гб , 16 Гб і 32 Гб - є найпотужнішими, призначені для ігор і потужних додатків, в той час як ноутбуки з оперативною пам'яттю в 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб - є базовими, з такою оперативною пам'яттю грати гри можна, але не факт що потужна гра запуститься, або ж доведеться грати гри з середніми і низькими настройками. Ноутбуки з низькою оперативною пам'яттю підходять для роботи і офісу, тобто працювати з офісними додатками, що не навантажують оперативку.

ПРОЦЕССОР

Центральний процесор (ЦП, англ. CPU, Central Processing Unit - центральне обчислювальний пристрій) виробляє основні обчислення в системі, будучи безпосереднім виконавцем всіх програм, в тому числі операційної системи. Центральний процесор - головний компонент комп'ютера.

Основні характеристики процесорів:

 • кількість ядер;
 • тактова частота;
 • об'єм кеш-пам'яті;
 • частота шини.

Деякий час назад, підвищення продуктивності процесорів досягалося, головним чином, за рахунок підвищення тактової частоти, що призводило до їх перегріву і змушувало розробників шукати інші шляхи збільшення обчислювальної потужності процесорів.

Рішенням стали багатоядерні процесори, що дозволили збільшити продуктивність системи, виконуючи кілька програм-потоків одночасно.

Зазвичай в ноутбуках застосовуються ЦП двох основних світових виробників, американських корпорацій Intel іAMD. Конкуренція між ними «підігріває» розробку нових технологій і знижує ціни на процесори.

Процесори Intel часто стають технологічним проривом в обчислювальній техніці, тому цю корпорацію називають світовим лідером в даному напрямку. При цьому продукти Intel мають досить високу вартість.

Процесори AMD, навпаки, позиціонуються, перш за все, як економічні і недорогі, при цьому корпорація, ведучи гостру конкурентну боротьбу з Intel, змушена застосовувати нестандартні рішення для досягнення порівнянної продуктивності і збереження досить низької ціни. Мабуть, тому сьогодні процесори AMD лідирують за співвідношенням продуктивності до енергоефективності.

У ноутбуках використовуються як одноядерні ( Intel Pentium , AMD Turion 64), так і багатоядерні процесори ( Intel Core i3 , Intel Core i5 , Intel Core i7 , Intel Core M , AMD Turion X2). Останні мають значно більшою продуктивністю. У бюджетних системах використовуються «полегшені» версії процесорів: IntelCeleron M і AMD Mobile Sempron, які відрізняються істотно меншим об'ємом кеш-пам'яті, штучно обмеженою частотою системної шини і, відповідно, меншою продуктивністю.

ВІДКРИТЕ

Відеокарта (графічна плата) - пристрій, що формує зображення і передає його на екран.

Так само, як в настільних, в портативних комп'ютерах зараз використовуються два типи відеопідсистем. Дискретна (окрема) і інтегрована (вбудована), відрізняються за своїми можливостями і енергоспоживанню.

Інтегрована графічна система вбудована в системну плату комп'ютера, і для обробки графіки використовує, головним чином, ресурси центрального процесора, оперативної пам'яті і каналів передачі даних.

Інтегрована відеокарта дешевше і споживає менше енергії, але через вимушений поділу ресурсів - не дуже продуктивна. Вона добре справляється з виведенням двомірної графіки (робочий стіл, вікна, текст, зображення, відео) і, в принципі, здатна працювати в тривимірному режимі, але не показує в ньому достатньої продуктивності. Тим не менш, багато вбудовані відеокарти дозволяють дивитися фільми високої чіткості (HD-відео) і запускати не занадто вимогливі до ресурсів ігри.
Дискретна графічна система має власний процесор, оптимізований для обробки і виведення графічної інформації, окрему високошвидкісну оперативну пам'ять (відеопам'ять), за рахунок чого має більшу продуктивністю і можливостями. Дискретна відеокарта містить прискорювач тривимірної графіки, який дозволяє отримати прийнятну частоту кадрів в комп'ютерних іграх та інших 3D-додатках. Дискретна відеокарта потужніший, функціональніша і дорожче інтегрованої.

Основні параметри відеокарт:

графічний процесор;

 • тип відеопам'яті;
 • обсяг відеопам'яті;
 • розрядність шини пам'яті.

Графічні процесори (ДП, англ. GPU - Graphic Processing Unit) так само як і центральні, мають різну архітектурою, характеристиками і продуктивністю. Назва відеокарти зазвичай вказує на сімейство, до якого належить ДП.

Графічних даних використовується графічним процесором для зберігання готових кадрів і даних для їх побудови, таких, як текстури, координати вершин і інші елементи графіки. Може бути як виділеної, так і розділяється. Інтегровані відеопідсистеми не мають власної відеопам'яті і використовують для зберігання даних системну оперативну пам'ять, що негативно позначається на продуктивності.

Сучасні дискретні відеокарти для ноутбуків використовують відеопам'ять типу DDR2 і GDDR3, найпотужніші -GDDR5.
Більший обсяг відеопам'яті дозволяє зберігати кадри та текстури більшого розміру, тому він важливий для оптимального швидкодії відеопідсистеми при високій роздільній здатності екрану. Наприклад обсяг пам'яті відеоадаптера з 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб є найпотужнішими на сьогоднішній день.

Аналогічно центрального процесора, графічний процесор обмінюється даними з відеопам'яттю по магістральному каналу, званому шиною пам'яті. Її розрядність також має велике значення для швидкодії: наприклад, по шині розрядністю 128 біт, за один такт, передається в 2 рази більше даних, ніж по 64-бітної.

Тип і обсяг відеопам'яті є важливою характеристикою відеокарти

У сфері графічних технологій, лідируючі місця займають американська корпорація NVidia Corporation і канадська ATi Technologies Inc (з недавнього часу - підрозділ AMD), що ведуть дослідження і розробляють нові моделі графічних процесорів і відеокарт. Виробництвом відеокарт за ліцензіями займаються багато брендів, найвідоміші з яких GigaByte, Asus, MSI та інші.

Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?», - не має однозначної відповіді. Компанії жорстко конкурують між собою, і періодично перехоплюють один у одного лідерство на ринку, пропонуючи покупцеві досить функціональні і продуктивні продукти. Тому питання порівняння обмежений рамками кожного покоління і сімейства відеокарт.

Найбільшим розробником і виробником інтегрованих відеокарт є корпорація Intel - світовий розробник процесорів і чіпсетів (наборів системної логіки, основи материнської плати).

Системну логіку з інтегрованою графікою на базі ATi Radeon виробляє і компанія AMD. Як і Intel GMA, ці відеокарти мають широкі можливості по роботі з відео високої роздільної здатності, включаючи вихід HDMI, але не володіють видатними характеристиками при роботі з тривимірною графікою.

Практично всі ноутбуки мають ті чи інші відеовиходи для виведення інформації на зовнішні пристрої - монітор, телевізор або проектор. Додаткові екрани можуть працювати як в режимі клонування зображення, так і в режимі розширення, збільшуючи робочий простір.

ЖОРСТКИЙ ДИСК

Напевно, самий «простий» компонент комп'ютера - це жорсткий диск. Великий обсяг жорсткого диска дозволяє зберігати більший обсяг інформації, включаючи векторні і растрові графічні зображення, а також відео високої роздільної здатності.

На сьогоднішній день поширення набули дві технології внутрішніх накопичувачів: магнітний диск і флеш-пам'ять.

Основою накопичувачів на жорсткому магнітному диску (Hard Disk Drive - HDD) є один або кілька обертових з частотою до 10000 оборотів в хвилину дисків, інформація на яких зберігається у вигляді намагнічених осередків і зчитується спеціальної рухливою голівкою. Ці пристрої дуже чутливі до сильних магнітних полів, механічних ударів і падінь, тому вимагають спеціальних технологій захисту від втрати даних. До того ж вони мають порівняно низькими швидкостями пошуку, читання і запису, а також виробляють шум при роботі. Гідність HDD - низька ціна за одиницю об'єму інформації.

Твердотільні накопичувачі (SSD, Solid State Drive, Solid State Disk) засновані на технології флеш-пам'яті, подібної до тієї, яка використовується в USB-драйвах. Вони відрізняються високою швидкодією і стійкістю до механічних пошкоджень, а також абсолютно безшумні за рахунок відсутності рухомих механічних частин. Деякі ноутбуки оснащені не тільки звичайним жорстким диском, але і твердотілим накопичувачем як швидкодіючого системного розділу, що помітно підвищує загальну продуктивність комп'ютера. Наприклад, час завантаження такої системи від натискання кнопки включення до появи робочого столу в середньому становить всього 2-3 секунди

За максимально можливого обсягу інформації, що зберігається SSD-накопичувачі поки поступаються HDD (512 Гбайт проти 2 Тбайт) і коштують дорожче, але їх переваги роблять цей напрям перспективним і активно розвиваються. Тому з часом можна очікувати зниження цін на твердотільні накопичувачі. Експерти прогнозують повне витіснення традиційних накопичувачів твердотільними.

ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ

CD (англ. Compact Disc) ємністю 650-700 Мбайт, перше покоління оптичних накопичувачів, поступово виходять з ужитку і заміщаються більш місткими.

Типи CD-дисків

можливості

Використання

CD-ROM

тільки читання

Поширення програм, драйверів, музики

CD-R

одноразова запис

Обмін і зберігання даних

CD-RW

Багаторазовий запис (до 1000 циклів)

Обмін і зберігання даних, відеозапис

DVD-диски (англ. Digital Video Disc, «Цифровий відеодиск» або Digital Versatile Disc, «Цифровий багатоцільовий диск») ємністю від 1,4 до 17 Гбайт, широко використовуються для обміну даними, продажу відеофільмів і музики, поширення драйверів, а також в якості носія даних в побутових відеокамерах.

Диски DVD ± R, BD-R і BD-RE можуть бути як одношаровими, так і двошаровими (англ. DL - «Double layer»), що дозволяє записати на них майже в 2 рази більше даних. Всі сучасні приводи оптичних дисків здатні працювати з двошаровими дисками.

Також DVD можуть бути двосторонніми (англ. DS - «Double Sided»), тобто мати робочу поверхню на обох сторонах диска. Двосторонні DVD випускаються всіх типів і мають рівно в 2 рази більшу ємність у порівнянні з односторонніми.

Різниця між «DVD +» і «DVD-» в даний момент вже має майже виключно технологічний сенс, тому що приводи однаково добре працюють з обома різновидами формату. Проблема з сумісністю може виникнути хіба тільки, якщо записувати диск для використання в DVD-плеєрі дуже старої моделі, тому що форматDVD-R (W) з'явився на 5 років раніше.

Цікава технологія «LightScribe», що дозволяє нанести будь-який текст або зображення з кольоровим фоном на невикористану сторону диска. При цьому, нанесене зображення не може бути видалено, але може згодом доповнюватися. За допомогою спеціального ПО, диска і приводу, що підтримують цю технологію, ви зможете надрукувати повноцінну етикетку на диску, наприклад, опис диска або ілюстрацію.

Приводи оптичних дисків можуть бути як вбудовані в корпус ноутбука, так і бути присутнім у вигляді зовнішнього пристрою, що підключається через порт USB або eSATA.

Як правило, приводи оптичних дисків сумісні, тобто вміють працювати з дисками попереднього покоління. Зазвичай їх називають «комбо-приводами» (англ. Combo-Drive) або «мультідрайвамі» (англ. Multi-Drive). Так, наприклад, комбо-привід DVD ± RW здатний читати і писати диски CD-R, CD-RW, DVD + R, DVD-R, DVD + RW, DVD-RW, а іноді і DVD-RAM.

Відмова від розміщення приводу оптичних дисків в ноутбуці, дозволяє виробникові помітно зменшити габарити корпусу і енергоспоживання системи, тому ультрапортативні комп'ютери, як правило, їм не комплектуються. Але якщо ви плануєте активно дивитися на ноутбуці фільми, запускати гри або часто встановлювати будь-які програми, DVD- або BD-привід вам буде необхідний, але при цьому він все-таки не обов'язково повинен бути вбудованим. Також пишучий привід оптичних дисків буде корисний для обміну великими обсягами даних.

ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Найбільш поширені ОС в Казахстані і країнах СНД - сімейство Windows. У порядку появи: Windows 10 і Windows 10 Home . Ці операційні системи мають безліч комплектацій, призначених для різних сфер використання: базові, домашні, професійні, корпоративні, медіа-центр та інші.

Mac OS - фірмова ОС для комп'ютерів фірми Apple. Багато принципів сучасних графічних інтерфейсів спочатку були реалізовані в цьому сімействі і запозичені іншими розробниками операційних систем.

Системи на основі Linux / Unix , Як правило, безкоштовні, але незвичні. Для цих ОС існує величезна кількість доповнень і модулів, що надає їм високу гнучкість, але і вимагає від користувача більшої кваліфікації.

Free DOS - невелика хітрість віробніків. З одного боку вони надають користувачеві повністю працездатну машину з безкоштовною ОС, позбавляючи себе від себе клопоту з ліцензуванням і зменшуючи вартість комп'ютера, з іншого - Free DOS не здатна працювати з сучасними програмами і відразу потребує заміни. Free DOS широко застосовується в бюджетних моделях ноутбуків.

купуємо ноутбук

Завдання вибору ноутбука може здаватися складною через безліч специфічних термінів і скорочень, але навіть лише трохи розібравшись, Ви вже зможете самостійно підібрати варіант, здатний повністю задовольнити ваші очікування.

Як вибрати ноутбук? | Інтернет магазин Sulpak

Ноутбук - портативний комп'ютер, створений за принципом «все-в-одному», є одним з найпопулярніших мобільних електронних пристроїв. Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні.

Компактний корпус об'єднує системний блок, монітор, клавіатуру, миша, акустичну систему і, в залежності від комплектації, інші периферійні пристрої, позбавляє від необхідності підключення кабелів і труднощів при транспортуванні

У сучасному світі існують велика кількість ноутбуків, для різних потреб. Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?". У цій статті ми розповімо і допоможемо вибрати для Вас ноутбук.

ТИПИ НОУТБУКІВ

В першу чергу Вам необхідно зрозуміти, для яких цілей потрібен той, чи інший ноутбук. Ноутбуки бувають декількох видів, які відрізняються продуктивністю і потужністю. Ноутбуки бувають:

Базові ноутбуки. Такі ноутбуки називають ще "ноутбук для роботи", вони дешевші, відповідно в таких ноутбуках потужність і характеристики простіші ніж допустимо від ігрових ноутбуків. Базові ноутбуки підійдуть Вам якщо Ви хочете використовувати тільки для роботи і інтернет-серфінгу.

Ігрові ноутбуки. Назва ноутбука говорить сама за себе. Такий тип ноутбуків підійдуть якщо Ви ігроман. У таких ноутбуках характеристики більш вище ніж у базових ноутбуків. Процесор і пам'ять, а також оперативна пам'ять в таких ноутбуках вище ніж у базових. Такі ноутбуки призначені для потужних ігор. Купуючи такий тип ноутбука, він Вас точно не підведе, адже такий ноутбук не буде зависати і глючить під час гри.

Ноутбуки трансформери. Такий тип ноутбуків зазвичай бувають з сенсорним екраном і з поворотним дисплеєм, або їх ще називають планшетними ноутбуками.

Ультрабуки. Такий тип ноутбуків по визначенню тонкі і легкі ноутбуки. Габарити і вага ультрабуків менше в порівнянні зі звичайними ноутбуками. Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків.

Природно такі ноутбуки набагато дорожче звичайних ноутбуків

базові ноутбуки

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Тільки для роботи і інтернет-серфінгу

Ігрові ноутбуки

Призначені для потужних ігор

Призначені для потужних ігор

Ноутбуки трансформери

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Сенсорний екран / поворотний дисплей

Ультрабуки

Тонкі і легкі у вазі ноутбуки

ДІАГОНАЛЬ ЕКРАНУ (ДИСПЛЕЯ)

Вибравши який тип ноутбука Вам потрібен, далі необхідно вибрати діагональ екрану. Але не можна плутати поняття розмір ноутбука і розмір екрану - це дві різні речі. Розмір діагоналі - це видима область екрану. Діагональ екрану вимірюються в дюймах (1 дюйм ≈ 2,54 см.) І позначається, наприклад, так - 15,6 ".Існують ноутбуки з різними діагоналями екрана, а саме від 10 дюймів до 17 дюймів:

РОЗДІЛЬНА ЗДАТНІСТЬ ЕКРАНУ

Основною характеристикою екрану є його роздільна здатність - кількість пікселів, що складають його. Дозвіл екрану виражається двома числами, що позначають кількість пікселів по горизонталі і вертикалі. Так, наприклад, матриця з роздільною здатністю 1440х900 має 1400 пікселів по горизонталі і 900 по вертикалі. Чим більше дозвіл, тим більш деталізованим буде зображення.

Розміри екранів сучасних ноутбуків варіюється від 10280х720 до 1920x1080 пікселів, при цьому воно, звичайно, залежить від розміру екрана, але не жорстко до нього прив'язане. Але сучасні ноутбуки оснащені з більш високою роздільною здатністю, починаючи з 2304х1440 пікселів, і закінчуючи 3840х2160 пікселів. Слід розуміти і розбиратися в пікселях, практично на всіх сучасних ноутбуках Ви помітите напис FullHD або ж 4K UHD. Слід чітко розрізняти такі ноутбуки наприклад FullHD - це екран з роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, в той час як 4K UHD - це екран з роздільною здатністю 3840х2160 пікселів.

ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ

Оперативною пам'яттю (ОЗУ) або системною пам'яттю називають пристрій, призначений для зберігання даних і команд під час роботи процесора.

Якщо порівняти комп'ютер з автомобілем, то процесор буде його двигуном, а оперативна пам'ять - трансмісією. За навіть дуже великої потужності двигуна ви не зможете їхати швидко, користуючись тільки першою передачею. Так і адекватний обсяг ОЗУ дуже важливий для продуктивності комп'ютера. Потужний багатоядерний процесор буде «відчувати себе скуто» з 512 Мб оперативної пам'яті, а ресурсомісткі програми, яким «знадобилися б» 4 Гб ОЗУ на слабкому процесорі працюватимуть вкрай повільно або не працюватимуть взагалі. Об'єм оперативної пам'яті в значній мірі впливає на продуктивність ноутбука. Наприклад, ноутбук з оперативною пам'яттю з 12 Гб , 16 Гб і 32 Гб - є найпотужнішими, призначені для ігор і потужних додатків, в той час як ноутбуки з оперативною пам'яттю в 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб - є базовими, з такою оперативною пам'яттю грати гри можна, але не факт що потужна гра запуститься, або ж доведеться грати гри з середніми і низькими настройками. Ноутбуки з низькою оперативною пам'яттю підходять для роботи і офісу, тобто працювати з офісними додатками, що не навантажують оперативку.

ПРОЦЕССОР

Центральний процесор (ЦП, англ. CPU, Central Processing Unit - центральне обчислювальний пристрій) виробляє основні обчислення в системі, будучи безпосереднім виконавцем всіх програм, в тому числі операційної системи. Центральний процесор - головний компонент комп'ютера.

Основні характеристики процесорів:

 • кількість ядер;
 • тактова частота;
 • об'єм кеш-пам'яті;
 • частота шини.

Деякий час назад, підвищення продуктивності процесорів досягалося, головним чином, за рахунок підвищення тактової частоти, що призводило до їх перегріву і змушувало розробників шукати інші шляхи збільшення обчислювальної потужності процесорів.

Рішенням стали багатоядерні процесори, що дозволили збільшити продуктивність системи, виконуючи кілька програм-потоків одночасно.

Зазвичай в ноутбуках застосовуються ЦП двох основних світових виробників, американських корпорацій Intel іAMD. Конкуренція між ними «підігріває» розробку нових технологій і знижує ціни на процесори.

Процесори Intel часто стають технологічним проривом в обчислювальній техніці, тому цю корпорацію називають світовим лідером в даному напрямку. При цьому продукти Intel мають досить високу вартість.

Процесори AMD, навпаки, позиціонуються, перш за все, як економічні і недорогі, при цьому корпорація, ведучи гостру конкурентну боротьбу з Intel, змушена застосовувати нестандартні рішення для досягнення порівнянної продуктивності і збереження досить низької ціни. Мабуть, тому сьогодні процесори AMD лідирують за співвідношенням продуктивності до енергоефективності.

У ноутбуках використовуються як одноядерні ( Intel Pentium , AMD Turion 64), так і багатоядерні процесори ( Intel Core i3 , Intel Core i5 , Intel Core i7 , Intel Core M , AMD Turion X2). Останні мають значно більшою продуктивністю. У бюджетних системах використовуються «полегшені» версії процесорів: IntelCeleron M і AMD Mobile Sempron, які відрізняються істотно меншим об'ємом кеш-пам'яті, штучно обмеженою частотою системної шини і, відповідно, меншою продуктивністю.

ВІДКРИТЕ

Відеокарта (графічна плата) - пристрій, що формує зображення і передає його на екран.

Так само, як в настільних, в портативних комп'ютерах зараз використовуються два типи відеопідсистем. Дискретна (окрема) і інтегрована (вбудована), відрізняються за своїми можливостями і енергоспоживанню.

Інтегрована графічна система вбудована в системну плату комп'ютера, і для обробки графіки використовує, головним чином, ресурси центрального процесора, оперативної пам'яті і каналів передачі даних.

Інтегрована відеокарта дешевше і споживає менше енергії, але через вимушений поділу ресурсів - не дуже продуктивна. Вона добре справляється з виведенням двомірної графіки (робочий стіл, вікна, текст, зображення, відео) і, в принципі, здатна працювати в тривимірному режимі, але не показує в ньому достатньої продуктивності. Тим не менш, багато вбудовані відеокарти дозволяють дивитися фільми високої чіткості (HD-відео) і запускати не занадто вимогливі до ресурсів ігри.
Дискретна графічна система має власний процесор, оптимізований для обробки і виведення графічної інформації, окрему високошвидкісну оперативну пам'ять (відеопам'ять), за рахунок чого має більшу продуктивністю і можливостями. Дискретна відеокарта містить прискорювач тривимірної графіки, який дозволяє отримати прийнятну частоту кадрів в комп'ютерних іграх та інших 3D-додатках. Дискретна відеокарта потужніший, функціональніша і дорожче інтегрованої.

Основні параметри відеокарт:

графічний процесор;

 • тип відеопам'яті;
 • обсяг відеопам'яті;
 • розрядність шини пам'яті.

Графічні процесори (ДП, англ. GPU - Graphic Processing Unit) так само як і центральні, мають різну архітектурою, характеристиками і продуктивністю. Назва відеокарти зазвичай вказує на сімейство, до якого належить ДП.

Графічних даних використовується графічним процесором для зберігання готових кадрів і даних для їх побудови, таких, як текстури, координати вершин і інші елементи графіки. Може бути як виділеної, так і розділяється. Інтегровані відеопідсистеми не мають власної відеопам'яті і використовують для зберігання даних системну оперативну пам'ять, що негативно позначається на продуктивності.

Сучасні дискретні відеокарти для ноутбуків використовують відеопам'ять типу DDR2 і GDDR3, найпотужніші -GDDR5.
Більший обсяг відеопам'яті дозволяє зберігати кадри та текстури більшого розміру, тому він важливий для оптимального швидкодії відеопідсистеми при високій роздільній здатності екрану. Наприклад обсяг пам'яті відеоадаптера з 4 Гб , 6 Гб і 8 Гб є найпотужнішими на сьогоднішній день.

Аналогічно центрального процесора, графічний процесор обмінюється даними з відеопам'яттю по магістральному каналу, званому шиною пам'яті. Її розрядність також має велике значення для швидкодії: наприклад, по шині розрядністю 128 біт, за один такт, передається в 2 рази більше даних, ніж по 64-бітної.

Тип і обсяг відеопам'яті є важливою характеристикою відеокарти

У сфері графічних технологій, лідируючі місця займають американська корпорація NVidia Corporation і канадська ATi Technologies Inc (з недавнього часу - підрозділ AMD), що ведуть дослідження і розробляють нові моделі графічних процесорів і відеокарт. Виробництвом відеокарт за ліцензіями займаються багато брендів, найвідоміші з яких GigaByte, Asus, MSI та інші.

Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?», - не має однозначної відповіді. Компанії жорстко конкурують між собою, і періодично перехоплюють один у одного лідерство на ринку, пропонуючи покупцеві досить функціональні і продуктивні продукти. Тому питання порівняння обмежений рамками кожного покоління і сімейства відеокарт.

Найбільшим розробником і виробником інтегрованих відеокарт є корпорація Intel - світовий розробник процесорів і чіпсетів (наборів системної логіки, основи материнської плати).

Системну логіку з інтегрованою графікою на базі ATi Radeon виробляє і компанія AMD. Як і Intel GMA, ці відеокарти мають широкі можливості по роботі з відео високої роздільної здатності, включаючи вихід HDMI, але не володіють видатними характеристиками при роботі з тривимірною графікою.

Практично всі ноутбуки мають ті чи інші відеовиходи для виведення інформації на зовнішні пристрої - монітор, телевізор або проектор. Додаткові екрани можуть працювати як в режимі клонування зображення, так і в режимі розширення, збільшуючи робочий простір.

ЖОРСТКИЙ ДИСК

Напевно, самий «простий» компонент комп'ютера - це жорсткий диск. Великий обсяг жорсткого диска дозволяє зберігати більший обсяг інформації, включаючи векторні і растрові графічні зображення, а також відео високої роздільної здатності.

На сьогоднішній день поширення набули дві технології внутрішніх накопичувачів: магнітний диск і флеш-пам'ять.

Основою накопичувачів на жорсткому магнітному диску (Hard Disk Drive - HDD) є один або кілька обертових з частотою до 10000 оборотів в хвилину дисків, інформація на яких зберігається у вигляді намагнічених осередків і зчитується спеціальної рухливою голівкою. Ці пристрої дуже чутливі до сильних магнітних полів, механічних ударів і падінь, тому вимагають спеціальних технологій захисту від втрати даних. До того ж вони мають порівняно низькими швидкостями пошуку, читання і запису, а також виробляють шум при роботі. Гідність HDD - низька ціна за одиницю об'єму інформації.

Твердотільні накопичувачі (SSD, Solid State Drive, Solid State Disk) засновані на технології флеш-пам'яті, подібної до тієї, яка використовується в USB-драйвах. Вони відрізняються високою швидкодією і стійкістю до механічних пошкоджень, а також абсолютно безшумні за рахунок відсутності рухомих механічних частин. Деякі ноутбуки оснащені не тільки звичайним жорстким диском, але і твердотілим накопичувачем як швидкодіючого системного розділу, що помітно підвищує загальну продуктивність комп'ютера. Наприклад, час завантаження такої системи від натискання кнопки включення до появи робочого столу в середньому становить всього 2-3 секунди

За максимально можливого обсягу інформації, що зберігається SSD-накопичувачі поки поступаються HDD (512 Гбайт проти 2 Тбайт) і коштують дорожче, але їх переваги роблять цей напрям перспективним і активно розвиваються. Тому з часом можна очікувати зниження цін на твердотільні накопичувачі. Експерти прогнозують повне витіснення традиційних накопичувачів твердотільними.

ТИПИ ОПТИЧНИХ ДИСКІВ

CD (англ. Compact Disc) ємністю 650-700 Мбайт, перше покоління оптичних накопичувачів, поступово виходять з ужитку і заміщаються більш місткими.

Типи CD-дисків

можливості

Використання

CD-ROM

тільки читання

Поширення програм, драйверів, музики

CD-R

одноразова запис

Обмін і зберігання даних

CD-RW

Багаторазовий запис (до 1000 циклів)

Обмін і зберігання даних, відеозапис

DVD-диски (англ. Digital Video Disc, «Цифровий відеодиск» або Digital Versatile Disc, «Цифровий багатоцільовий диск») ємністю від 1,4 до 17 Гбайт, широко використовуються для обміну даними, продажу відеофільмів і музики, поширення драйверів, а також в якості носія даних в побутових відеокамерах.

Диски DVD ± R, BD-R і BD-RE можуть бути як одношаровими, так і двошаровими (англ. DL - «Double layer»), що дозволяє записати на них майже в 2 рази більше даних. Всі сучасні приводи оптичних дисків здатні працювати з двошаровими дисками.

Також DVD можуть бути двосторонніми (англ. DS - «Double Sided»), тобто мати робочу поверхню на обох сторонах диска. Двосторонні DVD випускаються всіх типів і мають рівно в 2 рази більшу ємність у порівнянні з односторонніми.

Різниця між «DVD +» і «DVD-» в даний момент вже має майже виключно технологічний сенс, тому що приводи однаково добре працюють з обома різновидами формату. Проблема з сумісністю може виникнути хіба тільки, якщо записувати диск для використання в DVD-плеєрі дуже старої моделі, тому що форматDVD-R (W) з'явився на 5 років раніше.

Цікава технологія «LightScribe», що дозволяє нанести будь-який текст або зображення з кольоровим фоном на невикористану сторону диска. При цьому, нанесене зображення не може бути видалено, але може згодом доповнюватися. За допомогою спеціального ПО, диска і приводу, що підтримують цю технологію, ви зможете надрукувати повноцінну етикетку на диску, наприклад, опис диска або ілюстрацію.

Приводи оптичних дисків можуть бути як вбудовані в корпус ноутбука, так і бути присутнім у вигляді зовнішнього пристрою, що підключається через порт USB або eSATA.

Як правило, приводи оптичних дисків сумісні, тобто вміють працювати з дисками попереднього покоління. Зазвичай їх називають «комбо-приводами» (англ. Combo-Drive) або «мультідрайвамі» (англ. Multi-Drive). Так, наприклад, комбо-привід DVD ± RW здатний читати і писати диски CD-R, CD-RW, DVD + R, DVD-R, DVD + RW, DVD-RW, а іноді і DVD-RAM.

Відмова від розміщення приводу оптичних дисків в ноутбуці, дозволяє виробникові помітно зменшити габарити корпусу і енергоспоживання системи, тому ультрапортативні комп'ютери, як правило, їм не комплектуються. Але якщо ви плануєте активно дивитися на ноутбуці фільми, запускати гри або часто встановлювати будь-які програми, DVD- або BD-привід вам буде необхідний, але при цьому він все-таки не обов'язково повинен бути вбудованим. Також пишучий привід оптичних дисків буде корисний для обміну великими обсягами даних.

ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА

Найбільш поширені ОС в Казахстані і країнах СНД - сімейство Windows. У порядку появи: Windows 10 і Windows 10 Home . Ці операційні системи мають безліч комплектацій, призначених для різних сфер використання: базові, домашні, професійні, корпоративні, медіа-центр та інші.

Mac OS - фірмова ОС для комп'ютерів фірми Apple. Багато принципів сучасних графічних інтерфейсів спочатку були реалізовані в цьому сімействі і запозичені іншими розробниками операційних систем.

Системи на основі Linux / Unix , Як правило, безкоштовні, але незвичні. Для цих ОС існує величезна кількість доповнень і модулів, що надає їм високу гнучкість, але і вимагає від користувача більшої кваліфікації.

Free DOS - невелика хитрість виробників. З одного боку вони надають користувачеві повністю працездатну машину з безкоштовною ОС, позбавляючи себе від себе клопоту з ліцензуванням і зменшуючи вартість комп'ютера, з іншого - Free DOS не здатна працювати з сучасними програмами і відразу потребує заміни. Free DOS широко застосовується в бюджетних моделях ноутбуків.

купуємо ноутбук

Завдання вибору ноутбука може здаватися складною через безліч специфічних термінів і скорочень, але навіть лише трохи розібравшись, Ви вже зможете самостійно підібрати варіант, здатний повністю задовольнити ваші очікування.

Як вибрати ноутбук?
Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?
Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?
Як вибрати ноутбук?
Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?
Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?
Як вибрати ноутбук?
Коли Ви приходите в магазин, Ви побачите різні ноутбуці, і тут постане питання: "Який ноутбук Вам потрібен?
Питання - «Які відеокарти краще, NVidia або ATi?
Як вибрати ноутбук?