Як вибрати відеокарту для ігор і роботи

 1. Якого виробника відеокарти вибрати
 2. MSI, Gigabyte і Asus
 3. Palit, Gainward, KFA2
 4. PowerColor, Sapphire
 5. EVGA
 6. Colorful, Maxsun
 7. Вибір Б \ У відеокарти, на що дивитися

Для початку потрібно визначитися, для яких потреб буде використовуватися комп'ютер

 • Для офісу та серфінгу в інтернеті (базові потреби)
 • Для ігор (ігровий комп'ютер)
 • Спеціальні потреби (обчислення на базі GPU, Майнінг або монтаж відео)

У випадку з першим варіантом, а саме з офісним пристроєм, варто вибрати вбудований відеоадаптер - Intel HD (на процесорах Core, Pentium і Celeron серії, наприклад, core i3 6100) і Radeon HD (APU від AMD, наприклад, A10 5700). Для серфінгу в інтернеті, роботи в офісних додатках, перегляду відео (НЕ 4К) дані моделі відмінно підійдуть, при цьому не будуть сильно навантажувати сам процесор комп'ютера. Навіть деякі старі або слабкі гри цілком комфортно будуть себе відчувати на цих чіпах.

Якщо ви хочете вибрати ігровий комп'ютер, тут варіантів набагато більше. Ігри бувають різні і вимоги до них відповідні:

 • Для простих і не вимогливих ігор (WoT, Dota2, HS, CS: GO і ін.) Варто вибрати базові рішення: Nvidia - 1030, 1050 (1050Ti), AMD - 460, 550, 560.
 • Для ААА ігор 2016-2018 року, вже потрібно щось трохи краще. Для комфортної гри на середніх настройках підійдуть 1050ti (1060 3 Gb) або 560.
 • Для ігор в FullHD на максимальних налаштуваннях підійде 1060 (6 Gb). Також, відповіддю на питання «Яку відеокарту вибрати для процесора i5?» Будуть наступні картки: 1060 (6 Gb) і 470, 480, 570, 580.
 • Для ігор в 2К дозволі зі стабільним 60FPS: 1070 (1070Ti) і 480, 580, Vega 56.
 • Щоб зібрати собі дійсно PC Master Race: 1080, 1080Ti, Titan X або Titan V для Зеленої збірки і Vega 64 для збирання від AMD.

Дані показання приблизні і можуть змінюватися в залежності від випробуваної гри і конфігурації системи в цілому.

Якщо ж ви плануєте вибрати відеокарту для спеціальних потреб, необхідно придивлятися до особливостей Ваших вимог:

 • Вибирати карту для відеомонтажу необхідно, виходячи з складності виконуваних робіт. В основному, при монтажі і рендер використовується потужність Вашого процесора, а вже потім відеоадаптера.
 • При Майнінг можна вибрати спеціальні відеокарти або ж використовувати пристрої, які показують найкращі результати і продуктивність, що і роблять Майнер. Для настройки і розгону можна скористатися утилітою CGMiner. Але з огляду на, що в середині 2017 і на початку 2018 року дуже зріс попит на такі карти, на ринку виник дефіцит і ціни на них позамежні.
 • Також є професійні пристрої для спеціалізованих потреб - навчання, Штучний інтелект, обчислення, проектування і багато іншого. У Nvidia - Quadro серія, у AMD - FirePro.

Якого виробника відеокарти вибрати

Як було згадано раніше, виробників відеочіпів всього 2, Nvidia і AMD. Відкрите, які випускаються ними називають референсними. Потім чіпи продаються іншим виробникам, які в свою чергу «допрацьовують» ці чіпи: покращують систему охолодження, роблячи її тихіше й ефективніше, розганяють пам'ять і частоту ядра або покращують живлення.

На даний момент виробників дуже багато:

MSI, Gigabyte і Asus

Найбільш популярні виробники в вітчизняному ритейлі. Кожен з виробників володіє декількома серіями: бюджетні, продуктивні, ігрові. Мають гарну програмною підтримкою, можуть входити в одну серію материнських із загальною стилістикою. Часто забезпечуються відмінним охолодженням, RGB-підсвічуванням або водянкою, в залежності від серії.

Palit, Gainward, KFA2

Palit і її суббренди - Gainward і KFA2 (які слабо представлені в нашому ритейлі) -великий виробники відеокарт для комп'ютерів. Зараз випускають переважно карти від Nvidia. Популярні завдяки низькій ціні, але з досить посереднім якістю.

PowerColor, Sapphire

Випускають пристрої тільки на основі чіпів від AMD. PowerColor випускає одну з найкращих серій серед AMD карт RedDevil. Sapphire в основному виробляє карти з розряду «золотої середини» ціна / якість.

EVGA

Американський бренд, не представлений на російському ринку. EVGA - випускає карти Nvidia з референсним дизайном, а також серією Kingpin, названого в честь знаменитого оверклокера, які показують одні з кращих результатів в розгоні.

Colorful, Maxsun

Китайські бренди - широко представлені на китайських майданчиках Aliexpress і GearBest. Хороший показник ціна / якість при відсутності офіційної гарантії на території РФ.

Якого виробника вибирати - справа кожного; дизайн, розгін, особисті уподобання і ще безліч факторів, які можуть вплинути на Ваш вибір. Ознайомтеся з пропозиціями, які доступні на ринку, оціните відгуки і виберіть, що сподобається саме Вам.

Якщо ж нова відеокарта для вашого комп'ютера сильно б'є по кишені, враховуючи майнінговий бум на початок 2018 року, то слід зробити вибір в сторону Б / У. Однак потрібно знати кілька тонкощів.

Вибір Б \ У відеокарти, на що дивитися

Є кілька основних параметрів, на які слід звернути увагу при виборі:

 • Інтерфейс підключення - PCI Express x16. Вибирайте карту на інтерфейсі версії 3.0, версія 2.0 вже сильно застаріла і не може дати тієї бажаної продуктивність, що наступна версія. Інтерфейс має зворотну сумісність, тому карта 3.0 буде працювати на материнській платі з 2.0, але не в повну пропускну здатність.
 • Обсяг і тип відеопам'яті - правило «чим більше, тим краще» працює тільки у випадку з останніми поколінням пам'яті - GDDR5, GDDR5X або HBM2. «Застарілий» GDDR3 володіє значно гіршою частотою пам'яті. 4 Gb GDDR3 буде працювати гірше, ніж 2 Gb GDDR5, тому відеокарти типу GT 730 з 4 гігабайтами пам'яті - не найкращий вибір, а лише маркетинговий хід.
 • Розрядність шини пам'яті - ще один найважливіший показник. Разом з типом пам'яті показують пропускну здатність: Розрядність шини * Частота пам'яті = Пропускна пам'ять. Чим вище розрядність, тим продуктивніше буде Ваша відеокарта. GDDR5X працює на середньої розрядності (352 біт), але з високою частотою. А HBM2, навпаки, висока розрядність (2048 біт) при середній частоті, що дає рівну пропускну здатність.
 • Охолодження - є різні системи охолодження, від пасивної системи (без кулера), до водяного охолодження. Чим дешевше карта, тим простіше охолодження, тим вище шанс перегріву і тим менше вона підлягає розгону.
 • Майнінговая? - Зараз на Авито з'являється маса відеокарт, які працювали в шахтах, визначити бідолаху дуже складно, але якщо продавець продає їх по кілька штук або у нього багато оголошень про продаж відеокарт, швидше за все це шахтар. Такі карти брати не рекомендується.
Також, відповіддю на питання «Яку відеокарту вибрати для процесора i5?
Майнінговая?