Як встановити драйвера на комп'ютер

  1. зміст
  2. 2. Установка драйверів з диска
  3. 3. Завантаження драйверів з сайту материнської плати
  4. 4. Якщо немає драйверів для потрібної версії Windows
  5. 5. Пошук драйверів на сайті розробника чіпсета
  6. 5.1. Пошук драйверів для чіпсета Intel
  7. 5.2. Пошук драйверів для чіпсета AMD
  8. 5.3. Пошук драйверів для чіпсета nForce
  9. 6. Установка драйвера відеокарти
  10. 6.1. Пошук драйвера для відеокарти GeForce
  11. 6.2. Пошук драйвера для відеокарти Radeon
  12. 7. Установка драйверів за допомогою центру оновлень Windows
  13. 8. Встановлення драйверів попередньої версії Windows
  14. 9. Установка драйверів за допомогою утиліти DPS
  15. 10. Установка драйверів за допомогою драйверпаков DPS
  16. 11. Як перевірити чи все драйвера встановлені
  17. 12. Пошук і установка драйверів вручну
  18. 13. Відкат чи видалення драйвера
  19. 14. Чи потрібно оновлювати драйвера
  20. 15. Інші драйвера і способи установки
  21. 16. Посилання

Різні способи пошуку і установки драйверів на комп'ютер (з інсталяційного диска, сайтів виробників материнської плати і чіпсета, за допомогою центру оновлення Windows і спеціальних утиліт).

Це керівництво підходить для більшості комп'ютерів з Windows XP, 7, 8, 10. Якщо у вас ноутбук, то вам краще підійде стаття « Як встановити драйвера на ноутбук ».

зміст

зміст

1. Що таке драйвер і для чого він потрібен

Драйвером називається спеціальна програма, необхідна кожному пристрою для взаємодії з комп'ютером. До таких пристроїв відносяться чіпсет (керуюча схема) материнської плати, звукова карта, мережева карта, відеокарта, контролером дисків і т.п.

Windows містить в собі безліч драйверів для різних пристроїв, необхідних для початкової установки і запуску операційної системи. Але зазвичай вони є спрощеними і застарілими, а деякі сучасні пристрої і зовсім не визначаються і не працюють. Тому після установки Windows насамперед потрібно встановити всі необхідні драйвера.

Перед установкою драйверів рекомендую зробити резервну копію системи на зовнішній диск. Якщо щось піде не так, ви зможете швидко відновити чисту систему без необхідності її повної перевстановлення. Жорсткий диск Transcend StoreJet 25M3 1 TB

2. Установка драйверів з диска

Найпростіше встановити драйвера з диска від материнської плати, який додавався до комп'ютера при покупці. Встановіть диск в привід і зачекайте поки з'явиться установче меню. У Windows 7 і вище може ще знадобитися підтвердження запуску настановної програми з диска.

Якщо меню не з'являється, то клікніть правою кнопкою миші на диску в провіднику і виберіть «Встановити або виконати програму з носія», «Відкрити автозапуск ...» або щось подібне.

Ще можна відкрити диск в провіднику і самостійно запустити файл «Autorun.exe», «Setup.exe», «AsusSetup.exe» або подібний.

Але попередній спосіб краще, так як система сама запустить правильний файл.

Установче меню може мати різний вигляд. Нас цікавлять драйвера на чіпсет, звукову карту і мережеву карту.

Насамперед потрібно встановити драйвера на чіпсет і перезавантажити комп'ютер. Потім можна встановлювати інші драйвера. Якщо ви не сильно поспішаєте, то рекомендую перезавантажувати комп'ютер після установки кожного драйвера. Якщо поспішайте, то перезавантажитеся після установки драйвера на чіпсет, а потім встановлюйте всі без перезавантаження, в більшості випадків все стане нормально.

На диску може бути ще багато різних програм і утиліт, але зазвичай в них немає особливої ​​необхідності і вони тільки гальмують комп'ютер. Тому рекомендую встановлювати тільки те, що вам дійсно необхідно і ви знаєте як цим користуватися. Краще спочатку пошукати інформацію в інтернеті для чого потрібна та чи інша програма. Деякі з них призначені для розгону і при неправильному використанні можуть нашкодити вашому комп'ютеру.

3. Завантаження драйверів з сайту материнської плати

Якщо у вас немає інсталяційного диска або комп'ютер купувався давно і драйвера на диску могли застаріти, то найкращим варіантом буде завантаження драйверів з сайту виробника материнської плати.

Якщо ваш комп'ютер підключений до інтернету кабелем або через Wi-Fi, то у вас вже повинен бути драйвер на мережеву карту або Wi-Fi адаптер. Скачайте цей драйвер заздалегідь, так як якщо в Windows не опиниться драйвера на мережеву карту, ви не потрапите в інтернет.

Якщо ви підключаєтеся через USB-модем, то драйвера на нього зазвичай встановлюються автоматично при підключенні модему до ПК або з компакт-диску.

Врахуйте також, що драйвера можуть мати великий обсяг (до 1 Гб), тому можна було б все їх скачати заздалегідь, особливо якщо у вас повільний інтернет.

Отже, Windows встановили і відразу йдемо на сайт виробника материнської плати за драйверами. На сайті потрібно знайти розділ «Сервіс», «Підтримка» або щось подібне. Але щоб ви довго не шукали, я склав список адрес, за якими ви відразу ж потрапите в потрібний розділ. Завантажити цей список ви можете в розділі « посилання ».

Після переходу на сайт введіть в поле пошуку точну модель вашої материнської плати.

Модель вказана на коробці і на самій материнській платі. Також виробника і модель материнської плати можна дізнатися за допомогою програми «CPU-Z», яку ви також можете завантажити в розділі « посилання ».

Після того, як модель знайдена на сайті виробника, потрібно перейти на вкладку «Завантаження» або «Драйвера» і вибрати версію і розрядність Windows, яку ви встановлюєте.

Перед вами з'явиться список, в якому буде багато різних файлів.

Тут буде все, що стосується вашої материнської плати. Це і BIOS і керівництва користувача і різні утиліти. Але нас в першу чергу цікавлять драйвера на чіпсет, звук і мережеву карту.

Версій драйверів може бути кілька, дивіться дату і завантажуйте останню версію для кожного пристрою, зазвичай вони знаходяться на верхніх рядках. В даному випадку все драйвера мають тільки одну версію. Причому драйвера на мережеву карту окремо немає, це означає, що він входить в пакет драйверів для чіпсета. Є окремо драйвер на звукову карту і драйвер контролера дисків AHCI. Драйвер AHCI потрібно встановлювати тільки в тому випадку, якщо при установці Windows, в BIOS був обраний відповідний режим роботи контролера .

Драйвера AHCI позитивно впливають на стабільність і швидкість роботи диска, але якщо ваш комп'ютер все одно працює не досить швидко, встановіть SSD диск і ваша система стане значно спритніше і чуйними! Жорсткий диск A-Data Ultimate SU650 120GB

Далі просто завантажуєте файли і якщо вони в ZIP-архіві, то розпаковуєте і запускаєте виконуваний файл. Якщо драйвер вже був у вигляді виконуваного EXE-файлу, то можна відразу ж його запускати. Драйвера встановлюються в звичайній послідовності. Спочатку драйвер чіпсета і перезавантаження комп'ютера, потім всі інші.

4. Якщо немає драйверів для потрібної версії Windows

Якщо материнська плата стара і так вийшло, що драйверів під потрібну версію Windows немає, то є кілька шляхів:

  • пошук драйверів на сайті розробника чіпсета
  • установка драйверів за допомогою центру оновлень Windows
  • установка драйверів попередньої версії Windows
  • установка драйверів за допомогою спеціальних утиліт
  • пошук і установка драйверів вручну

Далі про все по порядку.

5. Пошук драйверів на сайті розробника чіпсета

На чіпсет можна спробувати знайти драйвер на сайтах їх розробників Intel, AMD, nVidia. Який у вас чіпсет можна дізнатися на сайті виробника материнської плати або за допомогою програми «CPU-Z», про яку ми вже говорили.

На сайті розробника чіпсета драйвер шукається таким же чином, як і на сайті материнської плати. Посилання в потрібні розділи сайтів розробників чіпсетів є в розділі « посилання ».

5.1. Пошук драйверів для чіпсета Intel

Виберіть в формі пошуку все як вказано нижче і натисніть «Пошук».

У вікні з результатами пошуку виберіть «Драйвери» і версію Windows, яку ви встановлюєте.

Завантажуйте і встановлюйте останню версію «Оновлення драйверів для набору мікросхем Intel».

5.2. Пошук драйверів для чіпсета AMD

Виберіть серію вашого чіпсета і натисніть «DISPLAY RESULTS» ​​( «ПОКАЗАТИ РЕЗУЛЬТАТИ»).

У вікні з результатами пошуку переконайтеся, що це драйвера для вашого чіпсета і натисніть «DOWNLOAD» ( «ЗАВАНТАЖИТИ»).

5.3. Пошук драйверів для чіпсета nForce

Компанія nVidia виробляла чіпсети під торговою маркою nForce і є ще досить багато комп'ютерів з такими чіпсетами. Якщо це ваш випадок, то йдемо на сайт nVidia, заповнюємо форму і натискаємо «ПОШУК».

Нагадую, що визначити який у вас чіпсет можна за допомогою програми «CPU-Z» (див. П.5). Якщо ви з якоїсь причини не впевнені це зробити, то для автоматичного визначення вашого чіпсета скористайтеся кнопкою «ДРАЙВЕРИ МАТЕРИНСЬКИХ ПЛАТ» в формі, яка зображена на скріншоті вище.

Переконайтеся, що знайшлися підходящі драйвера, завантажте і встановіть їх.

6. Установка драйвера відеокарти

Після установки драйверів на чіпсет раджу насамперед скачати і встановити драйвер на відеокарту. Завдяки цьому встановитися зручне для подальшої настройки дозвіл екрана і система почне працювати швидше. Посилання на сайти, де можна скачати драйвера для відеокарт, є в розділі « посилання ».

6.1. Пошук драйвера для відеокарти GeForce

Якщо у вас відеокарта GeForce, то зайдіть в розділ завантаження драйверів на сайті nVidia, вкажіть модель вашої відеокарти, версію Windows і натисніть кнопку «ПОШУК».

Після того, як драйвер буде знайдений, натисніть кнопку "ЗАВАНТАЖИТИ ЗАРАЗ».

Дочекайтеся закінчення завантаження файлу і запустіть його. Установка проходить досить просто, вам буде потрібно всього кілька разів натиснути кнопку «Далі».

6.2. Пошук драйвера для відеокарти Radeon

Якщо у вас відеокарта Radeon, то зайдіть в розділ завантаження драйверів на сайті AMD, виберіть серію, до якої належить ваша відеокарта, і скачайте драйвер для потрібної версії Windows.

Якщо у вас старіша відеокарта і її немає в переліку, то скористайтеся пошуком на сайті AMD. Після завантаження файлу запустіть його. Установка проходить досить просто, вам буде потрібно всього кілька разів натиснути кнопку «Далі».

7. Установка драйверів за допомогою центру оновлень Windows

Буває, що на сайті виробника материнської плати немає драйверів на звукову та мережеву карту для потрібної версії Windows. Але не поспішайте, якщо звук і інтернет працюють нормально, значить Windows встановила для них свої драйвера і в такому випадку краще нічого не чіпати.

Якщо щось все-таки не працює, то можна спробувати встановити відсутні драйвера за допомогою центру оновлення Windows. Для цього клікніть на кнопці ПУСК і перейдіть в розділ «Панель управління \ Обладнання і звук \ Пристрої та принтери». Клацніть правою кнопкою миші на значку з ім'ям вашого комп'ютера або ноутбука і виберіть «Параметри встановлення пристроїв».

Виберіть пункт «Встановлювати драйвери з вузла Windows Update, якщо вони не знайдені на комп'ютері» і натисніть кнопку «Зберегти».

Після цього операційна система почне пошук відсутніх драйверів в інтернеті і в разі їх виявлення автоматично встановить.

8. Встановлення драйверів попередньої версії Windows

Якщо у вас не вийшло знайти драйвера для потрібної операційної системи, то можна для операційної системи Windows 8 спробувати встановити драйвер від Windows 7, а для Windows 7 можна встановити драйвер від Windows Vista. У більшості випадків вони сумісні, важливо тільки дотримати розрядність (x64 на x64, x32 на x32). Ці драйвера потрібно завантажувати на сайті виробника материнської плати, що ми вже розглядали.

9. Установка драйверів за допомогою утиліти DPS

Якщо у вас не вийшло знайти і встановити драйвера на якийсь пристрій або ваш комп'ютер занадто старий, то можна спробувати зробити це за допомогою спеціальної утиліти «Driver Pack Solution Online» (DPS). Завантажити її можна в розділі « посилання ».

Ця утиліта визначає які у вас пристрої, версія операційної системи, завантажує через інтернет необхідні драйвера і встановлює їх. Запустіть утиліту і натисніть «Встановити вручну».

Цей варіант я вважаю краще, так як це дозволить відмовитися від драйверів, які вже були завантажені з сайтів виробників і встановлені в систему. Також можна буде відключити установку непотрібних додаткових програм.

Відзначте галочками тільки ті драйвера, які вам не вдалося встановити іншими способами. Наприклад, я вибрав драйвер для звукової карти.

Перейдіть в розділ «Софт» і ви зможете вибрати додаткові програми, які хочете встановити. Це в принципі зручно, якщо ви тільки що переустановили систему і у вас ще немає найнеобхідніших програм. Я зазначив галочками, програми, які вважаю корисними і рекомендую до установки.

Після цього натисніть кнопку «Встановити все» і утиліта встановить всі вибрані вами драйвера і програми.

10. Установка драйверів за допомогою драйверпаков DPS

Драйверпаков називається збірник драйверів для великої кількості пристроїв. Якщо ви часто стикаєтеся з установкою драйверів на різних комп'ютерах або у вас повільний інтернет, то можна завантажити повну версію «Driver Pack Solution» на комп'ютері з швидким інтернетом, а потім використовувати його для установки драйверів на будь-якому комп'ютері.

Недоліком такого рішення є великий обсяг драйверпаков (близько 10 Гб). Таким чином для його використання на різних ПК знадобиться зовнішній жорсткий диск або флешка об'ємом від 16 Гб.
Sandisk Cruzer

Посилання на повний драйверпак також буде в файлі, який можна завантажити в розділі « посилання ».

11. Як перевірити чи все драйвера встановлені

Для того, щоб перевірити чи всі необхідні драйвера встановлені потрібно зайти в «Диспетчер пристроїв». Це можна зробити декількома способами.

1. Клацніть правою кнопкою миші на значку «Комп'ютер» на робочому столі або в меню ПУСК і виберіть «Управління».

Потім перейдіть в розділ «Диспетчер пристроїв».

2. Натисніть кнопку ПУСК і перейдіть в розділ «Панель управління \ Обладнання і звук \ Диспетчер пристроїв».

Перший спосіб простіше і швидше.

Якщо в розділі «Інші пристрої» є значки зі знаком оклику, це означає, що драйвер для цього пристрою не встановлено.

Якщо значки зі знаком оклику будуть в інших розділах, це означає, що драйвер встановлений, але ймовірно він не підійшов і пристрій не працює.

У таких випадках вам потрібно буде знайти і встановити драйвер для цих пристроїв вручну, про що ми і поговоримо далі.

12. Пошук і установка драйверів вручну

Перейдіть в диспетчер пристроїв, клацніть правою кнопкою миші на проблемному пристрої та виберіть «Властивості».

Перейдіть на вкладку «Відомості», виберіть у полі «Властивість» - «ВД обладнання», знайдіть в будь-якому рядку ідентифікатор пристрою в форматі «VEN_xxxx & DEV_xxxx» або «VID_xxxx & PID_xxxx» (замість «xxxx» будуть 4 символу).

Випишіть ці дані або клікніть правою кнопкою миші в будь-якому рядку і натисніть «Копіювати». Перейдіть на сайт «DevID.info» і введіть в пошуковий рядок ідентифікатор пристрою і натисніть «Шукати».

Виберіть вашу версію Windows і натисніть на назву знайденого драйвера пристрою або значок дискетки.

Часто пропонується два формати драйверів - це перепакований файл «devid.info» і «Оригінальний файл».

Якщо у вас швидкий інтернет і ви нікуди не поспішаєте, то краще скачати «Оригінальний файл», так як з його установкою виникає менше проблем. Якщо інтернет повільний або піджимає час, то спробуйте завантажити перепакований файл «devid.info».

Якщо ви завантажили драйвер в ZIP-архіві, то перед установкою слід вийняти всі файли. Якщо драйвер скачати у вигляді виконуваного EXE-файлу, то його можна відразу ж запускати на установку. Установка проходить досить просто, потрібно просто запустити виконуваний файл (типу «Setup.exe») і кілька разів натиснути кнопку «Далі» або іншу подібну.

Якщо драйвер не має виконуваного файлу, то доведеться встановлювати його вручну. Для цього в диспетчері пристроїв клацніть правою кнопкою миші на пристрої, для якого ви завантажили драйвер і виберіть "Оновити драйвери ...».

Потім «Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері».

Натисніть кнопку «Обзор», вкажіть папку, в яку ви розпакували скачаний файл з драйверами і натисніть «Далі».

Якщо відповідний драйвер буде знайдений в зазначеній папці, то він встановиться і пристрій повинен прірву зі списку, хто не визначився в диспетчері пристроїв.

13. Відкат чи видалення драйвера

Іноді може так статися, що драйвер, який ви встановили, не працює або працює гірше. Наприклад, з'явився фоновий шум або клацання після установки драйвера на звукову карту. В такому випадку можна виконати відкат драйвера до попередньої версії або видалення поточного драйвера з системи.

Для того, щоб виконати відкат драйвера до попередньої версії, зайдіть в «Диспетчер пристроїв», клікніть правою кнопкою миші на потрібному пристрої та виберіть «Властивості».

У вікні перейдіть на вкладку «Драйвер» і натисніть кнопку «Відкинути».

Якщо кнопка «Відкинути» не активна або відкат драйвера не допоміг, то можна спробувати видалити неправильно працюючий драйвер. Для цього в тому ж вікні потрібно натиснути кнопку «Видалити» і підтвердити видалення драйвера.

Після цього перезавантажте комп'ютер і система знову спробує знайти і встановити найбільш підходящий драйвер для пристрою. Якщо пристрій не запрацює, спробуйте знайти і встановити інший драйвер одним з розглянутих нами способів.

14. Чи потрібно оновлювати драйвера

Виробники періодично випускають оновлені версії драйверів, в яких усуваються знайдені помилки і поліпшується сумісність з іншими пристроями та програмним забезпеченням.

Деякі ентузіасти люблять постійно оновлювати драйвера до останніх версій. Але, якщо ви не досить досвідчений користувач і ваш комп'ютер працює нормально, то я не раджу вам цього робити. Так як з оновленням драйверів можуть з'являтися і деякі проблеми, а самостійно їх усунути вам може не вистачити досвіду.

Єдиний драйвер, Який рекомендується тримати в актуальному стані, це драйвер на відеокарту, так як в ньом додається підтримка Нових ігор и поліпшується продуктивність в старих. Проти, такоже НЕ поспішайте з его оновлення, если всі Ваші ігри Працюють добре. Тому що ігри при розробці завжди тестуються на старіших драйвери, а їх нові версії можуть викликати падіння продуктивності. Оновлюєте драйвер на відеокарту в тому випадку, якщо у вас виникли проблеми в якихось іграх.

15. Інші драйвера і способи установки

Драйвера на інші пристрої можна знайти на сайтах їх виробників. Якщо ви знаєте інші хороші способи або програми для установки драйверів, поділіться ними в коментарях!

16. Посилання

Нижче ви можете завантажити всі файли, які згадувалися в статті.

Після установки всіх драйверів рекомендую знову зробити резервну копію системи на зовнішній диск. Це допоможе швидко відновити систему з усіма драйверами в разі збою.

Transcend JetFlash 790 8Gb
Жорсткий диск A-Data Ultimate SU650 240GB
Жорсткий диск Transcend StoreJet 25M TS500GSJ25M 500 GB

Дополнительная информация

rss
Карта