Як роблять віруси для Android?

  1. Як написати вірус?
  2. Хто і навіщо це робить?
  3. Як захиститися?

Опубліковано 6 Серпня 2012 о 19:14

Автор: freeeeez

Все частіше і частіше на сторінках мого і інших блогів з'являються замітки про чергове вірус для Android або   ботнету Все частіше і частіше на сторінках мого і інших блогів з'являються замітки про чергове вірус для Android або ботнету . Причому сплески вірусної активності виникають раптово і спонтанно. Не було нічого місяця два, а тут раз і троян . Як же так? Як взагалі з'являються віруси для Андроїда і хто їх пише?

Як написати вірус?

Коротенько поясню процес створення трояна для Андроїд і чому подібна техніка не застосовується при розробці комп'ютерних вірусів. Отже, як же написати вірус для Андроїд. Пишеться найпростіший код на Java , Який використовуючи можливості ОС посилає повідомлення на платний номер, зареєстрований, наприклад, в іншій країні. Далі шкідливий код вставляється в будь-який легітимний додаток і викладається в мережу. Користувач завантажує резидентную програму, надає їй потрібні права і запускає. Програма непомітно для користувача виконує свою роботу. Зазвичай у вигляді таких програм виступають підроблені антивіруси або системні утиліти.

Все гранично зрозуміло, крім того хто захоче завантажувати незрозумілу програму зі стороннього сервера? Скрізь є нюанси. Найрезультативнішим методом буде створення по справжньому робочого і корисного додатка або гри, яка потрапить в Google Play. Його скачують, ним користуються, пишуть корисні відгуки, ставлять оцінки. Додаток необхідно оновлювати і підтримувати.

Після двох-трьох тижнів можна впроваджувати шкідливий код в оновлення програми. Однак Google Play його не пропустить, тому поновлення потрібно реалізувати через сторонні сервера. Якщо у користувача поставлена ​​галочка на пристрої "завантажувати додатки зі сторонніх джерел", малваре безперешкодно потрапить куди треба. Звідси стає ясно, що подібна техніка не може бути застосована при розробці вірусів для Windows, з огляду на інший структури системи. Та й антивіруси тепер встановлені майже на кожній машині. Я вже мовчу про онлайн перевірку комп'ютера на віруси .

Хто і навіщо це робить?

До чого такі складнощі? Відповідь очевидна - це вигідно! Безліч довірливих користувачів рутуют свої девайси для установки черговий іграшки. Подібних смартфонів незліченна безліч. Поширюючи додаток через Google Play (колишній Market) можна завоювати велику популярність. Коли троян починає працювати, на рахунку зловмисників перетікають чималі гроші з рахунків наївних користувачів.

Як захиститися?

Забороніть своєму смартфону оновлюватися через сторонні сервери і встановіть нормальний антивірус. Про необхідність антивіруса вже було написано в цієї статті . Радує, що в основному вогнища зараження не виникають в нашій країні. Все частіше жертвами стають бразильці і китайці. Хоча це ні про що не говорить.

Хотілося б нагадати читачам блогу, що даний метод заробітку не є законним і переслідується поліцією. За написання вірусу і його поширення ви можете не тільки виплатити величезний штраф, а й потрапити за грати. Однак, ніхто не забороняє досліджувати дану проблему з метою знаходження рішення аналогічних проблем.

Будьте уважні!

7 495 переглядів


Як написати вірус?
Хто і навіщо це робить?
Як захиститися?
Як же так?
Як написати вірус?
Все гранично зрозуміло, крім того хто захоче завантажувати незрозумілу програму зі стороннього сервера?
Хто і навіщо це робить?
До чого такі складнощі?
Як захиститися?