Як розблокувати windows? (Смс вірус)

Кожна людина який проводить час за комп'ютером рано чи пізно стикається з такою проблемою, як віруси. Існує величезна кількість комп'ютерних вірусів різної класифікації. Сьогодні мова піде про вінлокерах (смс вірус блокує частково або повністю роботу windows і вимагають за відновлення працездатності ПК відправити СМС для отримання коду розблокування). Пік активності вірусу припав на 2009-2010 р, але і зараз відбувається не мало випадків зараження ПК і ноутбуків. Шляхи поширення Trojan.Winlock (за класифікацією компаній DR.WEB і Avast) різноманітні, але в основному використовуються уразливості в браузерах при перегляді сумнівних сайтів. Зараження так само може статися в результаті запуску вірусу самим користувачем, коли під викачуваним відомим додатком маскується вірус і спокійно проникає в систему при запуску виконуючого файлу. Потім при подальшому запуску комп'ютера або перезавантаження на екрані з'являється вікно блокування windows, а так же, блокується запуск диспетчера завдань, редактора реєстру, запуск виндовс в безпечному режимі (найважчий випадок). Деякі різновиди вірусу блокують роботу клавіатури, залишаючи для користувача робочими тільки цифрові клавіші і миша для введення СМС коду. Ніколи не відправляйте СМС і не перекладайте гроші тому після введення коду розблокування нічого не зміниться, банер залишиться або пропаде на деякий час і з'явиться знову. Залежно від версії вірусу інтерфейс змінюється, але на екрані приблизно така картинка.

Розглянемо найбільш простий і ефективний спосіб розблокування windows
Розглянемо найбільш простий і ефективний спосіб розблокування windows.

Для цього нам знадобиться завантажувальний диск LiveCD (операційна система, завантажується зі змінного носія) або завантажувальна флешка. Далі буде потрібно завантажити одну з утиліт:
Dr.Web CureIt! - Безкоштовна лікує утиліта від компанії DR.WEB
Kaspersky Virus Removal Tool - аналогічна утиліта тільки від Kasersky Lab
Тепер розглянемо порядок дій. Завантажуємося з підготовленого раніше завантажувального диска або флешки, запускаємо одну з утиліт і чекаємо закінчення перевірки комп'ютера. По завершенню її роботи і видалення вірусу перезавантажуємо комп'ютер, завантажуємо windows в звичайному режимі і перевіряємо комп'ютер на віруси ще раз з під тільки що розблокованою операційною системою.
Є ще один варіант поєднує в собі відразу завантажувальний диск і утиліту для лікування комп'ютера, що трохи полегшує завдання.
Dr.Web LiveDisk - безкоштовна утиліта, крім очищення комп'ютера від інфікованих і підозрілих файлів здатна переносити важливу інформацію на інший комп'ютер або змінні носії, а так же лікує по можливості заражені об'єкти.