Як видалити вірус з браузера: 6 ефективних способів

 1. А чи є вірус в браузері
 2. Звідки в браузері з'являються віруси
 3. Як почистити браузер від вірусів і реклами
 4. Запустіть повну перевірку ПК або ноутбука антивірусом
 5. Перевірте доповнення в браузері
 6. Перевірте встановлені додатки
 7. Перевірте ярлик браузера
 8. Перевірте файл hosts
 9. Програми для очищення браузера від вірусів
 10. AdwCleaner
 11. Malwarebytes
 12. Захист браузера від реклами і вірусів

Спіймали вірус в браузері, і тепер постійно вискакує реклама? Це страшенно дратує. Та й вилікувати браузер від вірусів не так-то просто. Їх ще потрібно знайти, а багато сучасних антивіруси просто не бачать цю заразу. Власне, тому у вас і з'являються спливаючі вікна, а також постійно відкриваються рекламні сторінки (наприклад, Вулкан або інших казино).

Так що робити, якщо браузер заражений вірусом? Знайти і позбутися від нього 🙂. Спеціально для цього нижче наведено 6 ефективних способів, як видалити вірус з браузера. А як бонус - пару корисних порад про те, як захистити свій комп'ютер або ноутбук від повторного зараження.

Зміст статті:

А чи є вірус в браузері

Як зрозуміти, що браузер був заражений? Це можна побачити за такими симптомами:

 1. З'явилося дуже багато рекламних банерів. Навіть на тих сайтах, де реклами раніше не було. І навіть за умови, що у вас встановлений Adblock або Adguard.
 2. Періодично з'являються прохання відправити SMS-повідомлення на короткі номери. Причому вони вискакують на довірених сайтах на кшталт Вконтакте. Вірус в браузері повністю копіює зовнішній вигляд сайту (наприклад, того ж ВК), а насправді це зовсім інший веб-ресурс. Хоча зовні їх взагалі не відрізнити. Спіймали вірус в браузері, і тепер постійно вискакує реклама
 3. Поява повідомлень про те, що через пару днів ноутбук або комп'ютер буде заблокований. Або про те, що потрібно оновити Adobe Flash Player (Зрозуміло, цього робити не слід).
 4. Поява відео і картинок еротичного змісту.
 5. Відкриття нових вкладок в браузері без вашого дозволу.

Звідки в браузері з'являються віруси

Сучасні користувачі дуже часто встановлюють гри, програми, розширення та взагалі не дивляться, що саме ставлять. Просто натискають «Далі, далі, готове» - і ось ще один рекламний вірус непомітно проліз в вашу систему Windows. В результаті з'являються спливаючі вікна, відкриваються рекламні сторінки і ін.

І в 99% випадків винен сам користувач. Чому? Та тому, що зазвичай лікування браузера від вірусів потрібно після:

 1. Установки софта через спеціальні «установники». Це, мабуть, найбільш поширена причина. Установники - це exe-файли розміром близько 1 Мб. Зрозуміло, що в них не поміститься ніяка програма, фільм, музика. А ось віруси - легко. Тому, якщо ви хочете завантажити фільм, а вам пропонують exe-файл розміром 1-2 Мб - закрийте цей сайт і знайдіть інший. Ціліші будете.
 2. Завантаження файлу з файлообмінників. Depositfiles і інші його аналоги - та ще нісенітниця. Мало того, що швидкість 30 Кб / с, так ще намагаються наставити вам купу непотрібних програм і заразити вірусами. Тому краще з них нічого не качати. Але якщо дуже потрібно - тоді перевіряйте наявність галочок і відключайте їх.
 3. Установки неліцензійних програм, завантажених з невідомих сайтів. Знову ж: поки не перевірите всі галочки - не натискайте кнопку «Далі». Адже разом з браузером Аміго може встановитися ще парочка рекламних вірусів.
 4. Відвідування фішингових і адалт-сайтів. Не рекомендується відкривати сумнівні посилання в соцмережах або з спамних листів, які приходять на вашу пошту. Про adult-сайти говорити нічого - тут і так ясно.

Сюди ж можна додати відсутність антивіруса на ПК або ноутбуці. Звичайно, від усіх вірусів він вас не захистить, але деякі все ж виявить і видалить. А якщо думати головою і вручну перевіряти підозрілі файли антивірусом, це допоможе вам уникнути багатьох проблем. В цьому можете бути впевнені.

Якщо ваш ПК або ноутбук ще не захищений, тоді обов'язково прочитайте цю статтю: Найкращі безкоштовні антивіруси для комп'ютера .

Як почистити браузер від вірусів і реклами

З причинами і симптомами вірусів розібралися, тепер перейдемо до головного. Отже, як позбутися від рекламного вірусу в браузері? Тут все залежить від того, яку саме заразу ви зловили. Втім, нижче приведена покрокова інструкція, виконавши яку ви зможете вилікувати браузер від різних рекламних вірусів.

Вона є універсальною і підходить для будь-якого інтернет-браузера - Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Yandex Browser, Microsoft Edge. Так що користуватися нею можуть усі користувачі.

Отже, щоб позбутися від вірусів в браузері, виконайте наступні дії:

Запустіть повну перевірку ПК або ноутбука антивірусом

Якщо в браузері з'явилася реклама, це потрібно зробити в першу чергу. Від рекламних банерів антивірус не допоможе, зате він знайде віруси на ПК (а вони можуть бути і в самій системі Windows).

Перевірте доповнення в браузері

Деякі розширення встановлюються самі. Тому зайдіть в браузер і перевірте, чи є там доповнення, які ви не ставили. Також рекомендується видалити ті з них, якими не користуєтеся.

Перевірте встановлені додатки

Щоб відкрити їх, перейдіть в Пуск - Панель управління - Програми та засоби.

Іноді шкідливі модулі встановлюються як звичайний софт (наприклад, Webalta). Щоб видалити вірус, що запускає рекламу в браузері, досить лише знайти його і видалити з цього списку.

Перевірте ярлик браузера

Якщо після його запуску відразу відкривається сторінка Вулкана або іншого рекламного сайту, то, швидше за все, проблема криється в ярлику. Іноді віруси прописують у властивостях ярлика (в поле «Об'єкт») адреса сайту, який і під час відкривання браузера. Щоб вирішити цю проблему, видаліть ярлик і створіть новий.

Перевірте файл hosts

Також багато вірусів редагують і цей файлик. В результаті при відкритті якогось популярного веб-сайту відкривається інший (зовні він виглядає так само, і різниці ви не помітите). А далі з'являються повідомлення з проханням відправити смс, спливаючі вікна, агресивна реклама і т.д. Прибрати цей рекламний вірус можна двома способами. Перший - за допомогою антивірусної утиліти AVZ. А другий - вручну. Для цього:

 1. Перейдіть по шляху C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc.
 2. Відкрийте файл hosts через блокнот.
 3. Видаліть зайві рядки. Нормальний файл hosts повинен виглядати наступним чином:

Нормальний файл hosts повинен виглядати наступним чином:

Детальніше читайте тут: Як очистити файл hosts ?

Програми для очищення браузера від вірусів

Також існують спеціальні програми для видалення вірусів в браузері. Вони бачать те, що пропустили антивіруси і допомагають позбутися від шкідливих рекламних модулів.

AdwCleaner

Перша відмінна програма для очищення браузера від реклами і вірусів - AdwCleaner ( посилання на оф. сайт ).

Ця утиліта виконає швидкий пошук вірусів в браузері і знайде всі рекламні тулбари, банери, шкідливі скрипти. Також вміє здійснювати очищення ярликів, файлів і реєстру.

Malwarebytes

Ще одна ефективна програма для чищення браузерів від вірусів. Швидко просканує ПК або ноутбук і допоможе позбутися від спливаючих вікон і набридливої ​​реклами ( посилання на оф. сайт ) .Її можливостей більш ніж достатньо, щоб знайти вірус в браузері і видалити його.

Рекомендується використовувати обидві ці програми одночасно. Разом вони на 95% очистять ваш комп'ютер від всіх рекламних вірусів. Причому знайдуть навіть те, про що ви і не підозрювали.

Також є ще й інші відмінні програми. Детальніше про них читайте тут - Утиліти для видалення рекламних вірусів .

Захист браузера від реклами і вірусів

І наостанок, як і обіцяв, наведу кілька корисних порад про те, як захистити браузер від вірусів:

 1. Встановіть на ноутбук або ПК антивірус. Можна безкоштовний. Головне - не забувайте оновлювати його (або включіть автообновление). У половині випадків він допоможе вам видалити вірус з браузера. А точніше - не допустити зараження. Рекомендую прочитати: ТОП антивірусів для Windows 10 .
 2. Встановіть програму для видалення рекламних вірусів. Те, що пропустять антивіруси, помітять спеціальні утиліти начебто AdwCleaner або HitmanPRO. При такому поєднанні жодна зараза на ваш ПК просто не пролізе. А для власного спокою періодично запускайте перевірку браузера на віруси (наприклад, 1 раз на місяць).
 3. Встановіть розширення в браузері для блокування реклами. Це може бути Adblock або Adguard - на ваш розсуд. А якщо захочете відключити рекламу на улюбленому сайті або блозі (щоб підтримати його власника матеріально), просто додайте цей веб-ресурс в виняток.

І найголовніше: думайте головою! Не завантажуйте підозрілі exe-файли (особливо, якщо вам потрібен фільм в форматі avi або mkv), не переходьте з невідомих посиланнях, не заходьте на сумнівні сайти.

Як то кажуть, найкращий антивірус - той, який сидить по той бік монітора 🙂. Тобто, користувач. Якщо ж ви будете порушувати вищеописані правила, то ніякої антивірус вам не допоможе. В інтернеті потрібно бути гранично обережним - пам'ятайте про це!

Це цікаво: Перевірка на віруси в онлайн режимі

Так що робити, якщо браузер заражений вірусом?
Чому?
Отже, як позбутися від рекламного вірусу в браузері?