Як захистити флешку від вірусів: гарантія 99%

У цій статті я розповім вам про те, як захистити флешку від вірусів. Це завдання буде актуальна для тих, хто змушений часто використовувати свій накопичувач на сторонніх комп'ютерах. Так, досить тільки підключити флешку до зараженому комп'ютеру, як на неї миттєвої можуть перейти віруси. І потім, коли ви підключите цю флешку на своєму комп'ютері, шкідливі програми перейдуть і до вас.

І потім, коли ви підключите цю флешку на своєму комп'ютері, шкідливі програми перейдуть і до вас

Спосіб, який я зараз покажу, дає 99% гарантії, що флешки не буде заражена на сторонньому комп'ютері. До того ж, він зручний і практичний. Тому негайно переходжу до розповіді.

Перед тим, як захистити флешку від вірусів, переконайтеся в тому, що у вашого накопичувача файлова система NTFS. Це важливо, тому що метод не спрацює з файлової системою FAT32, яка часто буває на флешках.

Щоб дізнатися файлову систему, підключіть флешку до комп'ютера, знайдіть її в провіднику, натисніть на неї правою кнопкою мишки і натисніть на пункт «Властивості». У вікні ви побачите назву файлової системи.

У вікні ви побачите назву файлової системи

Якщо у вас файлова система не NTFS, то це потрібно виправити форматуванням флешки. Натисніть правою кнопкою на накопичувач і потім на пункт «Форматувати».

У вікні, в опції «Файлова система» виберіть пункт «NTFS» і потім натисніть «Почати».

При форматуванні всі файли будуть видалені. Тому перед цим скопіюйте все необхідне з флешки на комп'ютер, а після завершення форматування поверніть файли назад.

Форматування пройде за кілька хвилин. Час залежить від обсягу флешки. Коли воно завершиться, можна приступати до наступного кроку інструкції про те, як захистить флешку від вірусів.

Отже, коли у вашого накопичувача файлова система NTFS, знову зайдіть в властивості флешки, клікнувши на неї правою кнопкою, і натиснувши пункт «Властивості». Перейдіть у вкладку «Безпека». Ви побачите, що Windows має повний доступ до накопичувача (всі дозволи відзначені галочками).

Суть захисту флешки від вірусів полягає в тому, щоб обмежити дозволу. Тому натисніть кнопку «Змінити» і залиште дозвільні галочки тільки на опціях «Список вмісту папки» і «Читання». Після цього натисніть кнопку «Ок».

Після цього натисніть кнопку «Ок»

Таким чином, ви зробите так, що флешка буде доступна тільки для читання, а змінювати на ній файли або записувати нові не вийде. Спробуйте що-небудь скопіювати на флешку - ви побачите помилку. Це означає, що жоден вірус на цей накопичувач записатися більше не зможе.

Тепер ви знаєте, як захистити флешку від вірусу. Пам'ятайте, що якщо вам потрібно буде зберегти на вашому накопичувачі якісь файли, потрібно знову повернуся дозволу, які ви прибрали за інструкцією вище, встановивши знову все галочки. Після цього дозволу можна знову зняти.