Як відкрити рахунок у швейцарському банку: що потрібно знати іноземцеві?

Як відкрити рахунок у швейцарському банку, не проживаючи на постійній основі в Швейцарії? - Це питання (з міркувань цікавості або ж реального наміру) турбує уми багатьох. Проте, при всьому різноманітті наявного в інтернеті матеріалу досить докладні і відповідають дійсності відповіді на позначений питання залишаються рідкістю. Більш того, матеріали, написані ще відносно недавно - в 2012 або 2013 році, вже зараз виявляються частково застарілими.

Чи можуть особи, які постійно проживають за межами Швейцарії, відкрити рахунок у швейцарському банку?
Так. В такому випадку, проте, діють деякі особливості в порівнянні з процедурою відкриття рахунку в швейцарському банку особами, які мають посвідку на проживання в Швейцарії. Так, перед тим, як відкрити рахунок швейцарські банки зобов'язані перевірити особу клієнта і джерело походження капіталу.

Як довго триває відкриття рахунку в швейцарському банку?
Залежно від обраного банку процедура займає від 1 до 7 днів.

Чи буде внести будь-якої мінімальний внесок на рахунок? Якщо так, то які розміри такого мінімального внеску?
Знову ж таки в залежності від обраного банку розмір мінімального внеску або мінімального залишку можуть різнитися.
Особи, які мають місце проживання в Швейцарії, а також особи, що перетинають з певною регулярністю швейцарський кордон в робочих цілях - «Grenzgänger», можуть відкрити в більшості банків Швейцарії рахунок без зобов'язання внесення будь-якого мінімального внеску (наприклад, в UBS AG, Credit Suisse AG, Raiffeisenbanken, Postfinance і кантональних банках).
Особи, які проживають за межами Швейцарії (за винятком категорії постійно перетинають кордон в робочих цілях - «Grenzgänger»), отримують право відкрити рахунок у швейцарському банку при внесенні мінімальної суми в інтервалі від 300'000 до 500'000 швейцарських франків (конкретний розмір обмовляється в кожному індивідуальному випадку). Оскільки в зв'язку з кризою в Росії багато хто прагне відкрити рахунок у швейцарському банку з метою збереження своїх активів, фінансові будинки Швейцарії схильні до підвищення мінімального порогу для відкриття депозиту.

Чи можна відкрити рахунок у швейцарському банку через інтернет, пошту, телефон, електронну пошту або факс?
У багатьох банках існує можливість подати заявку через електронні засоби зв'язку. Проте, банк завжди попросить надати оригінали необхідних для відкриття рахунку документів.

Які документи потрібні при відкритті рахунку в швейцарському банку?
У будь-якому випадку знадобиться закордонний паспорт, ідентифікаційна карта (ID) або інший офіційний документ, що дозволяє встановити Вашу особу. Банк також може запросити документ про походження коштів, які будуть вноситься на рахунок. Банк при цьому не здійснює повну перевірку відомостей в документі, а лише підтверджує факт його справжності.

Чи можливо відкрити рахунок у швейцарському банку в євро або доларах США? Відкрити рахунок в швейцарському банку можна як у франках, так і в євро і доларах США. До кінця 2015 року планується зробити доступним відкриття рахунку в Швейцарії в юанях.

Всі банки Швейцарії надають послуги з відкриття рахунків у швейцарських франках (CHF), а також найбільш часто використовуваних світових валютах - євро (EUR), долар США (USD) і британський фунт стерлінгів (GBP).
Багато банкомати (особливо, розташовані в аеропортах і ж / д вокзалах) видають готівкою як швейцарські франки, так і євро. Проте, якщо рахунок відкритий в швейцарських франках, за зняття євро підлягає стягненню комісія, розмір якої залежить від формули, закріпленої в договорі на відкриття банківського рахунку.

Наскільки конфіденційні відомості про відкриття рахунку в банку Швейцарії?
У Швейцарії діє законодавчо закріплена банківська таємниця. Так, статті 3 (2) (с) і 47 Федерального закону про банки і ощадних касах від 8.11.1934 (Bundesgesetz ueber die Banken und Sparkassen) покладають на банки обов'язок зберігати конфіденційною інформацію про своїх клієнтів. Нинішні і колишні співробітники банківських установ, в разі порушення даних вимог, підлягають кримінальній відповідальності (ст. 47 Закону про банки і ощадних касах; ст. 305ter Кримінального кодексу Швейцарії).
В даний час будь-яких тенденцій щодо ослаблення банківської таємниці Швейцарії стосовно країн СНД не спостерігається.

Наскільки збережені кошти на рахунку в швейцарському банку?
Щвейцария відрізняється одним із найсуворіших законодавств щодо забезпечення стабільності банківської системи. Банки Швейцарії в порівнянні зі своїми колегами з США і ЄС добре витримали міжнародна фінансова криза. Нещодавно проведена реформа вивела Швейцарію на перше місце в світі за вимогами до рівня власних резервів великих банків.

Цінності (дорогоцінні метали, готівкові грошові кошти, твори мистецтва тощо), що зберігаються в сейфах банку, при його банкрутство не потрапляють до складу ліквідаційної маси, залишаються належати своїм власникам і на їх вимогу повертаються. Банківської законодавство Швейцарії передбачає також і інші гарантії збереження коштів на рахунку. Так, в разі початку процедури банкрутства банку вклади до 100'000 швейцарських франків на одну особу потрапляють в привілейовану 2ю групу. Це означає, що виплати по даним вимогам передують більшості інших, відповідно, різко підвищується ймовірність, що кошти власників рахунків будуть виплачені в повному обсязі.

Чи існує можливість користуватися кредитною карткою, пов'язаної з відкритим рахунком?
У всіх швейцарських банках надається послуга з обслуговування кредитних карт Mastercard, Visa і American Express, номінованих в швейцарських франках, євро або доларах США. Для осіб, які постійно проживають за межами Швейцарії, часто передбачається обов'язок збереження на рахунку мінімальної суми (зазвичай дорівнює місячному ліміту зняття з карти). В якості альтернативи кредитних картах клієнту може бути запропонована дебетова картка Maestro.

Скільки коштує обслуговування рахунку в швейцарському банку?
За відкриття рахунку в швейцарському банку плата не стягується. За ведення рахунку, різні банківські операції (банківські перекази, обслуговування кредитних карт і т.д.), а також адміністративні витрати (наприклад, кореспонденція) підлягають сплаті збори, розмір яких різниться від банку до банку і в кінцевому підсумку визначається в договорі на індивідуальній основі.
Залежно від суми вкладу належні відсотки можуть значно перевищувати розмір витрат на утримання банківського рахунку.

Чи підлягають виплаті відсотки на суму вкладу?
Всі швейцарські банки виплачують відсотки на суму вкладу. Відсотки по ощадним вкладом (Sparkonto) вище, ніж по приватному вкладу (Girokonto). Оскільки відкрити рахунок у швейцарському банку іноземець має право також для цілей інвестування, відсоток прибутковості може бути вище звичайного депозиту. Одночасно, ризик інвестиційного рахунку вище.

Оскільки в Швейцарії діє банківська таємниця, на відсотки нараховується податок в розмірі 35%. Тримач вкладу має право на повернення цієї суми при заповненні податкової декларації в Швейцарії.

Чи можна закрити рахунок у швейцарському банку в будь-який момент?
Приватний внесок (Girokonto) може бути закритий відразу після отримання відповідної заяви від власника рахунку. У випадку зі ощадним вкладом (Sparkonto) договором з банком може бути передбачений період очікування в 3, 6 або 12 місяців з моменту отримання заяви про закриття рахунку. Те, як можна закрити інвестиційний рахунок у швейцарському банку, прописується в договорі на індивідуальній основі.

  • Share:
  • Як відкрити рахунок у швейцарському банку, не проживаючи на постійній основі в Швейцарії

Чи можуть особи, які постійно проживають за межами Швейцарії, відкрити рахунок у швейцарському банку?
Як довго триває відкриття рахунку в швейцарському банку?
Чи буде внести будь-якої мінімальний внесок на рахунок?
Якщо так, то які розміри такого мінімального внеску?
Чи можна відкрити рахунок у швейцарському банку через інтернет, пошту, телефон, електронну пошту або факс?
Які документи потрібні при відкритті рахунку в швейцарському банку?
Чи можливо відкрити рахунок у швейцарському банку в євро або доларах США?
Наскільки конфіденційні відомості про відкриття рахунку в банку Швейцарії?
Наскільки збережені кошти на рахунку в швейцарському банку?
Чи існує можливість користуватися кредитною карткою, пов'язаної з відкритим рахунком?

Дополнительная информация

rss
Карта