Як прошити телефон Андроїд через комп'ютер якщо він не включається

 1. Перевірка завантажувача
 2. Прошивка Android через комп'ютер
 3. Прошивка Android через Recovery Menu

Давайте розбиратися як через комп'ютер / ноутбук прошити Android, якщо він не хоче включатися. В даному випадку мається на увазі телефон і планшет під управлінням ОС Андроїд.

Дана стаття підходить для всіх брендів, що випускають телефони на Android 9/8/7/6: Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi, Nokia та інші. Ми не несемо відповідальності за ваші дії.

Системні збої в роботі можуть бути настільки серйозними, що перезавантаження або скидання налаштувань їх не виправляють. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, то корисно буде знати, як перепрошити Андроїд, щоб повернути телефон в робочий стан.

Перевірка завантажувача

Перше, що потрібно зробити, перш ніж прошивати Андроїд, - переконатися, що проблема має програмний характер. Натисніть кнопку Power: якщо телефон проявляється хоч якісь ознаки життя (клацає, горить логотип, завис робот, знак оклику), то завантажувач справний. Значить, можна прошити смартфон, і він далі буде працювати.

Навіть якщо після натискання кнопки живлення нічого не відбувається, панікувати рано. Підключіть пристрій до комп'ютера через USB і натисніть кнопку живлення або поєднання «Power» і клавіші зменшення гучності.

Якщо комп'ютер побачить підключений телефон, значить, його можна прошити - головне знати, як самому це зробити. Якщо ніяких ознак життя смартфон не подає, несіть його в сервісний центр. Ймовірно, пристрій не включається через апаратних неполадок, усунення яких вимагає втручання компетентного фахівця.

Прошивка Android через комп'ютер

Раз система пошкоджена настільки, що не включається, доведеться її заново - простіше кажучи, прошивати телефон через комп'ютер. Якщо виробник передбачив таку можливість і розробив спеціальний софт, то проблем не буде.

Наприклад, пощастило власникам смартфонів LG: за них все зробить програма LG Mobile Support Tool, яку можна завантажити на сайті виробника техніки.

 1. Встановіть та запустіть LG Mobile Support Tool.
 2. Інсталює драйвери телефону в розділі «Встановити USB драйвер».
 3. Підключіть смартфон через USB. Натисніть кнопку живлення або поєднання «Харчування + Vol-». Пристрій має відобразитися у вікні програми.

збільшити

Відкрийте розділ «Додаткові можливості» і натисніть «Відновити після помилки оновлення». Решту роботи додаток виконає самостійно, усунувши неполадки, які заважають Андроїд працювати. Аналогічна програма є і для Sony Xperia - PC Companion.

збільшити

Якщо офіційного додатку для прошивки або відновлення системи немає, можна використовувати софт від сторонніх розробників. Для кожного бренду є своя програма:

 • LG - KDZ Updater.
 • Samsung - Odin.
 • HTC - Android SDK Platform Tools.
 • Lenovo - SP Flash Tool.

Працюють ці програми за одним принципом. З'єднання між телефоном через USB, завантажуєте файл прошивки для конкретної моделі смартфона і встановлюєте його через додаток. Після успішної установки Андроїд знову запускається і працює без помилок.

Прошивка Android через Recovery Menu

Якщо на телефоні до появи проблем з системою було встановлено кастомними Recovery (наприклад, TWRP або Clockwork Mod), то можна прошити пристрій без програм на комп'ютері. Проте, сам комп'ютер знадобиться, щоб завантажити прошивку і перенести на карту пам'яті.

 1. Знайдіть прошивку для своєї моделі телефону і скачайте її на комп'ютер.
 2. Закиньте файл на карту пам'яті і встановіть її в смартфон. Якщо смартфон не підтримує microSD, цей спосіб не спрацює.
 3. Запустіть Recovery Menu. Зазвичай використовується поєднання «Харчування» + «Vol +».
 4. Очистіть телефон від пошкоджених файлів, вибравши пункт «wipe data / factory reset».
 5. Натисніть «install zip from sdcard».
 6. Виберіть файл прошивки, закинутий на карту пам'яті, і підтвердіть установку.

збільшити

Після закінчення інсталяції натисніть «Reboot system now», щоб завершити установку і застосувати конфігурацію. Після перезавантаження Android має запуститися без проблем.

Прошивка телефону Андроїд через комп'ютер якщо він не включається

4.3 (86.36%) 22 чол.