Як електромагнітні випромінювання впливають на наш організм?

Якось в розмові з одним було порушено тему впливу електромагнітного випромінювання на організм людини. Скажімо прямо - тема не нова і продажна по своїй суті. Оперувати вимірами незрозумілих лабораторій або самостійно ставити досліди немає ніякого бажання, тим більше, що немає ніякої впевненості в можливості правильної інтерпретації результатів. При цьому, здорову логіку і роздуми ніхто не відміняв, тому подивимося на вплив електромагнітного випромінювання саме з цих точок зору.

Практично кожна людина хоч раз випробував дію струму на собі. Самий елементарний приклад - коли знімали светр, вовняний або синтетичний. Крім того, людина завжди жив в умовах електромагнітних випромінювань (поле землі) і, що ще більш цікаво, сам був джерелом електромагнітного випромінювання.

Йдемо далі.
Є такі області на нашій планеті, де природний електромагнітний фон підвищено. Наприклад, місця, де знаходяться поклади залізної руди. Додамо до цього ще й радіацію. Сонце випромінює її дуже сильно. Саме тому не рекомендується загоряти в денні години. У Росії сонця не як вже й багато, але південні райони свою порцію сонячного випромінювання отримують. А адже ще гори і екватор, де сонце знаходиться ближче і не відокремлене таким великим захисним шаром атмосфери.

До речі, про горах. Незважаючи на те, що саме в горах покладів металів дуже багато (причому, найчастіше металів радіоактивних), незважаючи на те, що шар атмосфери там менше і вплив електромагнітного випромінювання сонця на організм людини має бути вище, саме горяни славляться тим, що тривалість життя в гористій місцевості більше.

Можна не користуватися мобільним зв'язком, але навколо нас купа вишок і купа телефонів у інших людей. Відсутність у вас мобільного - крапля в морі, яка ніяк не поліпшить ваше становище. Випромінюють телевізори, випромінюють монітори. Пральною машинкою користуєтеся? А у вас є Wi-Fi? До речі, є ще радіо та телебачення. Можете, звичайно, екранувати стіни, повністю закрившись від впливу електромагнітного випромінювання, але це все одно не допоможе на 100%.

Людина століттями жив в умовах електромагнітного випромінювання. Сучасна людина сідає в автомобіль, автобус або електричку тобто в залізну коробку. Всередині неї є внутрішні випромінювання, і фон сильно відрізнятиметься від природного. Коли людина спуститися в метро, ​​то взагалі виявиться у владі штучного електромагнітного випромінювання, вплив якого на здоров'я спрогнозувати просто неможливо. Залізобетонні будівлі і споруди теж прекрасно екранують.

Звичайно, можна було б припустити, що раз в горах фон підвищено і там є довгожителі, то підвищення фону не настільки критично. З іншого боку, знижений, або точніше заміна природного електромагнітного фону на штучний - це теж шкідливо. Але не варто поспішати з висновками.

Подивимося на Японію. Країна, де населення буквально все обплутано всілякими гаджетами. У них навіть немовлята народжуються зі стільниковим телефоном в руці. Ці хлопці живуть в умовах царства електромагнітних випромінювань. Це у нас в лікарнях можна побачити рентгенівський апарат 60-х років, а у них - комп'ютерна томографія і магнітно-резонансна томографія є штатними методами обстеження. Обстежуються японці добре і часто, а живуть довго.

Наш організм має гарний запасом міцності і чудовими можливостями адаптації. Люди живуть в умовах вічної мерзлоти, а через рік можуть перебудуватися для життя в Африці. Так, має пройти час для адаптації та акліматизації. Кому-то буде легше перебудуватися, а кому-то складніше, але майже завжди можливо. Точно так же можливо адаптуватися до різних електромагнітних полів, що оточують людину в сучасному світі. Ось тільки до стресу адаптуватися не вийде. Так що викиньте з голови проблеми впливу електромагнітного випромінювання на людину і концентруйтеся на душевному благополуччі. Наш організм має гарний запасом міцності і чудовими можливостями адаптації

Пральною машинкою користуєтеся?
А у вас є Wi-Fi?

Дополнительная информация

rss
Карта