Як встановити SSD

 1. Підключення SSD до стаціонарного комп'ютера
 2. Як встановити SSD в ноутбук

Якщо ви задумалися про апгрейд ПК або ноутбука за допомогою твердотільного диска SSD - поспішаю вас привітати, це відмінне рішення Якщо ви задумалися про апгрейд ПК або ноутбука за допомогою твердотільного диска SSD - поспішаю вас привітати, це відмінне рішення. А в цій інструкції покажу, як встановити SSD на комп'ютер або в ноутбук і постараюся дати іншу корисну інформацію, яка стане в нагоді при такому оновленні.

Якщо ви ще не придбали такого диска, то можу сказати, що на сьогоднішній день установка SSD на комп'ютер, при цьому не дуже важливо, швидкий він або не дуже, - це те, що може дати максимальний і очевидний приріст швидкості його роботи, особливо у всіх не ігрових додатках (хоча буде помітно і в іграх, хоча б за швидкістю завантаження рівня). Також може бути корисним: Налаштування SSD для Windows 10 (Підійде і для Windows 8), Програми для SSD дисків .

Підключення SSD до стаціонарного комп'ютера

Почну з того, що якщо ви вже відключали і підключали звичайний жорсткий диск до свого комп'ютера, то процедура для твердотільного диска виглядає практично точно так же, за винятком того моменту, що ширина пристрою становить не 3.5 дюйма, а 2.5.

Ну а тепер з самого початку. Для установки SSD на комп'ютер, вимкніть його від харчування (з розетки), а також вимкніть блок живлення (кнопка з заднього боку системного блоку). Після цього, натисніть і утримуйте кнопку вкл / викл на системному блоці близько 5 секунд (це остаточно знеструмить все ланцюга). У керівництві нижче я буду виходити з того, що ви не збираєтеся відключати старі жорсткі диски (а якщо збираєтеся, то просто відключіть їх на другому кроці).

 1. Відкрийте корпус комп'ютера: зазвичай, досить зняти ліву панель для отримання необхідного доступу до всіх портів і установки SSD (але бувають і виключення, наприклад, на «просунутих» корпусах, прокладка кабелю може проводитися за правою стінкою).
 2. Встановіть диск SSD в адаптер 3.5 дюйма і закріпіть його болтами, призначеними для цього (такий адаптер є в комплекті поставки більшості твердотільних дисків. Крім цього, в вашому системному блоці може бути цілий набір полиць, придатних для установки як 3.5, так і 2.5 пристроїв, в цьому випадку можете скористатися ними).
 3. Встановіть SSD в адаптері в вільне місце для 3.5 дюймових жорстких дисків. При необхідності, зафіксуйте його гвинтами (іноді для фіксації в системному блоці передбачені засувки).
 4. З'єднайте SSD з материнською платою за допомогою L-образного кабелю SATA. Нижче я докладніше розповім про те, до якого SATA порту слід підключити диск.
 5. Підключіть кабель живлення до SSD.
 6. Зберіть комп'ютер, увімкніть пристрій и відразу після включення зайдіть в БІОС.

Після входу в БІОС, перш за все, встановіть режим AHCI для роботи твердотільного диска. Подальші дії будуть залежати від того, що саме ви плануєте робити:

 1. Якщо ви хочете встановити Windows (або іншу ОС) на SSD, при цьому у вас, крім нього є й інші підключені жорсткі диски, встановіть SSD першим в списку дисків, і поставте завантаження з диска або флешки, з яких буде проводитися установка.
 2. Якщо ви плануєте працювати в ОС, яка вже була встановлена ​​на HDD без її перенесення на SSD, переконайтеся, що жорсткий диск стоїть першим в черзі завантаження.
 3. Якщо ви плануєте перенести ОС на SSD, то докладніше про це можете прочитати у статті Як перенести Windows на SSD .
 4. Також вам може стати в нагоді стаття: Як оптимізувати SSD в Windows (Це допоможе підвищити продуктивність і продовжити термін його служби).

Що стосується питання про те, до якого SATA порту підключати SSD: на більшості материнських плат можна підключити до будь-якого, однак деякі мають одночасно різні SATA порти - наприклад Intel 6 Гб / с і сторонні 3 Гб / c, те ж саме на чіпсетах AMD. В цьому випадку, дивіться на підписі у портів, документацію до материнської плати і використовуйте найшвидші для SSD (повільні можна використовувати, наприклад, для DVD-ROM).

Як встановити SSD в ноутбук

Для установки SSD в ноутбук, перш за все відключіть його з розетки і зніміть батарею, якщо вона знімна. Після цього, відкрутити кришку відсіку жорсткого диска (зазвичай найбільша, знаходиться ближче до краю) і обережно вийміть жорсткий диск:

 • Він іноді встановлений на свого роду санчата, які кріпляться до кришки, яку ви тільки що відгвинтили. Спробуйте також знайти інструкцію по зняттю жорсткого диска конкретно з вашої моделі ноутбука, вона може бути корисною.
 • виймати його потрібно не на себе, вгору, а спочатку вбік - щоб він від'єднався від контактів SATA і харчування ноутбука.

Наступним кроком, відкрутіть жорсткий диск від санчат (якщо це потрібно конструкцією) і встановіть в них SSD, після чого повторіть пункти вище в зворотному порядку, щоб встановити SSD в ноутбук. Після цього, на ноутбуці вам буде потрібно завантажитися з завантажувального диска або флешки, щоб встановити Windows або іншу ОС.

Примітка: Ви можете використовувати настільний ПК для того, щоб клонувати старий жорсткий диск ноутбука на SSD, і тільки після цього встановлювати його - в цьому випадку, вам не буде потрібно установка системи.

А раптом і це буде цікаво:

Дополнительная информация

rss
Карта