Як об'єднати розділи жорсткого диска в Windows 10

  1. Об'єднання розділів жорсткого диска вбудованим засобом Windows 10
  2. З'єднання томів жорсткого диска комп'ютера за допомогою сторонньої програми

У цій статті ми розглянемо питання, як поєднати диски в Windows 10. Говорячи строго, в один том будуть об'єднані зовсім диски (так, не зовсім коректно вони називаються в операційній системі), а розділи одного фізичного жорсткого диска. Часи, коли вважалося, що HDD неодмінно треба розділити на кілька томів, відходять у минуле. Сьогодні більшість фахівців приходять до спільної думки, що на одному жорсткому диску повинен бути один основний розділ, не рахуючи невеликих системних. Припустимо залишати додаткові томи, якщо там розташовуються файли для відновлення або переустановлення операційної системи Windows 10. Однак якщо «десятка» на вашому комп'ютері встановлена ​​начисто, то ми рекомендуємо залишити тільки один том на жорсткому диску. При бажанні прискорити роботу системи краще за все не створювати додаткові розділи HDD, а придбати ще один жорсткий диск або твердотільний накопичувач (SSD). Останній забезпечує швидкість в рази більше, ніж традиційний диск. Ідеальний варіант: використовувати SSD під систему і програми, а HDD для зберігання особистих файлів.

Отже, приступимо до розгляду питання про те, як в Windows 10 з'єднати розділи (інакше кажучи томи) жорсткого диска в один. Перш за все, скажімо, що це можна зробити на етапі чистової установки операційної системи. Треба просто видалити всі існуючі розділи і розташувати «десятку» на звільненому незайнятому просторі.

Об'єднання розділів жорсткого диска вбудованим засобом Windows 10

Якщо операційну систему перевстановлювати начисто не планується, а томи об'єднати в один все-таки хочеться, то ми можемо скористатися вбудованою утилітою "Керування дисками". Щоб запустити її, необхідно клікнути правою клавішею миші на меню Пуск (1) і вибрати відповідний пункт (2).

Том F, який ми будемо приєднувати до C, спочатку треба буде видалити і перетворити у вільний простір. Тільки потім ми зможемо додати його до диска C. Тому перш ніж почати об'єднання двох розділів жорсткого диска в Windows 10, треба перенести всю потрібну інформацію з приєднується томи на основний розділ (флешку, зовнішній жорсткий диск). Дані на удаляемом розділі не зберігаються!

Після того, як на додатковому розділі жорсткого диска не залишилося нічого потрібного, треба:

  1. Клікнути на ньому правою клавішею миші.
  2. І вибрати пункт «Видалити тому ...»

»

Замість розділу F тепер у нас з'явився вільний простір з написом «Не розподілена». Щоб додати його до диска C, треба:

  1. Клікнути на ньому правою клавішею миші.
  2. І вибрати пункт «Розширити тому».

І вибрати пункт «Розширити тому»

Після цього запуститься «Мастер розширення томи». У ньому двічі натискаємо «Далі», а потім «Готово». У підсумку, отримуємо один розділ жорсткого диска об'ємом 297,60 ГБ замість двох, що існували спочатку (197,60 і 100,00 ГБ).

У підсумку, отримуємо один розділ жорсткого диска об'ємом 297,60 ГБ замість двох, що існували спочатку (197,60 і 100,00 ГБ)

З'єднання томів жорсткого диска комп'ютера за допомогою сторонньої програми

Іноді виникають проблеми з об'єднання розділів жорсткого диска комп'ютера, які неможливо вирішити за допомогою вбудованої в Windows 10 утиліти "Керування дисками". У цьому випадку має сенс використовувати сторонні інструменти. Програм, що працюють з розділами HDD, безліч, але серед них дуже складно знайти дійсно ефективну і безпечну. Ми рекомендуємо використовувати безкоштовну версію інструменту (Будьте уважні! Качати треба файл з назвою AOMEI Partition Assistant Standard Freeware). Аргументуємо, чому ми пропонуємо саме цю програму. По-перше, її розширена версія платна - вже цей факт вселяє до неї деяку довіру. По-друге, про цей продукт технологічної компанії AOMEI є окрема і досить докладну статтю в англомовному Вікіпедії. Це теж свого роду ознака якісність ПО. Ну, і наостанок, по-третє, перевірка нами інсталяційний файл цієї безкоштовної програми на сайті (рекомендуємо там перевіряти всі завантажувані з інтернету файли) показала відсутність будь-яких вірусів та інших загроз. Так що, однозначно програма AOMEI Partition Assistant заслуговує на увагу. Тим більше, що її безкоштовної версії Standart Freeware цілком вистачає для вирішення абсолютної більшості виникаючих завдань з розділення або об'єднання розділів жорсткого диска.

Приклад такого завдання, яку не може вирішити вбудована в операційну систему утиліта "Керування дисками", але з успіхом вирішує згадана вище стороння програма, продемонстрований нижче на зображенні. Тут у нас є два томи жорсткого диска (C і F), ​​а також вже звільнене для приєднання до розділу C простір в розмірі 50 гігабайт. Ми бачимо, що при спробі розширити тому C на розмір цього нерозподілений простору, система нам це зробити не дає - пункт «Розширити тому ...» залишається неактивний (все тому, що розташоване необхідне нам простір через інший том - між С і нераспрелелённим простором знаходиться ще тому F).

» залишається неактивний (все тому, що розташоване необхідне нам простір через інший том - між С і нераспрелелённим простором знаходиться ще тому F)

Зате ось програма AOMEI з легкістю вирішить це питання. Для цього:

  1. На розширюваному томі C натискаємо правою клавішею миші.
  2. Вибираємо пункт «Злиття розділів».
  3. У новоствореному вікні ставимо галочки навпроти тих томів або незайнятого простору, які потрібно з'єднати.
  4. Натискаємо ОК. Після цього у вікні програми вільний простір приєднається до того C, але не треба цим спокушатися.

Після цього у вікні програми вільний простір приєднається до того C, але не треба цим спокушатися

  1. Щоб зміни були зроблені на ділі, обов'язково треба в лівій верхній частині вікна програми натиснути на зелену галочку «Застосувати».
  2. Потім у знову вікні підтвердити дію кліком на кнопку «Перейти», дочекатися завершення операції і натиснути ОК.

Потім у знову вікні підтвердити дію кліком на кнопку «Перейти», дочекатися завершення операції і натиснути ОК

Додамо, що в деяких випадках при роботі з розділами жорсткого диска програма попереджає, що виконати поставлені перед нею завдання вона може лише в режимі PreOS. Це означає, що об'єднувати або розділяти томи вона буде після перезавантаження комп'ютера, до старту Windows 10. PreOS - значить «перед ОС», тобто робота до завантаження операційної системи. Об'єднання або поділ розділів жорсткого диска в цьому передзавантажувальне режимі може зайняти деякий час і не варто побоюватися цього.

Якщо у вас виникають додаткові питання з даної теми, задавайте їх у коментарях нижче.

Дополнительная информация

rss
Карта