Як вибрати зовнішній жорсткий диск для комп'ютера, ноутбука, телевізора і інших пристроїв

 1. Обсяг і форм-фактор
 2. Інтерфейс і швидкість запису
 3. Захищеність від зовнішніх факторів
 4. Додаткові можливості
 5. Правила експлуатації

Одна з головних проблем будь-якого комп'ютера - брак вільного місця на вінчестері. Сучасні програми, ігри та мультимедійні файли високої якості займають досить великий обсяг, тому при необхідності їх десь зберігати або передати на інший пристрій користувачі стикаються з серйозними труднощами.

Використання в такому випадку знімних флеш-накопичувачів не завжди виправдано, тому основним засобом розв'язання виникаючої проблеми є придбання зовнішнього вінчестера. Давайте подивимося, як вибрати зовнішній жорсткий диск, щоб питання зберігання і передачі даних більше не викликав у вас зайвих роздумів.

Одна з головних проблем будь-якого комп'ютера - брак вільного місця на вінчестері Обсяг і форм-фактор

Обсяг зовнішнього вінчестера - одна з головних характеристик, на яку звертають увагу користувачі. Показник цей багато в чому залежить від форма-фактора.

На даний момент існує два основних типорозміру:

 • 3,5 дюйма - рішення для комп'ютера (об'єм до 20 Тб).
 • 2,5 дюйма - ідеальний вибір для ноутбука і інших портативних пристроїв (обсяг до 4 Тб).

Зовнішній хард диск необов'язково повинен бути мобільним: зараз можна знайти і стаціонарні моделі, які відрізняються великим об'ємом і часто оснащені зовнішнім адаптером живлення, так як відрізняються високим енергоспоживанням.

Запам'ятайте: якщо для вас головне - це мобільність, вибирайте диски з форм-фактором 2,5 дюйма. Якщо ж ви женіться за обсягом, то дивіться моделі з типорозміром 3,5 дюйма.

Не забувайте, що реальний обсяг завжди трохи менше заявленого. Наприклад, якщо ви маєте диск об'ємом 500 Гб, то доступні для запису будуть лише 465 Гб. Обов'язково враховуйте цю особливість при виборі жорсткого диска!

Інтерфейс і швидкість запису

Основним інтерфейсом для підключення на даний момент є USB 3.0. Головна принципова відмінність цього інтерфейсу від його попередника (USB 2.0) - розширення пропускної здатності до 4.8 Гбіт / с.

У певних умовах це дає трикратне збільшення швидкості. Простіше кажучи, якщо ви записуєте файли великого об'єму (наприклад, фільми з високою роздільною здатністю), то витратите на це часу в три рази менше, ніж при передачі даних за допомогою застарілого інтерфейсу USB 2.0.

Якщо ви прагнете досягти максимальної сумісності свого жорсткого диска з іншими пристроями, вибирайте вінчестер, який працює за допомогою інтерфейсу USB 2.0 або 3.0.

Є й інші інтерфейси: eSATA, Ethernet, Thunderbolt, FireWire. Однак у всіх у них є один спільний недолік - низький рівень сумісності з іншими пристроями. Далеко не кожен комп'ютер або ноутбук обладнаний подібними інтерфейсами (особливо це відноситься до Thunderbolt, FireWire і eSATA), тому ви можете зіткнутися з тим, що не зумієте підключити свій зовнішній жорсткий диск, щоб передати дані.

Захищеність від зовнішніх факторів

Раз жорсткий диск знаходиться не всередині системного блоку або корпуса ноутбука, важливо, щоб його компоненти були захищені від зовнішнього впливу. Забезпечити цей захист повинен корпус, який зазвичай виготовляється з пластика або металу (інколи з додаванням інших матеріалів).

Вибір матеріалу корпусу багато в чому обумовлений тим, як ви збираєтеся експлуатувати зовнішній вінчестер. Якщо ви купуєте його для телевізора, щоб підключити і дивитися фільми, попередньо завантажені з комп'ютера, то зупинитися можна і на пластиковому корпусі.

Якщо ви припускаєте, що вінчестер буде часто подорожувати разом з вами за межами будинку, то краще зупинити свій вибір на металевому корпусі.

Максимальну ж захист може забезпечити спеціальний чохол, який врятує не тільки від механічного впливу, а й від попадання вологи. Іноді виробники кладуть такий чохол в комплекті з зовнішнім вінчестером, проте при необхідності він купується окремо.

Додаткові можливості

Говорячи про чохлах, ми вже торкнулися теми додаткових пристосувань і можливостей, які отримує в своє розпорядження користувач разом із зовнішнім «хардом». Однак є ще деякі корисні «фішки», які можуть вам стати в нагоді. Зокрема, мова йде про фірмовому програмному забезпеченні.

Для підвищення комфорту роботи деякі виробники встановлювати на свої зовнішні жорсткі диски зручні утиліти, які допомагають керувати зберігаються на вінчестері даними.

Наприклад, деякі моделі оснащені програмами для автоматичного створення резервної копії, яку можна використовувати при необхідності провести відновлення втраченої інформації.

Є спеціальні програми для енергозбереження, автоматично відключають харчування жорсткого диска під час його бездіяльності, а також утиліти, що дозволяють шифрувати дані. Наявність додаткового ПЗ потрібно уточнювати в специфікації до кожної конкретної моделі, так як цей параметр постійно змінюється.

Правила експлуатації

Ви визначилися з вибором, придбали потрібне пристрій і тепер готуєтеся використовувати по-максимуму все його функціональні можливості. Але щоб продовжити життя зовнішнього «хард-року» та відповідно вашу радість від його використання, потрібно дотримуватися кількох простих правил:

 1. Під час підключення намагайтеся надати вінчестера максимально стабільне положення: ніяких ухилів, слизьких поверхонь та інших небезпечних чинників.
 2. Виймайте диск тільки за допомогою кнопки «Безпечне вилучення».
 3. Уникайте механічного впливу на обладнання (випадкові удари, падіння і т.д.).
 4. Не піддавайте пристрій різкого перепаду температур. Якщо ви тільки прийшли з морозу, почекайте трохи, перш ніж підключати зовнішній вінчестер до комп'ютера.

Якщо дотримуватися цих рекомендацій, то жорсткий диск буде довго служити вам, граючи роль надійного сховища для будь-якої важливої ​​інформації.

Дополнительная информация

rss
Карта