Як вибрати зовнішній жорсткий диск

  1. Розміри корпусу зовнішніх жорстких дисків
  2. Захист від зовнішнього впливу
  3. Вибір обсягу зовнішнього жорсткого диска
  4. Інтерфейс підключення до комп'ютера
  5. висновок

Привіт, друзі Привіт, друзі! Як показує практика без зовнішнього жорсткого диска не обходиться практично жоден користувач персонального комп'ютера. Це вже не просто модний аксесуар, а необхідний пристрій зберігання інформації . Зараз набагато простіше придбати зовнішній диск, ніж міністерство внутрішніх справ у комп'ютер. Установка 2-го жорсткого диска спричинить за собою розтин корпусу - анулювання гарантії і доведеться продумати систему охолодження . У більшості корпусів жорсткі диски розташовуються зазвичай один над іншим, і якщо немає активного охолодження, то це призводить до істотного нагрівання верхнього HDD і скорочення терміну його служби. В ноутбуках додавання ще одного диска взагалі не представляється можливим, тільки заміна старого (на SSD наприклад), що не менше занадто багато роботи. Цей матеріал допоможе вам знайти відповідь на питання як вибрати зовнішній жорсткий диск.

Зовнішній жорсткий диск складається з: внутрішнього жорсткого диска , Корпусу і інтерфейсного блоку.
Розглянемо по порядку найбільш поширені характеристики зовнішніх hdd.

Розміри корпусу зовнішніх жорстких дисків

Залежать від використовуваного внутрішнього жорсткого диска . Останні мають такі типорозміри: 3.5 ", 2.5" і 1.8 ". «Вінчестери» з типорозміром 1.8 "не набули масового поширення. Вони мають обмежений обсяг і зазвичай дістаються в якості подарунка на специфічних заходах.

3.5 "- формфактор застосовуваний для виготовлення жорстких дисків для стаціонарних комп'ютерів . Мають найменшу ціну за гігабайт інформації, але вимагають додаткового живлення, що ускладнює використання в польових умовах. Максимальний обсяг становить до 6 Тб.

Максимальний обсяг становить до 6 Тб

Зовнішній жорсткий диск Backup Plus від компанії Seagate

Розроблено спеціально для домашніх комп'ютерів. (Відмінним варіантів домашнього комп'ютера є міні ПК . Мінімальні габарити і енергоспоживання з достатньою функціональністю)

2.5 "- формфактор застосовуваний у виготовленні жорстких дисків для портативних пристроїв ноутбуків , Ультрабуків і нетбуків . Скромні розміри і харчування по USB забезпечує відмінну мобільність. Максимальний обсяг становить до 2 Тб.

Максимальний обсяг становить до 2 Тб

Портативний зовнішній жорсткий диск Seagate Expansion

У портативному сегменті компанії намагаються довести габарити і вага до мінімуму. За твердженням компанії Seagate портативний диск Slim є найтоншим у світі. Його розміри становлять: довжина - 124.8 мм, ширина - 78 мм і висота - 9 мм. Максимальний обсяг становить 500 Гб.

Портативний зовнішній жорсткий диск Seagate Slim

Мобільність диска безпосередньо залежить від розмірів. Так само від розмірів залежить ємність. Тому маємо два варіанти: або габаритні але ємні зовнішні жорсткі диски, або мобільні і елегантні. Цінова політика: чим компактніше, тим вище вартість за 1 Гб.

Захист від зовнішнього впливу

Основний захист зовнішнього жорсткого диска це корпус. Він може бути з пластику, металу і з металу з прогумованими вставками. Пластик відмінно захищає від подряпин і невеликих пошкоджень. Ідеально підходить для настільних зовнішніх жорстких дисків. Портативні HDD переважно виготовляються в металевому корпусі. Це дає більший ступінь захисту, але не варто нехтувати правилами експлуатації. Наведемо деякі з них:

  • відключайте зовнішні HDD через функцію Безпечне вилучення пристроїв
  • при роботі постарайтеся знерухомити зовнішній жорсткий диск
  • оберігайте HDD падінь і інших зовнішніх впливів навіть у вимкненому стані
  • оберігайте зовнішній жорсткий диск різкого перепаду температур

Зазвичай різкий перепад температур виходить коли зовнішній жорсткий диск приносять з «морозу» і відразу підключають до комп'ютера . При роботі відбувається нагрів і може утворитися конденсат з усіма витікаючими наслідками. Тому рекомендується відстрочити підключення хоча б на 30 хвилин.

Якщо ж образ вашого життя диктує жорсткі умови експлуатації до зовнішніх накопичувачів, що ж робити в цьому випадку. Чи не відмовлятися ж від використання мобільних технологій. Саме для таких умов деякі виробники випускають захищені зовнішні жорсткі диски, які витримують падіння з невеликої висоти або під впливом води на диск. Яскравим представником таких дисків є Armor A80 фірми Silicon Power.

Яскравим представником таких дисків є Armor A80 фірми Silicon Power

Портативний захищений зовнішній HDD Silicon Power Armor A80

Всередині використовується амортизує прокладка перешкоджає впливу ударів на механізм HDD. Короткий огляд порталом http://gagadget.com нижче

Так само для захисту HDD рекомендується використовувати чохли. Деякі виробники подбали і про це.

Деякі виробники подбали і про це

Захисний футляр для портативних накопичувачів My Passport WD Nomad

Краще за всіх про свій виріб розповість виробник.

Характеристики захисного футляра для зовнішніх HDD WD Nomad

Варто також відзнач що ціна захищених накопичувачів трохи вище звичайних.

Вибір обсягу зовнішнього жорсткого диска

Основний критерій вибору зовнішніх HDD більшості користувачів. Цей критерій безпосередньо залежить від габаритів, чим більше зовнішній HDD - тим більше і обсяг. Варто визначитися важлива для вас мобільність і компактність, або швидкість доступу і обсяг. Якщо важлива мобільність, то варто зупинити свій вибір на 2.5 "HDD, якщо обсяг - 3.5". На сьогоднішній день виробники пропонують досить ємні накопичувачі складаються з декількох внутрішніх HDD.

Персональна хмарна система зберігання даних My Book Live Duo

Обсяг таких систем доходить до 6 ТБ, що дозволяє забути про проблеми з нестачею місця в комп'ютері.

Так само необхідно сказати про «реальних» обсягах всіх накопичувачів. Вони трохи менше заявлених. Наприклад HDD з об'ємом в 500 ГБ в системі визначитися як жорсткий диск на 465 ГБ. Це пов'язано з тим, що система при форматуванні «відкушує» частину простору. І виходить, що обсяг заявлений виробником це хороший маркетинговий хід. З цим, як говориться, нічого не поробиш.

Інтерфейс підключення до комп'ютера

USB На даний момент найбільш поширена версія інтерфейсу USB 2.0 з теоретичною пропускною здатністю 480 Мбіт / с або 60 Мбайт / с. На практиці швидкість рідко піднімається вище 30 МБайт / с, але її з головою вистачає якщо не копіювати фільми в HD-якості.

Портативний зовнішній жорсткий диск WD My Passport Essential

USB 3.0 - наступне покоління найпопулярнішого інтерфейсу. Теоретично повинен бути в 10 разів швидше, але на практиці результати скромніші. Реальний приріст в швидкості в 2 рази.

Порівняння інтерфейсів дивимося нижче

LAN (Ethernet 100/1000). Застосовується в настільних зовнішніх HDD. Цифри 100 і 1000 позначають швидкість передачі даних 100 Мбіт / с і 1000 Мбіт / с або 1 Гбіт / с відповідно. Що означає 12.5 КБ / с і 125 Мбайт / с теоретично, на практиці зазвичай менше.

5 КБ / с і 125 Мбайт / с теоретично, на практиці зазвичай менше

Інтерфейс LAN і USB зовнішнього жорсткого диска WD My Book Live Duo

Переваги мережевого інтерфейсу в тому що зовнішній накопичувач підключається до мережі, а не до окремого комп'ютера. Отже всі мережеві пристрої можуть одночасно працювати з даними.

eSATA На відміну від всіх вище розглянутих інтерфейсів eSATA призначений тільки для підключення зовнішніх жорстких дисків. Забезпечує теоретично швидкість до 150 МБ / с, але вимагає зовнішнього живлення. Компанія MicroStar створила новий вид eSATA, поєднавши роз'єм eSATA для передачі даних і USB для живлення.

Компанія MicroStar створила новий вид eSATA, поєднавши роз'єм eSATA для передачі даних і USB для живлення

Роз'єми підключення eSATAp і eSATA зовнішніх HDD

Power eSATA (eSATAp) дозволяє при використанні перехідника Power Over eSATA підключати безпосередньо зовнішні HDD.

FireWire Послідовна високошвидкісна шина для обміну інформацією між комп'ютером і іншими пристроями. Розроблено Sony і Apple і стандартизована як IEEE 1394. Найбільш поширені стандарти передачі даних 400 Мбіт / с для 1394 і 800 Мбіт / с для 1394b і 1394с. Максимальна довжина кабелю 100 метрів.

Максимальна довжина кабелю 100 метрів

Зовнішній HDD G-Drive mini з портами FireWire 800

12 грудня 2007 року представили специфікацію S3200. Швидкість передачі 3200 Мбіт / с відповідно. Швидше за все цей стандарт використовує для передачі даних оптичний кабель, що істотно піднімає ціну і не дає масового застосування.

Thunderbolt. У перекладі на російську означає удар блискавки. Розроблений фірмою Intel спільно з Apple і представлений 24 лютого 2011 року. З'явився вперше природно в «яблучних» ноутбуках.

З'явився вперше природно в «яблучних» ноутбуках

Роз'єм для підключення зовнішніх hdd Thunderbolt

Дозволяє живити портативні пристрої аналогічно шині USB. Як видно на малюнку нижче є самим швидкісним інтерфейсом на сьогоднішній день з пропускною спроможністю в 10 Гб / с, що в 2 рази швидше USB 3.0

Таблиця швидкостей інтерфейсів підключення зовнішніх hdd

Компанії вже пропонують настільні зовнішні сховища ємністю до 6 ТБ з інтерфейсом Thunderbolt.

Компанії вже пропонують настільні зовнішні сховища ємністю до 6 ТБ з інтерфейсом Thunderbolt

Зовнішнє сховище даних WD My Book Thunderbolt Duo

Будемо чекати поширення «Удару блискавки» в маси.

Варто також відзначити цікавий інтерфейс USB дозволяє (за заявою Seagate) легко модернізуватися до Thunderbolt або FireWire 800 при підключенні через відповідні перехідники.

Варто також відзначити цікавий інтерфейс USB дозволяє (за заявою Seagate) легко модернізуватися до Thunderbolt або FireWire 800 при підключенні через відповідні перехідники

Зовнішній жорсткий диск Seagate Backup Plus для настільних ПК

Останній, на даний момент, є самим універсальним інтерфейсом вибираючи який промахнутися неможливо.

висновок

У цій статті ми пролили світло на питання як вибрати зовнішній жорсткий диск. Розглянули типорозміри, варіанти виконання корпусів, обсяги дисків.

Сучасні мобільні зовнішні жорсткі диски випускаються розміром 2.5 "в металевому корпусі і обсягом до 2 ТБ. Настільні мають типорозмір 3.5 "переважно пластиковий корпус і можуть бути обсягом до 6 ТБ.

Для особливо жорстких умов випускають захищені зовнішні HDD або ж рекомендується використовувати чохол. У всякому разі це не скасовує правил експлуатації якщо ви хочете надійніше зберігати вашу інформацію. (Відмінним вибором зберігати важливу інформацію є сервіси Dropbox, Диск Гугл і Яндекс Диск )

Окремий розділ присвячений інтерфейсів підключення зовнішніх HDD. Поява нового стандарту Thunderbolt ставить нові висоти пропускної здатності для зовнішніх жорстких дисків. Також слід зазначити тенденцію виробників робити інтерфейс підключення 3 в 1, що надає додаткову гнучкість в використанні накопичувачів.

Важливо! Жоден виробник, не дає на будь-якої HDD 100% гарантію збереження ваших даних. Тому, для досягнення цих 100% обов'язково робити резервні копії на інші носії. Цим ви збережете свою інформацію, нерви і гроші.

Відео - Як вибрати зовнішній жорсткий диск

Якщо у вас з'явилися питання або ви хочете щось додати, обов'язково залиште коментар.

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Дополнительная информация

rss
Карта