Як встановити Windows 8 на USB HDD / flash drive і зробити портабельной системою Windows To Go (і нічого не зламати;) ...

 1. Best CIO
 2. людина року
 3. продукт року


СПЕЦІАЛЬНІ
ПАРТНЕРИ
ПРОЕКТУ

Архів номерів

Best CIO

Визначення найбільш професійних ІТ-управлінців, лідерів та експертів в своїх галузях

людина року

Хто зробив найбільший внесок в розвиток українського ІТ-ринку.

продукт року

Нагороди «Продукт року» тижневика «Компьютерное обозрение» за найбільш видатні ІТ-товари

Нагороди «Продукт року» тижневика «Компьютерное обозрение» за найбільш видатні ІТ-товари

27 березня 2012 р 11:27

Отже, тема установки Windows 8 другий системою на ПК, зі збереженням існуючих розділів, встановлених на ПК операційних систем і даних, набирає обертів у міру того, як більше і більше народу планує встановити собі Windows 8 і нічого не зламати.

У попередньому пості / відео я запропонував інструкцію для варіанту установки Windows 8 / Windows Server 8 другий системою із застосуванням віртуального диска VHD .

Пропонована в цьому пості відео-інструкція розповість про те, яким чином можна використовувати нову функцію Windows 8 - Windows To Go - для установки Windows 8 на зовнішній USD драйв (USB флешку або зовнішній USB диск) з отриманням аналога системи LiveCD. Тобто в даному випадку ви отримуєте зовнішній USB носій, на якому буде встановлена практично не обмежена в своїй функціональності (не працює підтримка TPM в шифруванні дисків і виключені по умолченію режими сну) завантажувальна Windows 8, і, використовуючи який, ви зможете завантажити з USB будь-який підручний комп'ютер під Windows 8 (за умови, звичайно, що цей комп'ютер має необхідні технічні характеристики для роботи Windows 8).

Такий USB носій зі встановленою на ньому Windows 8 в режимі Windows To Go ви можете підключити до будь-якого ПК, завантажитися з нього і отримати «вашу» Портабельная Windows 8, з вашими настройками і додатками. Windows To Go дуже зручно використовувати для тестування Windows 8 на різному залозі, використання Windows 8 як другої системи, застосування встановленої на USB диску Windows 8 для демонстрацій. Прикладом останнього варіанту застосування Windows To Go можуть служити деякі доповіді на минулій недавно конференції Microsoft SWIT 2012 , Де саме представлений на відео диск використовувався для демок Windows 8 деякими доповідачами, які з тих чи інших причин не могли встановити Windows 8 безпосередньо на свої ноути.

І від загальних слів про користь Windows To Go для установки Windows 8 другий системою або створення свого Портабельная диска USB з Windows 8 перейдемо до практики. Перше, що вимагає пояснення - це загальні кроки початкової установки Windows 8 НА USB носій і, особливо, як йде подальша первинна настройка встановленої на USB Windows 8 і особливості використання такого Портабельная USB драйв з Windows 8 під час переходу від одного ПК до іншого.

Загальна ідея установки Windows 8 на зовнішній USB драйв проста - існуючий інсталяційний образ Windows 8, який знаходиться на установчому диску у вигляді файлу install.wim, розгортається за допомогою спеціальних утиліт Windows 8 на підготовлений зовнішній USB диск. Все це робиться безпосередньо з-під уже встановленого примірника Windows 8.

Після розгортання образу на USB виконується завантаження необхідного ПК з підготовленого носія. При цьому Windows 8, перший раз стартуючи з зовнішнього USB накопичувача, виконує аналогічні «звичайної» Windows 8 операції первинної настройки - пошук пристроїв, запит ключа (який ви можете отримати при завантаженні ISO образу Windows 8), введення імені ОС і власне, створення облікової записи користувача (локальної - якщо немає підключення до Інтернет в процесі установки або пов'язаної з LiveID - якщо підключення є), початкову настройку оточення користувача. Цей процес займає близько 20 хвилин. Далі робота Windows 8 при завантаженні з USB на тому ж ПК буде аналогічна роботі «звичайної» Windows 8, що завантажується з локального диска.

Якщо завантажити Windows 8 з такого USB пристрою на іншому ПК, то портабельная Windows 8 починає роботу з виявлення пристроїв, що займає близько 3-5 хвилин, в залежності від відмінностей обладнання між оригінальним ПК і тим ПК, на якому тепер стартує Windows 8. Попередня установка вами драйверів на Windows 8 в режимі Windows To Go на першому, «еталонному» ПК для можливих «майбутніх» пристроїв на інших ПК - істотно прискорює процес пошуку пристроїв при перших стартах портабельной Windows 8 на нових ПК. Після виявлення пристроїв ви вже на новому ПК отримуєте доступ до того оточенню користувача і тим програмам, які ви вже налаштували і встановили в свою Портабельная Windows 8 в режимі Windows To Go. Пошук обладнання буде виконуватися Windows 8 в режимі Windows To Go кожен раз, коли ви завантажуєте Windows 8 з USB накопичувача на новому комп'ютері.

Як виглядає весь процес установки Windows 8 другий системою на зовнішній USB накопичувач в режимі Windows To Go і подальша завантаження / робота з даними зовнішніх UBS накопичувачем - дивіться в цій докладної відеоінструкції:

І, власне, представлені в відео операції в хронологічній послідовності:

 1. Завантажте ПК в Windows 8 (ті ж операції в Windows 7 не дають бажаного результату)

 2. Встановіть в Windows 8 утиліти для установки з комплекту Windows Assessment and Deployment Kit (ADK) for Windows® 8 Consumer Preview - вони встановлюються в режимі онлайн, вибираєте в майстра установки тільки потрібні: Deployment Tools і Windows Preinstallation Environment (Windows PE)
 3. Підключіть до свого ПК той USB драйв, на який будемо встановлювати Windows 8. Пам'ятайте, всі дані на ньому будуть видалені в процесі установки

 4. Підключіть до свого ПК USB флеш або встановіть DVD диск, на якому знаходяться файли Windows 8 (потрібно файл install.wim, як створити завантажувальний USB флеш для установки Windows 8 дивіться тут ), Якщо у вас образ ISO з установкою Windows 8 вже знаходиться на дисках ПК - просто змонтувати його вбудованими засобами Windows 8 подвійним кліком мишки на ISO файл. Запам'ятайте букву диска, де у вас знаходяться файли Windows 8
 5. У режимі пуск знаходите іконку утиліт командного рядка Deployment and Imaging Tools Environment Windows Kits і запускаєте її з правами адміністратора (після натискання правої кнопки миші). Цей крок потрібно для того, щоб в командному рядку були прописані шляхи до всіх вимагаються утилітам, наприклад - imagex.exe

 6. У вікні командного рядка вводимо команду diskpart. Стартує утиліта роботи з дисками

 7. У запрошенні diskpart> вводимо команду list disk. Ця команда показує нам список дисків, які підключені до вашого комп'ютера. Знаходимо серед них підключений USB диск, на який будемо встановлювати Windows 8. Запам'ятовуємо його номер. У прикладі це Disk 1

 8. У запрошенні diskpart> вводимо команду select disk 1 (де 1 - це номер вашого диска, в прикладі і в відео у нас використовується диск 1), щоб вибрати поточний диск, над яким будуть проводитися подальші операції. Не помиліться, оскільки в подальшому всі дані з цього диска будуть видалені. Можете також ввести команду list partition, щоб побачити список розділів на даному диску і зайвий раз переконатися в правильності вашого вибору диска. Якщо ви помилилися з номером - просто повторіть команду select disk з правильним номером диска.

 9. Вводимо команду clean - повне очищення диска

 10. Вводимо команду list part - щоб переконатися, що диск очищений і ніяких розділів на ньому не залишилося

 11. Вводимо команду create partition primary - створюємо на вибраному диску основний розділ

 12. Вводимо команду list part - щоб переконатися, що розділ створено і він один

 13. Вводимо команду select part 1 - вибираємо створений розділ для подальших операцій (не помиліться)

 14. Вводимо команду format fs = ntfs quick - форматіруем вибраний розділ в NTFS, очікуємо закінчення операції

 15. Вводимо команду active - робимо розділ активним (інакше грузиться не буде)

 16. Вводимо команду assign letter = E - призначаємо створеному розділу букву, даному прикладі використовується Е, ви можете вказати будь-яку іншу, яка у вас вільна або можете зробити це пізніше через Disk Management

 17. Вводимо команду exit - виходимо з утиліти diskpart

 18. Повертаємося до командного рядка Deployment and Imaging Tools Environment

 19. Переходимо в командному рядку до диска з файлами Windows 8 (у мене це диск F:) - вводимо команду F:

 20. На диску установки переходимо в каталог sources, де знаходиться потрібний файл install.wim - вводимо команду cd \ sources

 21. Вводимо команду imagex / apply install.wim 1 E: \ - де E: це та буква, яку ви призначили створеному раніше розділу. Це і є основна операція установки - вона розгортає образ Windows 8 в режимі Windows To Go на вказаний диск. Чекаємо закінчення операції, в залежності від швидкості і типу USB накопичувача час виконання може бути від 15 хвилин до 2-х годин. USB диски показують кращу продуктивність, ніж USB флеш.

 22. Вводимо команду bcdboot e: \ windows / se: / f ALL - де Е:, як і в попередній команді, буква, призначена створеному розділу. Ця команда записує на вказаний розділ завантажувач, що дозволить системі стартувати з нього.

 23. Перевантажуємо ПК, заходимо в його BIOS, включаємо завантаження з USB drive

 24. Чекаємо виявлення всіх пристроїв, конфігуруємо Windows 8 на USB драйві. Встановлюємо оновлення і драйвера, при цьому не тільки для поточної ПК, але і для інших ПК, на яких, ви, можливо, будете використовувати отриману Портабельная Windows 8.

Далі весь процес початкового старту портабельной Windows 8 на кожному новому ПК ви можете побачити на запропонованому вище відео .

надрукувати  Надіслати другу надрукувати Надіслати другу

Читайте також

останні обговорення

Дополнительная информация

rss
Карта