Як створити бота в телеграм?

  1. У чому можуть стати в нагоді чат боти телеграм?
  2. Створюємо чат бот в телеграм
  3. Створення і реєстрація бота в Telegram
  4. Вчимо бота приймати команди і відповідати на них

Нові технології спрощують ведення бізнесу. Соціальні мережі стали хорошим джерелом створення великих потоків клієнтів. Однак, з появою цих потоків, з'явилася проблема їх адміністрування. Клієнт сьогодні вимагає своєчасної відповіді на свої запити. У зв'язку з цим, останнім часом сильно набрали актуальність чат боти, які виконують роль автоматизованого адміністратора, що дає потрібну інформацію клієнтам. У цьому пості розповім, як створити такого бота в телеграм.

Як створити бота в телеграм?

Мессенджер телеграм хороший тим, що його функціонал не обмежений. Якщо ви не знайшли в ньому необхідної для вас функції, ви можете реалізувати її самостійно за допомогою бота. Щоб створювати складних ботів, які взаємодіють не тільки з користувачами телеграм, а й зі сторонніми програмами і серверами, потрібно бути програмістом і знати особливості роботи з Telegram API. А ось, щоб створювати прості чат боти, які можуть бути дуже корисними і відповідати на запитання передплатників каналу або групи замість вас, досить знати декілька батьківських ботів, які створені спеціально для цих цілей. Про це і поговоримо. У цьому пості покажу, як створити бота в телеграм.

У чому можуть стати в нагоді чат боти телеграм?

Незважаючи на популярність ботів, багато хто не до кінця розуміють, в чому перевага цих програмних створінь. І в правду, якщо у вас маленький і затишний чат, де невелика кількість запитів від користувачів, і ви встигаєте відповідати всім і завжди, то ви можете обійтися без бота. Але ось, якщо ваш чат виріс і в нього йде постійний потік нових передплатників, кожен з яких знову і знову задає вам одні і ті ж питання, просить одну і ту ж інформацію, то рано чи пізно вам набридне відповідати. Створивши бота, який буде автоматично видавати користувачам вашого чату запитувану інформацію, ви істотно спростите собі життя і роботу.

Ось ще приклад. Ви можете створити бота свого магазину і впорядкувати товар за рубриками. Користувачеві телеграм буде досить підписатися на ваш бот і дивитися інформацію про товар в різних рубриках, подібно інтернет-магазину, не навантажуючи вас зайвими розпитуваннями. Так ви спростите процес торгівлі через месенджер телеграм.

Оцінили можливості? Тоді переходимо до створення нашого бота!

Створюємо чат бот в телеграм

Для створення свого чат бота в телеграм нам знадобляться 2 існуючих бота:

  • BotFather (@BotFather) - це офіційний бот телеграм, який створює і реєструє інші боти в месенджері;
  • Manybot (@Manybot) - це конструктор ботів, за допомогою якого ви можете створювати меню свого бота і призначати кожній кнопці меню певні команди. Бот не є офіційним і цілком можливо, що існують і інші боти-конструктори, які ви можете використовувати.

Бот не є офіційним і цілком можливо, що існують і інші боти-конструктори, які ви можете використовувати

Створення і реєстрація бота в Telegram

Створити і зареєструвати свого бота в телеграм ви можете прямо в месенджері, за допомогою бота @BotFather. Знайдіть його в пошуку. Бот відразу зустріне вас вітальним повідомленням. Це перше, на що потрібно звернути увагу. Наш майбутній бот також повинен вміти зустрічати гостей вітальним повідомленням.

Почніть діалог з ботом, натиснувши на кнопку "Почати" або "Start". Бот видасть вам список всіх команд, які доступні в його арсеналі. Поряд з кожною командою є невелике пояснення. У нас поки немає бота, так що на даному етапі нас цікавить тільки команда / newbot. Клацніть по посиланню з цією командою або надішліть боту її повідомленням.

BotFather запропонує вам придумати назву для вашого бота. Врахуйте, що в парі BotFather (@BotFather), BotFather - це назва бота, а @BotFather - це юзернейм або ім'я бота в телеграм. На даному етапі нас просять ввести назву. Я створюю бота для свого чату і пишу свою назву - "SICh Bot". Очевидно, ви повинні використовувати своє.

Далі BotFather запропонує ввести юзернейм або ім'я бота в телеграм. Ім'я бота має бути унікальним (тобто, двох ботів з однаковими іменами в телеграм бути не може) і закінчуватися на слово "bot". Назва також не може містити пробілів. У моєму випадку я буду використовувати ім'я бота - "sich_info_bot". Ви використовуйте своє. Якщо ім'я зайнято, BotFather повідомить про це і запропонує вибрати інше ім'я.

Далі, після вибору імені бота, BotFather повідомить про створення вашого нового бота, адреса, за якою він доступний, а також токен. Токен знадобиться нам у далі, коли ми будемо конструювати меню і команди в Manybot.

Якщо ви відвідаєте сторінку свого бота в телеграм, то виявите, що він порожній. Бот не реагуватиме ні на які команди. Справа в тому, що BotFather створює лише порожню оболонку бота, а його функціонал пишемо ми самі за допомогою програмування або конструкторів команд на кшталт Manybot.

Перш ніж перейти до конструювання функціоналу нашого бота, давайте затримаємося в BotFather і наведемо наш бот в порядок, додавши опис, логотип і повідомлення вітання. Для цього відправте боту команду "/ help", щоб BotFather показав список всіх доступних команд знову.

Тут нас цікавлять 3 команди:

  • / Setdescription - встановлює вітальне повідомлення, яке побачить користувач, вперше відкрив сторінку бота;
  • / Setabouttext - встановлює опис бота, яке буде відображатися в розділі інформації про боті;
  • / Setuserpic - встановлює логотип бота.

/ Setdescription - встановлює вітальне повідомлення, яке побачить користувач, вперше відкрив сторінку бота;   / Setabouttext - встановлює опис бота, яке буде відображатися в розділі інформації про боті;   / Setuserpic - встановлює логотип бота

Вводячи по черзі ці команди і дотримуючись інструкції, ви зможете встановити для свого бота вітальне повідомлення, опис та логотип, після чого ваш бот стане виглядати набагато краще. А нам залишиться лише оживити чат бот, за допомогою конструктора команд Manybot.

А нам залишиться лише оживити чат бот, за допомогою конструктора команд Manybot

Вчимо бота приймати команди і відповідати на них

Щоб наш бот став повноцінним, нам потрібно навчити його взаємодіяти з користувачами телеграм і приносити якусь користь. У цьому нам допоможе конструктор команд для ботів Manybot.

Введіть в пошуку @Manybot і почніть з ним діалог. Бот запропонує вам вибрати мову, на якому будуть вестися подальші бесіди. Виберіть із запропонованих ту мову, на якому повинен говорити ваш бот. Я вибираю "Русский".

Я вибираю Русский

Далі Manybot запропонує вам додати свого бота. Для цього натисніть кнопку в меню - "Додати нового бота". Manybot запропонує вам створити бота в BotFather і скопіювати його токен в переписку з Manybot. Так як бота ми вже створили, нам залишається просто скопіювати токен нашого бота в переписку з Manybot.

Так як бота ми вже створили, нам залишається просто скопіювати токен нашого бота в переписку з Manybot

Перейдіть в BotFather і введіть команду "/ token". Виберіть в меню бота, чий токен потрібно скопіювати і BotFather вишле вам його в повідомленні.

Виберіть в меню бота, чий токен потрібно скопіювати і BotFather вишле вам його в повідомленні

Скопіюйте отриманий токен і переходите в Manybot, який вас чекає. У листуванні з Manybot, натисніть кнопку в меню - "Я скопіював токен", вставте токен в поле для введення повідомлень і відправте Manybot.

У листуванні з Manybot, натисніть кнопку в меню - Я скопіював токен, вставте токен в поле для введення повідомлень і відправте Manybot

Якщо все зроблено правильно, Manybot повідомить про те, що токен вашого бота прийнятий і запропонує ввести пару слів про те, що буде робити ваш бот. Ви можете пропустити цей крок, натиснувши в меню кнопку "Пропустити", так як всі описи і привітальні повідомлення ми вже встановлювали вище в BotFather.

Ви можете пропустити цей крок, натиснувши в меню кнопку Пропустити, так як всі описи і привітальні повідомлення ми вже встановлювали вище в BotFather

Далі, Manybot запропонує створити новий пост для бота, який побачать всі його передплатники, налаштувати автопостінг публікацій з деяких соціальних мереж і сервісів, а також з RSS каналів. Нам це все не цікаво, так як у нас немає передплатників, і ми створюємо бот, який буде відповідати на команди. Тому переходимо безпосередньо до нашого боту і почнемо з ним діалог.

У меню нашого бота з'явилося кілька кнопок. Це меню будете бачити тільки ви, так як є адміністратором бота. Отже, ви можете:

  • Надіслати повідомлення в стрічку бота, яке побачать всі користувачі телеграм, підписані на ваш бот;
  • Створити команди для бота, на зразок / hello, а також налаштувати меню, яке буде відображатися у передплатників бота. За це відповідає розділ - "Користувальницькі команди";
  • Відповіді на форми. Про них поговоримо нижче;
  • Ну і настройки, де ви можете налаштувати автопостінг в бот з каналів телеграм, ізі з соціальних мереж.

Перейдіть в розділ "Користувацькі команди", щоб навчити свого бота першої інструкції. Наступним кроком виберіть - "Створити команду".

Manybot запропонує ввести назву команди, яка повинна бути написано англійською мовою і починатися зі слеша. У якості першої команди, я введу - "/ aboutchat".

Далі, ви можете ввести то повідомлення, або цілу серію повідомлень, які повинен отримати передплатник бота, якщо введе зазначену вище команду. Я ввів повідомлення з декількома іншими командами, які також збираюся створити. По закінченню введення всіх повідомлень, натисніть кнопку "Зберегти", в меню бота. Manybot повідомить про те, що ваша команда успішно створена.

Щоб подивитися, як працює команда, вам буде потрібно інший аккаунт телеграм, з якого ви підпишіться на свого бота. Ось як буде виглядати відповідь на команду в моєму випадку.

Тепер додамо кнопку в меню, щоб передплатнику бота не довелося вводити команду вручну. Для цього в нашому боті в меню, в розділі "Користувальницькі команди", натискаємо на кнопку "Налаштувати головне меню", а далі тиснемо кнопку "Додати пункт меню".

Далі, вам буде запропоновано вибрати команду, яка буде подаватися боту при кліці на кнопку. Виберіть свою команду, після чого бот запропонує ввести назву нового пункту меню. У моєму випадку я пишу - "Про чаті". Тепер, передплатники бота бачитимуть меню, що складається з щойно створеної кнопки, натискання якої призведе до виконання відповідної команди, яку ми прив'язали до даної кнопці.

Вам залишається виконати процедуру створення команд і кнопок меню для кожної з них. Manybot дозволяє створювати багаторівневе меню, з підрубриками.

При створенні команди для нашого бота, ми використовували просту відправку повідомлень. Тобто, як тільки користувач введе команду, бот тут же передасть йому відповідне повідомлення. Ми можемо створити команду, ввівши яку передплатник бота отримає повідомлення з питанням. Передплатник може ввести свою відповідь, яких бот збереже. Давайте створимо таку кнопку, натиснувши яку користувач телеграм отримає питання, на яке можна відповісти. Для цього перейдіть в розділ "Користувацькі команди" в меню бота, потім натисніть кнопку "Створити команду" і введіть назву команди. Наприклад, "/ youraccount".

Далі, виберіть в меню пункт - "Додати питання". Ви можете вказати просте питання, на який потрібно дати коротку відповідь, можете задати питання, на який потрібно дати розгорнуту відповідь, або задати питання з варіантами відповіді. Виберіть відповідний пункт. Я вибрав - "Звичайне питання". Після цього бот поппросіт ввести питання. Введіть питання і натисніть кнопку "Зберегти".

Для нової команди з питанням ви можете створити кнопку в меню також, як ми робили вище. Я назвав другу кнопку - "Питання". Натиснувши її, користувач отримає питання, відповідь на який бот збереже. Ось що буде, якщо зайти не як адміністратор.

Знайти відповіді користувачів на ваші питання, ви можете в головному меню бота, в розділі "Відповіді на форми". Просто виберіть в цьому розділі команду з питанням і отримаєте посилання на відповіді, переходячи за якими можна їх прочитати.

На цьому, мабуть, все!

Корисний пост? Забирай його до себе в соціальні мережі, щоб не втратити!

У чому можуть стати в нагоді чат боти телеграм?
Як створити бота в телеграм?
У чому можуть стати в нагоді чат боти телеграм?
Оцінили можливості?
Корисний пост?

Дополнительная информация

rss
Карта