Як правильно вибрати ім'я дитині по святцях

  1. Як правильно вибирати ім'я по святцях?
  2. З давніх часів до наших часів
  3. Календар імен по святцях на кожен місяць

У наших предків не було такої проблеми, як вибір імені для новонародженого. Це сьогодні в деяких сім'ях доходить до скандалу, так як тато хоче назвати сина Джордан, мама - Аполлон, а бабусі й дідусі мріють про Ванечке. А ось в колишні часи все вирішувала церковна православна книга, яка називалася «Святці». Приходили батьки до церкви, і батюшка пропонував на вибір кілька імен християнських святих, пам'ять яких шанували в день народження малюка. А якщо зараз батьки хочуть зробити вибір саме цим способом - як вибрати ім'я дитині по святцях?

Як правильно вибирати ім'я по святцях?

День народження, день Ангела, іменини День народження, день Ангела, іменини ... Багато хто плутає ці поняття і вітають в день народження з іменинами. Насправді день народження - це той день в який народилася людина, а іменини - це день пам'яті того святого, на честь якого його назвали. Друга назва іменин - це день Ангела або день тезоіменитства. Раніше ці дні майже у всіх збігалися, а зараз - практично немає. Незважаючи на це, деякі люди стали відзначати день Ангела нарівні з днем ​​народження.

У Святцях міститься близько 1700 різних імен. Більшість з них - для чоловіків, до того ж, вони в основному вийшли з ужитку. Це не дивно, адже багато імен для сучасних людей здаються смішними, наприклад, Попій, Мнасен, Курдува або Яздундокта.

Якщо ви вирішили назвати новонародженого за святцями, запам'ятайте наступне:

  1. Найкраще підібрати ім'я для малюка того святого, якого шанують в день народження. Наприклад, ваша дитина народилася 1 лютого. Вам справді пощастило, тому що відповідно до святцями, новонародженого можна назвати такими іменами: Арсеній, Григорій, Генріх, Луїза, Євфрасії, Марк, Макар, Мелетій, Сава, Феодосія, Федір або Януарий.
  2. Якщо ж у вас хлопчик, а в цей день немає імен для представника чоловічої статі, то сучасна церква зазвичай радить подивитися на кілька днів вперед. Точно також можна вчинити, якщо запропоноване ім'я (або імена) вам взагалі не сподобалися.
  3. Ім'я при хрещенні дається один раз в житті і більше не змінюється (виняток - змінюється ім'я при постригу в чернецтво і при зміні віри).
  4. Останнім часом деякі батьки дають дітям подвійні імена: одне - мирське, а друге - церковне. Хтось так робить спеціально, а хтось випадково - просто при народженні малюка дають не православне ім'я, а в церкві батьки дізнаються, що під ім'ям, наприклад, Стелла або Камілла дитини хрестити не можна. В такому випадку батюшка пропонує батькам вибрати православне ім'я малюку - близьке чи співзвучне з «паспортними».
  5. Якщо святий, на честь якого ви назвали малюка, шанується за рік кілька разів, то днем Ангела є найближчі іменини після дня народження.

З давніх часів до наших часів

Православна книга «Святці» - це не що інше, як повний перелік всіх імен святих, яких шанує Православна Церква. Друга назва цієї книги «Місяцеслов», так як в ній розписаний весь рік день за днем ​​по місяцях.

Давати ім'я дитині по святцях - це давня традиція багатьох народів Давати ім'я дитині по святцях - це давня традиція багатьох народів. Слов'яни не стали в цьому винятком. Люди вірили, що коли малюк отримує ім'я святого, якого шанують в день його народження або хрещення, то у нього буде щаслива і довге життя. У той же час було не бажано нарікати дитину ім'ям великомученика - тоді йому уготована важка життя, повна позбавлень і страждань.

Якщо в день народження дитини поминали кількох святих, то батьки могли вибрати ім'я з декількох, запропонованих батюшкою. Якщо ж ім'я було одне, то вибору у батьків, на жаль, не залишалося. Перечити церкви люди не сміли. Пізніше, якщо в день народження нового чоловічка не згадували ніякого святого, або ім'я дуже вже не подобалося, то батькам стали «збільшувати» список імен: можна було розглядати імена святих, пам'ять яких святкується на восьмий або сороковий день після народження дитини. Справа в тому, що наші предки вважали, що ім'я новонародженому потрібно давати не раніше восьмого дня, а таїнство Хрещення необхідно було провести саме на сороковий день.

«Місяцеслов» використовували аж до революції 1917 року. З приходом радянської влади, коли церкви стали масово винищувати, а релігію - забороняти, від традиції називати дітей за святцями відмовилися. В даний час батьки стали набагато частіше звертатися до православним календарем, щоб вибрати ім'я дитині. Багато хто вірить, що воно ощасливить малюка, а святий, на честь якого його назвали, стане заступником і ангелом-хранителем для дитини. А деякі батьки просто слідують сучасній моді, адже сьогодні старовинне або незвичайне ім'я є «останнім писком». Ось і зустрічаються в садках і школах діти з іменами Лука і Килина, Спиридон і Євдокія, Іларіон і Пелагія.

Календар імен по святцях на кожен місяць

Іменини в січні

Імена в лютому Імена в лютому

Імена в березні Імена в березні

Імена в квітні Імена в квітні

Імена в квітні

Імена в травні

Імена в травні

Імена в червні

Імена в червні

Імена в липні

Імена в липні

Імена в серпні

Імена в серпні

Іменини у вересні

Іменини у вересні

Імена в жовтні

Імена в жовтні

Імена в листопаді

Імена в грудні Імена в грудні

НА ПОЧАТОК СТАТТІ =>

Як правильно вибирати ім'я по святцях?
А якщо зараз батьки хочуть зробити вибір саме цим способом - як вибрати ім'я дитині по святцях?
Як правильно вибирати ім'я по святцях?