Як прибрати запит вибору завантажується операційної системи

 1. Видаляємо один Windows з завантаження, при двох встановлених системах на комп'ютері
 2. Як вчинити з файлами старої або непотрібної системи

При некоректній установці Windows або при установці двох систем на один жорсткий диск, кожен раз коли ви будете включати комп'ютер може з'являтися запит - з якої операційної системи слід виконати завантаження.

Якщо ви опинилися в такій ситуації, значить ця інструкція точно для вас так, як нижче буде показано кілька прикладів того, як можна прибрати або видалити одну систему для того, що б комп'ютер відразу ж завантажувався з потрібною операційної системи і більше не відображав запит додаткових варіантів завантаження.

Зауважу тільки одне, що якщо у вас обидві системи знаходяться на диску С і там крім них не зберігається нічого важливого, то доцільніше, та й простіше було б просто відформатувати даний розділ і заново, нормально, встановити Windows.

У разі якщо можливості для переустановлення немає, тоді давайте хоча б спробуємо прибрати запит на вибір системи з якої буде завантажуватися комп'ютер і встановимо за замовчуванням запуск того Windows, який є для вас пріоритетною.

Видаляємо один Windows з завантаження, при двох встановлених системах на комп'ютері

Для того, що б прибрати або видалити одну систему з завантаження нам необхідно виконати кілька наступних кроків.

 1. Волає властивості комп'ютера, відкриваємо там «Додаткові параметри».
 2. Наступним кроком буде перемикання на вкладку «Додатково» і в розділі «Завантаження і відновлення» клацаємо по кнопці «Параметри». При некоректній установці Windows або при установці двох систем на один жорсткий диск, кожен раз коли ви будете включати комп'ютер може з'являтися запит - з якої операційної системи слід виконати завантаження
 3. Далі, в найпершому пункті в випадаючому меню вибираємо систему, яка за замовчуванням буде завантажуватися відразу ж після включення комп'ютера.
 4. Потім, прибираємо позначку з параметра «Відображати список операційних систем» для того, що б він не з'являвся при запуску ПК.
 5. І на завершення, застосовуємо внесені зміни натиснувши на «ОК».

Після чого, перезагрузив комп'ютер ви помітите, що список з вибором доступних систем більше не з'явиться, а просто почнеться звичайна завантаження з обраного вами Windows.

Але, це ще не все, є ще один спосіб видалення Windows зі списку завантаження за допомогою конфігурації системи, хто знає, можливо для вас цей варіант здасться більш зручним.

 1. Отже, відкриваємо віконце виконати, знайшовши його в меню пуск або клацнувши по поєднанню клавіш «Win + R».
 2. Виконуємо там команду «msconfig». Більш детальніше про msconfig тут .
 3. У що з'явилася конфігурації системи, нам необхідно потрапити на вкладку «Завантаження».
 4. Далі, в списку доступних систем відзначаємо ту, з якої буде відбуватися подальше завантаження.
 5. Після чого натискаємо «Використовувати за замовчуванням». В результаті, напроти обраного Windows має з'явитися значення, що дана операційна система буде завантажується за замовчуванням.
 6. Ну, а зазначивши ту, яка нам не потрібна, просто видаляємо її клацнувши по відповідній кнопці.
 7. Підтвердивши свій вибір натисканням «ОК».

Закінчивши роботу з конфігурацією системи, має з'явитися повідомлення, за допомогою якого потрібно буде відправити систему в перезавантаження.

Відповідно, після перезапуску ви зможете виявити, що почнеться звичайний, для всіх звичний запуск Windows, без будь-яких пропозицій про вибір доступних операційних систем.

Як вчинити з файлами старої або непотрібної системи

Отже, видаливши одну з операційних систем з завантаження у вас може виникнути питання, що робити з рештою файлами, просто видалити?

Загалом, справа в тому, що подальші дії будуть залежати від умов в яких ви опинилися, а їх у нас наприклад може бути два - це:

 • Друга система була встановлена ​​на диску D;
 • Або другий Windows був, так само, встановлений на диск С (подібне може статися в Windows XP);

Ось наприклад, якщо розглянути першу ситуацію, то тут все просто. Якщо файли від відключеного Windows зберігаються на диску D, то досить просто відформатувати його, попередньо зберігши свої особисті дані на usb-накопичувач або зовнішній жорсткий диск.

Для того, що б запустити форматування, слід зайти в «Мій комп'ютер», вибравши розділ D, викликаємо контекстне меню і натискаємо по рядку «Форматування».

Для того, що б запустити форматування, слід зайти в «Мій комп'ютер», вибравши розділ D, викликаємо контекстне меню і натискаємо по рядку «Форматування»

Потім, натискаємо на кнопку «Почати» і чекаємо завершення процесу.

Ось і все, таким чином ви точно зможете переконається, що нічого не упустили.

Тепер, перейдемо до умові, коли всі непотрібні файли старої системи зберігаються на диску С. То тут, звичайно ж, не так все легко, форматування само собою запустити не вийде. Тому, залишається варіант ручного видалення.

До речі, як правило в Windows 7 встановити кілька систем на один диск можна, тому цей варіант більше орієнтований на користувачів з Windows XP. Так, як в цій системі з подібною ситуацією мені доводилося стикатися.

Але, в цьому є один мінус, що таким чином ви можете пошкодити деякі файли поточної системи, що приведуть до плачевних результатів.

Тому, я рекомендую, видалити один Windows з завантаження та прибрати вікно вибору, ну а самі файли поки залишити. Ну, а вже потім зібравшись з думками, просто нормально перевстановити Windows з форматуванням диска С.

Ви, звичайно ж, можете спробувати видалити ці файли вручну, але вся відповідальність за це лягає виключно на вас.

Підсумувавши можу сказати, що за фактом у вас є два способи, що дозволяють прибрати один з непотрібних Windows, і позбутися від вікна вибору завантажується системи. Ну, а з файлами вже самі вирішите, що робити. Від себе можу сказати, що якщо вони зберігаються на різних розділу, тоді можете безтурботно їх видаляти.