Як побороти страх висоти - Студвей

  1. Подивися в очі своєму страху
  2. переосмислення страху
  3. Стрибай вниз!
  4. Романтика урбаністичного жанру

Ноги підкошуються, голова паморочиться, а серце готове вистрибнути з грудей кожного разу, коли ви дивитеся вниз з балкона або з моста? Ні, навряд чи це закоханість! Швидше за все у вас акрофобія, або, кажучи по-простому, боязнь висоти.

Швидше за все у вас акрофобія, або, кажучи по-простому, боязнь висоти

Людям властиво боятися. Діти - безстрашні. Тобто вони, зрозуміло, бояться, але якихось фантастичних не існують речей. По ходу дорослішання наші страхи стають більш обґрунтованими. І часто вони бувають на кшталт інстинкту самозбереження.

Висота - це не тільки красиві пейзажі і безкраї простори, це ще і небезпека. Лякає навіть не сама висота, лякає падіння і наслідки, які воно може принести. Обережність ніколи не завадить, але паніка - поганий порадник. І з нею потрібно вміти боротися.

Отже, як же подолати страх висоти?

Отже, як же подолати страх висоти

Подивися в очі своєму страху

В першу чергу варто зізнатися собі в тому, що ви боїтеся висоти. В цьому немає нічого ганебного. Акрофобія - одна з найбільш «попсових» фобій - близько 5% населення планети страждають від неї.

Після того, як ви визнали свій страх, спробуйте розібратися, з якої причини ви його відчуваєте. Психологи люблять стверджувати, що джерело будь-якого нашого страху криється в дитинстві. Ось і у боязні висоти коріння можуть сягати саме з тих часів: можливо, ви падали з ліжка або з дерева. Буває, знаходячи причину проблеми, ви рятуєтеся від самої проблеми.

Реклама

переосмислення страху

Боротьба з фобіями - процес тривалий і вимагає 100% -й самовіддачі. Не варто поспішати і турбуватися через те, що ви спробували один раз і нічого не вийшло. Прокручуйте в своїй голові те, чого боїтеся.

Наприклад, ви боїтеся літати на літаках. До речі, ця фобія - класичний партнер акрофобію. Так ось уявіть, що ви летите на літаку, нічого страшного не відбувається, і ви благополучно прилітаєте в пункт призначення.

Ні в якому разі не налаштовуйте себе на те, що літак обов'язково потрапить в зону турбулентності, у нього відпаде двигун або ще щось в цьому роді. Думки матеріальні. Тому не варто залучати в своє життя негатив.

Аналізуйте свої страхи. Налаштуйте себе на те, що зустріч віч-на-віч з висотою приведе вас у захват, а не в жах. І переходите до радикальних дій!

І переходите до радикальних дій

Стрибай вниз!

Зрозуміло, не з великої висоти і без страховки! Є безліч видів спорту, пов'язаних з перебуванням вашого трясся від страху тільця як на великому, так і на дуже великій відстані від землі.

Наприклад, ви можете стрибнути з моста. На вас одягнуть спеціальну систему, страховку, причеплять до мотузки і, якщо самі не зважитеся, скинуть вниз. Вам буде страшно. Але після першого стрибка зазвичай тягне на другий, а там вже і третій не за горами. І в підсумку ви не помітите, як паніка відійде на другий план або зникне зовсім.

Ще ви можете політати на параплані або стрибнути з парашутом. Якщо не довіряєте собі, і те й інше можна зробити в тандемі з професійним інструктором.

Також цікавий варіант, але без стрибків - скелелазіння і спелеологія. Підйоми і спуски на мотузках можуть допомогти не тільки побороти страх висоти, а й зміцнити свою фізичну форму.

Підйоми і спуски на мотузках можуть допомогти не тільки побороти страх висоти, а й зміцнити свою фізичну форму

Романтика урбаністичного жанру

Зрештою, візьміть з собою когось із друзів і зробите вилазку на дах якоїсь багатоповерхівки. Попросіть одного потримати вас за руку і підійдіть до краю. Подивіться вниз, а потім переведіть погляд на горизонт і на небо - вони все ще на місці, як і ви.

Якщо своїми силами побороти страх висоти не вдається, зверніться за допомогою до психолога.

І не дозволяйте страху заважати вам насолоджуватися життям по повній!

Фото: amazonaws.com, radikal.ru.

Помилка в тексті? Віділі ее, натісні Shift + Enter або клікні тут .

Отже, як же подолати страх висоти?
Помилка в тексті?

Дополнительная информация

rss
Карта