Акції іноземних компаній. Як купити акції іноземних компаній приватній особі

  1. ETF на Московській біржі
  2. Купівля іноземних акцій на Санкт-Петербурзькій біржі
  3. Акції для кваліфікованих інвесторів
  4. висновок

ETF на Московській біржі

Купівля іноземних акцій на Санкт-Петербурзькій біржі

Акції для кваліфікованих інвесторів

Матеріали по темі

Досить часто, спостерігаючи позитивну динаміку зарубіжних індексів, наприклад, S & Р500 , Dow Jones і т.д., російські інвестори думають про те, як купити іноземні акції через російську брокерську компанію. Але найчастіше відкидають цю думку, побоюючись невідомості щодо зарубіжних емітентів (вітчизняні здаються звичніше), питань по оподаткуванню і юридичних аспектів, пов'язаних із зарубіжними цінними паперами.

Насправді все набагато простіше, ніж здається. У цій статті ми розповімо, як приватній особі купити іноземні акції та використовувати ліквідність зарубіжних торгових майданчиків для отримання валютної дохідності від подібних операцій.

ETF на Московській біржі

Для початку розберемося, де саме і яким чином торгуються акції іноземних компаній. Відповідь не зовсім очевидний, так як на Московської біржі торгуються ETF - торгуються на біржі фонди (Exchange Traded Fund), які повторюють динаміку індексів MSCI Germany, MSCI USA Information Technology, MSCI Japan, MSCI Australia, MSCI USA, MSCI United Kingdom, MSCI China. Перераховані індекси утворені найбільшими, авторитетними і ліквідними компаніями відповідних країн і входять в розрахунок відповідних країнових індексів одного з найбільших індексних агентств - MSCI .

Торгівля ETF дозволяє отримувати валютну прибутковість, так як їх ціни номіновані у валюті, а торгуються вони за рублі, що вельми зручно. Яких-небудь додаткових обмежень для торгівлі даними фондами немає.

Яких-небудь додаткових обмежень для торгівлі даними фондами немає

Мал. 1. ETF на Московській біржі

ETF можна торгувати в торговому терміналі Quik і аналізувати їх графіки.

Мал. 2 ETF в торговому терміналі QUIK

Купівля іноземних акцій на Санкт-Петербурзькій біржі

На Санкт-Петербурзької біржі торгуються акції зарубіжних компаній (переважно входять до бази розрахунку індексу S & P500, але не тільки). Всього їх 219, і це акції найбільших компаній - таких, як Apple, Microsoft, Starbucks і так далі. Торгуються вони за долари США, мінімальний лот становить 1 папір, а мінімальний крок ціни - 0,01 $. Торгівля відбувається в режимі Т + 3, причому дохід оподатковується за ставкою 13%. тільки дивіденди піддаються 30% -ному податку (що справляється в країнах емітентів). Причому багато компаній США виплачують дивіденди щокварталу, що вельми приємно. Середня дивідендна прибутковість прибутковість становить 2% у валюті. Зберігаються куплені іноземні акції в російських депозитаріях.

Мал. 3. Акції зарубіжних компаній на Санкт-Петербурзькій біржі

Щоб почати використовувати іноземні акції в своїй торгівлі, слід дати доручення брокеру про відкриття доступу до паперів Санкт-Петербурзької біржі, і вони стануть доступні в торговому терміналі QUIK. Причому це можна здійснити як для нововідкритих рахунків, так і для вже існуючих.

Купівля акцій іноземних компаній може бути вкрай цікава тим, хто на основній роботі трудиться за стандартним графіком, так як основні робочі години в США (період максимальної ліквідності) - з 17:30 по 23:00 МСК. Але купити акції іноземних компаній можна і в стандартні часи роботи в Росії. Варто відзначити, що купити 1 лот даних акцій можна мінімум за 100-200 $, проте говорити про серйозну прибутковості в даному випадку не доведеться. Рекомендована сума для можливості побудови диверсифікованого портфеля із зарубіжних акцій - не менше 10 000 $, хоча фактично будь-яких обмежень немає.

Аналітику і загальне розуміння процесів, що відбуваються із зарубіжними компаніями, можна почерпнути на таких ресурсах, як fomag.ru, finanz.ru і так далі. Причому звітність цих компаній має аналогічні форми з уже звичною МСФЗ, оскільки МСФЗ походять від IFRS (International Financial Reports Standard), і по суті були їх перекладом і адаптацією до російських умов.

Акції для кваліфікованих інвесторів

Російські інвестори можуть купувати іноземні акції на закордонних торговельних майданчиках, але для цього вони повинні, відповідно до вимог законодавства, володіти статусом «кваліфікованого інвестора». На Санкт-Петербурзької біржі закордонні акції торгуються на вітчизняній майданчику, тому для них це вимога неактуально.

Мал. 4. Вимоги до кваліфікованих інвесторів

З середини 2015 року вимоги до кваліфікованим інвесторам (В торговій середовищі їх називають «квалі») посилилися. Тепер мінімальна сума, якою повинен володіти квал, становить не 3, а цілих 6 мільйонів рублів. Варто відзначити, що купити іноземні акції інвестор може як і самостійно, так і орієнтуючись на рекомендації і інвестиційні ідеї, отримані від професіоналів. Для цього потрібно скористатися тарифом «Особистий брокер ІТП», в рамках якого інвестор може проводити консультації про варіанти вкладення і отримувати найбільш актуальні інвестиційні ідеї.

висновок

В умовах все більше і більше розвивається глобалізації купити акції іноземних компаній фізичній особі досить просто. Причому ці акції дозволяють отримувати не тільки курсову різницю, але і валютну прибутковість.

Матеріали по темі:

Докладний відеокурс « Американський фондовий ринок »

Безкоштовний вебінар « Торгівля акцямі: повне керівництво до дії »

04.07.2017

Дополнительная информация

rss
Карта