Які питання потрібно задати роботодавцю

Не бійтеся задавати питання на співбесіді.

Фото: depositphotos

Співбесіда - важлива подія будь-якого претендента. До нього готуються, щоб результативно відповісти на всі питання роботодавця. Але, при цьому, майже не приділяється уваги ваших запитань роботодавцю. Але ж їх багато, і вони зовсім не про зарплату.

Фахівці Міжнародного кадрового порталу " HeadHunter Україна "Підготували список питань, які можна і бажано поставити на співбесіді.

Питання про посаду і про саму роботу

Про посадові обов'язки, передбачуваних відрядженнях або участі в додаткових проектах HR-менеджер або потенційний начальник зазвичай розповідає сам. Уточнити ж варто такі моменти:

 1. Це нова посада або старе робоче місце? Якщо вакансія тільки створюється - чи є можливість побудувати роботу "під себе", в іншому випадку доведеться підлаштовуватися під існуючі правила.
 2. Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися? У деяких компаніях до питань субординації відносяться дуже строго.
 3. Як оцінюється успішність в цій роботі? У кожної компанії може бути свій спосіб визначення ефективності. Ви можете робити упор на один акцент роботи, а керівник використовує зовсім інший критерій.
 4. Чи часто бувають підвищення на цій посаді і що для цього потрібно? Якщо питання про підвищення для вас принциповим, то краще відразу прояснити свої очікування.
 5. Яку відповідальність несе співробітник? Відразу постарайтеся визначити масштаби відповідальності, особливо матеріальної, і зіставити їх з пропонованими вигодами.

Питання про компанії

 • Чи потрібно укладати угоду про нерозголошення? Деякі компанії, особливо в сфері інформаційних технологій, можуть вимагати від співробітників підписання контракту з таким пунктом.
 • Чи передбачається дрес-код? Уточніть це відразу, щоб не опинитися в незручній ситуації в перший же робочий день.
 • Як здійснюються внутрішні комунікації? У великих організаціях взаємодія між філіями або відділами може займати досить багато часу і формальностей.
 • Які плани розвитку у компанії? Подібно до того, як рекрутери цікавляться: "Ким ви бачите себе через 5-10 років?", Поцікавтеся, які цілі ставить перед собою компанія. Може трапитися, що ваші цілі розходяться.

Питання про мотивацію і випробувальному терміні

Зазвичай розмір зарплати, наявність і тривалість випробувального терміну озвучує роботодавець, але деякі моменти варто уточнити:

 1. Яких результатів ви очікуєте від нового співробітника протягом випробувального терміну?
 2. Чи передбачається оплата за переробки? І чи бувають переробки в компанії взагалі? У будь-якому випадку, якщо компанія оплачує понаднормову роботу, то цей пункт повинен бути прописаний в трудовому договорі.
 3. Чи передбачається додаткове навчання? Деякі компанії можуть пропонувати навчання за свій рахунок, проведення мовних курсів в рамках робочого процесу, і це, звичайно ж, великий плюс.

Організація робочого часу та місця

 • Який передбачається робочий графік і чи можна його коригувати? Часто через незручне або занадто жорсткого графіка кандидатам доводиться відмовлятися від вакансії.
 • Яке у мене буде робоче місце - open space або окремий кабінет? Як обладнано робоче місце? Чи є вся необхідна техніка або буде потрібен особистий ноутбук? Так, іноді буває і таке.

Загальні питання

 1. Як довго чекати від вас фідбек? Щоб зорієнтуватися і не переживати під час очікуванні відповіді, краще відразу визначити тимчасові рамки.
 2. Що ви можете сказати про моє резюме? Що в ньому варто поліпшити? Думка HR ніколи не завадить.

Тим часом психологи розповіли, як припинити сперечатися з партнером через гроші . Контроль фінансів не повинен бути в руках одного партнера.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися?
Як оцінюється успішність в цій роботі?
Чи часто бувають підвищення на цій посаді і що для цього потрібно?
Яку відповідальність несе співробітник?
Чи передбачається дрес-код?
Як здійснюються внутрішні комунікації?
Які плани розвитку у компанії?
Подібно до того, як рекрутери цікавляться: "Ким ви бачите себе через 5-10 років?
Чи передбачається оплата за переробки?
І чи бувають переробки в компанії взагалі?

Дополнительная информация

rss
Карта