Який сухий корм для собак краще? - Відповідаємо!

 1. Що вдає із себе сухий корм?
 2. Рейтинг кормів за класами
 3. Сухе харчування економ класу
 4. Корми преміум класу
 5. Сухий корм супер преміум класу
 6. Сухий корм холістік класу
 7. Поради щодо вибору корму для собаки

Турбота про здоров'я домашнього вихованця включає в себе багато аспектів. Одним з них є організація правильного харчування собаки. У переважній більшості випадків основу раціону складають сухі корми. Сучасна промисловість надає величезний вибір подібних продуктів. Тому перш ніж робити покупку, варто ознайомитися з різновидами сухих кормів і дізнатися, продукція якого виробника ідеально підійде саме для вашого собаки.

Що вдає із себе сухий корм?

Сухий корм - це спеціально розроблене харчування для собак, яке виготовляється промисловим шляхом. За зовнішнім виглядом воно являє собою гранули різного розміру і форми. Сухий корм можуть бути виготовлені як з чистого м'яса, так і з субпродуктів та інших компонентів. Вони також часто містять вітаміни або мінеральні комплекси. Саме склад корму визначає його клас і, відповідно, вартість.

Рейтинг кормів за класами

На світовому ринку собачі корми представлені дуже широко. Як правило, кожен виробник спеціалізується на виробництві харчування конкретного класу, хоча іноді фірми запускають відразу кілька лінійок для покупців з різними фінансовими можливостями.

У п'ятірку найпопулярніших кормів економ класу входять такі бренди:

 1. Chappi;
 2. ARO;
 3. Pedigree;
 4. Darling;
 5. Оскар.

Chappi;  ARO;  Pedigree;  Darling;  Оскар

Якщо говорити про харчування преміум класу, то варто виділити продукцію:

 1. Чотириногий гурман;
 2. Purina Pro Plan;
 3. Royal Canin;
 4. Hills;
 5. Farmina.

Чотириногий гурман;  Purina Pro Plan;  Royal Canin;  Hills;  Farmina

Прихильники більш дорогих кормів супер преміум класу віддають перевагу наступним брендам:

 1. Eukanuba;
 2. Bosch;
 3. Go Natural;
 4. Belcando;
 5. 1st Choice.

Eukanuba;  Bosch;  Go Natural;  Belcando;  1st Choice

Рейтинг сухих кормів найвищого холістік класу виглядає наступним чином:

 1. Orijen;
 2. Almo Nature
 3. Pronature life;
 4. Acana;
 5. Grandorf.

Orijen;  Almo Nature  Pronature life;  Acana;  Grandorf

Сухе харчування економ класу

Низька ціна - це головне, але, на жаль, єдина перевага сухого корму економ класу. Як правило, при його виробництві використовуються різні харчові відходи невисокої якості: кістки, жир, крупи, субпродукти, дешеві овочі. Такий корм важко перетравлюється, тому не підходить тваринам з алергією, або з будь-якої харчової непереносимістю. Крім того, в його складі ви не знайдете вітамінів і мікроелементів. Сухе харчування економ класу може бути присутнім в раціоні не вибагливий собаки з міцним здоров'ям, але не на постійній основі.

Корми преміум класу

Ці корми теж коштують недорого, але при цьому їх склад, більш збалансований. Левову частку в ньому займає печінку, нирки, і інші види субпродуктів, а також різні види м'яса і птиці. Це означає, що відсоток білка, в порівнянні з економ класом, трохи вище. Крім того, корми преміум класу містять якісні консерванти, смакові підсилювачі і навіть невелика кількість вітамінів.

Сухий корм супер преміум класу

Корми супер преміум класу - це ідеальне співвідношення ціни і якості. До їх складу входить велика кількість м'яса, птиця, яйця, корисні злаки, вітамінні овочі. Всі інгредієнти високої якості, а їх дія підсилюють спеціальні біологічні добавки. На ринку представлена ​​величезна кількість варіацій сухого корму супер преміум класу в залежності від особливостей його складу і призначення.

Сухий корм холістік класу

Корми холістік класу визнані найкращим харчуванням для будь-якого собаки. Їх харчова цінність максимальна, адже в складі переважає добірне м'ясо, птиця і риба. Подібні корми містять всі вітамінні добавки, необхідні для підтримки здоров'я і високого рівня активності. У той же час в їх складі ви не не йде синтетичних консервантів і інших небезпечних інгредієнтів. Вони повністю антиалергенні, добре засвоюються і мають відмінні смакові якості. Єдиний недолік сухого корму холістік класу - це висока ціна, через котрої він недоступний для великої частини покупців.

Поради щодо вибору корму для собаки

До вибору харчування для собаки коштує підходить дуже відповідально. Те, яким корму варто віддати перевагу, залежить від багатьох чинників: породи домашнього улюбленця, його віку, фізичних параметрів, стану здоров'я. Радимо звертати увагу перш за все на наступні моменти:

 • Великі пси, такі, як сенбернар, американський пітбультер'єр, московська сторожова, мають підвищеним апетитом, але при цьому метаболізм у них відносно невисокий. Важливо, щоб в раціоні таких собак протеїн становив, як мінімум, 15-20%. Цю потребу забезпечують такі корми, як Acana Puppy Large Breed, Hill`s Canine Adult Advanced Fitness і багато інших.
 • Тварини невеликого розміру відрізняються підвищеною активністю і збудливістю. Їм необхідні корми з високим вмістом вітамінів групи В і лінолевої кислоти: Acana small, 1st Choice Adult Dog TOY BREEDS і ін.
 • На окрему увагу заслуговують сухі корми для цуценят. Вони повинні бути максимально поживними і збалансованими, і враховувати всі потреби зростаючого організму.
 • Для літніх собак теж варто підбирати окреме харчування, яке має знижену калорійність, але містить спеціальні речовини для підтримки опорно-рухового апарату, поліпшення роботи серця і судин.
 • Не кожен сухий корм підійде і стерилізованих собак, особливо в перший час після операції. Їм теж знадобиться спеціалізоване легкозасвоюване і антиалергенне харчування.
 • Якщо у собаки діабет, ожиріння, або будь-яка інша хвороба, їй необхідна строго дієтична їжа. У багатьох марок є сухий корм, що підходить для харчування при конкретному захворюванні.

У багатьох марок є сухий корм, що підходить для харчування при конкретному захворюванні

Сучасні виробники подбали про те, щоб кожен собаківник зміг підібрати оптимальне харчування для свого вихованця. Вибрати корм для вашого вихованця Ви можете на сайті інтернет-магазину ЗооПассаж

Якщо ви сумніваєтеся на якому сухому кормі зупинити свій вибір і як часто годувати їм собаку, перед здійсненням покупки обов'язково проконсультуйтеся у ветеринара.

Що вдає із себе сухий корм?
Що вдає із себе сухий корм?

Дополнительная информация

rss
Карта