якість сайту

  1. 1. Швидкість сайту 53% відвідувань веб-сторінок переривається користувачами, якщо завантаження триває...
  2. 3. Відповідність сайту веб-стандартам

1. Швидкість сайту

53% відвідувань веб-сторінок переривається користувачами, якщо завантаження триває більше 3 секунд.

46% людей кажуть, що очікування завантаження сторінок - це те, що їм не подобається найбільше під час перегляду сайтів на мобільних пристроях.

Сайти, які завантажуються за 5 секунд, заробляють на рекламі в 2 рази більше, ніж сайти, які завантажуються за 19 секунд.

Згідно з дослідженнями, найбільш критичне час завантаження сторінок сайту - 3 секунди. До 2-х секунд - комфортний час завантаження, на яке розраховують більшість користувачів.

Детальніше дивіться в нашій статті « швидкість сайту ».

Щоб сторінки вашого сайту завантажувалися швидко, потрібно планувати це на самому початку процесу створення сайту. Тому що на швидкість сайту впливає велика кількість різних факторів.

Головне - тримайте в голові, що якщо ваш сайт буде повільним, то він буде працювати для вас буквально в півсили.

2. Мобільність сайту

Мобільність або адаптивність сайту - це здатність сайту автоматично підлаштовуватися під розмір екрану користувача.

Багато хто думає, що в першу чергу сайт повинен добре виглядати на робочому столі - тобто на екрані монітора або ноутбука. Хоча б тому, що на великому екрані сайт може виглядати «красиво» - є багато місця, є простір для складної композиції, достатку графіки та інформаційних блоків. А на мобільних пристроях сайти виглядають дуже вже спрощено - одна колонка, текст і картинки в стовпчик, вгорі одна кнопка меню з трьома смужками.

Все вірно. Мобільні сайти програють по здатності справити враження широкоформатним десктопних версій.

Однак подивіться на графіки:

Однак подивіться на графіки:

Статистика використання інтернету на десктопах і мобільних пристроях.
джерело: StatCounter

джерело:   StatCounter

Глобальна статистика відвідувань сайтів з мобільних телефонів з 2009 по 2017 рік.
джерело: Statista

В кінці 2016 року в світі інтернету стався перелом: на сайти частіше стали заходити з мобільних пристроїв, ніж з настільних комп'ютерів.

В Україні поки що розподіл більш консервативне: з мобільних пристроїв на сайти заходять НЕ половина, а близько третини користувачів. Але тенденція та ж, що і у всьому світі - за даними Google Consumer Barometer , Вже в 2016 році 36% українців у віці до 35 років шукали інформацію про товари на телефоні так само часто, як на комп'ютері.

В принципі, звичайні, неадаптівние сайти теж можна переглядати на мобільних пристроях. Просто вони виглядають більш дрібно і користуватися ними незручно, тому що розрахована на великий екран картинка сайту примусово впихати в маленький екран телефону. І неважливо, наскільки ефектно і красиво виглядає ця велика версія на екрані настільного комп'ютера або ноутбука, якщо користувач мусить поневірятися, рухаючи туди-сюди сайт по екрану смартфона, то збільшуючи, то зменшуючи його двома пальцями і намагаючись точно потрапити по посиланнях.

І якщо, не дай бог, у вас є конкуренти - то користувачеві простіше буде пошукати нормальний сайт. Адаптивний.

3. Відповідність сайту веб-стандартам

Це - найпростіший і неоднозначний пункт чек-листа перевірки якості сайту.

Найпростіший тому, що немає нічого простішого, ніж послати людину на validator.w3.org , Щоб він там ввів URL сайту і отримав результат.

Самий неоднозначний тому, що результати перевірки на валідаторі потрібно вміти інтерпретувати і розуміти, що є проблемою, а що ні.

Більш того - в деяких випадках, якщо строго слідувати автоматично згенерували рекомендацій валідатора, можна нашкодити своєму сайту.

Наприклад, в Bootstrap використовуються так звані CSS-хакі, які забезпечують кращу сумісність сайту зі старими браузерами, які вже не підтримують сучасні специфікації, але ще зустрічаються у користувачів. Ці CSS-хакі часто написані з формальними порушеннями стандартів. Але якщо їх прибрати, то формально ваш код буде бездоганним, а фактично сайт буде розвалюватися в старих браузерах.

В будь-якому випадку, інструменти валідації консорціуму W3C - це основний спосіб перевірки сайту на відповідність стандартам. Це професійні інструменти. Як мінімум, ви завжди можете перевірити через них свій сайт і запитати у своїх розробників, як розуміти результати тестування.