Акредитований експерт Російської готельної асоціації: Алтайська Белокуриха виробляє надихаюче враження

25 квітня 2018 р

Акредитований експерт Російської готельної асоціації по класифікації готелів (Москва) Неллі Мавріна бере участь в Міжнародному туристичному форумі Visit Altai в Алтайському краї. Напередодні вона побувала в Белокурихе, а сьогодні, 25 квітня, провела семінар «Обов'язкова класифікація об'єктів туристичної індустрії, що включають готелі та інші засоби розміщення, гірськолижні траси і пляжі». Захід організувало регіональне управління із зовнішніх зв'язків, туризму і курортної справи.

«Белокуриха чудова, вона виробляє надихаюче враження. Це дивовижна територія. У місті практично на всіх санаторіях розміщені символи, що характеризують рівень сервісу. Як людина, що серйозно займається питаннями класифікації готелів, можу сказати, що, в Белокурихе засоби розміщення зацікавлені в тому, щоб мати символ, який підтверджує якість їх сервісу », - констатувала Неллі Мавріна перед початком заходу в столиці регіону.

Семінар підтвердив слова експерта: його учасники задавали безліч питань, що стосуються Федерального закону №16, який наказує обов'язкову класифікацію для готелів. Вже з липня 2019 року класифікація буде обов'язковою для готелів з номерним фондом більше 50, з січня 2020 року - для засобів розміщення з фондом понад 15 номерів, з січня 2021 року - для всіх засобів розміщення. Після набрання чинності цим Законом чинності за надання послуг без свідоцтва про класифікацію, використання непідтверджених зірок в назві, в рекламі, на сайтах бронювання господарям засобів розміщення доведеться нести адміністративну відповідальність.

Після набрання чинності цим Законом чинності за надання послуг без свідоцтва про класифікацію, використання непідтверджених зірок в назві, в рекламі, на сайтах бронювання господарям засобів розміщення доведеться нести адміністративну відповідальність

Неллі Мавріна зазначила, що в 11 регіонах Росії готелю вже пройшли цю процедуру: це всі готелі Москви, а також готелі регіонів країни, в яких буде проходити чемпіонат світу з футболу. В Алтайському краї процедуру класифікації пройшли 10 засобів розміщення. Такі дані федерального переліку туристських ресурсів станом на 8 лютого 2018 року, відзначили в Алтайтурцентре .

Неллі Мавріна, звертаючись до учасників семінару (ними стали представники десятків готелів, санаторіїв та інших місць розміщення), констатувала: сьогодні ділові туристи (і не тільки вони) звертають увагу саме на символи, що демонструють якість гостинності місць розміщення. Готель може самостийно намалювати на своїх вивісках кілька зірок, не прийнявши їх ні рівнем сервісу, ні відповідними документами. Але такий спосіб привернути увагу клієнтів може викликати негативні відгуки гостей, розчарованих наданими їм послугами. А це дуже важливий момент, який формує репутацію не тільки самого готелю, а й регіону, в якому вона розташована. «Приїжджаючи в будь-який російський регіон, в тому числі і в Алтайський край, гості очікують отримати в місцевих п'ятизіркових готелях послуги тієї ж якості, що і в аналогічних закладах в центрі країни або за її межами», - підкреслила Неллі Мавріна. Класифікація готелів допоможе споживачеві при виборі готелю, тому що він може бути впевнений: рівень сервісу і комфорту відповідає кількості присвоєних їй зірок. Готель така процедура може захистити від надмірних вимог гостя », - висловила впевненість Неллі Мавріна.

Учасники семінару задали експертові безліч конкретних питань, що стосуються майбутньої їм процедури класифікації готелів. Спілкування з експертом вони продовжать і після завершення туристичного форуму в Алтайському краї: сучасні засоби зв'язку допоможуть отримати відповіді на питання про конкретні ситуації, що вимагають їх додаткового вивчення.

Фото: Ольга Кляйн