Якщо відключити стаціонарний телефон Ростелеком зовсім або тимчасово

 1. Плюси від наявності стаціонарного телефону вдома
 2. Мінуси стаціонарного телефону
 3. Перед тим як відключати
 4. Чи можна відключити стаціонарний телефон через Інтернет
 5. Як телефон відключити тимчасово
 6. Порядок дій, щоб відключити телефон зовсім
 7. Стаціонарний і мобільний телефон одночасно

Перш ніж відключити стаціонарний телефон, треба зрозуміти можливі наслідки такого дії і прийняти рішення, коли і як це краще зробити Перш ніж відключити стаціонарний телефон, треба зрозуміти можливі наслідки такого дії і прийняти рішення, коли і як це краще зробити.

зміст:
1. Плюси від наявності стаціонарного телефону вдома
2. Мінуси стаціонарного телефону

3. Важливо: подумайте перед тим як відключати
4. Чи можна відключити стаціонарний телефон через Інтернет

5. Як телефон відключити тимчасово
6. Порядок дій, щоб відключити телефон зовсім
7. Стаціонарний і мобільний телефон одночасно

Плюси від наявності стаціонарного телефону вдома

1) Алло, хто вдома?

Стаціонарний телефон є простим способом переконатися, що людина перебуває вдома. Зателефонувати, якщо трубку знімуть - значить, вдома.

2) Про стабільність зв'язку

Стаціонарний телефон зазвичай працює, коли є проблеми з мобільним зв'язком. Наприклад, раніше таке було перед Новим роком, коли все дзвонили по мобільному зв'язку і вітали один одного з новорічними святами. Зараз такої проблеми, як на мене, немає: чи то дзвонити стали менше, то чи стільникові оператори якось технічно вирішили питання з підвищеним навантаженням.

Хоча і стаціонарний телефон не завжди добре працює. Зараз багато стаціонарні телефони добровільно / примусово переводять на оптоволокно, і тут не все буває так гладко з зв'язком, як хотілося б.

3) Зв'язок з людьми

Не всі можуть / хочуть користуватися мобільними телефонами: хтось не вміє, а деякі вважають їх шкідливими і принципово не користуються. У цій ситуації для зв'язку із зовнішнім світом без стаціонарного телефону не обійтися.

4) Інтернет і телебачення в додачуЗараз разом зі стаціонарним телефоном часто йде в одному комплекті Інтернет і телебачення. Тому при відключенні телефону заодно може відключитися також інтернет і ТВ.

Мінуси стаціонарного телефону

1) Оплата за надання зв'язку

Головний мінус - це абонентська плата, точніше, обов'язковий щомісячний платіж незалежно від того, користуєшся телефоном чи ні. Можна, звичайно, оплатити на якийсь термін вперед, але, на жаль, без оплати за використання телефонної лінії ніяк не обійтися.

У той же час з мобільним зв'язком з цим простіше: можна вибрати тариф, коли платиш тільки за фактично здійснені дзвінки. Більш того, є тарифи, коли абоненти одного стільникового оператора можуть спілкуватися між собою практично безкоштовно. Це той приємний момент, коли конкуренція між телефонними провайдерами йде на користь звичайним людям.

2) Про ремонт і оренду обладнання

У стаціонарного телефону є кабелі, які, наприклад, сусіди можуть пошкодити в самий невідповідний для Вас момент. Тоді треба викликати майстра, щоб він полагодив і відновив зв'язок. З мобільним зв'язком саме цієї проблеми немає.

Якщо телефон підключений через оптоволокно, то, на жаль, ця сучасна технологія теж може «захотіти» ремонту, тобто, вона може раптом перестати працювати з незрозумілих причин.

Устаткування для підключення по оптоволокну може бути в оренді. Наприклад, Ростелеком при перекладі на таке з'єднання надає його своїм клієнтам безкоштовно, а воно може зламатися. Поломка відбувається, наприклад, якщо блок живлення для оптоволокна виходить з ладу. Заміна блоку безкоштовна, але перед цим треба викликати майстра, провести діагностику обладнання, усунути несправність.

До речі, якщо прийнято рішення відмовитися від стаціонарного телефону, то безкоштовне обладнання буде потрібно демонтувати і повернути в Ростелеком, щоб розірвати свій договір на обслуговування. Це можна зробити самостійно, або буде потрібно викликати майстра, чекати його приходу, щоб він зняв обладнання.

Перед тим як відключати

Важливо розуміти, що номер домашнього телефону після відключення «йде» до іншого клієнта, повернути його вже не вийде.

Якщо людина передумав і через деякий час вирішив знову підключити будинки телефон, то тоді:

 1. потрібно укладати новий договір з Ростелекомом;
 2. номер буде вже іншим;
 3. така послуга платна, яка оплачується як підключення нового телефону.

Чи можна відключити стаціонарний телефон через Інтернет

Зваживши всі за або проти, є користувачі, які приймають відповідне рішення, після чого шукають інформацію про те, як відключити стаціонарний телефон.

При цьому вони впевнені, що процедуру відключення домашнього телефону можна зробити через Інтернет.

Відключити стаціонарний телефон тільки через Інтернет навряд чи вийде. Правда, можна подати онлайн-заявку, через деякий час з Вами зв'яжуться, щоб уточнити причини такого рішення.

Щоб подати заявку через Інтернет, бажано зареєструватися на сайті Ростелекома. Тоді у Вас буде особистий кабінет в Ростелекомі.

Детальніше про реєстрацію, оплату телефону в особистому кабінеті Ростелекома докладніше ТУТ .

Також на сайті можна подати заявку на те, щоб отримувати паперові рахунки Ростелекома на свою електронну пошту.

Увійшовши в свій особистий кабінеті в Ростелекомі, спускаємося в підвал і там натискаємо по опції "Зворотній зв'язок":

1 на рис. 1 - опція «Зворотній зв'язок»,
2 - Історія заявок на зворотний зв'язок,
3 - Мої заявки.

Рис. 1. Посилання на «Зворотній зв'язок» з Ростелекомом в своєму особистому кабінеті

Якщо заявка подається через особистий кабінет, то співробітник Ростелекома може швидко ідентифікувати звернувся людини, зокрема, перевірити його заборгованості та інші нюанси. Смію припустити, що це прискорює обробку вашої заявки.

Клікнувши по блакитному банеру "Напишіть нам" (рис. 1), можна "чатитись", тобто, вести онлайн-листування в чаті зі співробітником Ростелекома.

Якщо немає особистого кабінету на сайті Ростелекома і немає бажання його створювати, тоді можна написати заявку по електронній пошті:

E-mail для зв'язку з Ростелеком [email protected]

Як телефон відключити тимчасово

У телефонних компаній (у Ростелекома, зокрема) є можливість відключити телефон на кілька місяців, а потім клієнт може продовжувати користуватися ним в звичайному режимі. При цьому можна заощадити гроші на абонентській платі. Для цього достатньо зателефонувати, правда, як це відбувається на практиці, я не в курсі.

Або можна підійти до своєї телефонної компанії і подати письмову заяву від людини, який укладав договір з компанією або за нотаріальним дорученням від нього.

Порядок дій, щоб відключити телефон зовсім

Це може зробити той чоловік, який укладав договір для підключення стаціонарного телефону. Або хтось інший, у кого є нотаріально завірена довіреність від людини, який ставив свій підпис під таким договором.

 • Бажано мати при собі договір на підключення домашнього телефону,
 • обов'язково потрібен паспорт для посвідчення особи.

Далі з паспортом і договором потрібно підійти в офіс телефонної компанії, яка обслуговує телефон і щомісяця надсилає квитанції на оплату. Тут заповнюється заява на відключення телефону, в якому слід вказати телефон для зв'язку з Вами. Заява розглядають, зв'язуються з Вами і домовляються про прихід до Вас телефонного майстра для того, щоб він відключив і забрав обладнання, якщо є таке.

Іноді «старі» телефонні номери переводять на сучасне оптоволокно, при цьому безкоштовно встановлюється дороге обладнання. При відмові від телефону це обладнання має бути повернуто.

Коли майстер відключить телефон і забере обладнання, тоді телефон в компанії відключать, після чого можна буде вже не оплачувати його.

Надіслати документи на відключення телефону Ростелекома можна по Пошті. У лист треба вкласти

 • заяву в довільній формі на розірвання договору, в якому вказати дату передбачуваного розірвання;
 • копію договору на надання послуг зв'язку (якщо він є);
 • копію паспорта;
 • копію довіреності (якщо дієте не від свого імені).

Буде помилкою вважати, що можна перестати оплачувати телефон відразу після того моменту, як було написано і залишено заяву в телефонній компанії. Бо після заяви, до приходу майстра телефон все одно продовжує функціонувати, тому по міжміського або міжнародного зв'язку можна наговорити багато, але в підсумку це підлягає оплаті.

Відключення телефону можливо тільки, якщо немає заборгованостей по платежах.

Стаціонарний і мобільний телефон одночасно

Є стаціонарний телефон, куди можна вставити сімку. По факту це мобільний зв'язок, а зовні виглядає як звичайний домашній, стаціонарний телефон з кнопками. У такій телефон можна вставити сімку будь-якого стільникового оператора. Він підключається до розетки 220В через зарядний пристрій, а провід в Ростелеком йому не потрібен, він працює через СІМ-карту.

З кінця 2016 року Ростелеком використовує сім-карту від стільникового оператора Tele2. Відповідно, там, де є Tele2, клієнти Ростелекома (тобто, ті, які вже користуються послугами) можуть скористатися цією можливістю.

Пропоную також подивитися:

1. Як платити за розмови менше, використовуючи Інтернет

2. 5 кроків для першого дзвінка по Skype

3. Петроелектросбит через інтернет: як зареєструвати особистий кабінет, здати свідчення і оплатити


Автор: Надія