Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових виробників і все, що потрібно для провайдерів!

 1. Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових...
 2. Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових...
 3. Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових...
 4. Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових...
 5. Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових...

Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових виробників і все, що потрібно для провайдерів!

Сервісний маршрутизатор IP / MPLS з підтримкою широкого спектру послуг, таких як VPN 2-го і 3-го рівнів, VLL, IES (Internet Enhanced Service). Має високу продуктивність (до 400 Гбіт / с FullDuplex), масштабованість, щільністю портів, отказоустойчивостью.


Сервісний маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (Service Router) - це перший в галузі маршрутизатор IP / MPLS, спроектований і оптимізований для надання сучасних інтернет-послуг і послуг віртуальних приватних мереж (VPN). Є три моделі Alcatel-Lucent 7750 SR: з одним, чотирма і 12 слотами. Всі моделі мають широкий вибір інтерфейсів і відрізняються дуже високою щільністю портів і продуктивністю. Апаратна і програмна архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR спеціально спроектована для ефективної підтримки угод про гарантованій якості обслуговування (SLA). Alcatel-Lucent 7750 SR може використовуватися як потужний інтернет-маршрутизатор і як гнучка платформа для надання послуг.

послуги

Alcatel-Lucent 7750 SR з самого початку орієнтований на ефективну підтримку різноманітних високоприбуткових послуг. Основна відмінність Alcatel-Lucent 7750 SR від типового граничного інтернет-маршрутизатора полягає у глибокій інтеграції функцій, що відносяться до послуг, в його архітектуру. Це дозволяє маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати широкий асортимент послуг, включаючи базові:

 • Послуга розширеного доступу до послуг Інтернет (Internet Enhanced Service - IES).
 • Послуга точка-точка віртуальної приватної мережі Рівня 2 (virtual leased lines - VLL) для технологій ATM, Frame Relay, Ethernet.
 • Послуга многоточечной віртуальної приватної локальної мережі Рівня 2 (virtual private LAN service - VPLS).
 • Послуга маршрутизуються віртуальної приватної мережі Рівня 3, відповідно до Рекомендації RFC 2547bis (virtual private routed network - VPRN).

Alcatel-Lucent 7750 може підтримувати десятки тисяч індивідуальних послуг, гнучко використовуючи можливості тунелювання IP і MPLS з підтримкою якості обслуговування і збору статистики і тарифікації для кожної послуги.

виграшне рішення

В основі сервісного маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR лежить повністю програмований, гнучкий механізм швидкої пересилання пакетів (flexible fast path forwarding), реалізований на базі самої передової технології мережевих процесорних масивів (network processor array - NPA). Механізм дозволяє проводити глибокий аналіз і обробку пакетів зі швидкістю інтерфейсів до 10 Гбіт / с. Кожна мікросхема NPA складається з великого числа повністю програмованих процесорів, оптимізованих для швидкої обробки пакетів. NPA має значні переваги в порівнянні з альтернативними архітектурами, заснованими на інтегральних схемах ASIC, що мають обмежені функціональні можливості і не забезпечують необхідної гнучкості, і рішеннями на базі доступних на ринку мережевих процесорів, що мають недостатню продуктивність для обробки пакетів на швидкості 10 Гбіт / с, а також високу вартість.

Висока продуктивність і широка функціональність механізму flexible fast path дозволяє сервісним маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR поєднувати швидкодію і щільність портів, характерні для кращих комутаторів, з можливістю додавання нових сучасних послуг шляхом зміни програмного забезпечення маршрутизатора без заміни апаратної частини, і інтелектуальністю обробки пакетів, - якості, які необхідні в мережевій інфраструктурі IP / MPLS.

Надійність операторського класу

Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR задовольняє найсуворіші вимоги по надійності, які пред'являють до подібних пристроїв провайдери послуг. При розробці його апаратної і програмної архітектури було зроблено все можливе для мінімізації простоїв через несправність обладнання. Надійність і безперебійну роботу Alcatel-Lucent 7750 SR гарантують такі особливості архітектури:

 • Пасивна задня панель (backplane);
 • Резервування управління по схемі 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • Резервування комутаційної матриці за схемою 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • «М'яка деградація» комутаційної матриці (switch fabric graceful degradation);
 • Резервування 1: 1 для електроживлення, вентиляції;
 • Заміна всіх системних компонент без виключення живлення;
 • Захист модулів пам'яті від електромагнітного випромінювання (ECC memory protection);
 • Можливість об'єднання декількох паралельних каналів зв'язку між сервісними маршрутизаторами в групу LAG (Link Aggregation Groups - групи агрегації каналів);
 • Можливість використання декількох рівноцінних маршрутів для передачі трафіку між двома маршрутизаторами забезпечується функцією ECMP (Equal Cost Multipath Routing - використання безлічі рівноцінних маршрутів);
 • Перемикання на резервне з'єднання MPLS за менш ніж 50 мс забезпечується функцією MPLS FRR (MPLS fast reroute - швидка перемаршрутізація MPLS).

Щільність портів, продуктивність і масштабування

Alcatel-Lucent 7750 SR володіє найбільшою в галузі щільністю портів, продуктивністю і масштабованість, забезпечуючи рішення як існуючих, так і майбутніх завдань.

 • 12-ти слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (SR-12), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 400 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування). При цьому маршрутизатор займає всього одну третину монтажної стійки.
 • 7-й слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent7750 SR (SR-7), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 200 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування) при в исоте каркаса маршрутизатора в 8 одиниць (RU).
 • Модель з 4 слотами (SR-4) підтримує один модуль SF / CPM, з продуктивністю комутатора 120 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 6 одиниць (RU).
 • Модель з 1 слотом (SR-1) має продуктивність комутатора 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 1,5 одиниці (RU).

Alcatel-Lucent 7750 SR має найвищу в галузі щільністю інтерфейсів. Модель SR-12 підтримує 10 модулів введення / виведення (IOM), на кожному з яких встановлюється до 2-х адаптерів MDA (media dependent adapters). Моделі SR-7, SR-4 і SR-1 підтримують, відповідно, 6 модулів IOM (до 12-ти адаптерів MDA), 3 модуля IOM (до 6-ти адаптерів MDA) і 1 модуль IOM (до 2-х адаптерів MDA ). Продуктивність одного слота введення / виведення для всіх моделей становить 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) з можливістю нарощування до 40 Гбіт / с (також в режимі повного дуплексу) для моделей SR-4, SR-7 і SR-12. Нижче наведено типи адаптерів MDA, які підтримує маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR.

Займають половину слота і допускають заміну без виключення живлення, адаптери MDA дозволяють встановлювати в шасі Alcatel-Lucent 7750 SR інтерфейси різних типів в довільній комбінації. Компактні оптичні модулі SFP (small form-factor pluggable) збільшують гнучкість, дозволяючи вибирати необхідний тип оптичного середовища для кожного порту окремо. Застосування змінних модулів MDA і SFP дозволяє операторам проводити закупівлі необхідного обладнання в міру появи нових користувачів. Модуль 10 Gigabit Ethernet MDA підтримує програмний вибір типу фізичного рівня LAN або WAN. Багатошвидкісний модуль OC-3 / OC-12 MDA підтримує програмний вибір швидкості інтерфейсу для кожного порту окремо.

туннелирование послуг

Технологія flexible fast path forwarding дозволяє пристроям Alcatel-Lucent 7750 SR надавати будь-яку послугу на будь-якому порту. Провайдери послуг можуть вільно призначати порти доступу і організовувати необхідні тунелі для трафіку відповідно до запитів користувачів. Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє в рамках однієї мережі використовувати різні технології тунелювання: IP (GRE) і MPLS. Оператор має можливість переводити послуги з одного методу тунелювання на інший без порушення їх функціональності.

Фільтрація на рівні послуг

Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує списки контролю доступу (ACL) для кожної послуги або інтерфейсу. Можлива підтримка декількох тисяч ACL на інтерфейсі зі швидкістю до 10 Гбіт / с. ACL використовуються для безлічі мережевих додатків, в тому числі для забезпечення безпеки, запобігання атак типу «відмова в обслуговуванні» (DOS - denial of service), при пошуку і усунення несправностей, а також маршрутизації на основі політик. Застосування списків ACL для контролю вхідного і / або вихідного трафіку не позначається на продуктивності і якості обслуговування завдяки унікальній архітектурі маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR. Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує спеціальні лічильники ACL, які відстежують роботу фільтра при проходженні трафіку і ведення журналу ACL (ACL logging), що дозволяє реєструвати проходить трафік, що корисно при пошуку і усунення несправностей.

Якість послуг (QoS)

Технологія flexible fast path дозволяє маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати окремі черги для кожної послуги (servicebased queuing), при цьому кожна послуга зв'язується з каналом TDM на інтерфейсі SONET / SDH або значенням тега 802.1Q на інтерфейсі Ethernet. Трафік з вхідного інтерфейсу Alcatel-Lucent 7750 SR надходить в буфер, де вирівнюється (shaping) відповідно до параметрів, визначених договором на надання послуг (service level agreement - SLA). Як параметри використовуються узгоджена інформаційна швидкість (committed information rate - CIR), пікова інформаційна швидкість (peak information rate - PIR), максимально-допустимий розмір спалаху трафіку (maximum burst sizes - MBS).

Для багатоточкових, тобто більш складних, послуг маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR здійснює маркування пакетів на основі значень CIR / PIR і забезпечує дотримання цих параметрів для кожної адреси призначення і фільтра. Кожна послуга може використовувати кілька черг. Це дозволяє вирівнювати, маркувати і обмежувати інтенсивність трафіку кожного потоку. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує вирівнювання і обмеження інтенсивності для трафіку вихідних послуг.

Реалізація функцій QoS в Alcatel-Lucent 7750 SR масштабується на кілька тисяч послуг і дозволяє підтримувати до 8000 вхідних і 8000 вихідних черг на кожен MDA.

Облік і тарифікація

Можливість обслуговування черг для кожної окремої послуги (servicebased queuing), реалізована в маршрутизаторах Alcatel-Lucent 7750 SR на основі технології flexible fast path, включає апаратну підтримку збору повних і детальних статистичних даних.

Збір статистики поєднується з динамічним розподілом послуг (або потоків в рамках однієї послуги) між індивідуальними чергами, при цьому для кожної послуги використовуються власні лічильники статистики. Архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє одночасно збирати статистику для декількох тисяч послуг, а використання локального накопичувача дозволяє зберігати і використовувати статистику, зібрану в продовж декількох днів.

Для підтримки складних схем тарифікації, що враховують адреси джерела і приймача, Alcatel-Lucent 7750 SR ділить таблиці маршрутизації на тарифікаційні зони, забезпечуючи диференційований облік вартості.

Гарантія надання послуг та діагностика

Провайдерам послуг потрібні сучасні інструменти для впровадження і налагодження потенційно складних послуг VPN. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR доповнює стандартні утиліти IP і MPLS Ping і TraceRoute інструментами, які спеціально розроблені для діагностики і пошуку несправностей при наданні складних послуг. Для підтримки технологій віртуальних приватних мереж (VPN), стандартизацією яких займається IETF, в маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR були включені спеціальні утиліти OA & M і засоби діагностики послуг VPN. Для цілей діагностики Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує "віддзеркалення" послуг, причому ця функція виходить далеко за рамки звичайного "віддзеркалення" портів, яку можна зустріти на більшості маршрутизаторів.

Управління мережевими елементами і адміністрування

Управління маршрутизаторами Alcatel-Lucent 7750 SR здійснюється за допомогою повномасштабного, сервісно-орієнтованого програмного засобу управління Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM). Підтримуючи все так звані функції FCAPS: управління відмовами (fault), настройка конфігурації (configuration), облік (accounting), продуктивність (performance) і безпеку (security), додаток Alcatel-Lucent 5620 SAM являє собою систему управління елементами мережі, що дозволяє конфігурувати послуги "через кінця-в-кінець" використовуючи інтерактивні шаблони (wizard) або операції "point-and-click" без необхідності послідовної налаштування кожного окремого пристрою по всьому маршруту. Alcatel-Lucent 5620 SAM значно знижує трудомісткість управління мережею і скорочує ризики, типові при наданні комплексних послуг.

Мережеві додатки

Alcatel-Lucent 7750 SR надає найбільш повний набір функцій для сервіс-провайдерів, які прагнуть до впровадження сучасних послуг наступного покоління використовуючи масштабовану, керовану і прибуткову мережеву архітектуру IP / MPLS. Багатий набір функцій Alcatel-Lucent 7750 SR і найвища в галузі щільність, продуктивність і масштабованість дають можливість використовувати цей пристрій для самих різних додатків, перерахованих нижче.

VPN Рівня 2

Послугами корпоративних даних на другому рівні моделі OSI залишаються основним джерелом доходів для багатьох великих операторів. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR ідеально підходить для ефективної організації різноманітних послуг Рівня 2 поверх конвергентної інфраструктури IP / MPLS. В обладнанні Alcatel-Lucent 7750 SR використовуються проекти (draft) стандартів IETF pseudo-wire для надання послуг «точка-точка» для ATM, Frame Relay і Ethernet. Маршрутизатор 7750 SR також підтримує стандарт draft-ppvpn-yplsdp (раніше draft-lasserre-vkompella) для багатоточкових послуг Ethernet (VPLS / H-VPLS).

Послугами корпоративних даних зазвичай надаються відповідно до угоди про рівень якості обслуговування (SLA). Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR з архітектурою, оптимізованою для підтримки протоколів типу MPLS Fast Reroute, і підтримують новаторську технологію управління трафіком flexible fast path, забезпечують кожному користувачеві якість послуг (QoS) і доступність відповідно до SLA.

Оператори, які прагнуть розширити список послуг, що надаються Рівня 2 і включити в нього VPLS, знайдуть, що Alcatel-Lucent 7750 SR має достатню масштабованість, необхідної для розгортання великомасштабних, прибуткових багатоточкових послуг. Alcatel-Lucent 7750 SR включає набір унікальних інструментів OA & M, спеціально розроблених для ефективної підтримки масштабних багатоточкових послуг. Всі послуги Рівня 2, підтримувані пристроями Alcatel-Lucent 7750 SR, можуть підтримуватися, управлятися і тарифікуватися за допомогою Alcatel-Lucent 5620 SAM.

IP-VPN

Послуги IP-VPN, засновані на RFC-2547bis, набувають більшого значення, особливо для міжнародних мережевих операторів і замовників з великої, географічно розподіленої користувальницької базою. Послуги IP-VPN, які іноді називаються послугами VPRN (Virtual Private Routed Network - віртуальна приватна маршрутизациї мережу), дозволяють отримувати великі прибутки. У цьому випадку оператор бере на себе значну частину завдань, пов'язаних з управлінням та інтелектуальної маршрутизацією трафіку, що надходить з мережі замовника в мережу провайдера послуг. Архітектура RFC -547bis пред'являє до маршрутизаторів ряд унікальних вимог, особливо до масштабованості маршрутизації. Alcatel-Lucent 7750 SR повністю відповідає цим вимогам. Технологія flexible fast path підтримує обробку кількох тисяч VPRN зі швидкістю до 10 Гбіт / с. При цьому в кожній мережі VPRN можуть міститися багато сотень і навіть тисячі маршрутів. На рівні управління (control plane) Alcatel-Lucent 7750 SR може взаємодіяти з тисячами сусідів OSPF (OSPF neighbors) і BGP (BGP peers). Виключно висока масштабованість в поєднанні з підтримкою сучасних функцій (наприклад, multiple route reflector domains) дозволяє надавати послуги IP-VPN і доступ в Інтернет на базі єдиної інфраструктури IP / MPLS, максимально збільшуючи прибутковість мережі.

Високопродуктивна IP-маршрутизація

Вісокопродуктівна IP-маршрутізація є основою, на Якій будують свой бизнес інтернет-провайдери. Архітектура магістралей провайдерів Інтернет та мереж власніків "контенту" грунтується, дере за все, на масштабованості и щільності систем, на обробці пакетів на швидкости до 10 Гбіт / с и на надійності реализации основних протоколів площіні управління. Всі три моделі Alcatel-Lucent 7750 SR підтрімують скроню продуктивність, широку функціональність и масштабованість від 20 Гбіт / с (режим полного дуплексу) до 400 Гбіт / с (режим полного дуплексу з Резервування). Каркас Alcatel-Lucent 7750 SR может буті Повністю зайнятий портами 10 GigE, GigE, OC-192c / 48c / 12c / 3c разом з різнімі нізькошвідкіснімі інтерфейсамі Ethernet и каналізуваті інтерфейсамі TDM. Технологія flexible fast path forwarding дозволяє операторам підтрімуваті Тисячі дінамічно настроюються ACL, что обробляють вхідній и вихідний трафік. Кроме того, маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR підтрімує Розширення таблиць маршрутізації до рівня, что перевіщує один мільйон адресних префіксів IPv4, забезпечуючі роботу без Втрата на швидкости до 10 Гбіт / с. Надійна, що масштабується, повнофункціональна реалізація основних протоколів, таких як BGP-4, OSPF, IS-IS і розширеного VRRP, робить пристрої Alcatel-Lucent 7750 SR ідеальним вибором для мережевих архітектур, які потребують високопродуктивної IP-маршрутизації.

Висновки

Alcatel-Lucent 7750 SR - це перший масштабований сервісний маршрутизатор IP / MPLS, розроблений і оптимізований для підтримки сучасних послуг віртуальних приватних мереж та інтернет-доступу. Він може використовувати широкий, економічно вигідні послуги, засновані на угодах SLA, і дозволяє провайдерам використовувати існуючі мережі IP і IP / MPLS для підвищення своєї конкурентоспроможності в складних ринкових умовах. Новаторська технологія flexible fast path забезпечує гнучкість, підтримку SLA, високу продуктивність і масштабованість. Крім того, Alcatel-Lucent 7750 SR має розвинені засоби технічного обслуговування і підтримки (OA & M), тісну інтеграцію з системою управління Alcatel-Lucent 5620 SAM, значно спрощують технічне забезпечення послуг, експлуатацію та діагностику.

підтримка протоколів

 • Маршрутизація: BGP4, IS-IS, OSPF, RIPv1 і 2
 • Маршрутизація по безлічі рівнозначних маршрутів (до 16 маршрутів)
 • MPLS: LSR і LER, RSVP-TE, LDP, Fast Reroute (FRR) з відновленням менш ніж за 50 мс
 • Розширена підтримка правил маршрутизації (routing policies)
 • Фільтрація за допомогою ACL на Рівні 2 і 3 з лінійною швидкістю до 10 Гбіт / с

послуги

 • Прямий доступ в Інтернет
 • Віртуальні виділені лінії (VLL) «точка-точка» в VPN Рівня 2
 • Віртуальні приватні багатоточкові послуги (VPLS) в VPN Рівня 2
 • IP-VPN (RFC2547bis)
 • Інкапсуляція Draft Martini
 • інкапсуляція GRE

Якість послуг (QoS)

 • Черговість, формування трафіку і обмеження максимальної швидкості для кожної послуги
 • Буферизація вхідного і вихідного трафіку (до 200 мсек на швидкості 10 Гбіт / с)
 • Підтримка параметрів CIR, PIR і MBS
 • Розподіл трафіку по класах (premium, assured, best effort)
 • Фільтрація / маркування / перемаркування IEEE 802.1p
 • Фільтрація / маркування / перемаркування IETF DSCP
 • Підтримка технології WRED для вхідного і вихідного трафіку

управління

 • Повномасштабний стандартний інтерфейс командного рядка (CLI), в тому числі сервісний CLI
 • Віддзеркалення портів і послуг
 • Механізми гарантованої доставки послуг (Service Assurance): service ping, SDP ping, LSP ping, MAC ping і MAC traceroute
 • SSH і Telnet
 • FTP, TFTP і SCP
 • RADIUS (AAA)
 • TACACS +
 • SNMP v1, v2c і v3

Виробник: Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових виробників і все, що потрібно для провайдерів!

Сервісний маршрутизатор IP / MPLS з підтримкою широкого спектру послуг, таких як VPN 2-го і 3-го рівнів, VLL, IES (Internet Enhanced Service). Має високу продуктивність (до 400 Гбіт / с FullDuplex), масштабованість, щільністю портів, отказоустойчивостью.


Сервісний маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (Service Router) - це перший в галузі маршрутизатор IP / MPLS, спроектований і оптимізований для надання сучасних інтернет-послуг і послуг віртуальних приватних мереж (VPN). Є три моделі Alcatel-Lucent 7750 SR: з одним, чотирма і 12 слотами. Всі моделі мають широкий вибір інтерфейсів і відрізняються дуже високою щільністю портів і продуктивністю. Апаратна і програмна архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR спеціально спроектована для ефективної підтримки угод про гарантованій якості обслуговування (SLA). Alcatel-Lucent 7750 SR може використовуватися як потужний інтернет-маршрутизатор і як гнучка платформа для надання послуг.

послуги

Alcatel-Lucent 7750 SR з самого початку орієнтований на ефективну підтримку різноманітних високоприбуткових послуг. Основна відмінність Alcatel-Lucent 7750 SR від типового граничного інтернет-маршрутизатора полягає у глибокій інтеграції функцій, що відносяться до послуг, в його архітектуру. Це дозволяє маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати широкий асортимент послуг, включаючи базові:

 • Послуга розширеного доступу до послуг Інтернет (Internet Enhanced Service - IES).
 • Послуга точка-точка віртуальної приватної мережі Рівня 2 (virtual leased lines - VLL) для технологій ATM, Frame Relay, Ethernet.
 • Послуга многоточечной віртуальної приватної локальної мережі Рівня 2 (virtual private LAN service - VPLS).
 • Послуга маршрутизуються віртуальної приватної мережі Рівня 3, відповідно до Рекомендації RFC 2547bis (virtual private routed network - VPRN).

Alcatel-Lucent 7750 може підтримувати десятки тисяч індивідуальних послуг, гнучко використовуючи можливості тунелювання IP і MPLS з підтримкою якості обслуговування і збору статистики і тарифікації для кожної послуги.

виграшне рішення

В основі сервісного маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR лежить повністю програмований, гнучкий механізм швидкої пересилання пакетів (flexible fast path forwarding), реалізований на базі самої передової технології мережевих процесорних масивів (network processor array - NPA). Механізм дозволяє проводити глибокий аналіз і обробку пакетів зі швидкістю інтерфейсів до 10 Гбіт / с. Кожна мікросхема NPA складається з великого числа повністю програмованих процесорів, оптимізованих для швидкої обробки пакетів. NPA має значні переваги в порівнянні з альтернативними архітектурами, заснованими на інтегральних схемах ASIC, що мають обмежені функціональні можливості і не забезпечують необхідної гнучкості, і рішеннями на базі доступних на ринку мережевих процесорів, що мають недостатню продуктивність для обробки пакетів на швидкості 10 Гбіт / с, а також високу вартість.

Висока продуктивність і широка функціональність механізму flexible fast path дозволяє сервісним маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR поєднувати швидкодію і щільність портів, характерні для кращих комутаторів, з можливістю додавання нових сучасних послуг шляхом зміни програмного забезпечення маршрутизатора без заміни апаратної частини, і інтелектуальністю обробки пакетів, - якості, які необхідні в мережевій інфраструктурі IP / MPLS.

Надійність операторського класу

Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR задовольняє найсуворіші вимоги по надійності, які пред'являють до подібних пристроїв провайдери послуг. При розробці його апаратної і програмної архітектури було зроблено все можливе для мінімізації простоїв через несправність обладнання. Надійність і безперебійну роботу Alcatel-Lucent 7750 SR гарантують такі особливості архітектури:

 • Пасивна задня панель (backplane);
 • Резервування управління по схемі 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • Резервування комутаційної матриці за схемою 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • «М'яка деградація» комутаційної матриці (switch fabric graceful degradation);
 • Резервування 1: 1 для електроживлення, вентиляції;
 • Заміна всіх системних компонент без виключення живлення;
 • Захист модулів пам'яті від електромагнітного випромінювання (ECC memory protection);
 • Можливість об'єднання декількох паралельних каналів зв'язку між сервісними маршрутизаторами в групу LAG (Link Aggregation Groups - групи агрегації каналів);
 • Можливість використання декількох рівноцінних маршрутів для передачі трафіку між двома маршрутизаторами забезпечується функцією ECMP (Equal Cost Multipath Routing - використання безлічі рівноцінних маршрутів);
 • Перемикання на резервне з'єднання MPLS за менш ніж 50 мс забезпечується функцією MPLS FRR (MPLS fast reroute - швидка перемаршрутізація MPLS).

Щільність портів, продуктивність і масштабування

Alcatel-Lucent 7750 SR володіє найбільшою в галузі щільністю портів, продуктивністю і масштабованість, забезпечуючи рішення як існуючих, так і майбутніх завдань.

 • 12-ти слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (SR-12), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 400 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування). При цьому маршрутизатор займає всього одну третину монтажної стійки.
 • 7-й слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent7750 SR (SR-7), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 200 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування) при в исоте каркаса маршрутизатора в 8 одиниць (RU).
 • Модель з 4 слотами (SR-4) підтримує один модуль SF / CPM, з продуктивністю комутатора 120 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 6 одиниць (RU).
 • Модель з 1 слотом (SR-1) має продуктивність комутатора 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 1,5 одиниці (RU).

Alcatel-Lucent 7750 SR має найвищу в галузі щільністю інтерфейсів. Модель SR-12 підтримує 10 модулів введення / виведення (IOM), на кожному з яких встановлюється до 2-х адаптерів MDA (media dependent adapters). Моделі SR-7, SR-4 і SR-1 підтримують, відповідно, 6 модулів IOM (до 12-ти адаптерів MDA), 3 модуля IOM (до 6-ти адаптерів MDA) і 1 модуль IOM (до 2-х адаптерів MDA ). Продуктивність одного слота введення / виведення для всіх моделей становить 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) з можливістю нарощування до 40 Гбіт / с (також в режимі повного дуплексу) для моделей SR-4, SR-7 і SR-12. Нижче наведено типи адаптерів MDA, які підтримує маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR.

Займають половину слота і допускають заміну без виключення живлення, адаптери MDA дозволяють встановлювати в шасі Alcatel-Lucent 7750 SR інтерфейси різних типів в довільній комбінації. Компактні оптичні модулі SFP (small form-factor pluggable) збільшують гнучкість, дозволяючи вибирати необхідний тип оптичного середовища для кожного порту окремо. Застосування змінних модулів MDA і SFP дозволяє операторам проводити закупівлі необхідного обладнання в міру появи нових користувачів. Модуль 10 Gigabit Ethernet MDA підтримує програмний вибір типу фізичного рівня LAN або WAN. Багатошвидкісний модуль OC-3 / OC-12 MDA підтримує програмний вибір швидкості інтерфейсу для кожного порту окремо.

туннелирование послуг

Технологія flexible fast path forwarding дозволяє пристроям Alcatel-Lucent 7750 SR надавати будь-яку послугу на будь-якому порту. Провайдери послуг можуть вільно призначати порти доступу і організовувати необхідні тунелі для трафіку відповідно до запитів користувачів. Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє в рамках однієї мережі використовувати різні технології тунелювання: IP (GRE) і MPLS. Оператор має можливість переводити послуги з одного методу тунелювання на інший без порушення їх функціональності.

Фільтрація на рівні послуг

Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує списки контролю доступу (ACL) для кожної послуги або інтерфейсу. Можлива підтримка декількох тисяч ACL на інтерфейсі зі швидкістю до 10 Гбіт / с. ACL використовуються для безлічі мережевих додатків, в тому числі для забезпечення безпеки, запобігання атак типу «відмова в обслуговуванні» (DOS - denial of service), при пошуку і усунення несправностей, а також маршрутизації на основі політик. Застосування списків ACL для контролю вхідного і / або вихідного трафіку не позначається на продуктивності і якості обслуговування завдяки унікальній архітектурі маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR. Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує спеціальні лічильники ACL, які відстежують роботу фільтра при проходженні трафіку і ведення журналу ACL (ACL logging), що дозволяє реєструвати проходить трафік, що корисно при пошуку і усунення несправностей.

Якість послуг (QoS)

Технологія flexible fast path дозволяє маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати окремі черги для кожної послуги (servicebased queuing), при цьому кожна послуга зв'язується з каналом TDM на інтерфейсі SONET / SDH або значенням тега 802.1Q на інтерфейсі Ethernet. Трафік з вхідного інтерфейсу Alcatel-Lucent 7750 SR надходить в буфер, де вирівнюється (shaping) відповідно до параметрів, визначених договором на надання послуг (service level agreement - SLA). Як параметри використовуються узгоджена інформаційна швидкість (committed information rate - CIR), пікова інформаційна швидкість (peak information rate - PIR), максимально-допустимий розмір спалаху трафіку (maximum burst sizes - MBS).

Для багатоточкових, тобто більш складних, послуг маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR здійснює маркування пакетів на основі значень CIR / PIR і забезпечує дотримання цих параметрів для кожної адреси призначення і фільтра. Кожна послуга може використовувати кілька черг. Це дозволяє вирівнювати, маркувати і обмежувати інтенсивність трафіку кожного потоку. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує вирівнювання і обмеження інтенсивності для трафіку вихідних послуг.

Реалізація функцій QoS в Alcatel-Lucent 7750 SR масштабується на кілька тисяч послуг і дозволяє підтримувати до 8000 вхідних і 8000 вихідних черг на кожен MDA.

Облік і тарифікація

Можливість обслуговування черг для кожної окремої послуги (servicebased queuing), реалізована в маршрутизаторах Alcatel-Lucent 7750 SR на основі технології flexible fast path, включає апаратну підтримку збору повних і детальних статистичних даних.

Збір статистики поєднується з динамічним розподілом послуг (або потоків в рамках однієї послуги) між індивідуальними чергами, при цьому для кожної послуги використовуються власні лічильники статистики. Архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє одночасно збирати статистику для декількох тисяч послуг, а використання локального накопичувача дозволяє зберігати і використовувати статистику, зібрану в продовж декількох днів.

Для підтримки складних схем тарифікації, що враховують адреси джерела і приймача, Alcatel-Lucent 7750 SR ділить таблиці маршрутизації на тарифікаційні зони, забезпечуючи диференційований облік вартості.

Гарантія надання послуг та діагностика

Провайдерам послуг потрібні сучасні інструменти для впровадження і налагодження потенційно складних послуг VPN. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR доповнює стандартні утиліти IP і MPLS Ping і TraceRoute інструментами, які спеціально розроблені для діагностики і пошуку несправностей при наданні складних послуг. Для підтримки технологій віртуальних приватних мереж (VPN), стандартизацією яких займається IETF, в маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR були включені спеціальні утиліти OA & M і засоби діагностики послуг VPN. Для цілей діагностики Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує "віддзеркалення" послуг, причому ця функція виходить далеко за рамки звичайного "віддзеркалення" портів, яку можна зустріти на більшості маршрутизаторів.

Управління мережевими елементами і адміністрування

Управління маршрутизаторами Alcatel-Lucent 7750 SR здійснюється за допомогою повномасштабного, сервісно-орієнтованого програмного засобу управління Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM). Підтримуючи все так звані функції FCAPS: управління відмовами (fault), настройка конфігурації (configuration), облік (accounting), продуктивність (performance) і безпеку (security), додаток Alcatel-Lucent 5620 SAM являє собою систему управління елементами мережі, що дозволяє конфігурувати послуги "через кінця-в-кінець" використовуючи інтерактивні шаблони (wizard) або операції "point-and-click" без необхідності послідовної налаштування кожного окремого пристрою по всьому маршруту. Alcatel-Lucent 5620 SAM значно знижує трудомісткість управління мережею і скорочує ризики, типові при наданні комплексних послуг.

Мережеві додатки

Alcatel-Lucent 7750 SR надає найбільш повний набір функцій для сервіс-провайдерів, які прагнуть до впровадження сучасних послуг наступного покоління використовуючи масштабовану, керовану і прибуткову мережеву архітектуру IP / MPLS. Багатий набір функцій Alcatel-Lucent 7750 SR і найвища в галузі щільність, продуктивність і масштабованість дають можливість використовувати цей пристрій для самих різних додатків, перерахованих нижче.

VPN Рівня 2

Послугами корпоративних даних на другому рівні моделі OSI залишаються основним джерелом доходів для багатьох великих операторів. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR ідеально підходить для ефективної організації різноманітних послуг Рівня 2 поверх конвергентної інфраструктури IP / MPLS. В обладнанні Alcatel-Lucent 7750 SR використовуються проекти (draft) стандартів IETF pseudo-wire для надання послуг «точка-точка» для ATM, Frame Relay і Ethernet. Маршрутизатор 7750 SR також підтримує стандарт draft-ppvpn-yplsdp (раніше draft-lasserre-vkompella) для багатоточкових послуг Ethernet (VPLS / H-VPLS).

Послугами корпоративних даних зазвичай надаються відповідно до угоди про рівень якості обслуговування (SLA). Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR з архітектурою, оптимізованою для підтримки протоколів типу MPLS Fast Reroute, і підтримують новаторську технологію управління трафіком flexible fast path, забезпечують кожному користувачеві якість послуг (QoS) і доступність відповідно до SLA.

Оператори, які прагнуть розширити список послуг, що надаються Рівня 2 і включити в нього VPLS, знайдуть, що Alcatel-Lucent 7750 SR має достатню масштабованість, необхідної для розгортання великомасштабних, прибуткових багатоточкових послуг. Alcatel-Lucent 7750 SR включає набір унікальних інструментів OA & M, спеціально розроблених для ефективної підтримки масштабних багатоточкових послуг. Всі послуги Рівня 2, підтримувані пристроями Alcatel-Lucent 7750 SR, можуть підтримуватися, управлятися і тарифікуватися за допомогою Alcatel-Lucent 5620 SAM.

IP-VPN

Послуги IP-VPN, засновані на RFC-2547bis, набувають більшого значення, особливо для міжнародних мережевих операторів і замовників з великої, географічно розподіленої користувальницької базою. Послуги IP-VPN, які іноді називаються послугами VPRN (Virtual Private Routed Network - віртуальна приватна маршрутизациї мережу), дозволяють отримувати великі прибутки. У цьому випадку оператор бере на себе значну частину завдань, пов'язаних з управлінням та інтелектуальної маршрутизацією трафіку, що надходить з мережі замовника в мережу провайдера послуг. Архітектура RFC -547bis пред'являє до маршрутизаторів ряд унікальних вимог, особливо до масштабованості маршрутизації. Alcatel-Lucent 7750 SR повністю відповідає цим вимогам. Технологія flexible fast path підтримує обробку кількох тисяч VPRN зі швидкістю до 10 Гбіт / с. При цьому в кожній мережі VPRN можуть міститися багато сотень і навіть тисячі маршрутів. На рівні управління (control plane) Alcatel-Lucent 7750 SR може взаємодіяти з тисячами сусідів OSPF (OSPF neighbors) і BGP (BGP peers). Виключно висока масштабованість в поєднанні з підтримкою сучасних функцій (наприклад, multiple route reflector domains) дозволяє надавати послуги IP-VPN і доступ в Інтернет на базі єдиної інфраструктури IP / MPLS, максимально збільшуючи прибутковість мережі.

Високопродуктивна IP-маршрутизація

Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових виробників і все, що потрібно для провайдерів!

Сервісний маршрутизатор IP / MPLS з підтримкою широкого спектру послуг, таких як VPN 2-го і 3-го рівнів, VLL, IES (Internet Enhanced Service). Має високу продуктивність (до 400 Гбіт / с FullDuplex), масштабованість, щільністю портів, отказоустойчивостью.


Сервісний маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (Service Router) - це перший в галузі маршрутизатор IP / MPLS, спроектований і оптимізований для надання сучасних інтернет-послуг і послуг віртуальних приватних мереж (VPN). Є три моделі Alcatel-Lucent 7750 SR: з одним, чотирма і 12 слотами. Всі моделі мають широкий вибір інтерфейсів і відрізняються дуже високою щільністю портів і продуктивністю. Апаратна і програмна архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR спеціально спроектована для ефективної підтримки угод про гарантованій якості обслуговування (SLA). Alcatel-Lucent 7750 SR може використовуватися як потужний інтернет-маршрутизатор і як гнучка платформа для надання послуг.

послуги

Alcatel-Lucent 7750 SR з самого початку орієнтований на ефективну підтримку різноманітних високоприбуткових послуг. Основна відмінність Alcatel-Lucent 7750 SR від типового граничного інтернет-маршрутизатора полягає у глибокій інтеграції функцій, що відносяться до послуг, в його архітектуру. Це дозволяє маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати широкий асортимент послуг, включаючи базові:

 • Послуга розширеного доступу до послуг Інтернет (Internet Enhanced Service - IES).
 • Послуга точка-точка віртуальної приватної мережі Рівня 2 (virtual leased lines - VLL) для технологій ATM, Frame Relay, Ethernet.
 • Послуга многоточечной віртуальної приватної локальної мережі Рівня 2 (virtual private LAN service - VPLS).
 • Послуга маршрутизуються віртуальної приватної мережі Рівня 3, відповідно до Рекомендації RFC 2547bis (virtual private routed network - VPRN).

Alcatel-Lucent 7750 може підтримувати десятки тисяч індивідуальних послуг, гнучко використовуючи можливості тунелювання IP і MPLS з підтримкою якості обслуговування і збору статистики і тарифікації для кожної послуги.

виграшне рішення

В основі сервісного маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR лежить повністю програмований, гнучкий механізм швидкої пересилання пакетів (flexible fast path forwarding), реалізований на базі самої передової технології мережевих процесорних масивів (network processor array - NPA). Механізм дозволяє проводити глибокий аналіз і обробку пакетів зі швидкістю інтерфейсів до 10 Гбіт / с. Кожна мікросхема NPA складається з великого числа повністю програмованих процесорів, оптимізованих для швидкої обробки пакетів. NPA має значні переваги в порівнянні з альтернативними архітектурами, заснованими на інтегральних схемах ASIC, що мають обмежені функціональні можливості і не забезпечують необхідної гнучкості, і рішеннями на базі доступних на ринку мережевих процесорів, що мають недостатню продуктивність для обробки пакетів на швидкості 10 Гбіт / с, а також високу вартість.

Висока продуктивність і широка функціональність механізму flexible fast path дозволяє сервісним маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR поєднувати швидкодію і щільність портів, характерні для кращих комутаторів, з можливістю додавання нових сучасних послуг шляхом зміни програмного забезпечення маршрутизатора без заміни апаратної частини, і інтелектуальністю обробки пакетів, - якості, які необхідні в мережевій інфраструктурі IP / MPLS.

Надійність операторського класу

Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR задовольняє найсуворіші вимоги по надійності, які пред'являють до подібних пристроїв провайдери послуг. При розробці його апаратної і програмної архітектури було зроблено все можливе для мінімізації простоїв через несправність обладнання. Надійність і безперебійну роботу Alcatel-Lucent 7750 SR гарантують такі особливості архітектури:

 • Пасивна задня панель (backplane);
 • Резервування управління по схемі 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • Резервування комутаційної матриці за схемою 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • «М'яка деградація» комутаційної матриці (switch fabric graceful degradation);
 • Резервування 1: 1 для електроживлення, вентиляції;
 • Заміна всіх системних компонент без виключення живлення;
 • Захист модулів пам'яті від електромагнітного випромінювання (ECC memory protection);
 • Можливість об'єднання декількох паралельних каналів зв'язку між сервісними маршрутизаторами в групу LAG (Link Aggregation Groups - групи агрегації каналів);
 • Можливість використання декількох рівноцінних маршрутів для передачі трафіку між двома маршрутизаторами забезпечується функцією ECMP (Equal Cost Multipath Routing - використання безлічі рівноцінних маршрутів);
 • Перемикання на резервне з'єднання MPLS за менш ніж 50 мс забезпечується функцією MPLS FRR (MPLS fast reroute - швидка перемаршрутізація MPLS).

Щільність портів, продуктивність і масштабування

Alcatel-Lucent 7750 SR володіє найбільшою в галузі щільністю портів, продуктивністю і масштабованість, забезпечуючи рішення як існуючих, так і майбутніх завдань.

 • 12-ти слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (SR-12), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 400 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування). При цьому маршрутизатор займає всього одну третину монтажної стійки.
 • 7-й слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent7750 SR (SR-7), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 200 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування) при в исоте каркаса маршрутизатора в 8 одиниць (RU).
 • Модель з 4 слотами (SR-4) підтримує один модуль SF / CPM, з продуктивністю комутатора 120 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 6 одиниць (RU).
 • Модель з 1 слотом (SR-1) має продуктивність комутатора 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 1,5 одиниці (RU).

Alcatel-Lucent 7750 SR має найвищу в галузі щільністю інтерфейсів. Модель SR-12 підтримує 10 модулів введення / виведення (IOM), на кожному з яких встановлюється до 2-х адаптерів MDA (media dependent adapters). Моделі SR-7, SR-4 і SR-1 підтримують, відповідно, 6 модулів IOM (до 12-ти адаптерів MDA), 3 модуля IOM (до 6-ти адаптерів MDA) і 1 модуль IOM (до 2-х адаптерів MDA ). Продуктивність одного слота введення / виведення для всіх моделей становить 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) з можливістю нарощування до 40 Гбіт / с (також в режимі повного дуплексу) для моделей SR-4, SR-7 і SR-12. Нижче наведено типи адаптерів MDA, які підтримує маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR.

Займають половину слота і допускають заміну без виключення живлення, адаптери MDA дозволяють встановлювати в шасі Alcatel-Lucent 7750 SR інтерфейси різних типів в довільній комбінації. Компактні оптичні модулі SFP (small form-factor pluggable) збільшують гнучкість, дозволяючи вибирати необхідний тип оптичного середовища для кожного порту окремо. Застосування змінних модулів MDA і SFP дозволяє операторам проводити закупівлі необхідного обладнання в міру появи нових користувачів. Модуль 10 Gigabit Ethernet MDA підтримує програмний вибір типу фізичного рівня LAN або WAN. Багатошвидкісний модуль OC-3 / OC-12 MDA підтримує програмний вибір швидкості інтерфейсу для кожного порту окремо.

туннелирование послуг

Технологія flexible fast path forwarding дозволяє пристроям Alcatel-Lucent 7750 SR надавати будь-яку послугу на будь-якому порту. Провайдери послуг можуть вільно призначати порти доступу і організовувати необхідні тунелі для трафіку відповідно до запитів користувачів. Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє в рамках однієї мережі використовувати різні технології тунелювання: IP (GRE) і MPLS. Оператор має можливість переводити послуги з одного методу тунелювання на інший без порушення їх функціональності.

Фільтрація на рівні послуг

Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує списки контролю доступу (ACL) для кожної послуги або інтерфейсу. Можлива підтримка декількох тисяч ACL на інтерфейсі зі швидкістю до 10 Гбіт / с. ACL використовуються для безлічі мережевих додатків, в тому числі для забезпечення безпеки, запобігання атак типу «відмова в обслуговуванні» (DOS - denial of service), при пошуку і усунення несправностей, а також маршрутизації на основі політик. Застосування списків ACL для контролю вхідного і / або вихідного трафіку не позначається на продуктивності і якості обслуговування завдяки унікальній архітектурі маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR. Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує спеціальні лічильники ACL, які відстежують роботу фільтра при проходженні трафіку і ведення журналу ACL (ACL logging), що дозволяє реєструвати проходить трафік, що корисно при пошуку і усунення несправностей.

Якість послуг (QoS)

Технологія flexible fast path дозволяє маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати окремі черги для кожної послуги (servicebased queuing), при цьому кожна послуга зв'язується з каналом TDM на інтерфейсі SONET / SDH або значенням тега 802.1Q на інтерфейсі Ethernet. Трафік з вхідного інтерфейсу Alcatel-Lucent 7750 SR надходить в буфер, де вирівнюється (shaping) відповідно до параметрів, визначених договором на надання послуг (service level agreement - SLA). Як параметри використовуються узгоджена інформаційна швидкість (committed information rate - CIR), пікова інформаційна швидкість (peak information rate - PIR), максимально-допустимий розмір спалаху трафіку (maximum burst sizes - MBS).

Для багатоточкових, тобто більш складних, послуг маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR здійснює маркування пакетів на основі значень CIR / PIR і забезпечує дотримання цих параметрів для кожної адреси призначення і фільтра. Кожна послуга може використовувати кілька черг. Це дозволяє вирівнювати, маркувати і обмежувати інтенсивність трафіку кожного потоку. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує вирівнювання і обмеження інтенсивності для трафіку вихідних послуг.

Реалізація функцій QoS в Alcatel-Lucent 7750 SR масштабується на кілька тисяч послуг і дозволяє підтримувати до 8000 вхідних і 8000 вихідних черг на кожен MDA.

Облік і тарифікація

Можливість обслуговування черг для кожної окремої послуги (servicebased queuing), реалізована в маршрутизаторах Alcatel-Lucent 7750 SR на основі технології flexible fast path, включає апаратну підтримку збору повних і детальних статистичних даних.

Збір статистики поєднується з динамічним розподілом послуг (або потоків в рамках однієї послуги) між індивідуальними чергами, при цьому для кожної послуги використовуються власні лічильники статистики. Архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє одночасно збирати статистику для декількох тисяч послуг, а використання локального накопичувача дозволяє зберігати і використовувати статистику, зібрану в продовж декількох днів.

Для підтримки складних схем тарифікації, що враховують адреси джерела і приймача, Alcatel-Lucent 7750 SR ділить таблиці маршрутизації на тарифікаційні зони, забезпечуючи диференційований облік вартості.

Гарантія надання послуг та діагностика

Провайдерам послуг потрібні сучасні інструменти для впровадження і налагодження потенційно складних послуг VPN. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR доповнює стандартні утиліти IP і MPLS Ping і TraceRoute інструментами, які спеціально розроблені для діагностики і пошуку несправностей при наданні складних послуг. Для підтримки технологій віртуальних приватних мереж (VPN), стандартизацією яких займається IETF, в маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR були включені спеціальні утиліти OA & M і засоби діагностики послуг VPN. Для цілей діагностики Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує "віддзеркалення" послуг, причому ця функція виходить далеко за рамки звичайного "віддзеркалення" портів, яку можна зустріти на більшості маршрутизаторів.

Управління мережевими елементами і адміністрування

Управління маршрутизаторами Alcatel-Lucent 7750 SR здійснюється за допомогою повномасштабного, сервісно-орієнтованого програмного засобу управління Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM). Підтримуючи все так звані функції FCAPS: управління відмовами (fault), настройка конфігурації (configuration), облік (accounting), продуктивність (performance) і безпеку (security), додаток Alcatel-Lucent 5620 SAM являє собою систему управління елементами мережі, що дозволяє конфігурувати послуги "через кінця-в-кінець" використовуючи інтерактивні шаблони (wizard) або операції "point-and-click" без необхідності послідовної налаштування кожного окремого пристрою по всьому маршруту. Alcatel-Lucent 5620 SAM значно знижує трудомісткість управління мережею і скорочує ризики, типові при наданні комплексних послуг.

Мережеві додатки

Alcatel-Lucent 7750 SR надає найбільш повний набір функцій для сервіс-провайдерів, які прагнуть до впровадження сучасних послуг наступного покоління використовуючи масштабовану, керовану і прибуткову мережеву архітектуру IP / MPLS. Багатий набір функцій Alcatel-Lucent 7750 SR і найвища в галузі щільність, продуктивність і масштабованість дають можливість використовувати цей пристрій для самих різних додатків, перерахованих нижче.

VPN Рівня 2

Послугами корпоративних даних на другому рівні моделі OSI залишаються основним джерелом доходів для багатьох великих операторів. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR ідеально підходить для ефективної організації різноманітних послуг Рівня 2 поверх конвергентної інфраструктури IP / MPLS. В обладнанні Alcatel-Lucent 7750 SR використовуються проекти (draft) стандартів IETF pseudo-wire для надання послуг «точка-точка» для ATM, Frame Relay і Ethernet. Маршрутизатор 7750 SR також підтримує стандарт draft-ppvpn-yplsdp (раніше draft-lasserre-vkompella) для багатоточкових послуг Ethernet (VPLS / H-VPLS).

Послугами корпоративних даних зазвичай надаються відповідно до угоди про рівень якості обслуговування (SLA). Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR з архітектурою, оптимізованою для підтримки протоколів типу MPLS Fast Reroute, і підтримують новаторську технологію управління трафіком flexible fast path, забезпечують кожному користувачеві якість послуг (QoS) і доступність відповідно до SLA.

Оператори, які прагнуть розширити список послуг, що надаються Рівня 2 і включити в нього VPLS, знайдуть, що Alcatel-Lucent 7750 SR має достатню масштабованість, необхідної для розгортання великомасштабних, прибуткових багатоточкових послуг. Alcatel-Lucent 7750 SR включає набір унікальних інструментів OA & M, спеціально розроблених для ефективної підтримки масштабних багатоточкових послуг. Всі послуги Рівня 2, підтримувані пристроями Alcatel-Lucent 7750 SR, можуть підтримуватися, управлятися і тарифікуватися за допомогою Alcatel-Lucent 5620 SAM.

IP-VPN

Послуги IP-VPN, засновані на RFC-2547bis, набувають більшого значення, особливо для міжнародних мережевих операторів і замовників з великої, географічно розподіленої користувальницької базою. Послуги IP-VPN, які іноді називаються послугами VPRN (Virtual Private Routed Network - віртуальна приватна маршрутизациї мережу), дозволяють отримувати великі прибутки. У цьому випадку оператор бере на себе значну частину завдань, пов'язаних з управлінням та інтелектуальної маршрутизацією трафіку, що надходить з мережі замовника в мережу провайдера послуг. Архітектура RFC -547bis пред'являє до маршрутизаторів ряд унікальних вимог, особливо до масштабованості маршрутизації. Alcatel-Lucent 7750 SR повністю відповідає цим вимогам. Технологія flexible fast path підтримує обробку кількох тисяч VPRN зі швидкістю до 10 Гбіт / с. При цьому в кожній мережі VPRN можуть міститися багато сотень і навіть тисячі маршрутів. На рівні управління (control plane) Alcatel-Lucent 7750 SR може взаємодіяти з тисячами сусідів OSPF (OSPF neighbors) і BGP (BGP peers). Виключно висока масштабованість в поєднанні з підтримкою сучасних функцій (наприклад, multiple route reflector domains) дозволяє надавати послуги IP-VPN і доступ в Інтернет на базі єдиної інфраструктури IP / MPLS, максимально збільшуючи прибутковість мережі.

Високопродуктивна IP-маршрутизація

Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових виробників і все, що потрібно для провайдерів!

Сервісний маршрутизатор IP / MPLS з підтримкою широкого спектру послуг, таких як VPN 2-го і 3-го рівнів, VLL, IES (Internet Enhanced Service). Має високу продуктивність (до 400 Гбіт / с FullDuplex), масштабованість, щільністю портів, отказоустойчивостью.


Сервісний маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (Service Router) - це перший в галузі маршрутизатор IP / MPLS, спроектований і оптимізований для надання сучасних інтернет-послуг і послуг віртуальних приватних мереж (VPN). Є три моделі Alcatel-Lucent 7750 SR: з одним, чотирма і 12 слотами. Всі моделі мають широкий вибір інтерфейсів і відрізняються дуже високою щільністю портів і продуктивністю. Апаратна і програмна архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR спеціально спроектована для ефективної підтримки угод про гарантованій якості обслуговування (SLA). Alcatel-Lucent 7750 SR може використовуватися як потужний інтернет-маршрутизатор і як гнучка платформа для надання послуг.

послуги

Alcatel-Lucent 7750 SR з самого початку орієнтований на ефективну підтримку різноманітних високоприбуткових послуг. Основна відмінність Alcatel-Lucent 7750 SR від типового граничного інтернет-маршрутизатора полягає у глибокій інтеграції функцій, що відносяться до послуг, в його архітектуру. Це дозволяє маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати широкий асортимент послуг, включаючи базові:

 • Послуга розширеного доступу до послуг Інтернет (Internet Enhanced Service - IES).
 • Послуга точка-точка віртуальної приватної мережі Рівня 2 (virtual leased lines - VLL) для технологій ATM, Frame Relay, Ethernet.
 • Послуга многоточечной віртуальної приватної локальної мережі Рівня 2 (virtual private LAN service - VPLS).
 • Послуга маршрутизуються віртуальної приватної мережі Рівня 3, відповідно до Рекомендації RFC 2547bis (virtual private routed network - VPRN).

Alcatel-Lucent 7750 може підтримувати десятки тисяч індивідуальних послуг, гнучко використовуючи можливості тунелювання IP і MPLS з підтримкою якості обслуговування і збору статистики і тарифікації для кожної послуги.

виграшне рішення

В основі сервісного маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR лежить повністю програмований, гнучкий механізм швидкої пересилання пакетів (flexible fast path forwarding), реалізований на базі самої передової технології мережевих процесорних масивів (network processor array - NPA). Механізм дозволяє проводити глибокий аналіз і обробку пакетів зі швидкістю інтерфейсів до 10 Гбіт / с. Кожна мікросхема NPA складається з великого числа повністю програмованих процесорів, оптимізованих для швидкої обробки пакетів. NPA має значні переваги в порівнянні з альтернативними архітектурами, заснованими на інтегральних схемах ASIC, що мають обмежені функціональні можливості і не забезпечують необхідної гнучкості, і рішеннями на базі доступних на ринку мережевих процесорів, що мають недостатню продуктивність для обробки пакетів на швидкості 10 Гбіт / с, а також високу вартість.

Висока продуктивність і широка функціональність механізму flexible fast path дозволяє сервісним маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR поєднувати швидкодію і щільність портів, характерні для кращих комутаторів, з можливістю додавання нових сучасних послуг шляхом зміни програмного забезпечення маршрутизатора без заміни апаратної частини, і інтелектуальністю обробки пакетів, - якості, які необхідні в мережевій інфраструктурі IP / MPLS.

Надійність операторського класу

Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR задовольняє найсуворіші вимоги по надійності, які пред'являють до подібних пристроїв провайдери послуг. При розробці його апаратної і програмної архітектури було зроблено все можливе для мінімізації простоїв через несправність обладнання. Надійність і безперебійну роботу Alcatel-Lucent 7750 SR гарантують такі особливості архітектури:

 • Пасивна задня панель (backplane);
 • Резервування управління по схемі 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • Резервування комутаційної матриці за схемою 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • «М'яка деградація» комутаційної матриці (switch fabric graceful degradation);
 • Резервування 1: 1 для електроживлення, вентиляції;
 • Заміна всіх системних компонент без виключення живлення;
 • Захист модулів пам'яті від електромагнітного випромінювання (ECC memory protection);
 • Можливість об'єднання декількох паралельних каналів зв'язку між сервісними маршрутизаторами в групу LAG (Link Aggregation Groups - групи агрегації каналів);
 • Можливість використання декількох рівноцінних маршрутів для передачі трафіку між двома маршрутизаторами забезпечується функцією ECMP (Equal Cost Multipath Routing - використання безлічі рівноцінних маршрутів);
 • Перемикання на резервне з'єднання MPLS за менш ніж 50 мс забезпечується функцією MPLS FRR (MPLS fast reroute - швидка перемаршрутізація MPLS).

Щільність портів, продуктивність і масштабування

Alcatel-Lucent 7750 SR володіє найбільшою в галузі щільністю портів, продуктивністю і масштабованість, забезпечуючи рішення як існуючих, так і майбутніх завдань.

 • 12-ти слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (SR-12), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 400 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування). При цьому маршрутизатор займає всього одну третину монтажної стійки.
 • 7-й слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent7750 SR (SR-7), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 200 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування) при в исоте каркаса маршрутизатора в 8 одиниць (RU).
 • Модель з 4 слотами (SR-4) підтримує один модуль SF / CPM, з продуктивністю комутатора 120 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 6 одиниць (RU).
 • Модель з 1 слотом (SR-1) має продуктивність комутатора 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 1,5 одиниці (RU).

Alcatel-Lucent 7750 SR має найвищу в галузі щільністю інтерфейсів. Модель SR-12 підтримує 10 модулів введення / виведення (IOM), на кожному з яких встановлюється до 2-х адаптерів MDA (media dependent adapters). Моделі SR-7, SR-4 і SR-1 підтримують, відповідно, 6 модулів IOM (до 12-ти адаптерів MDA), 3 модуля IOM (до 6-ти адаптерів MDA) і 1 модуль IOM (до 2-х адаптерів MDA ). Продуктивність одного слота введення / виведення для всіх моделей становить 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) з можливістю нарощування до 40 Гбіт / с (також в режимі повного дуплексу) для моделей SR-4, SR-7 і SR-12. Нижче наведено типи адаптерів MDA, які підтримує маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR.

Займають половину слота і допускають заміну без виключення живлення, адаптери MDA дозволяють встановлювати в шасі Alcatel-Lucent 7750 SR інтерфейси різних типів в довільній комбінації. Компактні оптичні модулі SFP (small form-factor pluggable) збільшують гнучкість, дозволяючи вибирати необхідний тип оптичного середовища для кожного порту окремо. Застосування змінних модулів MDA і SFP дозволяє операторам проводити закупівлі необхідного обладнання в міру появи нових користувачів. Модуль 10 Gigabit Ethernet MDA підтримує програмний вибір типу фізичного рівня LAN або WAN. Багатошвидкісний модуль OC-3 / OC-12 MDA підтримує програмний вибір швидкості інтерфейсу для кожного порту окремо.

туннелирование послуг

Технологія flexible fast path forwarding дозволяє пристроям Alcatel-Lucent 7750 SR надавати будь-яку послугу на будь-якому порту. Провайдери послуг можуть вільно призначати порти доступу і організовувати необхідні тунелі для трафіку відповідно до запитів користувачів. Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє в рамках однієї мережі використовувати різні технології тунелювання: IP (GRE) і MPLS. Оператор має можливість переводити послуги з одного методу тунелювання на інший без порушення їх функціональності.

Фільтрація на рівні послуг

Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує списки контролю доступу (ACL) для кожної послуги або інтерфейсу. Можлива підтримка декількох тисяч ACL на інтерфейсі зі швидкістю до 10 Гбіт / с. ACL використовуються для безлічі мережевих додатків, в тому числі для забезпечення безпеки, запобігання атак типу «відмова в обслуговуванні» (DOS - denial of service), при пошуку і усунення несправностей, а також маршрутизації на основі політик. Застосування списків ACL для контролю вхідного і / або вихідного трафіку не позначається на продуктивності і якості обслуговування завдяки унікальній архітектурі маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR. Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує спеціальні лічильники ACL, які відстежують роботу фільтра при проходженні трафіку і ведення журналу ACL (ACL logging), що дозволяє реєструвати проходить трафік, що корисно при пошуку і усунення несправностей.

Якість послуг (QoS)

Технологія flexible fast path дозволяє маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати окремі черги для кожної послуги (servicebased queuing), при цьому кожна послуга зв'язується з каналом TDM на інтерфейсі SONET / SDH або значенням тега 802.1Q на інтерфейсі Ethernet. Трафік з вхідного інтерфейсу Alcatel-Lucent 7750 SR надходить в буфер, де вирівнюється (shaping) відповідно до параметрів, визначених договором на надання послуг (service level agreement - SLA). Як параметри використовуються узгоджена інформаційна швидкість (committed information rate - CIR), пікова інформаційна швидкість (peak information rate - PIR), максимально-допустимий розмір спалаху трафіку (maximum burst sizes - MBS).

Для багатоточкових, тобто більш складних, послуг маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR здійснює маркування пакетів на основі значень CIR / PIR і забезпечує дотримання цих параметрів для кожної адреси призначення і фільтра. Кожна послуга може використовувати кілька черг. Це дозволяє вирівнювати, маркувати і обмежувати інтенсивність трафіку кожного потоку. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує вирівнювання і обмеження інтенсивності для трафіку вихідних послуг.

Реалізація функцій QoS в Alcatel-Lucent 7750 SR масштабується на кілька тисяч послуг і дозволяє підтримувати до 8000 вхідних і 8000 вихідних черг на кожен MDA.

Облік і тарифікація

Можливість обслуговування черг для кожної окремої послуги (servicebased queuing), реалізована в маршрутизаторах Alcatel-Lucent 7750 SR на основі технології flexible fast path, включає апаратну підтримку збору повних і детальних статистичних даних.

Збір статистики поєднується з динамічним розподілом послуг (або потоків в рамках однієї послуги) між індивідуальними чергами, при цьому для кожної послуги використовуються власні лічильники статистики. Архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє одночасно збирати статистику для декількох тисяч послуг, а використання локального накопичувача дозволяє зберігати і використовувати статистику, зібрану в продовж декількох днів.

Для підтримки складних схем тарифікації, що враховують адреси джерела і приймача, Alcatel-Lucent 7750 SR ділить таблиці маршрутизації на тарифікаційні зони, забезпечуючи диференційований облік вартості.

Гарантія надання послуг та діагностика

Провайдерам послуг потрібні сучасні інструменти для впровадження і налагодження потенційно складних послуг VPN. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR доповнює стандартні утиліти IP і MPLS Ping і TraceRoute інструментами, які спеціально розроблені для діагностики і пошуку несправностей при наданні складних послуг. Для підтримки технологій віртуальних приватних мереж (VPN), стандартизацією яких займається IETF, в маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR були включені спеціальні утиліти OA & M і засоби діагностики послуг VPN. Для цілей діагностики Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує "віддзеркалення" послуг, причому ця функція виходить далеко за рамки звичайного "віддзеркалення" портів, яку можна зустріти на більшості маршрутизаторів.

Управління мережевими елементами і адміністрування

Управління маршрутизаторами Alcatel-Lucent 7750 SR здійснюється за допомогою повномасштабного, сервісно-орієнтованого програмного засобу управління Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM). Підтримуючи все так звані функції FCAPS: управління відмовами (fault), настройка конфігурації (configuration), облік (accounting), продуктивність (performance) і безпеку (security), додаток Alcatel-Lucent 5620 SAM являє собою систему управління елементами мережі, що дозволяє конфігурувати послуги "через кінця-в-кінець" використовуючи інтерактивні шаблони (wizard) або операції "point-and-click" без необхідності послідовної налаштування кожного окремого пристрою по всьому маршруту. Alcatel-Lucent 5620 SAM значно знижує трудомісткість управління мережею і скорочує ризики, типові при наданні комплексних послуг.

Мережеві додатки

Alcatel-Lucent 7750 SR надає найбільш повний набір функцій для сервіс-провайдерів, які прагнуть до впровадження сучасних послуг наступного покоління використовуючи масштабовану, керовану і прибуткову мережеву архітектуру IP / MPLS. Багатий набір функцій Alcatel-Lucent 7750 SR і найвища в галузі щільність, продуктивність і масштабованість дають можливість використовувати цей пристрій для самих різних додатків, перерахованих нижче.

VPN Рівня 2

Послугами корпоративних даних на другому рівні моделі OSI залишаються основним джерелом доходів для багатьох великих операторів. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR ідеально підходить для ефективної організації різноманітних послуг Рівня 2 поверх конвергентної інфраструктури IP / MPLS. В обладнанні Alcatel-Lucent 7750 SR використовуються проекти (draft) стандартів IETF pseudo-wire для надання послуг «точка-точка» для ATM, Frame Relay і Ethernet. Маршрутизатор 7750 SR також підтримує стандарт draft-ppvpn-yplsdp (раніше draft-lasserre-vkompella) для багатоточкових послуг Ethernet (VPLS / H-VPLS).

Послугами корпоративних даних зазвичай надаються відповідно до угоди про рівень якості обслуговування (SLA). Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR з архітектурою, оптимізованою для підтримки протоколів типу MPLS Fast Reroute, і підтримують новаторську технологію управління трафіком flexible fast path, забезпечують кожному користувачеві якість послуг (QoS) і доступність відповідно до SLA.

Оператори, які прагнуть розширити список послуг, що надаються Рівня 2 і включити в нього VPLS, знайдуть, що Alcatel-Lucent 7750 SR має достатню масштабованість, необхідної для розгортання великомасштабних, прибуткових багатоточкових послуг. Alcatel-Lucent 7750 SR включає набір унікальних інструментів OA & M, спеціально розроблених для ефективної підтримки масштабних багатоточкових послуг. Всі послуги Рівня 2, підтримувані пристроями Alcatel-Lucent 7750 SR, можуть підтримуватися, управлятися і тарифікуватися за допомогою Alcatel-Lucent 5620 SAM.

IP-VPN

Послуги IP-VPN, засновані на RFC-2547bis, набувають більшого значення, особливо для міжнародних мережевих операторів і замовників з великої, географічно розподіленої користувальницької базою. Послуги IP-VPN, які іноді називаються послугами VPRN (Virtual Private Routed Network - віртуальна приватна маршрутизациї мережу), дозволяють отримувати великі прибутки. У цьому випадку оператор бере на себе значну частину завдань, пов'язаних з управлінням та інтелектуальної маршрутизацією трафіку, що надходить з мережі замовника в мережу провайдера послуг. Архітектура RFC -547bis пред'являє до маршрутизаторів ряд унікальних вимог, особливо до масштабованості маршрутизації. Alcatel-Lucent 7750 SR повністю відповідає цим вимогам. Технологія flexible fast path підтримує обробку кількох тисяч VPRN зі швидкістю до 10 Гбіт / с. При цьому в кожній мережі VPRN можуть міститися багато сотень і навіть тисячі маршрутів. На рівні управління (control plane) Alcatel-Lucent 7750 SR може взаємодіяти з тисячами сусідів OSPF (OSPF neighbors) і BGP (BGP peers). Виключно висока масштабованість в поєднанні з підтримкою сучасних функцій (наприклад, multiple route reflector domains) дозволяє надавати послуги IP-VPN і доступ в Інтернет на базі єдиної інфраструктури IP / MPLS, максимально збільшуючи прибутковість мережі.

Високопродуктивна IP-маршрутизація

Alcatel-Lucent 7750 | Магістральні маршрутизатори | OmniLink - мережеве обладнання провідних світових виробників і все, що потрібно для провайдерів!

Сервісний маршрутизатор IP / MPLS з підтримкою широкого спектру послуг, таких як VPN 2-го і 3-го рівнів, VLL, IES (Internet Enhanced Service). Має високу продуктивність (до 400 Гбіт / с FullDuplex), масштабованість, щільністю портів, отказоустойчивостью.


Сервісний маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (Service Router) - це перший в галузі маршрутизатор IP / MPLS, спроектований і оптимізований для надання сучасних інтернет-послуг і послуг віртуальних приватних мереж (VPN). Є три моделі Alcatel-Lucent 7750 SR: з одним, чотирма і 12 слотами. Всі моделі мають широкий вибір інтерфейсів і відрізняються дуже високою щільністю портів і продуктивністю. Апаратна і програмна архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR спеціально спроектована для ефективної підтримки угод про гарантованій якості обслуговування (SLA). Alcatel-Lucent 7750 SR може використовуватися як потужний інтернет-маршрутизатор і як гнучка платформа для надання послуг.

послуги

Alcatel-Lucent 7750 SR з самого початку орієнтований на ефективну підтримку різноманітних високоприбуткових послуг. Основна відмінність Alcatel-Lucent 7750 SR від типового граничного інтернет-маршрутизатора полягає у глибокій інтеграції функцій, що відносяться до послуг, в його архітектуру. Це дозволяє маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати широкий асортимент послуг, включаючи базові:

 • Послуга розширеного доступу до послуг Інтернет (Internet Enhanced Service - IES).
 • Послуга точка-точка віртуальної приватної мережі Рівня 2 (virtual leased lines - VLL) для технологій ATM, Frame Relay, Ethernet.
 • Послуга многоточечной віртуальної приватної локальної мережі Рівня 2 (virtual private LAN service - VPLS).
 • Послуга маршрутизуються віртуальної приватної мережі Рівня 3, відповідно до Рекомендації RFC 2547bis (virtual private routed network - VPRN).

Alcatel-Lucent 7750 може підтримувати десятки тисяч індивідуальних послуг, гнучко використовуючи можливості тунелювання IP і MPLS з підтримкою якості обслуговування і збору статистики і тарифікації для кожної послуги.

виграшне рішення

В основі сервісного маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR лежить повністю програмований, гнучкий механізм швидкої пересилання пакетів (flexible fast path forwarding), реалізований на базі самої передової технології мережевих процесорних масивів (network processor array - NPA). Механізм дозволяє проводити глибокий аналіз і обробку пакетів зі швидкістю інтерфейсів до 10 Гбіт / с. Кожна мікросхема NPA складається з великого числа повністю програмованих процесорів, оптимізованих для швидкої обробки пакетів. NPA має значні переваги в порівнянні з альтернативними архітектурами, заснованими на інтегральних схемах ASIC, що мають обмежені функціональні можливості і не забезпечують необхідної гнучкості, і рішеннями на базі доступних на ринку мережевих процесорів, що мають недостатню продуктивність для обробки пакетів на швидкості 10 Гбіт / с, а також високу вартість.

Висока продуктивність і широка функціональність механізму flexible fast path дозволяє сервісним маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR поєднувати швидкодію і щільність портів, характерні для кращих комутаторів, з можливістю додавання нових сучасних послуг шляхом зміни програмного забезпечення маршрутизатора без заміни апаратної частини, і інтелектуальністю обробки пакетів, - якості, які необхідні в мережевій інфраструктурі IP / MPLS.

Надійність операторського класу

Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR задовольняє найсуворіші вимоги по надійності, які пред'являють до подібних пристроїв провайдери послуг. При розробці його апаратної і програмної архітектури було зроблено все можливе для мінімізації простоїв через несправність обладнання. Надійність і безперебійну роботу Alcatel-Lucent 7750 SR гарантують такі особливості архітектури:

 • Пасивна задня панель (backplane);
 • Резервування управління по схемі 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • Резервування комутаційної матриці за схемою 1: 1 (для каркасів з 7 і 12 слотами);
 • «М'яка деградація» комутаційної матриці (switch fabric graceful degradation);
 • Резервування 1: 1 для електроживлення, вентиляції;
 • Заміна всіх системних компонент без виключення живлення;
 • Захист модулів пам'яті від електромагнітного випромінювання (ECC memory protection);
 • Можливість об'єднання декількох паралельних каналів зв'язку між сервісними маршрутизаторами в групу LAG (Link Aggregation Groups - групи агрегації каналів);
 • Можливість використання декількох рівноцінних маршрутів для передачі трафіку між двома маршрутизаторами забезпечується функцією ECMP (Equal Cost Multipath Routing - використання безлічі рівноцінних маршрутів);
 • Перемикання на резервне з'єднання MPLS за менш ніж 50 мс забезпечується функцією MPLS FRR (MPLS fast reroute - швидка перемаршрутізація MPLS).

Щільність портів, продуктивність і масштабування

Alcatel-Lucent 7750 SR володіє найбільшою в галузі щільністю портів, продуктивністю і масштабованість, забезпечуючи рішення як існуючих, так і майбутніх завдань.

 • 12-ти слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR (SR-12), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 400 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування). При цьому маршрутизатор займає всього одну третину монтажної стійки.
 • 7-й слотовий маршрутизатор Alcatel-Lucent7750 SR (SR-7), підтримує один або два модулі управління і комутації SF / CPM, які забезпечують швидкодію комутатора 200 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу і з урахуванням резервування) при в исоте каркаса маршрутизатора в 8 одиниць (RU).
 • Модель з 4 слотами (SR-4) підтримує один модуль SF / CPM, з продуктивністю комутатора 120 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 6 одиниць (RU).
 • Модель з 1 слотом (SR-1) має продуктивність комутатора 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) при висоті каркаса в 1,5 одиниці (RU).

Alcatel-Lucent 7750 SR має найвищу в галузі щільністю інтерфейсів. Модель SR-12 підтримує 10 модулів введення / виведення (IOM), на кожному з яких встановлюється до 2-х адаптерів MDA (media dependent adapters). Моделі SR-7, SR-4 і SR-1 підтримують, відповідно, 6 модулів IOM (до 12-ти адаптерів MDA), 3 модуля IOM (до 6-ти адаптерів MDA) і 1 модуль IOM (до 2-х адаптерів MDA ). Продуктивність одного слота введення / виведення для всіх моделей становить 20 Гбіт / с (в режимі повного дуплексу) з можливістю нарощування до 40 Гбіт / с (також в режимі повного дуплексу) для моделей SR-4, SR-7 і SR-12. Нижче наведено типи адаптерів MDA, які підтримує маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR.

Займають половину слота і допускають заміну без виключення живлення, адаптери MDA дозволяють встановлювати в шасі Alcatel-Lucent 7750 SR інтерфейси різних типів в довільній комбінації. Компактні оптичні модулі SFP (small form-factor pluggable) збільшують гнучкість, дозволяючи вибирати необхідний тип оптичного середовища для кожного порту окремо. Застосування змінних модулів MDA і SFP дозволяє операторам проводити закупівлі необхідного обладнання в міру появи нових користувачів. Модуль 10 Gigabit Ethernet MDA підтримує програмний вибір типу фізичного рівня LAN або WAN. Багатошвидкісний модуль OC-3 / OC-12 MDA підтримує програмний вибір швидкості інтерфейсу для кожного порту окремо.

туннелирование послуг

Технологія flexible fast path forwarding дозволяє пристроям Alcatel-Lucent 7750 SR надавати будь-яку послугу на будь-якому порту. Провайдери послуг можуть вільно призначати порти доступу і організовувати необхідні тунелі для трафіку відповідно до запитів користувачів. Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє в рамках однієї мережі використовувати різні технології тунелювання: IP (GRE) і MPLS. Оператор має можливість переводити послуги з одного методу тунелювання на інший без порушення їх функціональності.

Фільтрація на рівні послуг

Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує списки контролю доступу (ACL) для кожної послуги або інтерфейсу. Можлива підтримка декількох тисяч ACL на інтерфейсі зі швидкістю до 10 Гбіт / с. ACL використовуються для безлічі мережевих додатків, в тому числі для забезпечення безпеки, запобігання атак типу «відмова в обслуговуванні» (DOS - denial of service), при пошуку і усунення несправностей, а також маршрутизації на основі політик. Застосування списків ACL для контролю вхідного і / або вихідного трафіку не позначається на продуктивності і якості обслуговування завдяки унікальній архітектурі маршрутизатора Alcatel-Lucent 7750 SR. Alcatel-Lucent 7750 SR підтримує спеціальні лічильники ACL, які відстежують роботу фільтра при проходженні трафіку і ведення журналу ACL (ACL logging), що дозволяє реєструвати проходить трафік, що корисно при пошуку і усунення несправностей.

Якість послуг (QoS)

Технологія flexible fast path дозволяє маршрутизаторів Alcatel-Lucent 7750 SR підтримувати окремі черги для кожної послуги (servicebased queuing), при цьому кожна послуга зв'язується з каналом TDM на інтерфейсі SONET / SDH або значенням тега 802.1Q на інтерфейсі Ethernet. Трафік з вхідного інтерфейсу Alcatel-Lucent 7750 SR надходить в буфер, де вирівнюється (shaping) відповідно до параметрів, визначених договором на надання послуг (service level agreement - SLA). Як параметри використовуються узгоджена інформаційна швидкість (committed information rate - CIR), пікова інформаційна швидкість (peak information rate - PIR), максимально-допустимий розмір спалаху трафіку (maximum burst sizes - MBS).

Для багатоточкових, тобто більш складних, послуг маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR здійснює маркування пакетів на основі значень CIR / PIR і забезпечує дотримання цих параметрів для кожної адреси призначення і фільтра. Кожна послуга може використовувати кілька черг. Це дозволяє вирівнювати, маркувати і обмежувати інтенсивність трафіку кожного потоку. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує вирівнювання і обмеження інтенсивності для трафіку вихідних послуг.

Реалізація функцій QoS в Alcatel-Lucent 7750 SR масштабується на кілька тисяч послуг і дозволяє підтримувати до 8000 вхідних і 8000 вихідних черг на кожен MDA.

Облік і тарифікація

Можливість обслуговування черг для кожної окремої послуги (servicebased queuing), реалізована в маршрутизаторах Alcatel-Lucent 7750 SR на основі технології flexible fast path, включає апаратну підтримку збору повних і детальних статистичних даних.

Збір статистики поєднується з динамічним розподілом послуг (або потоків в рамках однієї послуги) між індивідуальними чергами, при цьому для кожної послуги використовуються власні лічильники статистики. Архітектура Alcatel-Lucent 7750 SR дозволяє одночасно збирати статистику для декількох тисяч послуг, а використання локального накопичувача дозволяє зберігати і використовувати статистику, зібрану в продовж декількох днів.

Для підтримки складних схем тарифікації, що враховують адреси джерела і приймача, Alcatel-Lucent 7750 SR ділить таблиці маршрутизації на тарифікаційні зони, забезпечуючи диференційований облік вартості.

Гарантія надання послуг та діагностика

Провайдерам послуг потрібні сучасні інструменти для впровадження і налагодження потенційно складних послуг VPN. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR доповнює стандартні утиліти IP і MPLS Ping і TraceRoute інструментами, які спеціально розроблені для діагностики і пошуку несправностей при наданні складних послуг. Для підтримки технологій віртуальних приватних мереж (VPN), стандартизацією яких займається IETF, в маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR були включені спеціальні утиліти OA & M і засоби діагностики послуг VPN. Для цілей діагностики Alcatel-Lucent 7750 SR також підтримує "віддзеркалення" послуг, причому ця функція виходить далеко за рамки звичайного "віддзеркалення" портів, яку можна зустріти на більшості маршрутизаторів.

Управління мережевими елементами і адміністрування

Управління маршрутизаторами Alcatel-Lucent 7750 SR здійснюється за допомогою повномасштабного, сервісно-орієнтованого програмного засобу управління Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager (SAM). Підтримуючи все так звані функції FCAPS: управління відмовами (fault), настройка конфігурації (configuration), облік (accounting), продуктивність (performance) і безпеку (security), додаток Alcatel-Lucent 5620 SAM являє собою систему управління елементами мережі, що дозволяє конфігурувати послуги "через кінця-в-кінець" використовуючи інтерактивні шаблони (wizard) або операції "point-and-click" без необхідності послідовної налаштування кожного окремого пристрою по всьому маршруту. Alcatel-Lucent 5620 SAM значно знижує трудомісткість управління мережею і скорочує ризики, типові при наданні комплексних послуг.

Мережеві додатки

Alcatel-Lucent 7750 SR надає найбільш повний набір функцій для сервіс-провайдерів, які прагнуть до впровадження сучасних послуг наступного покоління використовуючи масштабовану, керовану і прибуткову мережеву архітектуру IP / MPLS. Багатий набір функцій Alcatel-Lucent 7750 SR і найвища в галузі щільність, продуктивність і масштабованість дають можливість використовувати цей пристрій для самих різних додатків, перерахованих нижче.

VPN Рівня 2

Послугами корпоративних даних на другому рівні моделі OSI залишаються основним джерелом доходів для багатьох великих операторів. Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR ідеально підходить для ефективної організації різноманітних послуг Рівня 2 поверх конвергентної інфраструктури IP / MPLS. В обладнанні Alcatel-Lucent 7750 SR використовуються проекти (draft) стандартів IETF pseudo-wire для надання послуг «точка-точка» для ATM, Frame Relay і Ethernet. Маршрутизатор 7750 SR також підтримує стандарт draft-ppvpn-yplsdp (раніше draft-lasserre-vkompella) для багатоточкових послуг Ethernet (VPLS / H-VPLS).

Послугами корпоративних даних зазвичай надаються відповідно до угоди про рівень якості обслуговування (SLA). Маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR з архітектурою, оптимізованою для підтримки протоколів типу MPLS Fast Reroute, і підтримують новаторську технологію управління трафіком flexible fast path, забезпечують кожному користувачеві якість послуг (QoS) і доступність відповідно до SLA.

Оператори, які прагнуть розширити список послуг, що надаються Рівня 2 і включити в нього VPLS, знайдуть, що Alcatel-Lucent 7750 SR має достатню масштабованість, необхідної для розгортання великомасштабних, прибуткових багатоточкових послуг. Alcatel-Lucent 7750 SR включає набір унікальних інструментів OA & M, спеціально розроблених для ефективної підтримки масштабних багатоточкових послуг. Всі послуги Рівня 2, підтримувані пристроями Alcatel-Lucent 7750 SR, можуть підтримуватися, управлятися і тарифікуватися за допомогою Alcatel-Lucent 5620 SAM.

IP-VPN

Послуги IP-VPN, засновані на RFC-2547bis, набувають більшого значення, особливо для міжнародних мережевих операторів і замовників з великої, географічно розподіленої користувальницької базою. Послуги IP-VPN, які іноді називаються послугами VPRN (Virtual Private Routed Network - віртуальна приватна маршрутизациї мережу), дозволяють отримувати великі прибутки. У цьому випадку оператор бере на себе значну частину завдань, пов'язаних з управлінням та інтелектуальної маршрутизацією трафіку, що надходить з мережі замовника в мережу провайдера послуг. Архітектура RFC -547bis пред'являє до маршрутизаторів ряд унікальних вимог, особливо до масштабованості маршрутизації. Alcatel-Lucent 7750 SR повністю відповідає цим вимогам. Технологія flexible fast path підтримує обробку кількох тисяч VPRN зі швидкістю до 10 Гбіт / с. При цьому в кожній мережі VPRN можуть міститися багато сотень і навіть тисячі маршрутів. На рівні управління (control plane) Alcatel-Lucent 7750 SR може взаємодіяти з тисячами сусідів OSPF (OSPF neighbors) і BGP (BGP peers). Виключно висока масштабованість в поєднанні з підтримкою сучасних функцій (наприклад, multiple route reflector domains) дозволяє надавати послуги IP-VPN і доступ в Інтернет на базі єдиної інфраструктури IP / MPLS, максимально збільшуючи прибутковість мережі.

Високопродуктивна IP-маршрутизація

Вісокопродуктівна IP-маршрутізація є основою, на Якій будують свой бизнес інтернет-провайдери. Архітектура магістралей провайдерів Інтернет та мереж власніків "контенту" грунтується, дере за все, на масштабованості и щільності систем, на обробці пакетів на швидкости до 10 Гбіт / с и на надійності реализации основних протоколів площіні управління. Всі три моделі Alcatel-Lucent 7750 SR підтрімують скроню продуктивність, широку функціональність и масштабованість від 20 Гбіт / с (режим полного дуплексу) до 400 Гбіт / с (режим полного дуплексу з Резервування). Каркас Alcatel-Lucent 7750 SR может буті Повністю зайнятий портами 10 GigE, GigE, OC-192c / 48c / 12c / 3c разом з різнімі нізькошвідкіснімі інтерфейсамі Ethernet и каналізуваті інтерфейсамі TDM. Технологія flexible fast path forwarding дозволяє операторам підтрімуваті Тисячі дінамічно настроюються ACL, что обробляють вхідній и вихідний трафік. Кроме того, маршрутизатор Alcatel-Lucent 7750 SR підтрімує Розширення таблиць маршрутізації до рівня, что перевіщує один мільйон адресних префіксів IPv4, забезпечуючі роботу без Втрата на швидкости до 10 Гбіт / с. Надійна, що масштабується, повнофункціональна реалізація основних протоколів, таких як BGP-4, OSPF, IS-IS і розширеного VRRP, робить пристрої Alcatel-Lucent 7750 SR ідеальним вибором для мережевих архітектур, які потребують високопродуктивної IP-маршрутизації.

Висновки

Alcatel-Lucent 7750 SR - це перший масштабований сервісний маршрутизатор IP / MPLS, розроблений і оптимізований для підтримки сучасних послуг віртуальних приватних мереж та інтернет-доступу. Він може використовувати широкий, економічно вигідні послуги, засновані на угодах SLA, і дозволяє провайдерам використовувати існуючі мережі IP і IP / MPLS для підвищення своєї конкурентоспроможності в складних ринкових умовах. Новаторська технологія flexible fast path забезпечує гнучкість, підтримку SLA, високу продуктивність і масштабованість. Крім того, Alcatel-Lucent 7750 SR має розвинені засоби технічного обслуговування і підтримки (OA & M), тісну інтеграцію з системою управління Alcatel-Lucent 5620 SAM, значно спрощують технічне забезпечення послуг, експлуатацію та діагностику.

підтримка протоколів

 • Маршрутизація: BGP4, IS-IS, OSPF, RIPv1 і 2
 • Маршрутизація по безлічі рівнозначних маршрутів (до 16 маршрутів)
 • MPLS: LSR і LER, RSVP-TE, LDP, Fast Reroute (FRR) з відновленням менш ніж за 50 мс
 • Розширена підтримка правил маршрутизації (routing policies)
 • Фільтрація за допомогою ACL на Рівні 2 і 3 з лінійною швидкістю до 10 Гбіт / с

послуги

 • Прямий доступ в Інтернет
 • Віртуальні виділені лінії (VLL) «точка-точка» в VPN Рівня 2
 • Віртуальні приватні багатоточкові послуги (VPLS) в VPN Рівня 2
 • IP-VPN (RFC2547bis)
 • Інкапсуляція Draft Martini
 • інкапсуляція GRE

Якість послуг (QoS)

 • Черговість, формування трафіку і обмеження максимальної швидкості для кожної послуги
 • Буферизація вхідного і вихідного трафіку (до 200 мсек на швидкості 10 Гбіт / с)
 • Підтримка параметрів CIR, PIR і MBS
 • Розподіл трафіку по класах (premium, assured, best effort)
 • Фільтрація / маркування / перемаркування IEEE 802.1p
 • Фільтрація / маркування / перемаркування IETF DSCP
 • Підтримка технології WRED для вхідного і вихідного трафіку

управління

 • Повномасштабний стандартний інтерфейс командного рядка (CLI), в тому числі сервісний CLI
 • Віддзеркалення портів і послуг
 • Механізми гарантованої доставки послуг (Service Assurance): service ping, SDP ping, LSP ping, MAC ping і MAC traceroute
 • SSH і Telnet
 • FTP, TFTP і SCP
 • RADIUS (AAA)
 • TACACS +
 • SNMP v1, v2c і v3

Виробник: Alcatel-Lucent

Дополнительная информация

rss
Карта