Алгоритм Google Panda

  1. Який контент вважається якісним
  2. Як перевірити, чи потрапив сайт під фільтр Панди
  3. Як виходити з-під санкцій Google Panda
  4. шпаргалка

Алгоритм ранжирування Google Panda діє з початку 2011 р Його основним завданням є оцінка якості контенту. Саме завдяки Панді пошукова видача чиститься від непотрібних і нерелевантних сайтів. З 2015 р їй на допомогу прийшов штучний інтелект - алгоритм RankBrain. А з початку 2016 р різні алгоритми ранжирування об'єднали в один загальний алгоритм.

Який контент вважається якісним

Відповідає на запит. Google особливу увагу приділяє відповідності запиту користувача і змістом статті. Багато власників сайтів створюють невеликі матеріали, які відповідають вузьким деталізованим запитами користувачів. Тоді як Google краще ранжує статті, що відповідають на більш загальний запит, але дає повне уявлення про нього. Припустимо, ви створюєте контент під запити «як поливати цикламен» і «як розмножувати цикламен». Рекомендуємо не робити під них окремі статті, а підготувати великий матеріал під загальний ключ "як доглядати за цикламеном».

Оригінальний. Google не любить дубльований, крадений і повторюваний контент. Чи не дублюйте контент на одному сайті. Не створюйте окремі статті з назвами «Як доглядати за толстянка» і «Як доглядати за грошовим деревом», бо це назви-синоніми одного і того ж рослини. Замість цього напишіть один матеріал, використовуючи слова-синоніми.

Часто інформація дублюється на сайтах інтернет-магазинів, коли опису товару відрізняються один від одного або кольором, або розміром. Створюйте одну картку товару, в якій характеристики вибираються через вбудований фільтр. Якщо така технічна можливість відсутня, то прописуйте в коді сторінки мета-тег canonical. За рекомендаціями Google він повинен посилатися на сторінку, яка містить усі товари з дубльованим описом. Майте на увазі, що технічні дублі незначно впливають на ранжування сайту, працюйте більше з дублюванням змісту.

Крадений контент - це матеріали, скопійовані з інших сайтів. Хоча в топі пошукової видачі все ще можна знайти ресурси з копіпастом чужих статей, з кожним роком їх кількість неухильно знижується. Не використовуйте чужі матеріали без посилання на джерело. Наявність посилання на сайт-першоджерело легко перевіряється власником контенту через сервіси згадки в інтернеті.

Звертаємо особливу увагу на повторюваний контент. В мережі розміщено багато матеріалів унікальних з технічної точки зору, але повторюваних між собою за змістом. Можливості штучного інтелекту з аналізу текстів ростуть, тому з часом не унікальний за змістом контент теж буде знижуватися у видачі. Готуйтеся до цього заздалегідь, створюючи принципово нові тексти. Пройдіть на крок далі і створюйте контент, який відповідає на запити користувачів, яких ще немає в Google Trends. Для цього спілкуйтеся з цільовою аудиторією і дізнавайтеся її нові і майбутні потреби.

Подобається користувачам. Загальна оцінка суб'єктивна і визначається показниками віральності: лайки, шери, репости, - і кількістю вхідних UGC-посилань. Якщо сайт подобається людям, на нього залишають посилання в соцмережах і на форумах. Все це позитивно впливає на оцінку алгоритмом Google Panda. Застосовуйте інструменти крауд-маркетингу для збільшення посилальної маси з сайтів-форумів, отзовіков і соціальних мереж.

Для підвищення віральності додавайте кнопки соцмереж до всіх матеріалів. Під інформаційним статтями і новинами розміщуйте блок з коментарями. Мотивуйте користувачів до обговорення, задаючи питання в кінці статті або починаючи діалог в коментарях першими. Однак модеруються коментарі, видаляючи спам, тролінг і агресивні висловлювання, щоб не відштовхнути відвідувачів.

Якщо на сайті є форум, дозвольте модераторам змінювати назви тим, тому що багато хто з них містять однакові і неінформативні фрази: «Допоможіть», «Як зробити», «Підкажіть» і подібні. У кращому випадку до них додається сама проблема, в гіршому - вони залишаються тільки у вигляді загальних закликів і питань.

Складайте назви тим в залежності від вмісту гілки, щоб відвідувачам стало відразу зрозуміло, яку інформацію вони зможуть там знайти. Представники Google рекомендують відзначати теми форуму, де користувачеві допомогли, і ставити статус «вирішена». Відвідувачам буде зручніше орієнтуватися на форумі, а для пошукача це стане додатковим позитивним сигналом при ранжируванні.

Чи не дратує. До цього параметру відноситься обсяг реклами. Розміщуйте розумно рекламу у вигляді банерів, поп-апів і нативних матеріалів. Якщо реклама буде занадто нав'язливою, користувачі швидко підуть, а алгоритм Панда зафіксує негативний сигнал. До дратівливим факторів також відносяться «живі чати», занадто часті push-повідомлення, пропозиції підписатися / подзвонити / залишити контакти та інше.

Зайдіть на сайт під новим ip і подивіться на нього свіжим поглядом. Оцініть, скільки повідомлень і пропозицій отримав новий відвідувач протягом перших кількох хвилин. Погано, коли користувач ще не встиг познайомитися з ресурсом, але вже змушений приймати рішення щодо подальшої взаємодії з ним.

Зручний для читання. Алгоритм Google Panda приділяє увагу ще й архітектурі сайту. Про це на початку 2017 р заявив представник пошуковика. Необхідно усунути проблеми зі структурою, категоріями, вкладеністю - з усім, що заважає користувачам і плутає їх.

Як перевірити, чи потрапив сайт під фільтр Панди

Ще пару років тому seo-фахівці знали дати оновлень алгоритму Гугл Панда і могли зв'язати падіння органічного трафіку з попаданням сайту під фільтр. Але представники Google в кожному зверненні заявляють, що вони навмисно приховують інформацію, пов'язану з ранжируванням і санкціями. Вони хочуть виключити можливість підтасування результатів пошукової видачі з боку недобросовісних seo-оптимізаторів.

Тепер поновлення фільтрів в Google відбуваються комплексно відразу всіх алгоритмів. Через це важко зрозуміти, чому саме ресурс потрапив під санкції. Що привело до втрати позицій: посилання, тексти або щось інше. Звернення до технічних фахівців Google також не додає ясності, тому що вони відповідають загальними фразами.

Зрозуміти, чи є фільтр, не складно. У сайту з високою відвідуваністю сильно падає трафік з Google, у молодих сайтів протягом тривалого часу спостерігається практично нульовий трафік. Додатково перевіряйте сайт в сервісі Feinternational.com. Він використовує десять баз індексації Google в різних країнах і показує перевірки алгоритмами Panda, Penguin, Phantom, Mobile-Friendly.



Щоб визначити ймовірність санкцій з боку Google Panda, представники пошукача радять провести самостійний аудит сайту. Почитайте матеріали на своєму ресурсі і дайте відповідь на питання:

  • чи може подібний матеріал вийти у вигляді книги або друкованого журналу?
  • як багато і часто виходять нові матеріали?
  • ви б самі підписалися на розсилку від такого сайту?
  • довіряєте ви самі розміщеної інформації?
  • �тали б ви платити банківською картою через цей сайт?

Якщо ви даєте відповіді не на користь ресурсу, радимо кардинально поміняти підхід до роботи: до пошуку інфоприводів, створення матеріалів і залученню експертів.

Щоб перевірити якість контенту технічними методами, скористайтеся безкоштовним сервісом « Тургенєв ».

Як виходити з-під санкцій Google Panda

В Google рекомендують попрацювати з Google Search Console і проаналізувати запити і сторінки в розділі Search Analytics:

  1. Подивіться, який контент призводить трафік на сайт.

  2. Перевірте відповідність запиту і вмісту сторінки.

  3. Акуратно змінюйте або видаляйте контент. Може виявитися, що Google приводив трафік саме на віддалений фрагмент.

  4. Якщо ви вважаєте контент низькоякісним, доповніть його свіжою актуальною інформацією, а старий матеріал закрийте від індексації за допомогою robots.txt або noindex, але не видаляйте.

  5. Якщо сайт потрапив під фільтр, це не означає, що він весь буде погано ранжуватися.

  6. Ресурси, що містять затребувану у користувачів інформацію, особливо в частині непопулярних запитів, будуть показуватися у видачі по різному. Частина сторінок буде і далі ранжуватися високо, частина буде під фільтром, поки власник не поліпшить контент на них.

  7. Видаляйте тільки явний спам, який деякі користувачі залишають на форумах і в коментарях.

  8. Видаляйте нав'язливу рекламу, повідомлення та пропозиції.

Представник Google Гері Ілш каже, що «кожен власник сайту повинен в кінці дня задати питання, чи не скільки у нас було відвідувачів сьогодні, а скільком відвідувачам ми сьогодні допомогли». Постарайтеся відштовхуватися від цього, коли працюєте над поліпшенням ресурсу.

шпаргалка

  1. Google Panda - алгоритм ранжирування, який оцінює якість контенту. Він входить в загальний алгоритм ранжирування сайтів в Google.

  2. Панда не любить крадений, дубльований і повторюваний контент.

  3. Панда знижує сайти у видачі, які не подобаються користувачам, дратують надмірно нав'язливою рекламою і пропозиціями, мають заплутану архітектуру.

  4. Фахівці Google приховують механізм роботи алгоритму і рекомендують оцінювати сайти самим власникам. Просто дайте відповідь на питання, ви самі довіряєте інформації, яку розміщуєте на сайті.

  5. Перевіряйте підпадання під фільтр Google за допомогою сервісу Feinternational.com.

  6. Перевіряйте статті в сервісі «Тургенєв». Він покаже якість контенту, заспамленності і ризик потрапляння під фільтри.

  7. Якщо сайт потрапив під санкції Панди, працюйте над поліпшенням контенту за допомогою Google Search Console. Не знімайте низькоякісний контент, а закривайте його від індексування і доповнюйте новою інформацією.


Матеріал підготувала Світлана Сірвіда-Льоренте.

К багато і часто виходять нові матеріали?
Ви б самі підписалися на розсилку від такого сайту?
Довіряєте ви самі розміщеної інформації?
?тали б ви платити банківською картою через цей сайт?

Дополнительная информация

rss
Карта