Аналітика мобільних додатків

  1. Приділіть увагу ключовим словами
  2. Рейтинг і відгуки
  3. Слідкуйте за поведінкою користувачів
  4. Звідки прийшли?

Підготувати і запустити мобільний додаток - це лише половина шляху. Чи працює ваш додаток з цільовою аудиторією? Чи допомагає вона вашим клієнтам? Та й взагалі чи відповідає ваш продукт маркетинговим цілям кампанії? Щоб розібратися в цих питаннях і дійти до фінішу, слід пильно стежити за своїм дітищем.

Приділіть увагу ключовим словами

Рейтинг вашої програми, його позиція в рейтингу магазинів і відповідно кількість установок безпосередньо залежать від ключових слів, використаних в назві і категорії продукту.

Постарайтеся підібрати назву, виходячи з потреб цільової аудиторії і функціоналу. Не варто відразу ж ліпити на нього ім'я вашої компанії або продукту - додатки тут же зникне з топів і його ніхто не завантажить. З іншого боку, якщо співвіднести назву програми з категорією продуктів, наприклад: «Бізнес» - «Митний брокер», вас можуть запримітити і завантажити потрібні вам клієнти.

Формувати список ключових слів можна і вручну. Однак легше все ж заощадити час і оптимізувати список частотних слів за допомогою спеціальних сервісів.

Sensortower - вираховує трафік за словами, вистоює рейтинг і формує частоту входження в необхідні запити.

Mobile Action - надає порівняльний аналіз пошукової оптимізації додатків (наприклад, вас і ваших конкурентів). Дуже зручний сервіс, щоб відбудувати вашу кампанію або поліпшити позиції в органічному трафіку.

Рейтинг і відгуки

Згадка про вашому додатку в статтях чи соцмережах можуть кардинально змінити рейтинг програми та частотність закачувань. Щоб завжди бути в курсі думки користувачів і подібних матеріалів, досить вбити в Google назву вашої програми і подивитися, де і в якому контексті воно згадується.

Ще важливіше спостерігати за відгуками і працювати з ними в самому магазині додатків, адже саме там відбувається останній етап відсіву. Які коментарі залишають користувачі, що їм подобається, чи скористалися вони функціями, на які ви зробили ставку? Ваша аудиторія - головні тестувальники додатки. Дуже важливо вчасно відповісти на відгуки і пофиксить код, якщо десь вибиває помилку.

Для економії часу можна скористатися Appfollow . Це зручний сервіс для моніторингу позиції в рейтингу, роботи з відгуками. Тим більше що вся інформація автоматично збирається і за бажанням може надсилатися вам на пошту.

Слідкуйте за поведінкою користувачів

Навіть якщо ви домоглися 1000 установок в тиждень - це ще не привід для радості. Напевно 2/3 користувачів видалять додаток після першого запуску, деякі ще його не відкрили, а деякі встигли накатати злісний відгук. Все тому, що ці люди - не з вашої цільової аудиторії і знайшли ваш сервіс випадково.

Щоб зрозуміти, чи використовується ваш продукт за призначенням, скористайтеся Flurry . Аналог популярних «Яндекс.Метрика» і Google Analytics для додатків. Через сервіс можна дізнатися самі ходові функції програми, частоту використання додатка, кількість активних користувачів і докладну викладку демографії.

Щоб стежити за конверсією і вибудовувати стратегії всередині продукту, можна скористатися Mixpanel .

Звідки прийшли?

Перевірити ефективність каналів залучення користувачів можна за допомогою Mobileapptracking . Це відмінний сервіс для аналізу рекламних кампаній додатки. За допомогою правильної статистики можна визначити зайві напрямки, зберегти бюджет і відсікти нецільову аудиторію.

Чи працює ваш додаток з цільовою аудиторією?
Чи допомагає вона вашим клієнтам?
Та й взагалі чи відповідає ваш продукт маркетинговим цілям кампанії?
Які коментарі залишають користувачі, що їм подобається, чи скористалися вони функціями, на які ви зробили ставку?
Звідки прийшли?