Аналіз посилальної маси сайту: як і для чого перевіряти зовнішні посилання

  1. Ahrefs
  2. "Беклінк за копійки"
  3. LinkPad (Solomono)
  4. MajesticSeo
  5. висновок

Привіт. Багато SEO оптимізатори взагалі не аналізують кількість посилань. Весь процес закупівлі посилань у них відбувається на інтуїтивному рівні. Беруть якісь начебто хороші запити, купують незрозуміло як посилання. Але ж аналіз посилальної маси потрібен як мінімум для того, щоб:

  1. Побачити поточний стан анкор-листа на сайті просувається. Якщо він заспамлен, то природно потрібно його розбавляти, щоб не зловити непотрібних санкцій. Як би дивно не прозвучало, але за допомогою правильної закупівлі посилань зробити кількість посилань більш природною (це стосується тих сайтів, які потрапили до нас після горе-оптимізаторів).
  2. Дізнатися які посилання йдуть на конкурентів, як виглядають ці посилання, які сторінки "прокачуються", які анкор використовуються.
  3. Чи можемо дізнатися в якій кількості приблизно купувати посилання і з якими анкорами.
  4. Також можна вивантажити кількість посилань основних конкурентів, порівняти їх донорів, знайти спільне коріння й закупити посилання на них. Якщо певні сайти посилаються на всіх наших основних конкурентів (2-3 сайту), значить є сенс купувати посилання на цих майданчиках для нашого сайту, який просувається теж.

Все це може дати досить багато інформації і серйозно скоректує план просування сайту.

Взагалі, для аналізу посилальної маси я б виділив ці 4 сервісу:

  1. Ahrefs.
  2. "Беклінк за копійки".
  3. Linkpad (Solomono).
  4. MajesticSEO.

Так, ще схожий функціонал є у Checktrust , Але він призначений трохи для іншого. Чектраст я активно використовую при покупці посилань , Але він в даному випадку не допоможе нам для аналізу анкор-листа, перевірки посилальної маси у конкурентів. Може мене почує Алаіч' і додасть подібний функціонал в свій сервіс. 🙂

до змісту ↑

Ahrefs

сервіс Ahrefs дуже крутий. Вважається найкращим для аналізу посилальної маси. База регулярно оновлюється, він "бачить" дуже багато зовнішніх посилань.

За допомогою Ahrefs можна отримати купу різної інформації:

  • кількість зовнішніх посилань / унікальних доменів посилаються на сайт;
  • типи посилань (звичайні, nofollow, у вигляді картинок, з перенаправленням та ін.);
  • розподіл посилальної маси за часом;
  • анкор-лист (домінуючі тексти посилань, куди вони ведуть і т.д.);
  • і багато-багато іншого.

Безкоштовно ви побачите практично весь функціонал сервісу, але він буде обмежений 10-ма рядками, що нам не дасть практично ніякої інформації. А ось тарифи для нашого російського ринку дуже навіть недешеві, особливо після підвищення курсу долара:

Звичайно, для різних SEO компаній і оптимізаторів, які "рухають" багато великих проектів або десятки дрібних, ціни прийнятні. Але для задоволення моїх потреб, мені вистачає іншого сервісу. Про нього нижче.

до змісту ↑

"Беклінк за копійки"

сервіс " Беклінк за копійки "Якраз" висмикує "дані з Ahrefs. Призначений для оптимізаторів, які займаються невеликими проектами. Даним сервісом я користуюся вже більше року, він мене всім влаштовує. Правда відбулося невелика зміна: раніше потрібно було платити безпосередньо за кількість перевірених посилань, зараз же потрібно купувати підписку. Вартість найпростішої підписки - 500 руб. / місяць. На цю суму можна перевірити до 15 000 посилань (якщо перевищите ліміт, то кожна посилання буде коштувати 4 копійки). Також є тариф "Розширений":

Але це все одно набагато краще, ніж витрати на Ahrefs. Дешевше виходить мало не в 10 разів. Після запуску аналізу посилальної маси, отримаємо ось що:

Якщо зайти всередину посилань, побачимо ось такі фільтра (клікніть, щоб збільшити):

Якраз тут можна побачити:

  • наскрізна чи посилання;
  • у вигляді тексту чи, редиректу та іншого;
  • nofollow / dofollow;
  • у вигляді зображень і т.д.

Ось так виглядає стандартний звіт, де можна побачити з якої сторінки йде посилання, куди вона веде, анкор, околоссилочний текст при наявності, кількість внутрішніх посилань тощо. (Клікніть, щоб збільшити):

Можна все згрупувати на унікальні домени і картина буде такою:

При переході на "Анкор-лист" можна побачити ось такі дані:

Перейшовши у вкладку "Акцептори" можна побачити, які сторінки "прокачуються" посиланнями у даного сайту:

Тобто, якщо взяти якийсь просувний сайт (в моєму випадку я взяв випадковий сайт, який не займається купівлею посилань), можна виявити дуже цікаві запити, за які точиться жорстка боротьба в ТОПі. Видно все посадочні сторінки під ці запити, анкор, кількість і якість посилань.

Природно всі ці дані можна вивантажити в Excel і працювати в ньому. Не знаю, як вам, але мені сервіс дуже подобається і я користуюся ним більше року, мене все влаштовує. Досить все цього і в дорогому Ahrefs я на даний момент не потребую. Адже, по суті, я маю практично те ж саме, але за набагато менші гроші.

до змісту ↑

LinkPad (Solomono)

Теж хороший сервіс, він може підійти для тих, хто хоче все безкоштовно. У цьому сервісі можна вивантажити дані до 1000 рядків даром, а далі тарифи знову трохи кусючі:

Так як можна працювати з даними до 1000 рядків, іноді це виручає. Ще даний сервіс мені подобається тим, що він "вшитий" в RDS bar . За допомогою даних Linkpad можна зробити швидкий (поверхневий) аналіз посилальної маси сайту, просто заглянувши в RDS Bar:

Повторюся, це стосується тільки для початкового аналізу, щоб бачити приблизні цифри вхідних / вихідних посилань. У підсумку, при необхідності повного аналізу посилальної маси, я виганяю сайт за допомогою того ж самого "беклінк за копійки".

гарну інструкцію про LinkPad написав Сергій Сосновський. Можете ознайомитися з нею, якщо вам цей сервіс більше до душі.

Але у LinkPad є один дуже серйозний недолік: оновлення бази відбувається тільки раз в 2 місяці. Я вважаю, що це занадто великий термін і не зовсім актуальні дані можуть не дати вичавити весь максимум з наявною інформацією.

до змісту ↑

MajesticSeo

У сервісу MajesticSeo ціни теж досить кусючі:

Якщо бути відвертим, то я не користувався цим сервісом. Тому тут нічого сказати не можу по ньому. Зареєструвавшись, ви можете безкоштовно протестувати можливості даного сервісу. Як уже говорив, для аналізу ЯКОСТІ посилальної маси, я використовую Чектраст .

до змісту ↑

висновок

Аналіз посилальної маси дуже наочно демонструють, як краще купувати посилання, яким чином, з яких майданчиків, і чи потрібно взагалі їх купувати. Адже зустрічаються запити, за якими витрачати гроші на покупку посилань-то і не потрібно.

Скоро напишу наочні приклади, як використовувати всі ці звіти по зовнішніх посиланнях. Щоб не пропустити, не забудьте підписатися на безкоштовну розсилку в кінці уроку.

І так, посилання працюють, ще як, щоб там не говорили. Мені дуже подобається вся ця двіжуха, що все кругом твердять, що посилання не працюють, нам це під руку для просування, менше конкурентів. Так що, якщо ви думаєте, що посилання не працюють, я не стану вас переконувати.

А як ви аналізуєте кількість посилань?

А як ви аналізуєте кількість посилань?

Дополнительная информация

rss
Карта