Android неправильно показує заряд батареї

 1. Причини неправильного відображення заряду батареї
 2. Калібрування батареї в телефонах Android
 3. Без root і Recovery
 4. Додатки для калібрування батареї на Андроїд
 5. Робота в кастомними Recovery

💡 Якщо Android неправильно показує заряд батареї, то при використанні пристрою виникають незручності. Телефон швидко розряджається , Може несподівано вимкнутися, навіть якщо у відсотках заряду ще досить для роботи. Усунути помилку допоможе калібрування батареї, проте в складних випадках потрібно заміну акумулятора.

Дана стаття підходить для всіх брендів, що випускають телефони на Android 9/8/7/6: Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi, Nokia та інші. Ми не несемо відповідальності за ваші дії.

Увага! Ви можете задати своє запитання спеціалісту в кінці статті.

Причини неправильного відображення заряду батареї

Якщо ви помітили, що з цифрами заряду коїться щось недобре, то не ігноруйте цей показник, а постарайтеся визначити причину. Це може бути:

 • Неправильна калібрування батареї.
 • Помилки при прошивці.
 • Знос акумулятора.

Якщо телефон працює кілька років, то, швидше за все, причина швидкої розрядки і неправильного відображення рівня заряду криється в стані акумулятора. Можна спробувати його відкалібрувати , Але ефективніше буде замінити на нове джерело живлення.

Щоб уповільнити швидкість зносу акумулятора, лише використовуючи оригінальний зарядний пристрій і намагайтеся заряджати телефон / планшет від розетки, а не USB комп'ютера.

Щоб уповільнити швидкість зносу акумулятора, лише використовуючи оригінальний зарядний пристрій і намагайтеся заряджати телефон / планшет від розетки, а не USB комп'ютера

Якщо помилки у визначенні рівня заряду з'явилися після прошивки пристрою, спробуйте перепрошити його заново, попередньо зарядивши акумулятор на 100%. Або встановіть іншу прошивку, якщо використовуєте кастомниє збірки.

Калібрування батареї в телефонах Android

Що робити, якщо Андроїд не прошивати, а пристрій куплено не так давно, щоб акумулятор став непридатним? Калібрувати батарею, використовуючи програми або Recovery Menu.

Калібрування потрібна, щоб усунути збій, при якому батарея «запам'ятовує» неправильні кордону заряду. В результаті акумулятор більше не заряджається на повну ємність, показує неправильні відсотки і швидко розряджається.

Без root і Recovery

Якщо на Android немає root-прав , І ви не хочете встановлювати нічого зайвого, спробуйте відкалібрувати батарею за допомогою декількох циклів розрядки - зарядки.

 1. Повністю розрядіть пристрій. Акумулятор повинен бути в такому стані, щоб при спробі включити гаджет він видавав характерний звук розрядки і відразу вимикався.
 2. Витягніть батарею і почекайте пару хвилин. Якщо акумулятор не можна витягти, залиште пристрій вимкненим міну т на 10.
 3. Поставте вимкнений телефон заряджатися. Дочекайтеся, поки він зарядиться повністю.
 4. Чи не тому числі пристрій, витягніть батарею та зачекайте кілька хвилин. Потім знову вставте і включіть телефон.

Потім знову вставте і включіть телефон

Повторити цикл бажано тричі, щоб збільшити точність калібрування батареї. Після одного разу ефект не буде помітний.

Читайте Калібрування екрану телефону Android (сенсора)

Додатки для калібрування батареї на Андроїд

Якщо ручна калібрування не допомогла усунути проблему, використовуйте додаток Battery Calibration.

 1. Встановіть Battery Calibration.
 2. Зарядіть апарат до 100%.
 3. Відкрийте програму і натисніть кнопку «Калібрування».
 4. Вимкніть зарядник.
 5. Дайте смартфону повністю розрядитися.

Дайте смартфону повністю розрядитися

Після калібрування в Battery Calibration рекомендується чекати повного розряду і заряджати завжди до 100%. В іншому випадку знову почнуть відображатися невірні дані.

Робота в кастомними Recovery

Якщо на телефоні встановлено кастомними Recovery Menu, то в ньому повинен бути пункт для скидання статистика акумулятора. Наприклад, в TWRP необхідно відкрити розділ «Wipe» і вибрати пункт «Wipe Battery Stats». Є й інший спосіб:

 1. Зайдіть в меню Recovery.
 2. Натисніть «Додатково» і відкрийте «Файл менеджер».
 3. Перейдіть в директорію data / system, натисніть на файл batterystats.bin.
 4. Виберіть «Видалити» і підтвердіть виконання операції свайпом.

Виберіть «Видалити» і підтвердіть виконання операції свайпом

Після видалення статистики вимкніть пристрій і зарядити його до 100%. Цей спосіб працює так само, як калібрування в Battery Calibration, так що ви можете вибрати будь-який вподобаний метод.

Android неправильно показує заряд батареї

4.1 (81.6%) 50 чол.