Апплікатура акордів для шестиструнної гітари

 1. Схема акордів на гітарі для початківців
 2. Таблиця акордів для шестиструнної гітари
 3. Позначення акордів на 6-ти струнної гітарі
 4. Принципи створення музики
 5. У чому труднощі у новачків
 6. Як читати схеми

Що таке апплікатура акордів для шестиструнної гітари Що таке апплікатура акордів для шестиструнної гітари? Це схеми, за якими пальцями затискаються струни на грифі, щоб вийшло витягувати правильні звуки.

Схема акордів на гітарі для початківців

Якщо вам потрібна проста схема акордів на гітарі для початківців, то вам підійдуть 9 варіантів, які зображені на зображенні зліва. Вони відкриті. Це означає, що вам не доведеться затискати барі, коли ви будете їх брати. Грати таким чином вам буде набагато простіше, якщо використовувати саме ці схеми на початку навчання.

Для тих, хто вже освоїв гітару, в середині статті ми наведемо таблицю основних акордів і в кінці дамо розширений варіант таблиці для того, щоб ви могли додавати в свої пісні додаткові музичні фарби.

Таблиця акордів для шестиструнної гітари

На цьому малюнку приведені схеми і таблиця акордів для шестиструнної гітари для початківців гітаристів з невеликим досвідом, які використовуються в грі найчастіше На цьому малюнку приведені схеми і таблиця акордів для шестиструнної гітари для початківців гітаристів з невеликим досвідом, які використовуються в грі найчастіше.

Якщо у гітари буде не 6, а 7 струн, тоді схеми будуть виглядати інакше. Це потрібно пам'ятати, так як для Семиструнна інструменту використовується інший лад.

Позначення акордів на 6-ти струнної гітарі

Якщо ви трохи вчили сольфеджіо, то знаєте, що в музиці застосовуються літерні позначення акордів на 6-ти струнної гітарі.

Тобто нота:

 • Ля - це A;
 • Сі - H (або B, можна зустріти обидва варіанти);
 • До - C;
 • Ре - D;
 • Ми - E;
 • Фа - F;
 • Сіль - G;

Від цих букв виходить і загальне позначення, таке як літера А позначає мажорний акорд Ля. Дві літери поспіль Am - мінорний ля.

Якщо додати маленьку букву m, після основного символу, що позначає ноту, вийде мінорний акорд, такий як Am. Відповідно запис без додаткових букв і символів говорить про мажорному звучанні.

 • A, B (H), C, D, E, F, G - це мажорні акорди.
 • Am, Bm (Hm), Cm, Dm, Em, Fm, Gm - це мінорні акорди.
 • A7, B7 (H7), C7, D7, E7, F7, G7 - це септакорди.

Так само використовуються різні цифри і знаки бемоль і дієз. У популярній і рок музиці ви зазвичай зустрінете тільки дієз #. В цьому немає нічого дивного, так як насправді, якщо підійти до цього з логічної точки зору, то дієз і бемоль дублюють один одного.

Напевно, ви знайомі з дуже популярним зараз інструментом - укулеле. Так ось - цей гавайський народний інструмент має на 2 струни менше і набагато простіше в навчанні. Якщо вам складно почати з повноцінною «шестіструнка», ви можете для початку освоїти гавайський укулеле . Так вам буде простіше і зручніше переходити від простих мелодій до більш складним.

Принципи створення музики

Принципи створення музики

Для будь-якого музичного інструменту побудова мелодії і створення музики засновано на однакових принципах. Так що, на питання: «Які бувають акорди на гітарі» можна відповісти - «Точно такі ж, як і на інших інструментах».

Повна таблиця акордів для шестиструнної гітари показана малюнку. для акустики і класики таблиця буде однаковою.

Насправді варіантів безліч і знаючи теорію музики ви зможете легко винаходити і модифікувати їх самостійно. Почитайте статті по сольфеджіо на нашому сайті і приходьте до нас на урок теорії.

Швидше за все вам навряд чи знадобляться всі позначені варіанти. Так само варто пам'ятати, що всі комбінації на грифі мають однакові закони побудови (Ви ж знали, що в музиці все з точністю?).

Ви можете просто пересунути пальці вниз по грифу на половину тону (1 лад), затиснувши барі і отримаєте наступну тональність. Ноти поміняються на всіх струнах. Тими ж пальцями ви будете отримувати схожі звуки, але в іншій тональності.

Для того, щоб робити це швидко і грати легко, вам потрібно буде освоїти барі. Освоїти барі не складно, зазвичай для нульового рівня потрібно близько місяця часу, щоб все стало виходити легко і красиво.

До речі, саме через те, що грати музику можна в будь-якій тональності, в інтернеті можна зустріти різні варіанти акордних послідовностей для різних пісень. В цілому, звичайно, це просто різні тональності.

У чому труднощі у новачків

Для новачків, які вперше взяли в руки гітару, найскладніше налаштувати правильно все 6 струн. Але найчастіше питання у новачків - це як читати схеми акордів на гітарі.

Як читати схеми

Точки на зображенні - це місця, де потрібно затискати струну, а лінії - це поріжки на грифі, що розділяють лади. Найтовстіша лінія позначає початок першого ладу.

А струни настроюються дуже просто по нотах:

 1. ми;
 2. Сі;
 3. сіль;
 4. ре;
 5. ля;
 6. Мі.

Просто скачайте на свій телефон програму - тюнер і забудьте про проблеми настройки.

Якщо у вас виникли питання по позначенням, ви можете написати нам на пошту, зателефонувати або прийти на пробне безкоштовне заняття. Вже на пробному уроці викладач зможе пояснити вам з нуля то, що викликає у вас першочергові питання.

У музичній школі Future Music ми проводимо заняття для дорослих і дітей будь-якого рівня підготовки. Приходьте на перший урок гри на гітарі з нуля, і ми розповімо, як затискати і правильно грати акорди!

Ви ж знали, що в музиці все з точністю?