Автоматичне резервування бази даних програми

База даних програми (файли з розширенням tps в підкаталозі Dat програми) досить надійна і може роками працювати без поломок та обслуговування База даних програми (файли з розширенням "tps" в підкаталозі Dat програми) досить надійна і може роками працювати без поломок та обслуговування. Але з вини "заліза", через збої живлення або через "людський фактор" можуть статися різні аварії, тому потрібно подбати про автоматичне створення резервних копій файлів бази даних.

У програмі "Автоломбард" є вбудоване засіб автоматичного створення резервних копій бази даних. Якщо в вікні налаштування програми включений ознака "Робити резервну копію бази даних при запуску", то безпосередньо перед запуском програми буде виконана процедура копіювання файлів бази даних в папку, ім'я якої задається параметром настройки "Резервні копії". За замовчуванням, це папка Backup, яка знаходиться всередині основної папки програми "Ломбард" (звідки у вас запускається програма). Причому копіювання файлів бази даних виконується тільки один раз в день при першому запуску програми в цей день.

В папці Backup існують підкаталоги з іменами: "1", "2", ... по "7" - по одному на кожен з семи днів тижня. У понеділок резервна копія бази даних копіюється в папку. \ Backup \ 1, у вівторок - в папку. \ Backup \ 2 і т.д. до неділі. В результаті такої організації резервного копіювання, ви завжди будете мати сім резервних копій бази даних за останні сім днів. Ці файли можуть стати в нагоді в разі будь-якої аварії або поломки файлу бази даних. Для збільшення надійності, рекомендуємо папку Backup з її підкаталогами ( "1", "2" ... "7") розташувати на іншому жорсткому диску, на с'емном- або флеш-диску, на іншому комп'ютері локальної мережі або взагалі на "віртуальному диску "в інтернеті (типу Dropbox, Google Drive, Яндекс-диск і т.п.). Це буде додатковою страховкою від аварії жорсткого диска. В цьому випадку, звичайно, потрібно змінити шлях до папки Backup в вікні налаштування програми.

Потрібно знати, що в програмі існує можливість створення "позачергової" резервної копії бази даних. Це можна зробити через пункти головного меню програми "Файли" - "Створення резервних копій".

У разі поломки будь-якого файлу бази даних програма зазвичай видає повідомлення про помилку типу "Файл. \ Dat \ Client.tps не може бути відкритий. Помилка: ...". В даному прикладі повідомлення про помилку говорить про те, що пошкоджений файл бази даних Client.tps (довідник клієнтів).

В цьому випадку потрібно спочатку на всякий випадок зберегти (або перейменувати) "проблемний" файл бази даних (в цьому прикладі Client.tps в підкаталозі Dat програми). Потім потрібно вручну скопіювати в "робочу" папку бази даних (. \ Dat) відповідний файл, взятий з останньої резервної копії бази даних. (Наприклад, файл. \ Backup \ 3 \ Client.tps.)

У разі "поломки" файлу бази даних є досить велика ймовірність, що файл можна відремонтувати за допомогою спеціальної утиліти Tpsfix. Завантажити цю програму (разом з інструкцією по її застосуванню) можна звідси: pisoft.ru/dl/tpsfix.zip

Є ще одна корисна програма для роботи з файлами бази даних (tps): Topscan. C її допомогою можна переглядати і редагувати файли бази даних, перебудовувати їх індекси, а також експортувати їх вміст в текстовий файл. Завантажити програму Topscan можна звідси: pisoft.ru/dl/topscan6.rar

зміст документації