Банкомати «Ак Барс» Банку за допомогою ноутбуків «хакнули» на 5 мільйонів

  1. Крадіжка в особливо великому розмірі
  2. Злодії нового покоління
  3. «Айтішники» витісняють «бомбістів»?

Відразу дві крадіжки сталося з банкоматів найбільшої кредитної організації РТ

В ніч з 10 на 11 січня відбулося відразу дві крадіжки з банкоматів «Ак Барс» Банку. Силовики зазначають високу підготовленість зловмисників і синхронність їх дій. Ні розмір збитку, ні спосіб розкрадання офіційно не називаються. Джерела «Реального часу» запевняють, що банк втратив близько 5 млн рублів. Причому цього разу обійшлося без вибухів і зломів. Викрадачі використовували тільки інформаційні технології. Пропажу вдалося виявити лише через півдня.

Крадіжка в особливо великому розмірі

Про можливу крадіжку з банкомату «Ак Барс» Банку «Реальному часу» стало відомо ще 11 січня від представників силових структур, проте офіційно в поліції цю інформацію не змогли ні підтвердити, ні спростувати. Сьогодні в МВС Татарстану прокоментували факти ПП. Виявилося, що в ніч з 10 на 11 січня в проміжку приблизно з 3 до 5 годин було скоєно відразу два великих розкрадання у «Ак Барса». Одна крадіжка сталася з банкомату в офісі за адресою: пр. Ямашева, д.76, інша - на вул. Татарстан, д.20.

На даний момент порушено дві кримінальні справи за статтею 158 КК РФ (крадіжка), одна розслідується за частиною 4 як розкрадання в особливо великому розмірі, інше по частині 3 - розкрадання у великому розмірі. Спосіб крадіжки і розмір викраденого поки не встановлені, повідомили «Реальному часу» в МВС.

У той же час з джерел в силових відомствах вдалося дізнатися, що розмір вкраденого - близько 5 мільйонів рублів. Близько 4 мільйонів винесли з цілодобового банкомату на Кварталі і майже мільйон - з терміналу в центрі міста.

У самій кредитної організації факт крадіжки не коментують.

У самій кредитної організації факт крадіжки не коментують

В ніч з 10 на 11 січня в проміжку приблизно з 3 до 5 годин було скоєно відразу два великих розкрадання у «Ак Барса». Фото Дар'ї Турцевой

Злодії нового покоління

Справа може виявитися нестандартним в низці вибухів і зломів банкоматів, так як в цей раз обійшлося без псування майна. Як розповіли «Реальному часу» джерела в силових структурах, цю крадіжку, судячи з усього, можна буде віднести до розряду кіберзлочинів. На вулиці Татарстан злочинець, як звичайний клієнт, спокійно пройшов до приміщення з банкоматом, яке по банківській карті є 24 години на добу. При цьому, за словами силовиків, він був дуже добре підготовлений: одягнений в темну, що не привертає увагу одяг з капюшоном і старанно відвертав обличчя від камер відеоспостереження, так як примудрився жодного разу не «засвітити» особа. Своїх відбитків на місці злочину він також не залишив. Лише електронний слід.

Джерела «Реального часу» запевняють, що злодій за допомогою деяких маніпуляцій зміг підключити до банкомату свій ноутбук і протягом двох годин здійснював якісь маніпуляції з ним, знімаючи готівку. В цей же час в офісі банку на проспекті Ямашева ті ж дії здійснював другий зловмисник. Після чого обидва спокійно покинули місце злочину. А банк забив на сполох лише вдень 11 січня, після того як була проведена інкасація. Після звернення в поліцію переглянули і записи з камер відеоспостереження. Якби за цими камерами охорона банку дивилася вночі, затримати кіберзлочинець могли б на «гарячому». Тепер зробити це буде набагато складніше.

Тепер зробити це буде набагато складніше

У вересні зловмисники підірвали банкомат ВТБ24, але не змогли дістатися до грошей. Фото Тимура Рахматуллина

«Айтішники» витісняють «бомбістів»?

Банкомати в Татарстані останнім часом «бомблять» регулярно. Так, в листопаді минулого року в Казані по гарячих слідах затримали викрадачів 100 тис. рублів. У вересні зловмисники підірвали банкомат ВТБ24, але не змогли дістатися до грошей. У травні невідомі підривники в масках вчинили замах на вміст банкомату Ощадбанку в 53-м комплексі Набережних Човнів. Двома роками раніше по Татарстану прокотилася серія схожих злочинів. За крадіжку 6 млн рублів з банкомату Ощадбанку на проспекті Перемоги і замах ще на три термінали, включаючи апарат на прохідній Чистопільської годинникового заводу, у вересні 2015 року 26-річний казанець Булат -саєти був засуджений до п'яти років колонії загального режиму.

Однак з подібними великими крадіжками за допомогою високих технологій Татарстан стикається рідко. З гучних історій можна пригадати « справа скімерів » 2013. Правда, тоді гроші списувалися з рахунків клієнтів після того, як зловмисники отримали інформацію за допомогою власноруч зроблених накладок на банкомати. Угруповання зуміла викрасти 2 млн рублів. Процес по її справі закінчився в травні минулого року.

Незважаючи на те, що подібні технічні «зломи» в нашій республіці зустрічаються не так часто, в цілому їх кількість зростає рік від року. експерти навіть передбачили зростання хакерських крадіжок через банкомати в 2017 році, який може привести до збитку приблизно в 2,5 млрд рублів. А Сбербанк раніше навіть публічно поскаржився на нестійкість сучасних банкоматів до подібних крадіжок.

Ірина Плотникова

Дополнительная информация

rss
Карта