Батарейка, мідний дріт і магніти: найпростіший електропоїзд в світі

У цьому відео з YouTube ви не побачите нічого особливого: батарейка, пружина з мідного дроту і кілька магнітів. Всі разом вони складають щось, що можна назвати «поїздом». Виглядає цікаво, але як насправді працює цей експеримент?

Виглядає цікаво, але як насправді працює цей експеримент

Якщо ви пропускаєте струм через котушку (на відео це мідна спіраль), всередині неї утворюється магнітне поле :
Якщо ви пропускаєте струм через котушку (на відео це мідна спіраль), всередині неї утворюється   магнітне поле   :

Магнітне поле сконцентровано майже однорідно в центрі довгого соленоїда; поле зовні слабке і розсіяне

Якщо лінії поля точно паралельні, на стрижневий магніт сила впливати не буде. Але на кінцях котушки, де силові лінії розходяться, стрижневий магніт буде втягуватися в котушку або виштовхувати з неї, в залежності від того, куди ви його засунете.

Хитрість цього відео в тому, що магніти виготовлені з провідного матеріалу і з'єднують клеми батареї з мідним дротом, так що батарея, магніти і мідний дріт утворюють контур, який генерує магнітне поле в безпосередній близькості від батареї. Геометрія автоматично ставить магніти на кінці генерується магнітного поля, тому на магніти впливає сила.

Магніти ретельно вирівнюються, тому сила на обох магнітах вказує в одному напрямку, в результаті чого магніти і батарея рухаються. Але в міру руху магнітне поле переміщається разом з ними і виходить постійний рух.

Якщо ви переверне два магніти на обох кінцях батареї, батарея і магніти будуть рухатися в протилежному напрямку. Якщо перевернути тільки один магніт, два магніти будуть тягнути і штовхати в різних напрямках, тому батарея рухатися не буде.

Виглядає цікаво, але як насправді працює цей експеримент?

Дополнительная информация

rss
Карта