Безлімітний інтернет, який він? США vs Росія

  1. Verizon
  2. AT & T
  3. Sprint
  4. T-Mobile
  5. А що ж у нас?
  6. Наскільки ж швидкісний інтернет отримують американські і російські "безлімітників" за свої гроші?

Багато мобільні оператори пропонують тарифні плани для смартфонів з безлімітним інтернетом. Судячи з назви, користувач повинен отримувати необмежений доступ до високошвидкісного мобільного інтернету і щомісяця споживати стільки інформації, скільки захочеться.

Однак на ділі все далеко не так.

Як правило, оператори залишають за собою право обмежити швидкість інтернет-з'єднання, якщо обсяг спожитого трафіку занадто великий. В результаті, перевищивши визначений ліміт, доводиться задовольнятися невисокою швидкістю, яка дозволяє хіба що відвідувати мобільні версії веб-сайтів і перевіряти електронну пошту.

Оглядачі CNBC і The Verge недавно вивчили так звані "безлімітні" тарифні плани провідних американських операторів і з'ясували, що насправді і за яку плату отримують абоненти, що вибрали "безліміт".

Verizon

Компанія Verizon пропонує в США три безлімітних тарифи на мобільний інтернет: Go Unlimited, Beyond Unlimited і Above Unlimited вартістю 75, 85 і 95 доларів в місяць (за поточним курсом - близько 4760 руб., 5395 руб. І 6030 руб.). При підключенні декількох пристроїв ціна знижується.

У тарифний план "Beyond Unlimited" закладено 22 Гбайт трафіку в мережах 4G LTE, а в "Above Unlimited" - 75 Гбайт. По досягненню цього обсягу Verizon може знизити швидкість. Що цікаво, в стартовому пакеті Go Unlimited швидкість може обмежуватися відразу - при пікових навантаженнях в мережі.

Крім того, є й інші моменти, які користувачеві необхідно знати. Наприклад, у всіх трьох тарифах передбачена можливість роботи в режимі хотспот, при якому смартфон може служити мобільного точкою доступу для підключення ноутбука, але обсяг трафіку при такому використанні також лімітований.

Плюс, в пакеті Go Unlimited перегляд потокового відео з сервісів Netflix, Hulu, YouTube і т. П. Можливий лише в якості 480р, а для більш високої чіткості (720p) потрібен тариф Above Unlimited або Beyond Unlimited.

Можливий лише в якості 480р, а для більш високої чіткості (720p) потрібен тариф Above Unlimited або Beyond Unlimited

AT & T

До липня 2018 року в арсеналі AT & T - два безлімітних тарифи. Як і у інших операторів, ціна змінюється в залежності від кількості підключених до тарифу пристроїв. Unlimited & More і Unlimited & More Premium обійдеться в 70 і 80 доларів (4444 і 5078 руб.) В місяць за один пристрій.

У випадку з Unlimited & More оператор попереджає про можливість обмеження швидкості з самого початку при високій завантаженості в мережі. Робота в режимі мобільного точки доступу не передбачена. Стрімінг відео в стандартній якості.

При Unlimited & More Premium - уповільнення швидкості при перевищенні ліміту в 22 Гб. У разі використання в режимі хотспот обмеження по трафіку становить 15 Гбайт, по досягненню яких швидкість знижується до 128 Кбіт / с. Перегляд потокового відео з роздільною здатністю 1080p.

Sprint

Компанія Sprint, довгий час пропонувала один безлімітний тариф, з 12 липня 2018 року розділила його на дві: Unlimited Basic і Unlimited Plus вартістю 60 і 70 доларів (близько 3809 4444 руб.) При підключенні одного пристрою. Обидва варіанти насправді досить обмежені: наприклад, в Unlimited Basic можливий перегляд відео лише з дозволом 480p, стрімінг музики на швидкості 500 Кбіт / с, мобільні ігри на швидкості 2 Мбіт / с і 500 Мбайт трафіку в режимі хотспот.

У Unlimited Plus умови кращі, але не набагато: стрімінг відео з роздільною здатністю 1080p, потокове відтворення музики лише на швидкості до 1,5 Мбіт / с, швидкість доступу до ігрових сервісів до 8 Мбіт / с, обсяг трафіку в режимі точки доступу - 15 Гбайт .

Sprint обіцяє не знижувати швидкість, поки спожитий трафік не перевищить 50 Гбайт, проте як видно з умов, швидкість в багатьох випадках і так обмежена з самого початку.

T-Mobile

T-Mobile чесніше зі своїми абонентами, ніж інші три компанії. По-перше, слово "unlimited" (тобто безлімітний) не фігурує в назвах його тарифів, а по-друге - це єдиний оператор, який вже заклав у вартість податки і додаткові збори і не стягує з користувачів ніяких надбавок, як це роблять Verizon , AT & T і Sprint.

У T-Mobile два тарифних плани з умовно безлімітним споживанням інтернету: T-Mobile One і T-Mobile One Plus вартістю 70 і 80 доларів в місяць за один підключений пристрій. Ліміт трафіку, після перевищення якого швидкість обмежується, в обох випадках становить 50 Гбайт.

При підключенні T-Mobile One абонент може користуватися смартфоном в режимі точки доступу тільки на швидкості 3G і переглядати потокове відео з роздільною здатністю 480p. Додаткові 10 доларів до абонентської плати, передбачені в тарифі з префіксом Plus, позбавляють від обмеження швидкості при режимі хотспота для перших 10 Гб трафіку (понад цей ліміт - швидкість 3G). Крім того, якість стрімінгового відео підвищується до HD.

А що ж у нас?

Російські оператори також пропонують тарифи з припискою "безлімітні", але, як і у американських колег, в них безліч обмежень.

МТС пропонує кілька безлімітних тарифів. В одних передбачені великі обсяги інтернет-трафіку, в інших - більшу кількість хвилин голосового зв'язку. Також є у МТС настроюється тариф "Мій безлімітіще", що дозволяє абонентам встановлювати потрібні йому обсяги трафіку. Вартість тарифів варіюється від 400 до 2900 рублів на місяць.

Вартість тарифів варіюється від 400 до 2900 рублів на місяць

Мегафон побудував свою лінійку безлімітних тарифів "Включайся" виходячи з того, як людина проводить час в онлайн. Наприклад, є тариф для тих, хто не може жити без відеороликів, і тарифний план для меломанів, тариф для любителів спілкування в соцмережах і месенджерах і для тих, хто вважає за краще голосовий зв'язок. Абонентська плата в них становить від 400 до 3000 руб.

Абонентська плата в них становить від 400 до 3000 руб

Білайн недавно запустив нову лінійку безлімітних тарифів "ВСЁмое", що включають хвилини дзвінків, певний обсяг інтернету і кількість повідомлень. Абонплата коливається від 13,33 до 83,33 руб. на добу (приблизно від 400 до 2500 руб. на місяць). Всі тарифи, крім найдешевшого "ВСЁмое 1", діють як вдома, так і в поїздках по Росії на однакових умовах.

Також є преміальний сервіс "СовсемВСЁ" з великими пакетами хвилин, SMS та Інтернету, якими можна користуватися в роумінгу по всьому світу. Абонентська плата в ньому - 6000 рублів.

Наскільки ж швидкісний інтернет отримують американські і російські "безлімітників" за свої гроші?

Як випливає з лютневої редакції звіту The State of LTE про глобальну ситуації з мобільним зв'язком четвертого покоління, США входять в топ-5 країн за ступенем проникнення 4G-технології. Станом на кінець 2017 року LTE-сигнал доступний мобільним користувачам США більш ніж в 90 відсотках випадків. Близько показники в Гонконзі, Норвегії, Японії і Південної Кореї.

Росію в цьому списку з 88 країн можна відшукати ближче до кінця, в останній двадцятці з результатом 65,08%. За доступності LTE РФ випереджає такі країни, як Ізраїль, Філіппіни, М'янма, Туніс і Бразилія, але поступається Гватемалі, Колумбії, Німеччини, Албанії та ще кільком десяткам держав.

За швидкістю мобільного інтернету 4G Росія теж лише в другій половині списку. За даними OpenSignal, середня швидкість інтернету в LTE-мережах РФ в кінці 2017 року становила 15,77 Мбіт в секунду, що нижче від загальносвітового рівня в 16,9 Мбіт в секунду. Втім, за цим показником США всього лише на два рядки вище з результатом в 16,3 Мб / с.

Більш актуальна інформація про швидкість мобільного інтернету в США міститься в дослідженні State of Mobile Networks: USA . Заміри, виконані з 16 березня по 13 червня 2018 року в мобільних мережах чотирьох найбільших американських операторів, показали, що T-Mobile USA випереджає Verizon, AT & T і Sprint за якістю мобільного інтернету.

Заміри, виконані з 16 березня по 13 червня 2018 року в мобільних мережах чотирьох найбільших американських операторів, показали, що T-Mobile USA випереджає Verizon, AT & T і Sprint за якістю мобільного інтернету

T-Mobile набрав найвищі бали в п'яти з шести категорій, за якими фахівці OpenSignal оцінювали якість зв'язку: швидкість завантаження в мережах 4G, швидкість завантаження в мережах 3G, швидкість завантаження в цілому, час затримки в мережах 3G і доступність 4G-сигналу.

Середня швидкість в LTE-мережах T-Mobile на території США склала 21,57 Мбіт / с. Близький результат - 20,56 Мбіт / с - у компанії Verizon, а AT & T і Sprint - в відстаючих (15,08 і 14,46 Мбіт / с).

Тільки в категорії "час затримки в мережах 4G" T-Mobile поступилася першістю AT & T. Плюс, за доступністю 4G-сигналу T-Mobile розділила перемогу з Verizon.

Якщо T-Mobile - беззаперечний лідер, то гірші показники у Sprint. Ця компанія не домоглася перемоги ні в одній з категорій. Середня швидкість завантаження в її мережах 4G і 3G становить 12,57 Мбіт / с, доступність 4G - 87,74%, а час затримки в 4G-мережах досягає 64,29 мс.

Компанія Ookla, розробник сервісу Speedtest, також визнала T-Mobile кращим мобільним оператором США за підсумками першої половини 2018 року.

Компанія Ookla, розробник сервісу Speedtest, також   визнала   T-Mobile кращим мобільним оператором США за підсумками першої половини 2018 року

Згідно з результатами вимірів Speedtest, показник "speed score", що враховує швидкості завантаження і віддачі в мобільних мережах оператора, у T-Mobile склав 27,86. При цьому середня швидкість завантаження в мобільних мережах на території США дорівнює 27,33 Мбіт / с. Майже такий же результат і в глобальному рейтингу Speedtest за червень 2018 року. США в ньому на 47 сходинці з результатом 27,47 Мбіт / с.

США в ньому на 47 сходинці з результатом 27,47 Мбіт / с

Що стосується російських мобільних мереж, то в I кварталі 2018 року середня швидкість завантаження в них склала 16,26 Мбіт / с, що на 14,2% перевищує показник за аналогічний період 2017 року. Середня швидкість віддачі склала 7,44 Мбіт / с, перевищивши показник річної давності на 18,7%.

У глобальному рейтингу Speedtest за червень 2018 року показники Росії трохи вище. За швидкістю мобільного інтернету наша країна на 72 місці зі швидкістю завантаження 17,48 Мбіт / с.

Самим "швидкісним" російським оператором визнаний "Мегафон" з показником "speed score" 21,97. МТС на другому місці, Tele2 - на третьому, а найнижчу швидкість пропонує "Білайн".

"У плані швидкості мобільного Інтернету Росії є до чого прагнути, щоб конкурувати з рештою Європи. Однак великі інвестиції основних російських операторів незабаром можуть скоротити цей розрив, по крайней мере, в найбільш заселеній західній частині країни", - йдеться в дослідженні.

Наскільки ж швидкісний інтернет отримують американські і російські "безлімітників" за свої гроші?
А що ж у нас?
Наскільки ж швидкісний інтернет отримують американські і російські "безлімітників" за свої гроші?