Блакитні океани. 1. Введення

У 2005 році видавництво HIPPO випустило книгу «Стратегія блакитного океану», автори У. Чан Кім і Рене Моборн. Автори запропонували Блакитні океани. Книга викликала жвавий інтерес, однак, вийшла незаслужено обмеженим тиражем і не стала поки надбанням широких мас підприємців. У зв'язку з цим, на численні прохання моїх слухачів я вирішив запропонувати Вашій увазі серію публікацій на цю тему. Звичайно, це буде в більшій мірі переказ книги, проте, в окремих випадках я спробую переказ розбавити своїми прикладами і ремарками. Основна мета дати стислий уявлення про підхід авторів і показати можливості його застосування в Російській практиці.

Забігаю вперед, відзначу, що підхід авторів по суті своїй не є новим словом в менеджменті та маркетингу. Відомі численні методи пошуку нових ніш, виходу з існуючої галузі (ринків) і створення нової галузі (ринків). Однак дана книга пропонує красивий і продуманий алгоритм створення нових ринків. Такий продуманий і цілісний підхід раніше не зустрічався.

Блакитні океани дозволяють підприємцям вирватися з «Червоних океанів» жорсткої конкурентного середовища. Автори пишуть: «Стратегія блакитного океану пропонує відмовитися ділити з іншими існуючий - і часто зменшується - попит, постійно озираючись при цьому на конкурентів, а замість цього присвятити себе створенню нового, зростаючого попиту і відходу від суперництва». Книга покликана не тільки переконати в корисності Блакитних океанів, а й продемонструвати інструменти їх створення.

В першу чергу коротко про океанах. «Червоні і Блакитні океани» це образне опис ринкової ситуації. Червоні - високо конкурентне середовище, в якій кожен виробник (продавець) бореться за покупця «не шкодуючи живота свого». Згадайте «Маркетингові війни» Траута. Блакитні океани - нові ринки, нові ніші, в яких немає конкуренції, але є покупці. Перехід з Червоних в Блакитні океани означає відхід від традицій і перехід в нове ринкове простір.

В якості затравки пропоную малюнок, що демонструє основні інструменти для такого переходу - «стратегічну канву» і «модель чотирьох дій».

В якості затравки пропоную малюнок, що демонструє основні інструменти для такого переходу - «стратегічну канву» і «модель чотирьох дій»

По горизонталі розташовані фактори конкуренції і напрямки інвестицій в даній галузі. За своєю суттю це ключові фактори або крива цінності. Слова у верхній частині малюнка - це і є дії, які треба здійснити по відношенню до даних факторів.

Далі буде

Малюнок взятий з сайту компанії «Ключові рішення»

Дополнительная информация

rss
Карта