Блог для маркетера або 50 Лайфхак для створення контенту

 1. 1. Контент план
 2. 2. Мета блогу
 3. 3. Пошук ідеї
 4. 4. Форма статті
 5. 5. Підбір ключових слів
 6. 6. Стати журналістом
 7. 7. Мозковий штурм
 8. 8. Дослідіть Захід
 9. 9. текст, що продає
 10. 10. закохується заголовок
 11. 11. Візуальне наповнення блогу
 12. 12. Ілюстрування
 13. 13. Відеоконтент
 14. 14. Інфографіка
 15. 15. Орієнтованість на цільову аудиторію
 16. 16. Блогерная цензура
 17. 17. Не втрачайте сенс
 18. 18. Діалог з читачем
 19. 19. Інтригуйте
 20. 20. Читач - автор
 21. 21. Конкурс для передплатників
 22. 22. Ваш клієнт - особливий
 23. 23. Виберіть сторону
 24. 24. Будьте доступні
 25. 25. Коментуйте свій блог
 26. 26. Дружіть з іншими блогерами
 27. 27. Соціальні мережі
 28. 28. Заробіть довіру
 29. 29. Більше трафіку
 30. 30. Ще більше трафіку!
 31. 31. Тематичні форуми
 32. 32. Коло довіри
 33. 33. Вірус буває корисним
 34. 34. Новинні сайти
 35. 35. Міра в публікаціях
 36. 36. частота публікацій
 37. 37. Кількість = Якість
 38. 38. Самореклама
 39. 39. Мотивація
 40. 40. Блогери - теж люди
 41. 41. СЕНС блогінгу
 42. 42. Чужих блогів не буває
 43. 43. Ні спаму!
 44. 44. Вітайте правильно
 45. 45. Соціальні докази
 46. 46. ​​Несподіваний бонус
 47. 47. Більше ексклюзиву для передплатників
 48. 48. Прайм-тайм
 49. 49. Враховуйте часовий пояс
 50. 50. Вчитися ніколи не пізно
 51. мораль

Ведення блогу - один з кращих способів звернути увагу на свою компанію, залучити цільову аудиторію, розповісти про товари і послуги

Ведення блогу - один з кращих способів звернути увагу на свою компанію, залучити цільову аудиторію, розповісти про товари і послуги.

Можливо, контент на вашому сайті і так регулярно оновлюється, але не думайте, що цього достатньо. Здивувати сучасного розбещеного користувача так само складно, як навчити свого кота писати код. А як же конкуренти, які вже досягли успіху в створенні свого блогу? Обережно, адже може, частина аудиторії вже втекла до них в пошуках чогось новенького.

Чи не розпорошуючись на передмову, доведемо, чому не варто недооцінювати важливість блогу

 • B2B маркетери, які використовують блог, отримують на 67% більше потенційних клієнтів;
 • Грамотне ведення блогу в 13 разів підвищує ймовірність вдалою окупності інвестицій;
 • Компанії, що мають блог, отримують 97% органічних посилань на сайт;
 • Блоги були визнані п'ятим надійним джерелом достовірної онлайн-інформації;
 • 50% нового трафіку генерується за допомогою блогів;
 • Щоденні пости збільшують кількість потенційних відвідувачів в 4 рази.

Якщо ви ще сумніваєтеся - не сумнівайтеся! Єдине, чого вам коштуватиме блог - часу, а результат окупить його сповна.

Отже, дозвольте допомогти вам подолати перші труднощі з написання власного блогу. Далі, 50 Лайфхак для здійснення цієї мети.

1. Контент план

Створення контент плану допоможе розробити подальшу стратегію і полегшить поетапну роботу. Таким чином, ви визначитеся зі списком, пошуком і розподілом тим, типом постів, ознайомитеся з уже розвиненими темами блогів в ніші, а також будете стежити за обліком і контролем виконання поставлених завдань.

2. Мета блогу

Звичайно, мета кожної статті або окремої теми вашого блогу буде різною, але знати свої цілі заздалегідь - вже половина роботи. Будь то залучення нових покупців, заявка про себе як про лідера ніші, збільшення впізнаваності продукту або розповідь про життя компанії - вирішите все заздалегідь.

3. Пошук ідеї

Творчим людям властиво тягнути гуму. Але розробивши постійний алгоритм дій, ви дасте прокрастинації бій.

 • змушуйте себе записувати кожну ідею (працюйте на кількість)
 • обмежте відволікаючі фактори до мінімуму
 • встановіть дедлайни для завершення завдань (таймер)
 • після закінчення роботи, оцініть свою продуктивність, щоб поліпшити результат наступного разу

4. Форма статті

Цей пункт залежить виключно від стилістики і спрямованості вашого сайту, природи продукту, що просувається. Але для того, щоб урізноманітнити блог, рекомендуємо чергувати види статей .

5. Підбір ключових слів

Якщо ви вже стикалися зі створенням сайту, просуванням послуги або продукту, тоді розумієте, що успіх поста в пошукових системах, залежить від правильно підібраних ключових слів. Вам в допомогу наступні платформи для підбору ключових слів : Google Keywords Planner, Wordstat Yandex, SemRush.com, База Пастухова, Prodvigator .

6. Стати журналістом

Серед існуючих типів статей, однією з найбільш затребуваних є форма інтерв'ю. Час від часу, додавайте в блог інтерв'ю / бесіди / конференції з відомими лідерами ніші. Говоріть на гострі актуальні теми, вворачивая в діалог інформацію про послуги.

7. Мозковий штурм

Цей пункт затребуваний, якщо ви пишете блог не один. Спільна "миследеятельность" повинна бути не менш продуктивною. Щоб досягти успіху в колективному генеруванні ідей , Намагайтеся дотримуватися наступних заповідей: не осуджуйте, мислите неформально, використовуйте існуючі ідеї, залишайтеся сфокусованими, не бійтеся багато пропонувати.

8. Дослідіть Захід

Історично склалося, що на Заході нішеві блоги більш розвинені, а значить, там ви знайдете не одну ідею. Серед них - блоги Даррена Роуза, Ніка Юбенска, Піпа Ладжі, Нілу Пателя і ін.

9. текст, що продає

Не варто нагадувати, що автор блогу повинен знати на все 200%, про що пише і з якою метою. Зробіть так, щоб після публікації, текст блогу працював на вас .

10. закохується заголовок

Великою помилкою буде сфокусуватися на утриманні. Згідно зі статистикою, 80% користувачів не читають далі заголовка. Правда, прикро, якщо тільки 1 з 5 відвідувачів так і не дійде до статті, а ви так старалися. вивчіть цей тонкий процес і приділіть заголовку не менше 50% часу. Чіпляє заголовок збільшує читацьку масу і кількість репоста.

11. Візуальне наповнення блогу

Зовнішній вигляд блогу впливає на користувачів. Нехай першої враження піде вам в плюс. Відповідально підійдіть до створення дизайну блогу, який буде гармонійно виглядати з вашим сайтом. Виберіть гідних веб-дизайнерів.

12. Ілюстрування

Яким би унікальним ні ваш текст, читачеві стане нудно без картинок. Генерітся унікальні зображення. Не варто використовувати картинки, які присутні ще на 100+ сайтах.

13. Відеоконтент

Дослідження результатів пошуку показують, що відео-запити - найчастіші. Саме тому 93% маркетеров використовують відео для онлайн маркетингу. Розбавляйте статті блогу за допомогою відео-оглядів, -Тестування, -Презентації, краш-тестів, - всього, що відноситься до ніші вашого товару / послуги.

14. Інфографіка

Якщо відчуваєте, що статтями чогось бракує, наповніть блог інфографікою. Вона розбавляє текст і надає йому яскравості. Плюс, інфографіка збирає воєдино інформацію / факти статті і допомагає користувачеві чітко вловити сенс. Вам в допомогу список онлайн-ресурсів для створення якісної інфографіки.

15. Орієнтованість на цільову аудиторію

Шанувальники продукту напевно частенько відвідують ваш блог і підписані на акаунти в соц.сетях, якщо ви вже якийсь час просуваєте товар. фактор цільової аудиторії повинен бути одним з першорядних при написанні блогу. Стиль листа, вокабуляр, подача - індивідуальні для сприйняття публіки різного віку та інтересів. Знаючи аудиторію, буде легше розставити необхідні акценти і пріоритети (якість / ціна товару, асортимент, бонуси / акції / конкурси / подарунки, ексклюзив, бренд).

16. Блогерная цензура

Без сумніву, ви вільні писати про Своє продукті в Своєму блозі те, що побажаєте. Але це можна зробити так, щоб кожен відвідувач дочитував до кінця / "лайкати" / репоста / коментував. Для цього, пропускайте текст через фільтри того, що робити не можна. А саме: говорити абстрактно, брехати, перебільшувати, використовувати складні речення або невластивий темі мова, дозволяти грубості, "тикати", напускати пафос, вживати займенник "ми".

17. Не втрачайте сенс

Часто стикалися з тим, що прочитали текст, але зміст так і не вловили? Такі блоги відразу викидаються з пам'яті, відзначаються "дізлайкамі" і отримують негативні відгуки. Не допускайте подібного: дотримуйтеся обраної теми, по закінченню перевіряйте, чи досягнута мета.

18. Діалог з читачем

Не втрачайте індивідуальність. Завжди цікавіше читати блоги з характером. Не бійтеся вести діалог з читачем, спонукаючи його залишати коментарі. Використовуйте наступні прийоми:

 • адресуйте питання, використовуючи займенник "ви / ти"
 • говорите про себе в першій особі
 • інтригуйте: задавайте питання, не забуваючи на них відповідати
 • використовуйте сленг, актуальну розмовну мову
 • створюйте невеликі параграфи (1-4 речення)
 • розповідайте цікаві історії з життя

19. Інтригуйте

Як спонукати відвідувача дочитати статтю до кінця? використовуйте тригери , Які підвищать конверсію, зачеплять увагу і не дозволять закрити сторінку. Задавайте питання, відповіді на які знайдуться пізніше, розповідайте "чіпляють" історії, діліться корисними порадами, будіть цікавість, провокуйте протиріччя.

20. Читач - автор

Якщо у вас творча криза, або ж ви просто хочете оживити публіку, влаштуйте конкурс на кращу ідею для наступного поста. Що виграв автор буде згаданий в статті і отримає знижку на ваші послуги (як варіант).

21. Конкурс для передплатників

Постійна присутність конкурсів, розіграшів, give-away, призів - це MustHave вашого блогу. Але влаштовувати їх потрібно виключно з користю для клієнта / передплатника. Припустимо, маємо завдання: зробити максимальну кількість репоста статті блогу в соц.сетях / набрати "лайки". Передплатник витратить на це силу-силенну особистого часу, так що без стимулу тут нікуди. В якості призу, пропонуйте хороші знижки, сертифікати або товари в подарунок (звичайно свої).

22. Ваш клієнт - особливий

Людям необхідність відчувати себе потрібними і важливими. Більшість клієнтських сервісів не приймають це до уваги, а дарма. Подбайте, щоб все у вашому блозі говорило про значимість клієнта, а ваші послуги підтверджували ці слова. Нехай за кожним тригером стоїть турбота про потенційного клієнта, інакше ваші передплатники відразу почують фальш.

23. Виберіть сторону

Якщо ви наважуєтеся опублікувати статтю в блог в кризові часи, займіть певну позицію і не дозволяйте збити вас з пантелику. Подібна тактика залучає однодумців, а інакодумці не упустять можливість почати дискусію. Таким чином, увага статті забезпечено.

24. Будьте доступні

Покажіть читачам, що ви жива людина. Готовність до спілкування з потенційними клієнтами в своєму розпорядженні фолловить не тільки блог, а й акаунти в соц.сетях. Психологія грає важливу роль - будьте пильні, доброзичливі і впевнені в собі.

25. Коментуйте свій блог

Ваша активність не повинна закінчуватися написанням статті в блог. Обов'язково відповідайте на коментарі та запитання користувачів. Це спонукає публіку ставити ці самі питання і отримувати гідний фідбек.

26. Дружіть з іншими блогерами

Ступивши на стежку блогерства, ви дізнаєтеся, що автори люблять спілкуватися між собою, коментуючи статті один одного. Якщо ви хочете б ó льшего уваги до свого продукту - спілкуйтеся всередині ніші. За даними статистики , Саме інші блогери залишають б ó льше кількість коментарів. Використовуйте конкурентів правильно і спостерігайте збільшення трафіку в свою користь.

27. Соціальні мережі

Де будь-яка "гостра" інформація рухається зі швидкістю світла, опиняючись на сторінках майже кожного користувача? Звичайно, у всьому відомих Facebook , Instagram, Google+, Twitter, Tumblr, VK. Обов'язково користуйтеся цією перевагою, публікуйте статті блогів не тільки на акаунтах компанії, але і в співтовариствах ніші, міста, країни. Маючи відмінний контент, просто недозволено не поділитися ним в соц.сетях!

28. Заробіть довіру

Якщо ваші товари або послуги спрямовані на допомогу користувачу, обов'язково підкріплюються блог точними фактами, дослідженнями, опитуваннями, аналізами. Читач не повірить вам на слово і не захоче скористатися продуктом, що не протестований. надавши куленепробивні докази , Будьте впевнені, що кількість передплатників збільшиться.

29. Більше трафіку

Мало трафіку, передплатників, репоста, коментарів? Не впадайте у відчай, в нашій справі вихід є завжди. Що якщо ми скажемо, що ваш блог зможе генерувати близько 70 мільйонів відвідувачів в місяць? Такий результат гарантують творці SlideShare (Кількість трафіку перевищує Facebook, Twitter, Linkedin), де ви можете розмістити презентацію проекту і незабаром чекати великий boom. Блогер Юджин Ченг стверджує, що зібрав 2 мільйони переглядів в акаунті SlideShare і понад 400 нових імейл-передплатників.

30. Ще більше трафіку!

Блогери, які бажають отримати максимальний ефект від своїх публікацій, мають ще як мінімум 77 корисних ресурсів . Серед них ви знайдете той самий спосіб, який підніме трафік до небес.

31. Тематичні форуми

Вам повинні бути відомі місця скупчення цільової аудиторії. Наприклад, форуми. Ви здивуєтеся, наскільки активно публіка виявляє інтерес (особливо анонімно) і бере участь в обговореннях компаній, товарів, послуг, знижок і т.п.

32. Коло довіри

Перед запуском блогу, складіть список лідерів ніші, груп, спільнот, з якими хочете побудувати професійні відносини. Головне, щоб у вас була одна тема і співробітництво приносило обопільний результат.

33. Вірус буває корисним

Нехай ваш блог буде в міру вірусним. Для цього ви можете або самі створити смачну новина, або приєднатися до чергового цунамі інтернет-новинок. Все просто, люди шукають популярне "щось" і знаходять ваш блог. Далі, все залежить виключно від контенту.

34. Новинні сайти

Так, в них можна потонути. Але ми кидаємо вам рятувальний круг в особі відмінного від інших, соціального новинного сайту Hacker News. У той час, як інші новинні сайти можуть безсовісно "опустити" вашу новина, Hacker News не допустить подібного, поки ви не наберете достатню кількість балів при голосуванні за ваш матеріал. Спасибі, Пол Грем!

35. Міра в публікаціях

Складіть розклад публікацій в блозі. Це важливо, в першу чергу, для ваших читачів. Чи не виснажувати себе щоденними постами, знизиться продуктивність; але і не варто публікувати раз на місяць, про вас можуть просто забути! Знайдіть золоту середину, виходячи з потреб потенційної аудиторії. Нехай передплатники чекають нову статтю так, як вони очікують нову серію улюбленого серіалу.

36. частота публікацій

наступні дослідження допоможуть вам визначитися з необхідною кількістю статей. Пропорційна залежність числа користувачів від кількості публікацій - тонка грань .

37. Кількість = Якість

Пошукові системи люблять свіжий контент і віддають перевагу сайтам, які регулярно публікують якісний матеріал. Опублікувавши статтю в блозі, ви отримуєте сторінку на сайті і більше органічного трафіку.

38. Самореклама

Посилайтеся на свої ж статті з блогу, соціальні мережі, розділи сайту. Таким чином, читач буде переходити на ваші джерела і ви збільшите відвідуваність.

39. Мотивація

Вирішивши створити блог, будьте готові, що не всі відразу піде як по маслу. Маючи дуже високі очікування, ви ризикуєте перегоріти. згідно дослідженням , Існує 165 мільйонів блогів, але більшість "вмирає" вже через 3 місяці! Ви не будете в їх числі, якщо запасетесь терпінням і вивчіть правильні ресурси.

40. Блогери - теж люди

Ми не можемо обійти стороною психологічний аспект написання блогу. Цілком природно, що людина втрачає мотивацію, працюючи годинами безперервно без нагороди. Але ви - не найманий працівник, а двигун власного проекту. Таким чином, людський фактор не повинен вас гальмувати. Не втрачайте мотивацію!

41. СЕНС блогінгу

У написанні блогу, як і в будь-якому іншому справі, новачок орієнтується на успішні проекти. Кожен блогер-лідер має метод, який приніс йому фантастичний успіх. досліджуйте професійні шляху до успіху і прокладете свій. Адже може, зовсім скоро, ви станете одним з гуру блогінгу.

42. Чужих блогів не буває

До якої ніші ви б не ставилися, свіжі ідеї можна знайти в найнесподіваніших місцях. Вивчайте тексти блогів не пов'язаних з вашою тематикою. Автору-корисно дослідити успішні стилі, методи і особливості, застосовні до майбутніх статей.

43. Ні спаму!

Використовуйте імейл-розсилку з розумом. Намагаючись конвертувати відвідувачів в передплатників, подумайте, що потрібно не вам, а їм. Сповіщайте про нові постах, якщо вони корисні. Дайте зрозуміти, що ви розсилаєте листи не з метою отримати нового передплатника, а щоб допомогти.

44. Вітайте правильно

Ваше вітальний лист не опиниться в кошику непрочитаних, якщо буде корисним. Здивуйте потенційного клієнта: в більшості випадків користь від таких листів дорівнює нулю. Зробіть кожен лист ефективним, включивши посилання на корисні для читача статті.

45. Соціальні докази

Збирайте відгуки, оцінки, огляди своїх товарів / послуг. Ця інформація буде повноцінним доказом якості продукту. Увімкніть відгуки в вітальний лист, розмістіть їх на посадочних сторінках, в статтях блогу, на головній.

46. ​​Несподіваний бонус

Блогери часто залучають передплатників бонусами у вигляді безкоштовних подкастів, електронних книг і чек-листів. Подібні "подарунки" так приїлися, що вже нікого не вражають. Тому, постарайтеся запропонувати щось екстра вже у вітальному листі. Якщо ви настільки щедрі на самому початку "відносин", яких бонусів очікувати далі?

47. Більше ексклюзиву для передплатників

Створіть в блозі сторінку з ресурсами для безкоштовного скачування, доступними тільки передплатникам. Регулярно оновлюйте сторінку, не забувши сповістити передплатників.

48. Прайм-тайм

Один з важливих чинників вибору дня і часу для нової публікації - prime time. Наприклад, Google Adwords радить публікувати в понеділок / четвер, у Facebook Середа з 13: 00-16: 00, у Twitter понеділок-четвер з 13: 00-15: 00. Враховуйте годинник найбільш високу активність передплатників не тільки свого сайту, але і акаунтів в соц.сетях, куди репоста пости.

49. Враховуйте часовий пояс

Якщо ваша потенційна аудиторія живе / працює в різних часових зонах, створіть розклад публікацій, щоб інформація подавалася вчасно для кожного передплатника.

50. Вчитися ніколи не пізно

Крім перерахованих вище способів навчитися блогінгу, радимо розглянути варіант вебінарів. Добре пошукавши, ви знайдете корисні вебінари вітчизняних і західних гуру блогінгу. А головне, багато хто з них - безкоштовні.

мораль

Як і обіцяли, ми розповіли вам про 50 Лайфхак для написання блогу. Проте, їх існує набагато більше. Все залежить від того, наскільки добре ви шукайте.

Теми, техніки, способи, тактики і рішення, описані вище - лише частина ваших знань. Далі, справа тільки за вами. Розробляйте унікальні методики і створюйте читабельні блоги.

Успішна пошукова оптимізація, залучення великої кількості трафіку, позиції в топі, конвертація передплатників - цілі, яких ви безумовно досягнете.

Бажаємо успіху і вже хочемо підписатися на ваш блог!

А як же конкуренти, які вже досягли успіху в створенні свого блогу?
Що якщо ми скажемо, що ваш блог зможе генерувати близько 70 мільйонів відвідувачів в місяць?
Якщо ви настільки щедрі на самому початку "відносин", яких бонусів очікувати далі?

Дополнительная информация

rss
Карта