Блог з промислового B2B маркетингу, сторінка 1 з 39

Березня 24th, 2016 (Олександр Сторожук)

Нещодавно я побував на конференції SEMPRO з доповіддю про текстових факторах ранжирування. Окреме спасибі Євгену і Наталці за запрошення - івент вийшов неймовірно крутим! Нещодавно я побував на конференції  SEMPRO  з доповіддю про текстових факторах ранжирування

Власне, основні тези доповіді нижче.

Далі більше →

Грудня 2nd, 2015 (Олександр Сторожук)

Хотів, щоб моя кішка Промяукал про посилання в прес-релізах.

Хотів, щоб моя кішка Промяукал про посилання в прес-релізах

Але довелося говорити самому.

Листопад 27th, 2015 (Олександр Сторожук)

Вчора ми запустили прес-реліз, присвячений Black Friday 2015 - « Стали відомі онлайн-магазини, які обвалять ціни до Чорної п'ятниці », Ось перший результат по відвідуваності:

Вчора ми запустили прес-реліз, присвячений Black Friday 2015 - «  Стали відомі онлайн-магазини, які обвалять ціни до Чорної п'ятниці  », Ось перший результат по відвідуваності:

Далі більше →

Листопад 26th, 2015 (Олександр Сторожук)

Вчора, 25 листопада 2015 року, я виступив на першій в Україні конференції з контент маркетингу « День Контент Маркетингу »І розповів про кількох прикладах наших клієнтів про просування прес-релізами в рамках теми« Зовнішній контент-маркетинг ».

Вчора, 25 листопада 2015 року, я виступив на першій в Україні конференції з контент маркетингу «  День Контент Маркетингу  »І розповів про кількох прикладах наших клієнтів про просування прес-релізами в рамках теми« Зовнішній контент-маркетинг »

Далі більше →

Вересень 21st, 2015 (Олександр Сторожук)

Що може бути простіше, ніж придумати інформаційний привід. Часто, так думають ті, хто жодного разу не писав прес-релізи. Здавалося б, візьми будь-яку подію, яке якимось чином пов'язано з компанією, і результат не змусить себе чекати. Питання тільки в тому, яким він буде, і що хочете отримати саме ви?

Спеціально для вас ми підготували добірку ТОП-20 інформаційних приводів для написання прес-релізу.

У чому ваша сила.

Інформаційний привід - своєрідний анонс події. Хороший привід - актуальне і лаконічний, поганий - без фактів, об'єктивності і конкретики. Ваше завдання в тому, щоб читач вас зрозумів і захотів скористатися вашою пропозицією. Так що правильно розставляйте пріоритети, і тоді все просто. Дайте читачам ударний інфопривід і отримаєте потік потенційних клієнтів.

Далі більше →

Вересень 21st, 2015 (Олександр Сторожук)

Розповідаючи про перетворення прес-релізу в обов'язковий інструмент інтернет-маркетингу, не можна обходити стороною контент-маркетинг. Якщо прес-реліз знаходиться на вістрі зусиль по залученню представників цільової аудиторії на сайт, то контент важливий для формування довгострокових довірчих відносин зі споживачами.

Заспокоїмо тих, у кого одна згадка про створення контенту викликає зубний біль. Вам необов'язково бути видатним письменником. Тексти - справа фахівців вузького профілю. На наш погляд, контент - це душа вебсайту, а текст - тіло контенту. Тому, давайте, подумаємо про душу!

Що таке ефективний контент

Добре продуманий з позицій маркетингу контент:

Далі більше →

Серпня 31st, 2015 (Олександр Сторожук)

Перед тим, як почати розповідь про критерії вибору, варто сказати, що інформаційні ресурси - це один з трьох китів ефективної публікації прес-релізу.

Уявімо на хвилину, що прес-реліз написано за всіма правилами жанру, розкриває видатний інформаційний привід, який буде цікавий багатьом читачам. Але публікується він не в потрібному місці і не в потрібний час , Так що ніхто не звертає уваги на нього. Результат - ефективність дорівнює нулю.

Що робити? Відповідь проста - перед розповсюдженням прес-релізу необхідно оцінювати інформаційні ресурси.

Важливо розуміти, що критерії оцінки інформаційних ресурсів ґрунтуються на двох групах цілей публікації прес-релізів, до яких належать класичні мети і SEO-мети.

Наприклад, якщо ви вирішили за допомогою публікації прес-релізу підвищити впізнаваність, привернути увагу споживачів до компанії і її продуктів, зацікавити журналістів і блогерів, то це буде ставитися до класичних цілям. Але якщо ви зацікавлені в отриманні трафіку і посилальної маси для просування сайту, то це відноситься до SEO-цілям. Тим не менш, ми рекомендуємо використовувати всі критерії, роблячи акцент на тих, які ближче до обраної мети.

Для вибору інформаційних майданчиків для поширення прес-релізів використовуються наступні критерії:

 1. Тематика інформаційних ресурсів і географічне охоплення.
 2. Місце зосередження представників цільової аудиторії.
 3. SEO-показники якості інформаційного майданчика.
 4. Трендовість інформаційних ресурсів.
 5. Вартість і умови публікації.

Далі більше →

Серпня 31st, 2015 (Олександр Сторожук)

Отже, ви вирішили опублікувати свій прес-реліз. Звичайно, це можна зробити самостійно, витративши значну частину робочого часу. А можна звернутися до послуг спеціалізованих сервісів з розповсюдження прес-релізів. Який варіант краще - вирішувати вам, так як відповідальність за результати лежить тільки на ваших плечах. Однак, якщо в першому випадку ви розраховуєте тільки на себе, то в другому залежите від знань і досвіду сервісу. Адже головне завдання звернення до його послуг полягає не в тому, щоб полегшити вашу працю, а щоб домогтися вагомою віддачі від публікації.

Ухвалення рішення звернутися до платних послуг часом дається дуже важко. Особливо це стосується власників малого бізнесу. Адже гарантії того, що розсилка окупиться сторицею, не дає ніхто. Проте, якщо дотриматися всіх вимог, що пред'являються до створення і поширення прес-релізу, то публікація може прискорити розвиток бізнесу так, що було б неможливим за допомогою реклами.

Що робити

Вибір платного сервісу - справа відповідальна. І тому відповідь може бути тільки один - Вибирати треба правильно!

Нижче ми пропонуємо вам список контрольних питань. Відповівши на них ви зможете визначитися, який із платформ поширення PR-матеріалів довірити свої гроші, час і надії на відмінний результат.

Далі більше →

Серпня 11th, 2015 (Олександр Сторожук)

У липні поточного року побачила світ монографія засновника і президента Асоціації корпоративних медіа Оксани Тодорова. Робота під назвою «Інновації в комунікаціях» - це справжнє навчальний посібник для інтернет-маркетологів і тих, хто хоче тримати руку на пульсі розвитку сучасних інформаційних технологій.

Робота під назвою «Інновації в комунікаціях» - це справжнє навчальний посібник для інтернет-маркетологів і тих, хто хоче тримати руку на пульсі розвитку сучасних інформаційних технологій

У ній Оксана Тодорова обґрунтовує той факт, що методи введення інформації за останнім часом зазнали змін. Класичні PR-інструменти стають більш інноваційними, а сегмент сучасного бізнесу бажає застосовувати маркетингові стратегії, які будуть гарантувати ефективність і успіх кінцевої мети.

На нашу думку, книга «Інновації в комунікаціях» повинна стати настільним довідником для PR-фахівців і інтернет-маркетологів.

Далі більше →

Липень 30th, 2015 (Олександр Сторожук)

Завдяки дослідженням ми точно знаємо, які основні цілі розміщення прес-релізів переслідують наші клієнти. Яку з них вважати головною для вашого випадку?

Яку з них вважати головною для вашого випадку

Для того, щоб отримати відповідь на це питання, розглянемо цілі більш детально.

Далі більше →

Червень 29th, 2015 (Олександр Сторожук)

Ми, нарешті, отримали сертифікат про реєстрацію торгової марки в руки. Процес виявився не складним, але тривалим.

Червень 19th, 2015 (Олександр Сторожук)

Спеціаліст відділу якості пошуку Google по роботі з веб-майстрами Джон Мюллер (John Mueller) прокоментував питання зі своєї поштової скриньки:

- Я посилаюся на величезну кількість сайтів зі свого контенту, чи повинен я закривати посилання мікроформатів rel = NOFOLLOW, щоб зберегти вигідне співвідношення вхідних посилань до вихідних?

- Ні, немає необхідності додавати NOFOLLOW до природних посилань у змісті.

Листопад 23rd, 2014 (Олександр Сторожук)

Уявіть що вам доручили підготувати прес-реліз на майбутню зустріч зі знаменитістю. Не важливо хто це: зірка телешоу, автор нашумілої книги, знаменитий блогер або політик. Важливо лише те, що важко почати писати текст, коли перед вашими очима порожній білий аркуш паперу або документ Word.

З цього положення досить простий вихід, якщо подумки рухатися за схемою, що складається з п'яти простих етапів. Давайте розберемося на живому прикладі річної давності .

КрокиПриклад прес-релізу

1. Тема: Де і з якою знаменитістю відбудеться зустріч?

У Миколаєві відбудеться зустріч з директором з розвитку LiveJournal в Україні Ігорем Богданом

2. Лід: Відповідаємо на питання конкретно - хто? коли? де? з ким?

4 липня 2013 о 18:30 автор популярного блогу в ЖЖ під назвою «Самий сік!» Ігор Бігдан (ibigdan) проведе зустріч з миколаївськими блогерами і журналістами. Місцем зустрічі обрана таверна «Shark» на розі вул. Паризької Комуни і морехідні.

3. Основні тези: чим славиться знаменитість? яка програма зустрічі? чому ця зустріч так важлива? на яку аудиторію поширюється зустріч?

Ігор Бігдан, чий блог ibigdan.livejournal.com відвідують понад 150 000 чоловік щодня, поговорить в дружній обстановці з учасниками зустрічі про минуле і майбутнє Живого Журналу і розвитку блогосфери. Також під час заходу буде обраний Посол ЖЖ в Миколаєві.

За словами Ігоря, на зустріч запрошуються не тільки власники аккаунта в LiveJournal, а й блогери з інших платформ, а також ті, хто бажає стати успішним блогером, але поки не знає, з чого почати.

4. Довідка: коротка підводка в якості бекграунду, щоб підкреслити масштаб події.

Нагадаємо, що навесні 2013 року Ігор Бігдан провів подібні зустрічі у Львові, Луцьку, Рівному, Житомирі, а в 2012 році відвідав Донецьк, Луганськ, Краматорськ, Харків, Маріуполь, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Полтаву, Чернігів та Суми.

5. Заклик до дії:

зустріч безкоштовна або за гроші? як і де записатися на зустріч? Участь у зустрічі є безкоштовною. Уже відкрито онлайн-реєстрація.

Далі більше →

Листопад 7th, 2014 (Олександр Сторожук)

Очир Манджиков, діючий директор зі зв'язків з громадськістю Яндекса, вніс ясність в питання про те, як потрапити в сюжети Яндекс.Новостей:

Тема, виявилося, не для всіх до кінця розкрита. Часом дзвонять (зараз граздо рідше, що радує) піарники різних великих компаній, громадських організацій, державних органів, благодійних фондів та ін. І просять допомогти розмістити новини в Яндекс.Новинах. Зараз розповім, як це зробити безболісно, ​​швидко і абсолютно безкоштовно.

Алгоритм до болю простий. 1. розсилає ви, скажімо, прес-реліз. 2. На його основі журналісти пишуть статті, замітки, новини, блискавки, інтерв'ю і т.д. 3. Всі матеріали, якщо вони написані партнерами Яндекс.Новостей, автоматично агрегируются Яндекс.Новинах. 4. Вуаля, ваші новини - в Яндекс.Новинах.

А щоб потрапити в топ-5 новин, потрібно всього то, щоб вашу новина відписали багато джерел. Скажу ось про Яндекс. Мені, як піарнику Яндекса, звичайно, хотілося б, щоб кожна новина про Яндекс потрапляла в топ-5. Але реальність інша. Ми туди потрапляємо найчастіше з якимись гучними новинами, які не ми генерітся (типу «Яндекс проіндексував SMS Мегафона»). А з продуктовими та корпоративними новинами потрапляємо туди набагато, набагато рідше (тут біль). До сих пір пам'ятаю один з таких рідкісних випадків: коли ми випустили Яндекс.Навігатор, новина про нього вийшла в топ-5 і протрималася там мало не 40 хвилин. Ми були дуже раді.

До речі, підібрати джерела, які можуть написати про ваш бізнес, а потім транслювати історію у вигляді новинний замітки в Яндекс.Новости, можна з цієї сторінки . Не відкладайте цю можливість в довгий ящик!

Жовтень 30th, 2014 (Олександр Сторожук)

Перш ніж приступити до процесу написання прес-релізу, вам слід провести невелику аналітичну роботу. Погодьтеся, перед тим як робити щось значуще - завжди потрібно продумати кілька важливих моментів. Все це проводиться для того, щоб сама дія призвело до максимального ефекту.

У написанні прес-релізів ситуація аналогічна. В кінці-кінців, прес-релізи публікуються «не заради галочки», ви перед собою ставите цілком конкретну мету. Тому, перед написанням кожного прес-релізу не заважає провести деяку підготовчу роботу. А саме:

 1. Мета прес-релізу - перед написанням ви повинні чітко собі уявити мета майбутнього прес-релізу: просте донесення важливої інформації, презентація компанії або послуги, привернення уваги аудиторії і т.д. Це потрібно для того, щоб спочатку підібрати правильний стиль і подачу матеріалу.
 2. Орієнтування аудиторії - вам потрібно чітко розуміти, на кого буде розрахований кожен ваш прес-реліз. У будь-якій аудиторії є свої інформаційні потреби і критерії для прийняття рішення. Це допоможе вам підібрати вірні «гачки» для залучення уваги потрібної вам цільової аудиторії.
 3. Цінність інформації - часто буває, що ваші уявлення про цінності матеріалу в прес-релізі будуть відрізнятися від думки читачів. Спочатку орієнтуйтеся нема на свою думку, а на побажання аудиторії. Для цього дуже важливо розуміти потреби своєї цільової аудиторії, а також її очікування. Якщо ви знаєте, що конкретно потрібно вашому читачеві - вам простіше це сформулювати і надати.
 4. Ваші мотиви - дуже важливий елемент. Вам слід визначитися - ви бажаєте просто «засвітитися» в пресі або ж повідомити масам реально щось нове і цінне? Просто цим мотивом буде просочений текст прес-релізу, і досвідчений редактор цілком здатний його «забракувати» через слабку значущості інформаційного приводу.
 5. Дія від аудиторії - в ідеалі кожен автор прес-релізу становить текст таким чином, щоб він стимулював аудиторію до конкретної дії. Досвідчений автор зможе в прес-релізі приховати явний заклик до дії за допомогою створення емоції зацікавленості. Тоді сам читач захоче дізнатися подробиці.

Далі більше →

Питання тільки в тому, яким він буде, і що хочете отримати саме ви?
Що робити?
Яку з них вважати головною для вашого випадку?
Коли?
Де?
З ким?
Ка програма зустрічі?
Ому ця зустріч так важлива?
На яку аудиторію поширюється зустріч?
К і де записатися на зустріч?