Блог головного редактора: як зварити найсмачніший борщ

Наталія Хоменко, головний редактор журналу «Ліза». Фото: Андрій Соколов

Борщ - це, звичайно, наше національне надбання. Можна сказати, рідке (а краще густе, щоб ложка стояла) золото. Зрозуміло, що у кожної господині - свій фірмовий рецепт борщу, а то й не один. А вже скільки борщів кожен з нас перепробував - не злічити. Смачних, середніх, так собі ... Але для мене є один абсолютно безперечний борщ, автор якого - моя подруга, а за сумісництвом дизайнер журналу «Ліза» і винятковий кулінар Кароліна. Прекрасні цього борщу можуть підтвердити як мінімум пара сотень уплітає його знайомих і друзів, а в якості останнього аргументу я зізнаюся, що моя дочка, яка у віці років семи-восьми не їла взагалі (ну або практично взагалі) нічого, ходила до Кароліні зі спустошеною тарілкою просити добавки. Загалом, в якийсь момент я остаточно проміняла старий перевірений мамин рецепт на шедевр від Кароліни.

Рецепт дуже простий і зручний в застосуванні - на відміну від того ж борщу моєї мами, де буряк вариться заздалегідь, а значить, вирішивши несподівано зварити борщ, ти стикаєшся з сумним аргументом «так у мене ж буряк не зварена» ... Зазвичай я дозволяю собі в приготуванні «борщу імені Кароліни» лише невелику самодіяльність, зокрема, додаю в'ялені помідори власного виробництва (Вони дають фантастичний аромат і наваристого), свіжозамороженої болгарський перець, а іноді під настрій - щіпку сушеного імбиру. Отже ...

Борщ «Кароліна», покроковий рецепт

Борщ «Кароліна», покроковий рецепт

(Кількість інгредієнтів умовне, розраховуємо приблизно на 5-літрову каструлю)

Нам знадобляться:

  • 1-2 великих буряка
  • 1 велика морква
  • 4-5 середніх картоплин
  • 1/3 головки капусти (або менше, якщо головка велика)
  • 100 г в'ялених помідорів (за бажанням)
  • 50 г замороженого червоного болгарського перцю (за бажанням)
  • 2 цибулини
  • 2 ст. л. соняшникової олії
  • 1 пакетик томатної пасти
  • 1 лавровий лист
  • 2 зубчики часнику
  • кріп, петрушка, зелена цибуля
  • сіль, чорний перець

Крок за кроком:

У 5-літрову каструлю спочатку наливаємо води приблизно до половини У 5-літрову каструлю спочатку наливаємо води приблизно до половини. Буряк і моркву миємо, чистимо, ріжемо соломкою (не трьом на тертку! Ми готуємо борщ, а не кашу) і закидаємо в киплячу воду.

Ми готуємо борщ, а не кашу) і закидаємо в киплячу воду

Поки вони варяться, чистимо і ріжемо картоплю. Закидаємо в каструлю. В'ялення помідори, якщо вони є, ріжемо смужками, закидаємо - нехай навариваются.

Капусту в досить щедрому кількості ріжемо дрібно, але без фанатизму - знову-таки, при попаданні на зуб їдці повинні відчувати конкретний овоч) Капусту в досить щедрому кількості ріжемо дрібно, але без фанатизму - знову-таки, при попаданні на зуб їдці повинні відчувати конкретний овоч). Відправляємо туди ж, в каструлю. Солимо, перчимо, кидаємо лавровий лист, накриваємо кришкою і тимчасово залишаємо в спокої, хай вариться на самому маленькому вогні.

В цей час чистимо цибулю і ріжемо його кубиками. У сковороді розігріваємо олію, обсмажуємо цибулю до золотистого відтінку (краще його посолити), після чого додаємо томатну пасту і даємо випаруватися рідини. Провідуємо борщ в каструлі: до цього моменту овочі повинні бути практично готові. Кидаємо болгарський перець і вже готову томатно-цибульну піджарку. Пробуємо і, якщо треба, додаємо сіль, цукор, лимонну кислоту або чого ще вимагає ваше натхнення (скажімо, сушений імбир або майоран).

Даємо борщу перекіпеть. В цей час дрібно ріжемо або розчавлює пару зубчиків часнику, подрібнюємо петрушку, кріп і зелена цибуля, вимикаємо вогонь і тільки після цього закидаємо в каструлю зелень і чеснок.Накриваем кришкою і даємо настоятися хоча б хвилин 15 (добре, якщо у вас каструля з товстим дном, яка довго зберігає тепло - вона дозволяє борщу ідеально «дійти»). Після чого подаємо до столу зі сметаною і хлібом. Можете блиснути і подати замість хліба пампушки з часниковим соусом .

Пара зауважень. По-перше, такий борщ прекрасний відразу по приготуванні, до вечора просто чудовий, а на другий день ще смачніше, хоча здавалося б, куди вже.

По-друге, якщо у вас зовсім не зрослося з пісним борщем, тобто без м'яса ви його зовсім не уявляєте, у вас є три шляхи:

  1. При подачі покласти прямо в тарілку шматок м'яса або курки.

  2. В кінці варіння додати в борщ трохи курячого або яловичого бульйону і, знову-таки, в тарілку покласти шматочок м'яса

  3. Перетворити цей рецепт в м'ясний, використавши старий добрий спосіб, який угорці застосовують для гуляшу: спочатку нарізати м'ясо кубиками і обсмажити його на соняшниковій олії прямо в каструлі, де буде варитися борщ. Потім нарізати соломкою буряк і морква, кинути до м'яса і теж обсмажити, і тільки після цього залити окропом. А далі - все те ж саме за наведеним вище рецептом.

Передбачаю: ви полюбите цей борщ так само, як любимо його ми!

Текст і фото: Наталія Хоменко

Інші кулінарні ідеї від головного редактора тут:

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Дополнительная информация

rss
Карта