Блогінг як форма копірайтингу, або навіщо копірайтер вести блог

  1. «Блогінг» і «блогер» або «блогінг» і «блогер»?
  2. Блогінг як форма копірайтингу
  3. Копірайтери і блогери
  4. Навіщо копірайтер блог

Блогінг - це діяльність з ведення блогу (англ

Блогінг - це діяльність з ведення блогу (англ. Blog, скорочення від web log - мережевий журнал або щоденник). Блог є веб-сайт, в який постійно додаються нові записи. У записах можуть бути зображення, відео, аудіо, але основу більшості блогів становить текст. Сьогодні ми розглянемо, яким чином блогінг пов'язаний з копірайтінгом, а також відповімо на головне питання: навіщо копірайтер вести блог.

«Блогінг» і «блогер» або «блогінг» і «блогер»?

Відразу варто відзначити, що останнім часом виникає маса дискусій з приводу того, як правильно писати слова: «блогінг» або «блогінг» і «блогер» або «блогер».

Свого часу залучалися навіть експерти-філологи, які розводили активні дебати з приводу правопису цих запозичених слів. Однак оскільки як такої загальноприйнятої догми з написання на даний момент немає, кожен має право писати ці слова так, як йому більше подобається.

У даній статті слово «блогінг» і його похідне слово «блогер» буде писатися з подвоєною приголосної «г», оскільки:

  1. Слово «блогінг» з'явилося набагато раніше, ніж «блогінг»
  2. Слово «блогінг» ближче для пошукових систем (на даний момент)
  3. Слово «блогінг» використовується набагато частіше серед користувачів
  4. В оригінальному слові blogging варто подвоєна згодна
  5. Lingvo дає варіант з подвоєнням «г»
  6. Нарешті, в аналогічних запозичених словах «дігер», «тригер», «логгер», «твіттер» та інших, подвоєна згодна зберігається.

Але, повторимося, це всього лише переваги автора. У слово «блогінг» пишеться з подвоєною «г», а слово «блогер» - без подвоєння.

На популярному довідково-інформаційному порталі російської мови слова «блогер» і «блогінг» даються без подвоєння з посиланням на орфографічний словник. Однак, варто також зазначити, що такого слова як «копірайтинг» в цих словниках взагалі немає. Тому, як писати - вирішувати Вам. Офіційні російські ЗМІ також використовують другий варіант написання (без подвоєння).

Блогінг як форма копірайтингу

Як вже було сказано вище, основою будь-якого блогу є контент (наповнення). Найчастіше в ролі контенту виступає текст. А текст, в свою чергу, - це основне знаряддя копірайтера.

Багато хто може почати сперечатися, що блогінг - це не просто написання текстів, це ще і просування ресурсу, соціальні фактори, заробіток і так далі ... Це дійсно так, проте ключовою ланкою для будь-якого блогу все одно є контент. Таким чином, блогінг можна назвати формою копірайтингу тільки по частині написання текстів.

В одній з перших статей « Що таке копірайтинг? », Розглядалася ключова особливість текстів копірайтерів - вони мають певну мету і, найчастіше, використовуються для просування товарів і послуг, а також для заробляння грошей.

Зверніть увагу, що тексти в багатьох блогах мають на меті: залучити нових відвідувачів і утримати завсідників. Також багато блогери заробляють на своїх текстах і просувають свої послуги.

Копірайтери і блогери

Якщо прийняти твердження, що блогінг - це форма копірайтингу, то постає логічне запитання: чи є тоді блогери копирайтерами? Відповідь - і так, і ні. Вірніше, є, але у вузькому сенсі цього слова.

З одного боку, блогери:

  • пишуть тексти
  • просувають свої послуги (наприклад, SEO, дизайн, верстка і т.д.)
  • продають супутні товари (софт, керівництва і т.д.)

Це можна вважати ознаками копірайтингу, але з іншого боку, блогери:

  • Пишуть, найчастіше, тільки в рамках своїх або чужих блогів
  • Не тільки пишуть в блогах, але й публікують графіку, відео і аудіо
  • Займаються просуванням і SEO
  • Пишуть, найчастіше, про те, що їм цікаво
  • Отримують гроші не за самі тексти і кількість знаків у них
  • Використовують власний стиль викладу, який їм близький

Це вже ознаки саме блогінгу, які практично не мають відношення до копірайтингу.

Навіщо копірайтер блог

Тепер давайте докладніше розглянемо, яким чином копірайтер може використовувати блог і навіщо його взагалі потрібно використовувати.

1. Практика

Коли Ви пишете в блозі, Ви вбиваєте відразу кількох зайців одним махом. Головне - Ви отримуєте додаткову практику написання текстів.

Першим питанням при закладі блогу може стати «Про що писати? ». Відповідей маса. Блог можна присвятити як собі, своєму житті, думкам, так і своїм захопленням. Можна писати про те, що Вас цікавить, і можете бути впевнені, у Вас знайдуться однодумці.

2. Додаткове портфоліо

Всі Ваші записи в блозі можна використовувати для демонстрації Ваших замовникам. Про людину багато що можна сказати по тому, як він веде свій блог. Більш того, Вас будуть охочіше наймати для написання текстів, пов'язаних з тематикою Вашого блогу.

3. Нові контакти

Коли копірайтер заводить свій блог, він поєднує в собі напрямки копірайтингу, і блогінгу. Це означає, що коло його контактів істотно розширюється, так як з'являються нові інтереси і точки дотику з іншими людьми.

4. Просування імені

Вже ні для кого не секрет, що чим відоміший ім'я людини в широких колах, тим більше йому платять за його роботу. Блог робить Вас відомим. При належних зусиллях, з плином часу зростає Ваш авторитет, а, отже, і ціна на Ваші послуги.

5. Додатковий заробіток

Крім усього перерахованого, блог - це також джерело заробітку. Звичайно, для того, щоб блог почав приносити дохід, потрібно докласти чималих зусиль, але, в кінцевому підсумку, Ваші зусилля будуть винагороджені.

6. Простота

Багато копірайтери чомусь переконані, що їх покликання - виключно писати тексти. Думка про заклад блога для них неприйнятна, оскільки вони вважають, що блог - це не тільки, текст, а й технічна частина: HTML, CSS, JavaScript та ін. Це загальна помилка, оскільки:

  1. Сьогодні існує маса сервісів, які дозволяють завести блог, не турбуючись про технічні нюанси.
  2. Для створення успішного блогу, Вам зовсім необов'язково віртуозно використовувати jQuery або всі можливості CSS. Адже головне в блозі - це контент.
  3. Якщо Ви хочете створити власний блог без використання спеціальних сервісів, то, Ви можете використовувати готову платформу,. Велика частина технічної роботи за Вас вже зроблена. Вам потрібно лише придбати базові знання, і можна працювати. Інформації маса, вона доступна і зрозуміла.

Резюме: блог, якщо підійти до нього серйозно, може послужити хорошу службу будь-якому копірайтер: розширити кругозір і познайомити з новими людьми. Також блог може стати хорошим джерелом заробітку і підвищити ціну Вашого імені на ринку праці.

«Блогінг» і «блогер» або «блогінг» і «блогер»?
«Блогінг» і «блогер» або «блогінг» і «блогер»?

Дополнительная информация

rss
Карта